libwnck - en to ug translation catalogue (214 entries)

en: ,
ug: ،

en: <name unset>
ug: <ئاتى بەلگىلەنمىگەن>

en: <no EWMH-compliant window manager>
ug: <EWMH گە ئۇيغۇن كۆزنەك باشقۇرغۇ يوق>

en: <no viewport>
ug: <viewport يوق>

en: <unset>
ug: <بەلگىلەنمىگەن>

en: Action not allowed
ug: مەشغۇلاتقا يول قويۇلمايدۇ

en: Activate the window
ug: كۆزنەكنى ئاكتىپلايدۇ

en: Activate the workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىنى ئاكتىپلايدۇ

en: Active Window: %s
ug: ئاكتىپ كۆزنەك: %s

en: Active Workspace: %s
ug: ئاكتىپ خىزمەت بوشلۇقى:  %s

en: Alias of --window
ug: --window تاللانمىسىنىڭ لەقىمى

en: Always On _Top
ug: ھەمىشە ئەڭ ئۈستىدە

en: Bottom Neighbor: %s
ug: ئاستى قوشنا: %s

en: Cannot change the workspace layout on the screen: the layout is already owned
ug: ئېكراندىكى خىزمەت بوشلۇقىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: بۇ خىزمەت بوشلۇقىنىڭ ئىگىسى بار

en: Cannot interact with application having its group leader with XID %lu: the application cannot be found
ug: گۇرۇپپا باشلىقىنىڭ XID سى %lu بولغان پروگرامما بىلەن ئالاقە قىلالمىدى: پروگرامما تېپىلمىدى

en: Cannot interact with class group "%s": the class group cannot be found
ug: تىپ گۇرۇپپىسى "%s" بىلەن ئالاقە قىلالمىدى: تىپ گۇرۇپپىسى تېپىلمىدى

en: Cannot interact with screen %d: the screen does not exist
ug: ئېكران %d بىلەن ئالاقە قىلالمىدى: ئېكران مەۋجۇت ئەمەس

en: Cannot interact with window with XID %lu: the window cannot be found
ug: XID سى %lu بولغان كۆزنەك بىلەن ئالاقە قىلالمىدى: كۆزنەك گۇرۇپپىسى تېپىلمىدى

en: Cannot interact with workspace %d: the workspace cannot be found
ug: خىزمەت بوشلۇقى %d بىلەن ئالاقە قىلالمىدى: خىزمەت بوشلۇقى تېپىلمىدى

en: Change the X coordinate of the window to X
ug: كۆزنەكنىڭ X كوئوردېناتىنى  X قا يۆتكەيدۇ

en: Change the Y coordinate of the window to Y
ug: كۆزنەكنىڭ Y كوئوردېناتىنى  Y غا يۆتكەيدۇ

en: Change the height of the window to HEIGHT
ug: كۆزنەكنىڭ ئېگىزلىكىنى HEIGHT غا ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the name of the workspace to NAME
ug: كۆزنەكنىڭ ئاتىنى  NAME غا ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the number of workspaces of the screen to NUMBER
ug: ئېكراننىڭ خىزمەت بوشلۇقىنىڭ سانىنى NUMBER ئۆزگەرتىش

en: Change the type of the window to TYPE (valid values: normal, desktop, dock, dialog, toolbar, menu, utility, splash)
ug: كۆزنەكنىڭ تىپىنى TYPE قا ئۆزگەرتىدۇ(ئىناۋەتلىك قىممەتلەر: نورمال، ئۈستەلئۈستى،dock، سۆزلەشكۈ، قورال بالداق، تىزىملىك، قورال، splash)

en: Change the width of the window to WIDTH
ug: كۆزنەكنىڭ كەڭلىكىنى WIDTH غا ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER columns
ug: ئېكراننىڭ خىزمەت بوشلۇقىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى بىر ئىستونغا NUMBER قىلىپ ئۆزگەرتىش

en: Change the workspace layout of the screen to use NUMBER rows
ug: ئېكراننىڭ خىزمەت بوشلۇقىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشىنى بىر قۇرغا NUMBER قىلىپ ئۆزگەرتىش

en: Class Group: %s
ug: تىپ گۇرۇپپىسى: %s

en: Class resource of the class group to examine
ug: تەكشۈرىدىغان تىپ گۇرۇپپىسىنىڭ بايلىقى

en: Click this to switch to workspace %s
ug: بۇ يەر چېكىلسە %s خىزمەت بوشلۇقىغا ئالمىشىدۇ

en: Click to start dragging "%s"
ug: چېكىلسە "%s" نى سۆرەش باشلىنىدۇ

en: Click to switch to "%s"
ug: چېكىلسە "%s" غا ئالمىشىدۇ

en: Close the window
ug: كۆزنەكنى تاقايدۇ

en: Conflicting options are present: --%s and --%s
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى: --%s ۋە --%s

en: Conflicting options are present: --%s or --%s, and --%s
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى: --%s ياكى --%s،  ۋە --%s

en: Conflicting options are present: a window should be interacted with, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى:بىز كۆزنەك بىلەن ئالاقە قىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: an application should be interacted with, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى: بىر پروگرامما بىلەن ئالاقە قىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: class group "%s" should be interacted with, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى:تىپ گۇرۇپپىسى "%s" بىلەن ئالاقە قىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: screen %d should be interacted with, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى: ئېكران %d بىلەن ئالاقە قىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: windows of an application should be listed, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى:پروگراممىنىڭ كۆزنەكلىرى تىزىپ كۆرسىتىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: windows of class group "%s" should be listed, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى:تىپ گۇرۇپپىسى "%s" نىڭ كۆزنەكلىرى تىزىپ كۆرسىتىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: windows of workspace %d should be listed, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى:خىزمەت بوشلۇقى %d دىكى كۆزنەكلەر تىزىپ كۆرسىتىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: windows or workspaces of screen %d should be listed, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى: ئېكران %d نىڭ كۆزنىكى ياكى خىزمەت بوشلۇقى تىزىپ كۆرسىتىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Conflicting options are present: workspace %d should be interacted with, but --%s has been used
ug: تاللانمىلار توقۇنۇشۇپ قالدى:خىزمەت بوشلۇقى %d بىلەن ئالاقە قىلىشى كېرەك ئىدى، بىراق --%s ئىشلىتىلىپتۇ

en: Current workspace: "%s"
ug: ھازىرقى خىزمەت بوشلۇقى: «%s»

en: Error while parsing arguments: %s
ug: پارامېتىرلارنى تەھلىل قىلىشتا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Geometry (width, height): %d, %d
ug: گېئومېتىرىيىسى(كەڭلىك، ئېگىزلىك): %d، %d

en: Geometry (x, y, width, height): %d, %d, %d, %d
ug: گېئومېتىرىيىسى(x، y، كەڭلىكى, ئېگىزلىكى): %d, %d, %d, %d

en: Group Leader: %lu
ug: گۇرۇپپا باشلىقى: %lu

en: Group Name: %s
ug: گۇرۇپپا ئاتى: %s

en: Icon Name: %s
ug: سىنبەلگە ئاتى: %s

en: Icons: %s
ug: سىنبەلگىلەر: %s

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be positive
ug: پارامېتىر "%d" ئىناۋەتسىز(--%s نىڭ پارامېتىرى): بۇ پارامېتىر مۇسبەت بولۇشى كېرەك

en: Invalid argument "%d" for --%s: the argument must be strictly positive
ug: پارامېتىر "%d" ئىناۋەتسىز(--%s نىڭ پارامېتىرى): بۇ پارامېتىر چوقۇم مۇسبەت بولۇشى كېرەك

en: Invalid argument "%s" for --%s, valid values are: %s
ug: پارامېتىر "%s" ئىناۋەتسىز(--%s نىڭ پارامېتىرى)، ئىناۋەتلىك قىممەتلەر: %s

en: Invalid value "%s" for --%s
ug: --%2$s تاللانمىغا نىسبەتەن "%1$s" قىممەت ئىناۋەتسىز

en: Left Neighbor: %s
ug: سول قوشنا:  %s

en: List windows of the application/class group/workspace/screen (output format: "XID: Window Name")
ug: پروگرامما/تىپ گۇرۇپپىسى/خىزمەت بوشلۇقى/ئېكرانلارنىڭ كۆزنىكىنىڭ تىزىمى(كۆرسىتىش فورماتى: "XID: كۆزنەك ئاتى")

en: List workspaces of the screen (output format: "Number: Workspace Name")
ug: ئېكراننىڭ خىزمەت مۇھىتى(چىقىرىش فورماتى: "سانى: خىزمەت بوشلۇقى ئاتى")

en: Ma_ximize
ug: چوڭايت(_X)

en: Ma_ximize All
ug: ھەممىنى چوڭايت(_X)

en: Make the window always on top
ug: كۆزنەكنى ھەمىشە ئۈستىدە كۆرۈنىدىغان قىلىدۇ

en: Make the window appear in pagers
ug: كۆزنەكنى pagers ئىچىدە كۆرۈنىدىغان قىلىدۇ

en: Make the window appear in tasklists
ug: كۆزنەكنى tasklists ئىچىدە كۆرۈنىدىغان قىلىدۇ

en: Make the window below other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىدا كۆرۈنىدىغان قىلىدۇ

en: Make the window fullscreen
ug: كۆزنەكنى تولۇق ئېكران ھالەتتە كۆرسىتىدۇ

en: Make the window have a fixed position in the viewport
ug: كۆزنەكنىڭ viewport دىكى ئورنىنى مۇقىم قىلىدۇ

en: Make the window not always on top
ug: كۆزنەكنى ھەمىشە ئۈستىدە كۆرۈنىدىغان قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Make the window not appear in pagers
ug: كۆزنەكنى pagers ئىچىدە كۆرۈنمەيدىغان قىلىدۇ

en: Make the window not appear in tasklists
ug: كۆزنەكنى tasklists(ۋەزىپە تىزىمى) ئىچىدە كۆرۈنمەيدىغان قىلىدۇ

en: Make the window not below other windows
ug: كۆزنەكنى باشقا كۆزنەكنىڭ ئاستىدا كۆرۈنىدىغان قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Make the window not have a fixed position in the viewport
ug: كۆزنەكنىڭ viewport دىكى ئورنىنى مۇقىم قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Make the window quit fullscreen mode
ug: كۆزنەكنى تولۇق ئېكران ھالىتىدە كۆرسىتىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Make the window visible on all workspaces
ug: كۆزنەكنى ھەممە خىزمەت بوشلۇقىدا كۆرۈنىدىغان قىلىدۇ

en: Make the window visible on the current workspace only
ug: كۆزنەكنى ھازىرقى خىزمەت بوشلۇقىدىلا كۆرۈنىدىغان قىلىدۇ

en: Maximize horizontally the window
ug: كۆزنەكنى توغرىسىغا ئەڭ چوڭ قىلىدۇ

en: Maximize the window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىدۇ

en: Maximize vertically the window
ug: كۆزنەكنى بويىغا ئەڭ چوڭ قىلىدۇ

en: Mi_nimize
ug: كىچىكلەت(_N)

en: Mi_nimize All
ug: ھەممىنى كىچىكلەت(_N)

en: Minimize the window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ كىچىك قىلىدۇ

en: Move the viewport of the current workspace to X coordinate X
ug: ھازىرقى خىزمەت بوشلۇقىنىڭ viewport نى X دىكى كوئوردېنات X غا يۆتكەيدۇ

en: Move the viewport of the current workspace to Y coordinate Y
ug: ھازىرقى خىزمەت بوشلۇقىنىڭ viewport نى Y دىكى كوئوردېنات Y غا يۆتكەيدۇ

en: Move the window to workspace NUMBER (first workspace is 0)
ug: كۆزنەكنى خىزمەت بوشلۇقى NUMBER غا يۆتكەيدۇ(تۇنجى خىزمەت بوشلۇقى 0)

en: Move to Another _Workspace
ug: باشقا خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_W)

en: Move to Workspace R_ight
ug: ئوڭدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_I)

en: Move to Workspace _Down
ug: ئاستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_D)

en: Move to Workspace _Left
ug: سولدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_L)

en: Move to Workspace _Up
ug: ئۈستىدىكى خىزمەت بوشلۇقىغا يۆتكە(_U)

en: NUMBER
ug: سان

en: NUMBER of the screen to examine or modify
ug: تەكشۈرىدىغان ياكى ئۆزگەرتىدىغان ئېكراننىڭ سانى

en: NUMBER of the workspace to examine or modify
ug: تەكشۈرىدىغان ياكى ئۆزگەرتىدىغان خىزمەت بوشلۇقىنىڭ سانى

en: Name: %s
ug: ئات: %s

en: No Windows Open
ug: كۆزنەك ئېچىلمىدى

en: Number of Windows: %d
ug: كۆزنەك سانى: %d

en: Number of Workspaces: %d
ug: خىزمەت بوشلۇقى سانى: %d

en: On Screen: %d (Window Manager: %s)
ug: ئېكراندا: %d(كۆزنەك باشقۇرغۇ: %s)

en: On Workspace: %s
ug: خىزمەت بوشلۇقىدا: %s

en: Options to list windows or workspaces
ug: كۆزنەك ياكى خىزمەت بوشلۇقىنى تىزىپ كۆرسىتىش تاللانمىلىرى

en: Options to modify properties of a screen
ug: ئېكراننىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدىغان تاللانمىلار

en: Options to modify properties of a window
ug: كۆزنەكنىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدىغان تاللانمىلار

en: Options to modify properties of a workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىنىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدىغان تاللانمىلار

en: Position in Layout (row, column): %d, %d
ug: ئورۇنلاشتۇرۇشتىكى ئورنى(قۇر، ئىستون): %d, %d

en: Possible Actions: %s
ug: مۇمكىنچىلىكى بار مەشغۇلاتلار:  %s

en: Print or modify the properties of a screen/workspace/window, or interact with it, following the EWMH specification.
    For information about this specification, see:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec
ug: EWMH بەلگىلىمىسىگە ئاساسەن ئېكران/خىزمەت بوشلۇقى/كۆزنەكنىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىڭ ياكى بېسىپ چىقىرىڭ، ياكى ئۇلار بىلەن ئالاقە قىلىڭ.
    EWMH بەلگىلىمىسىگە ئائىت مەزمۇنلارنى تۆۋەندىكى يەردىن كۆرۈڭ:
    	http://freedesktop.org/wiki/Specifications/wm-spec

en: Resource Class: %s
ug: بايلىق تىپ:  %s

en: Right Neighbor: %s
ug: ئوڭ قوشنا:  %s

en: Screen Number: %d
ug: ئېكران نومۇرى: %d

en: Session ID: %s
ug: ئەڭگىمە ID سى: %s

en: Shade the window
ug: كۆزنەكنى يۆگە

en: Show options to list windows or workspaces
ug: كۆزنەك ياكى خىزمەت بوشلۇقىنى تىزىپ كۆرسىتىدىغان تاللانمىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Show options to modify properties of a screen
ug: ئېكراننىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدىغان تاللانمىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Show options to modify properties of a window
ug: كۆزنەكنىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدىغان تاللانمىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Show options to modify properties of a workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىنىڭ خاسلىقىنى ئۆزگەرتىدىغان تاللانمىلارنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى كۆرسىتىدۇ

en: Showing the desktop: %s
ug: ئۈستەلئۈستىنىڭ كۆرسىتىلىشى: %s

en: Start moving the window via the keyboard
ug: ھەرپتاختىسىنى ئىشلىتىپ كۆزنەكنى يۆتكەشكە باشلايدۇ

en: Start resizing the window via the keyboard
ug: ھەرپتاختىسىنى ئىشلىتىپ كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتىشكە باشلايدۇ

en: Startup ID: %s
ug: باشلىنىش ID سى: %s

en: State: %s
ug: ھالەت: %s

en: Stop showing the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىنى كۆرسىتىشنى توختىتىدۇ

en: Tool to switch between visible windows
ug: كۆرۈنىدىغان كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇرۇش قورالى

en: Tool to switch between windows
ug: كۆزنەكلەرنى ئالماشتۇرۇش قورالى

en: Tool to switch between workspaces
ug: خىزمەت بوشلۇقىنى ئالماشتۇرۇش قورالى

en: Top Neighbor: %s
ug: ئۇستى قوشنا: %s

en: Transient for: %lu
ug: ئۆتكۈنچە: %lu

en: Un_minimize All
ug: ھەممىنى ئەڭ كىچىك قىلىشنى بىكار قىلىش(_M)

en: Unma_ximize
ug: چوڭايتما(_X)

en: Unmaximize horizontally the window
ug: كۆزنەكنى توغرىسىغا ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Unmaximize the window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Unmaximize vertically the window
ug: كۆزنەكنى بويىغا ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Unmi_nimize
ug: ئەڭ كىچىك قىلىشنى بىكار قىلىش(_N)

en: Unminimize the window
ug: كۆزنەكنى ئەڭ كىچىك قىلىشنى بىكار قىلىدۇ

en: Unshade the window
ug: كۆزنەكنى يۆگىمە

en: Untitled application
ug: ماۋزۇسىز پروگرامما

en: Untitled window
ug: ماۋزۇسىز كۆزنەك

en: Viewport cannot be moved: the current workspace does not contain a viewport
ug: Viewport نى يۆتكىگىلى بولمىدى: نۆۋەتتىكى خىزمەت بوشلۇقىدا viewport يوق

en: Viewport cannot be moved: there is no current workspace
ug: Viewport نى يۆتكىگىلى بولمىدى: نۆۋەتتە خىزمەت بوشلۇقى مەۋجۇت ئەمەس

en: Viewport position (x, y): %s
ug: Viewport نىڭ ئورنى(x، y): %s

en: Window List
ug: كۆزنەك تىزىمى

en: Window Manager: %s
ug: كۆزنەك باشقۇرغۇ: %s

en: Window Selector
ug: كۆزنەك تاللىغۇچ

en: Window Type: %s
ug: كۆزنەك تىپى: %s

en: Window cannot be moved to workspace %d: the workspace does not exist
ug: كۆزنەكنى خىزمەت بوشلۇقى %d غا يۆتكىگىلى بولمىدى: بۇ خىزمەت بوشلۇقى مەۋجۇت ئەمەس

en: Workspace %d
ug: خىزمەت بوشلۇقى %d

en: Workspace %s%d
ug: خىزمەت بوشلۇقى  %s%d

en: Workspace 1_0
ug: خىزمەت بوشلۇقى  1_0

en: Workspace Layout (rows, columns, orientation): %d, %d, %s
ug: خىزمەت بوشلۇقىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى(قۇر، ئىستون، يۆنىلىش): %d، %d، %s

en: Workspace Name: %s
ug: خىزمەت بوشلۇقى ئاتى: %s

en: Workspace Number: %d
ug: خىزمەت بوشلۇقى نومۇرى: %d

en: Workspace Switcher
ug: خىزمەت بوشلۇقى ئالماشتۇرغۇچ

en: X window ID of the group leader of an application to examine
ug: تەكشۈرىدىغان پروگراممىنىڭ گۇرۇپپا باشلىقىنىڭ X كۆزنەك ID سى

en: X window ID of the window to examine or modify
ug: تەكشۈرىدىغان ياكى ئۆزگەرتىدىغان كۆزنەكنىڭ X كۆزنەك ID سى

en: _Always on Visible Workspace
ug: ھەمىشە كۆرۈنىدىغان خىزمەت بوشلۇقىدا(_A)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Close All
ug: ھەممىنى تاقا(_C)

en: _Move
ug: يۆتكە(_M)

en: _Only on This Workspace
ug: مۇشۇ خىزمەت بوشلۇقىدىلا(_O)

en: _Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Unmaximize All
ug: ھەممىنى ئەڭ چوڭ قىلىشنى بىكار قىلىش(_U)

en: above
ug: ئۈستى

en: all workspaces
ug: بارلىق خىزمەت بوشلۇقى

en: below
ug: ئاستى

en: change fullscreen mode
ug: تولۇق ئېكران ھالىتىنى ئۆزگەرت

en: change workspace
ug: خىزمەت بوشلۇقىنى ئۆزگەرت

en: close
ug: ياپ

en: desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: dialog window
ug: سۆزلەشكۈ

en: dock or panel
ug: لەڭگەر ياكى تاختا

en: false
ug: يالغان

en: fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: make above
ug: ئۈستىگە چىقار

en: make below
ug: ئاستىغا چۈشۈر

en: maximize
ug: چوڭايت

en: maximize horizontally
ug: توغرىسىغا چوڭايت

en: maximize vertically
ug: بويىغا چوڭايت

en: maximized
ug: چوڭايتىلغان

en: maximized horizontally
ug: توغرىسىغا چوڭايتىلغان

en: maximized vertically
ug: بويىغا چوڭايتىلغان

en: minimize
ug: كىچىكلەت

en: minimized
ug: كىچىكلىتىلگەن

en: move
ug: يۆتكە

en: needs attention
ug: دىققەت قىلىش زۆرۈر

en: no action possible
ug: مەشغۇلات مۇمكىنچىلىكى يوق

en: normal
ug: نورمال

en: normal window
ug: نورمال كۆزنەك

en: pin
ug: مىخلا

en: pinned
ug: تۇراقلاشتۇرۇلدى

en: resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: set
ug: بەلگىلەنگەن

en: shade
ug: سايە

en: shaded
ug: يۆگەلدى

en: skip pager
ug: بەت ئايرىغۇچتىن ئاتلا

en: skip tasklist
ug: ۋەزىپە تىزىمىدىن ئاتلا

en: splash screen
ug: قوزغىتىش ئېكرانى

[ctx: startupID]
en: none
ug: يوق

en: stick
ug: يېپىشتۇر

en: sticky
ug: يېپىشقاق

en: tearoff menu
ug: يىرتىش تىزىملىكى

en: tearoff toolbar
ug: يىرتىش قورال بالداق

en: true
ug: راست

en: unmake above
ug: ئۈستىگە چىقارما

en: unmake below
ug: ئاستىغا چۈشۈرمە

en: unmaximize
ug: چوڭايتما

en: unmaximize horizontally
ug: توغرىسىغا چوڭايتما

en: unmaximize vertically
ug: بويىغا چوڭايتما

en: unminimize
ug: كىچىكلەتمە

en: unpin
ug: مىخلىما

en: unshade
ug: سايىسىز

en: unstick
ug: يېپىشتۇرما

en: utility window
ug: قورال كۆزنەك

[ctx: window]
en: none
ug: يوق

[ctx: workspace]
en: none
ug: يوق
