nautilus - en to ug translation catalogue (1052 entries)

en: 
    
    Add connect to server mount
ug: 
    
    مۇلازىمېتىر، پروگراممىغا باغلىنىش قوش

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
ug: 
    
    ھۆججەت باشقۇرغۇچتا ھۆججەت سىستېمىسىغا كۆز يۈگۈرت

en:  (another copy)
ug:  (باشقا كۆچۈر)

en:  (copy)
ug:  (كۆچۈر)

en:  (invalid Unicode)
ug:  (ئىناۋەتسىز يۇنىكود)

en: %'d file left to delete | %'d files left to delete
ug[0]: ئۆچۈرىدىغان ھۆججەتتىن %'d قالدى

en: %'d file left to trash | %'d files left to trash
ug[0]: ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدىغان %'d ھۆججەت قالدى

en: %'d file operation active | %'d file operations active
ug[0]: %'d ھۆججەت مەشغۇلاتى ئاكتىپ

en: %'d folder selected | %'d folders selected
ug[0]: %'d قىسقۇچ تاللاندى

en: %'d hour | %'d hours
ug[0]: %'d سائەت

en: %'d item selected | %'d items selected
ug[0]: %'d تۈر تاللاندى

en: %'d item, with size %s | %'d items, totalling %s
ug[0]: %'d تۈر، چوڭلۇقى %s

en: %'d minute | %'d minutes
ug[0]: %'d مىنۇت

en: %'d other item selected | %'d other items selected
ug[0]: %'d باشقا تۈر تاللاندى

en: %'d second | %'d seconds
ug[0]: %'d سېكۇنت

en: %'dnd link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'drd link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'dst link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'dth link to %s
ug: %'d نىڭ %s ئۇلانمىسى

en: %'u file | %'u files
ug[0]: %'u ھۆججەت

en: %'u folder | %'u folders
ug[0]: %'u قىسقۇچ

en: %'u item | %'u items
ug[0]: %'u تۈر

en: %S more space is required to copy to the destination.
ug: نىشان ئورۇنغا كۆچۈرۈش ئۈچۈن %S  بوشلۇققا ئېھتىياجلىق.

en: %S of %S
ug: %S جەمئىي %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec) | %S of %S — %T left (%S/sec)
ug[0]: %S جەمئىي %S — %T قالدى (%S/sec)

en: %T left | %T left
ug[0]: %T قالدى

en: %a, %b %e %Y %T
ug: %a، %b %e %Y %T

en: %d pixel | %d pixels
ug[0]: %d پىكسېل

en: %s %s, %s %s
ug: %s %s، %s %s

en: %s (%'dnd copy)%s
ug: %s (%'dچى كۆچۈر)%s

en: %s (%'drd copy)%s
ug: %s (%'dچى كۆچۈر)%s

en: %s (%'dst copy)%s
ug: %s (%'dچى كۆچۈر)%s

en: %s (%'dth copy)%s
ug: %s (%'d چى كۆچۈر)%s

en: %s (another copy)%s
ug: %s (باشقا كۆچۈر)%s

en: %s (copy)%s
ug: %s (كۆچۈر)%s

en: %s Properties
ug: %s خاسلىقى

en: %s Visible Columns
ug: %s كۆرۈنۈشچان ئىستون

en: %s document
ug: %s پۈتۈك

en: (Empty)
ug: (بوش)

en: (containing %'d item) | (containing %'d items)
ug[0]: (%'d تۈر ئىچىدە)

en: (containing a total of %'d item) | (containing a total of %'d items)
ug[0]: (جەمئىي %'d تۈر ئىچىدە)

en: (some contents unreadable)
ug: (بەزى مەزمۇنلارنى ئوقۇغىلى بولمايدۇ)

en: --check cannot be used with other options.
ug: --check نى باشقا تاللانمىلار بىلەن بىرگە ئىشلىتىشكە بولمايدۇ.

en: --geometry cannot be used with more than one URI.
ug: --geometry نى بىرقانچە URI بىلەن بىرگە ئىشلىتىشكە بولمايدۇ.

en: --no-desktop and --force-desktop cannot be used together.
ug: --no-desktop بىلەن --force-desktop نى بىرگە ئىشلىتىشكە بولمايدۇ.

en: --quit cannot be used with URIs.
ug: --quit نى URI بىلەن بىللە ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: --select must be used with at least an URI.
ug: --select نى ئاز دېگەندە بىر URI بىلەن ئىشلىتىش كېرەك.

en: 1 GB
ug: 1 گىگابايت

en: 1 MB
ug: 1 مېگابايت

en: 10 MB
ug: 10 مېگابايت

en: 100 KB
ug: 100كىلوبايت

en: 100 MB
ug: 100 مېگابايت

en: 2 GB
ug: 2 گىگابايت‏

en: 3 MB
ug: 3 مېگابايت

en: 4 GB
ug: 4 گىگابايت‏

en: 5 MB
ug: 5 مېگابايت

en: 500 KB
ug: 500كىلوبايت

en: ? bytes
ug: بايت؟

en: ? items
ug: تۈر؟

en: A folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Some possible values are: "size", "type", "date_modified", "owner", "group", "permissions", and "mime_type".
ug: ئۈستەل ئۈستى ۋە سىنبەلگىلىك كۆرۈنۈشتە كۆرسىتىلىدىغان ماۋزۇلارنىڭ تىزىمى. ئەمەلىيەتتە كۆرسىتىلىدىغان ماۋزۇلارنىڭ سانى چوڭايتىش-كىچىكلىتىش دەرىجىسىگە باغلىق. ماۋزۇلار: «چوڭلۇقى»، «تىپى»، «ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى»، «ئىگىسى»، «گۇرۇپپىسى»، «ئىمتىيازلىرى»، ۋە «mime_type» دۇر.

en: A newer file with the same name already exists in “%s”.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان يېڭىراق ھۆججەت «%s» دا بار.

en: A newer folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق يېڭىراق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: A string containing the saved geometry and coordinates string for navigation windows.
ug: يولباشچى كۆزنەكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك شەكلى ۋە كوئوردېناتى بىر ھەرپ تىزمىسىغا ساقلانغان.

en: A string specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses, depending on the zoom level. Each of the list entries is of the form "Zoom Level:Integer". For each specified zoom level, if the given integer is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the integer is 0 or smaller, no limit is imposed on the specified zoom level. A default entry of the form "Integer" without any specified zoom level is also allowed. It defines the maximum number of lines for all other zoom levels. Examples: 0 - always display overlong file names; 3 - shorten file names if they exceed three lines; smallest:5,smaller:4,0 - shorten file names if they exceed five lines for zoom level "smallest". Shorten file names if they exceed four lines for zoom level "smaller". Do not shorten file names for other zoom levels. Available zoom levels: smallest (33%), smaller (50%), small (66%), standard (100%), large (150%), larger (200%), largest (400%)
ug: بىر ھەرپ تىزمىسى زىيادە ئۇزۇن ھۆججەت ئاتىنىڭ ئارتۇق قىسمىنى قىسقارتىش بەلگىسى بىلەن ئالماشتۇرۇشنى بەلگىلەش كېڭەيت تارايت دەرىجىسىگە بېقىنىدۇ. ھەر بىر تىزىملىكنىڭ تۈر شەكلى «كېڭەيت تارايت دەرىجىسى: پۈتۈن سان». ھەر بىر بەلگىلەنگەن كېڭەيت تارايت دەرىجىسىگە نىسبەتەن ئەگەر بېرىلگەن پۈتۈن سان 0 دىن چوڭ بولسا  ئۇنداقتا ھۆججەت ئاتى بېرىلگەن قۇردىن ئېشىپ كەتمەيدۇ. ئەگەر بۇ پۈتۈن سان 0 گە تاڭ ياكى كىچىك بولسا ئۇنداقتا بەلگىلەنگەن كېڭەيت تارايت دەرىجىسىدە چەكلىمە بولمايدۇ. كۆڭۈلدىكى تۈرنىڭ شەكلى «پۈتۈن سان» بولۇپ ھېچقانداق كېڭەيت تارايت دەرىجىسىنى بەلگىلىمەسلىككىمۇ يول قويۇلىدۇ. ئۇ باشقا بارلىق باشقا كېڭەيت تارايت دەرىجىسىنىڭ ئەڭ كۆپ قۇر سانىنى بەلگىلەيدۇ. مەسىلەن: 0 - ھەمىشە ئۇزۇن ھۆججەت ئاتىنى كۆرسىتىدۇ؛ 3 - ئەگەر ھۆججەت ئاتى ئۈچ قۇردىن ئېشىپ كەتسە ئۇنى قىسقارتىدۇ؛ ئەڭ كىچىك: 5 ، كىچىكرەك: 4 ، 0 - ئەگەر ھۆججەت ئاتى كېڭەيت تارايت دەرىجىسى «ئەڭ كىچىك» 5 قۇردىن ئېشىپ كەتسە ئۇنى قىسقارتىدۇ. ئەگەر ھۆججەت ئاتى كېڭەيت تارايت دەرىجىسى «كىچىكرەك» 4 قۇردىن ئېشىپ كەتسە ئۇنى قىسقارتىدۇ. باشقا كېڭەيت تارايت دەرىجىسىدە ھۆججەت ئاتىنى قىسقارتمايدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان كېڭەيت تارايت دەرىجىسى: ئەڭ كىچىك (%33)، كىچىكرەك (%50)، كىچىك (%66)، چوڭ (%150)، چوڭراق (%200)، ئەڭ چوڭ (%400)

en: Access and organize files
ug: ھۆججەتلەرنى تەشكىللەش ۋە زىيارەت

en: Access and organize your files.
ug: ھۆججەتلەرنى تەشكىللەش ۋە زىيارەت قىلىش پروگراممىسى

en: Access files
ug: ھۆججەت زىيارەت

en: Access:
ug: زىيارەت:

en: Accessed:
ug: زىيارەت:

en: Activate next tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: Activate previous tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچنى ئاكتىپلا

en: Add a bookmark for the current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى خەتكۈچكە قوشىدۇ

en: Add a new criterion to this search
ug: بۇ ئىزدەشكە يېڭى شەرتتىن بىرنى قوش

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: All file operations have been successfully completed
ug: ھەممە ھۆججەت مەشغۇلاتى مۇۋەپپەقىيەتلىك تاماملاندى

en: All items in the Trash will be permanently deleted.
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە تۈر مەڭگۈلۈك ئۆچۈرۈلىدۇ.

en: Allow _executing file as program
ug: پروگرامما سۈپىتىدە ھۆججەت ئىجرا قىلىشقا يول قوي(_E)

en: Always
ug: ھەمىشە

en: Always manage the desktop (ignore the GSettings preference).
ug: ئۈستەلئۈستىنى ھەمىشە باشقۇرسۇن(GSettings مايىللىقىغا پەرۋا قىلمايدۇ).

en: Always open a new window for browsing specified URIs
ug: ئالاھىدە URI لارنى كۆرۈش ئۈچۈن ھەمىشە يېڭى كۆزنەك ئاچسۇن

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
ug: يول بالداقنى ئىشلەتمەي، ھەمىشە ئورۇن تۈرىنى ئىشلەت

en: An integer specifying how parts of overlong file names should be replaced by ellipses on the desktop. If the number is larger than 0, the file name will not exceed the given number of lines. If the number is 0 or smaller, no limit is imposed on the number of displayed lines.
ug: بىر پۈتۈن سان ئۈستەلئۈستىدىكى ئۇزۇن ھۆججەت ئاتىدىكى ئارتۇق قىسمىنى قىسقارتىش بەلگىسى بىلەن قانداق ئالماشتۇرۇشنى بەلگىلەيدۇ. ئەگەر بۇ سان 0 دىن چوڭ بولسا ئۇنداقتا ھۆججەت ئاتى بېرىلگەن قۇردىن ئاشمايدۇ. ئەگەر 0 گە تەڭ ياكى كىچىك بولسا ئۇنداقتا كۆرسىتىدىغان قۇر سانىنىڭ چەكلىمىسى بولمايدۇ.

en: An invalid drag type was used.
ug: ئىناۋەتسىز سۆرەش تىپى ئىشلىتىلگەن.

en: An older file with the same name already exists in “%s”.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان كونىراق ھۆججەت «%s» دا بار.

en: An older folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق كونىراق قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: Another file with the same name already exists in “%s”.
ug: ئاتى ئوخشاش بولغان باشقا ھۆججەت «%s» دا بار.

en: Another folder with the same name already exists in “%s”.
ug: «%s» دا ئوخشاش ئاتلىق باشقا قىسقۇچ مەۋجۇت.

en: Another link to %s
ug: %s غا ئۇلىنىدىغان باشقا ئۇلانما

en: Any
ug: خالىغان

en: Aperture Value
ug: نۇر چەمبەر قىممىتى

en: Apply this action to all files
ug: بۇ مەشغۇلاتنى ھەممە ھۆججەتكە قوللان

en: Archive
ug: ئارخىپلاش

en: Are you sure you want to open all files?
ug: راستىنىلا ھەممە ھۆججەتنى ئاچامسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items from the trash?
ug[0]: راستلا تاللانغان %'d تۈرنى ئەخلەتخانىدىن مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete the %'d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %'d selected items?
ug[0]: راستلا تاللانغان %'d تۈرنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete “%B” from the trash?
ug: راستلا «%B» نى ئەخلەتخانىدىن مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete “%B”?
ug: راستلا «%B» نى مەڭگۈلۈك ئۆچۈرەمسىز؟

en: Arrange files by name, size, type, or when they were changed.
ug: ھۆججەتنىڭ ئاتى، چوڭلۇقى، ياكى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتىغا ئاساسەن رەتلەيدۇ.

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈش ياكى ئەخلەتخانا تازىلاشتىن ئىلگىرى سورا(_E)

en: Audio
ug: ئۈن

en: Audio CD
ug: ئۈن CD

en: Audio DVD
ug: ئۈن DVD

en: Author
ug: ئاپتور

en: Basic
ug: ئاساس

en: Behavior
ug: ھەرىكەت

en: Binary
ug: ئىككىلىك

en: Bookmark this Location
ug: بۇ ئورۇننى خەتكۈچلە

en: Bookmarks
ug: خەتكۈشلەر

en: Browse Network
ug: تورغا كۆز يۈگۈرت

en: Browse the contents of the network
ug: تور مۇندەرىجىسىگە كۆز يۈگۈرتىدۇ

en: Bulk rename utility
ug: ھۆججەت ئاتىنى توپ ئۆزگەرتىش قورالى

en: By Access Date
ug: زىيارەت قىلغان چېسلا بويىچە

en: By Modification Date
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە

en: By Modification _Date
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە(_D)

en: By Name
ug: ئاتى بويىچە

en: By Search Relevance
ug: مۇناسىۋەتلىكلىكى بويىچە

en: By Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە

en: By T_rash Time
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكىگەن ۋاقتى بويىچە(_R)

en: By Trashed Date
ug: ئەخلەت قىلىنغان چېسلا بويىچە

en: By Type
ug: تىپى بويىچە

en: By _Name
ug: ئاتى بويىچە(_N)

en: By _Size
ug: چوڭلۇقى بويىچە(_S)

en: By _Type
ug: تىپى بويىچە(_T)

en: C_onnect
ug: ئۇلا(_O)

en: Calendar
ug: يىلنامە

en: Camera Brand
ug: فوتو ئاپپارات ماركىسى

en: Camera Model
ug: كامېرانىڭ تىپى

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Cancel Group Change?
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز؟

en: Cancel Owner Change?
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشتىن ۋاز كېچەمسىز؟

en: Change
ug: ئۆزگەرت

en: Change Desktop _Background
ug: ئۈستەلئۈستى تەگلىكىنى ئۆزگەرت(_B)

en: Change Permissions for Enclosed Files
ug: قىسقۇچ ئىچىدىكى بارلىق ھۆججەتنىڭ ئىمتىيازىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Change Permissions for Enclosed Files…
ug: قىسقۇچ ئىچىدىكى بارلىق ھۆججەتنىڭ ئىمتىيازىنى ئۆزگەرتىش…

en: Change the visibility of this window's side pane
ug: بۇ كۆزنەكنىڭ يان كۆزنەكچىنىڭ كۆرۈنۈشچانلىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Choose a program with which to open the selected item
ug: تاللىغان تۈرنى قايسى پروگراممىدا ئاچىدىغانلىقىنى تاللاڭ

en: Choose another application with which to open the selected item
ug: تاللىغان تۈرنى ئاچىدىغان باشقا پروگرامما تاللىنىدۇ

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
ug: سىنبەلگە ئاتىنىڭ ئاستىدا كۆرۈنىدىغان ئۇچۇرغا تەرتىپ تاللاڭ. چوڭايتىش ھەسسىسىنىڭ ئېشىشىغا ئەگىشىپ كۆرۈنىدىغان ئۇچۇرلار كۆپىيىدۇ.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
ug: ئۇچۇرنىڭ تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرۈنىدىغان تەرتىپىنى تاللاڭ.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
ug: بۇ قىسقۇچتا كۆرسىتىدىغان ئۇچۇرنىڭ تەرتىپىنى تاللاڭ:

en: Close _All Windows
ug: ھەممە كۆزنەكنى ياپ(_A)

en: Close all Navigation windows
ug: ھەممە يولباشچى كۆزنەكنى ياپ

en: Close tab
ug: بەتكۈچ ياپ

en: Close this folder
ug: بۇ قىسقۇچنى ياپ

en: Command
ug: بۇيرۇق

en: Comment
ug: ئىزاھات

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Connect to Server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلا

en: Connect to _Server
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلا(_S)

en: Connect to _Server…
ug: مۇلازىمېتىرغا باغلا(_S)…

en: Connect to a network server address
ug: بىر تور مۇلازىمېتىر ئادرېسىغا باغلانسۇن

en: Connect to a remote computer or shared disk
ug: يىراقتىكى كومپيۇتېر ياكى ھەمبەھىر دىسكىغا باغلىنىدۇ

en: Connect to the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچقا ئۇلىنىدۇ

en: Connect to the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچقا باغلىنىدۇ

en: Contacts
ug: ئالاقەداشلار

en: Contains digital photos
ug: رەقەملىك سۈرەت بار

en: Contains music
ug: مۇزىكا بار

en: Contains music and photos
ug: مۇزىكا ۋە سۈرەت بار

en: Contains photos and music
ug: سۈرەت ۋە مۇزىكا بار

en: Contains software
ug: يۇمشاق دېتال بار

en: Content View
ug: مەزمۇن كۆرۈنۈشى

en: Contents:
ug: مەزمۇنلىرى:

en: Copy %d item to '%s' | Copy %d items to '%s'
ug[0]: %d دانە تۈرنى ‹%s› غا كۆچۈر

en: Copy '%s' to '%s'
ug: ‹%s› نى ‹%s› غا كۆچۈر

en: Copy To…
ug: كۆچۈر…

en: Copy _Anyway
ug: كۆچۈرۈۋەر(_A)

en: Copy selected files to another location
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى باشقا ئورۇنغا كۆچۈرىدۇ

en: Copy the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكىستنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Copying Files
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying file %'d of %'d (in “%B”) to “%B”
ug: ھۆججەت %'d (جەمئىي %'d) («%B» نىڭ ئىچىدە) نى «%B» غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying file %'d of %'d to “%B”
ug: ھۆججەت %'d (جەمئىي %'d) نى «%B» غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying “%B” to “%B”
ug: "%B" نى "%B" غا كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copyright
ug: نەشر ھوقۇقى

en: Copyright © %Id–%Id The Files authors
ug: نەشر ھوقۇقى© %Id–%Id ھۆججەتلەر(Files) ئاپتورلىرىغا تەۋە

en: Could not add application
ug: پروگراممىنى قوشالمىدى

en: Could not determine original location of “%s”
ug: «%s» نىڭ ئەسلى ئورنىنى جەزملىيەلمىدى

en: Could not display “%s”.
ug: «%s» كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: Could not forget association
ug: ھەمكارلىقىنى ئۇنتۇغىلى بولمىدى

en: Could not parse arguments
ug: پارامېتىرنى پارچىلىيالمىدى

en: Could not register the application
ug: پروگراممىنى خەتلەتكىلى بولمىدى

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
ug: مەۋجۇت قىسقۇچ %F دىن ھۆججەتلەرنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Could not remove the already existing file %F.
ug: مەۋجۇت ھۆججەت %F نى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
ug: %F دىكى ئوخشاش ئاتتىكى ھۆججەتنى يۆتكىۋېتەلمىدى.

en: Could not remove the folder %B.
ug: قىسقۇچ «%B» نى ئۆچۈرگىلى بولمايدۇ.

en: Could not remove the source folder.
ug: ئەسلى قىسقۇچنى چىقىرىۋېتەلمىدى.

en: Could not set as default
ug: كۆڭۈلدىكى قىلىپ تەڭشىيەلمىدى

en: Count _number of items:
ug: تۈر سانىنى سانا(_N):

en: Create a new document from template “%s”
ug: «%s» قېلىپتىن يېڭى بىر پۈتۈك قۇر

en: Create a new empty folder inside this folder
ug: بۇ قىسقۇچقا يېڭى بوش قىسقۇچتىن بىرنى قۇرىدۇ

en: Create a new folder '%s'
ug: يېڭىدىن ‹%s› دېگەن قىسقۇچنى قۇرىدۇ

en: Create a new folder containing the selected items
ug: يېڭى قىسقۇچ قۇرىدۇ ۋە تاللانغان تۈرلەرنى ئىچىگە قويىدۇ

en: Create a symbolic link for each selected item
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرگە ئۇلانما قۇرىدۇ

en: Create an empty file '%s'
ug: ‹%s› بىر بوش ھۆججەت قۇر

en: Create and delete files
ug: ھۆججەت قۇر ۋە ئۆچۈر

en: Create link to '%s'
ug: ‹%s› غىچە ئۇلانما قۇر

en: Create links to %d item | Create links to %d items
ug[0]: %d دانە تۈرگە بولغان ئۇلانمىنى قۇر

en: Create new file '%s' from template
ug: يېڭىدىن ‹%s› دېگەن ھۆججەتنى قېلىپ ئاساسىدا قۇرىدۇ

en: Create the initial window with the given geometry.
ug: بېرىلگەن گېئومېتىرىيە خاسلىقىنى ئىشلىتىپ دەسلەپكى كۆزنەك قۇرىدۇ.

en: Created By
ug: قۇرغۇچى

en: Created On
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Creating Properties window.
ug: خاسلىق كۆزنەك قۇرۇۋاتىدۇ.

en: Creating links in “%B”
ug: «%B» غا ئۇلانما قۇرۇۋاتىدۇ

en: Creator
ug: تۈزگۈچى

en: Current
ug: نۆۋەتتىكى

en: Cursor Position
ug: نۇربەلگە ئورنى

en: Cut the selected text to the clipboard
ug: تاللىغان تېكىستنى كېسىپ چاپلاش تاختىسىغا قوي

en: D_efault zoom level:
ug: كۆڭۈلدىكى كېڭەيت تارايت دەرىجىسى(_E):

en: Date Digitized
ug: رەقەملەشتۈرۈلگەن چېسلا

en: Date Modified
ug: ئۆزگەرتكەن چېسلا

en: Date Taken
ug: تارتىلغان چېسلا

en: Date when file was moved to the Trash
ug: ھۆججەت ئەخلەتخانىغا يۆتكەلگەن چېسلا

en: Decrease the view size
ug: كۆرۈنۈش چوڭلۇقىنى تارايت

en: Default Thumbnail Icon Size
ug: كۆڭۈلدىكى كىچىك سۈرەت سىنبەلگە چوڭلۇقى

en: Default View
ug: كۆڭۈلدىكى كۆرۈنۈش

en: Default _zoom level:
ug: كۆڭۈلدىكى كېڭەيت تارايت دەرىجىسى(_Z)

en: Default column order in the list view
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدە ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ئىستون تەرتىپى

en: Default column order in the list view.
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدە ئىشلىتىدىغان كۆڭۈلدىكى ئىستون تەرتىپى.

en: Default folder viewer
ug: كۆڭۈلدىكى قىسقۇچ كۆرگۈچ

en: Default icon zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى سىنبەلگە كېڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default list of columns visible in the list view
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرۈنىدىغان ئىستونلارنىڭ كۆڭۈلدىكى تىزىملىكى

en: Default list of columns visible in the list view.
ug: تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرۈنىدىغان ئىستونلارنىڭ كۆڭۈلدىكى تىزىملىكى.

en: Default list zoom level
ug: كۆڭۈلدىكى تىزىملىكنىڭ كېڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default sort order
ug: كۆڭۈلدىكى تەرتىپلەش تەرتىپى

en: Default zoom level used by the icon view.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشكە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى كېڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Default zoom level used by the list view.
ug: تىزىملىك كۆرۈنۈشكە ئىشلىتىلىدىغان كۆڭۈلدىكى كېڭەيتىش تارايتىش دەرىجىسى

en: Delete %d copied item | Delete %d copied items
ug[0]: كۆچۈرۈلگەن %d دانە تۈرنى ئۆچۈر

en: Delete %d duplicated item | Delete %d duplicated items
ug[0]: تەكرارلانغان %d تۈرنى ئۆچۈر

en: Delete '%s'
ug: ‹%s› نى ئۆچۈر

en: Delete _All
ug: ھەممىنى ئۆچۈر(_A)

en: Delete all items in the Trash
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە تۈرنى ئۆچۈر

en: Delete all selected items permanently
ug: تاللانغان ھەممە تۈرنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىمەيلا ئۆچۈرىدۇ

en: Delete link to '%s'
ug: ‹%s› غىچە ئۇلانمىنى ئۆچۈر

en: Delete links to %d item | Delete links to %d items
ug[0]: %d دانە تۈرگە بولغان ئۇلانمىنى ئۆچۈر

en: Delete the open folder permanently
ug: ئېچىلغان قىسقۇچنى مەڭگۈلۈك ئۆچۈر

en: Delete this folder, without moving to the Trash
ug: بۇ قىسقۇچنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىمەيلا ئۆچۈر

en: Deleting Files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Deleting files
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Description
ug: چۈشەندۈرۈش

en: Desktop
ug: ئۈستەلئۈستى

en: Desktop font
ug: ئۈستەلئۈستى خەت نۇسخا

en: Desktop home icon name
ug: ئۈستەلئۈستى ماكان قىسقۇچ سىنبەلگە ئاتى

en: Desktop trash icon name
ug: ئۈستەلئۈستى ئەخلەتخانا سىنبەلگە ئاتى

en: Details:
ug: تەپسىلاتى:

en: Detect media in the selected drive
ug: تاللىغان قوزغاتقۇچتىن ۋاسىتە بايقا

en: Detected as “%s”
ug: «%s» نى بايقا

en: Devices
ug: ئۈسكۈنىلەر

en: Disclaimer
ug: دىققەت

en: Disconnect the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى ئۈز

en: Disconnect the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى ئۈز

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Display Nautilus help
ug: Nautilus ياردەمنى كۆرسەت

en: Display and edit bookmarks
ug: خەتكۈچلەرنى كۆرسىتىش ۋە تەھرىرلەش

en: Display credits for the creators of Nautilus
ug: Nautilus نىڭ تۆھپىكارلىرىنى كۆرسەت

en: Display icons in the opposite order
ug: سىنبەلگىلەرنى ئەكسى تەرتىپتە كۆرسىتىدۇ

en: Display this location with the icon view.
ug: بۇ جاينى سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدە كۆرسەت.

en: Display this location with the list view.
ug: بۇ جاينى تىزىم كۆرۈنۈشىدە كۆرسەت.

en: Do _not Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلىما(_M)

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
ug: يۈك چۈشۈرۈشتىن ئىلگىرى ئەخلەتخانىنى بوشىتامسىز؟

en: Do you want to run “%s”, or display its contents?
ug: سىز «%s» نى ئىجرا قىلامسىز ياكى ئۇنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتەمسىز؟

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
ug[0]: سىز %d ئورۇننى كۆرمەكچىمۇ؟

en: Document
ug: پۈتۈك

en: Documents
ug: پۈتۈكلەر

en: Don't have permission to access the requested location.
ug: تەلەپ قىلغان ئورۇننى زىيارەت قىلغۇدەك ئىمتىياز يوق.

en: Don't recognize this file server type.
ug: ھۆججەت مۇلازىمېتىرىنىڭ تىپىنى بىلگىلى بولمىدى

en: Drag and drop is not supported.
ug: سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتىنى قوللىمايدۇ.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
ug: سۆرەپ تاشلاش مەشغۇلاتى پەقەت يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىنىلا قوللايدۇ.

en: Dropped Text.txt
ug: تاشلانغان Text.txt

en: Duplicate %d item in '%s' | Duplicate %d items in '%s'
ug[0]: %d تۈرنى ‹%s› گە كۆپەيت(كۆچۈر)

en: Duplicate '%s' in '%s'
ug: '%2$s' دىكى '%1$s'نى نۇسخىلا

en: Duplicating file %'d of %'d
ug: ھۆججەت %'d (جەمئىي %'d) نى كۆپەيتىۋاتىدۇ

en: Duplicating file %'d of %'d (in “%B”)
ug: ھۆججەت %'d (جەمئىي %'d) («%B» نىڭ ئىچىدە) نى كۆپەيتىۋاتىدۇ

en: Duplicating “%B”
ug: "%B" نى كۆپەيتىۋاتىدۇ

en: E_mpty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_M)

en: Easily transfer files to your contacts and devices from the file manager.
ug: ھۆججەت باشقۇرغۇدا تۇرۇپلا ھۆججەتلەرنى ئالاقەداشلارغا ۋە ئۈسكۈنىلەرگە ئوڭايلا يوللاپ بەرگىلى بولىدۇ.

en: Edit Nautilus preferences
ug: Nautilus مايىللىق تەھرىر

en: Eject the selected volume
ug: تاللانغان دىسكىنى قاڭقىتىدۇ

en: Eject the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى قاڭقىت

en: Eject the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى قاڭقىت

en: Empty
ug: بوش

en: Empty Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلاش

en: Empty _Trash
ug: ئەخلەتخانىنى تازىلا(_T)

en: Empty all items from Trash?
ug: ئەخلەتخانىدىكى ھەممە تۈرنى تازىلامدۇ؟

en: Emptying Trash
ug: ئەخلەتخانىنى بوشىتىۋاتىدۇ

en: Enter _Location
ug: ئورۇننى كىرگۈزۈڭ(_L)

en: Enter _Location…
ug: ئورۇننى كىرگۈزۈڭ(_L)…

en: Error while adding “%s”: %s
ug: «%s» نى قوشۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Error while copying to “%B”.
ug: «%B» غا كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while copying “%B”.
ug: «%B» كۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while copying.
ug: كۆچۈرگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while creating directory %B.
ug: %B مۇندەرىجە قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while creating file %B.
ug: %B ھۆججەت قۇرۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while creating link to %B.
ug: %B غا ئۇلانما قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while deleting.
ug: ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving files to trash.
ug: ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving “%B”.
ug: «%B» يۆتكەۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while moving.
ug: يۆتكىگەندە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Error while setting “%s” as default application: %s
ug: «%s» كۆڭۈلدىكى پروگرامما قىلىپ تەڭشەشتە خاتالىق كۆرۈلدى: %s

en: Examples:
ug: مىسال:

en: Executable Text Files
ug: ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان تېكىست ھۆججەتلىرى

en: Executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
ug: بۇ قىسقۇچتىكى ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان ھۆججەتلەر قوليازما تىزىملىكىدە كۆرسىتىلىدۇ.

en: Execute:
ug: ئىجرا قىل:

en: Exposure Program
ug: يورۇتۇش پروگراممىسى

en: Exposure Time
ug: نۇر ئۆتۈش ۋاقتى

en: Fade the background on change
ug: ئۆزگەرتكەندە تەگلىكنى سۇسلاشتۇر

en: Failed to load image information
ug: سۈرەت ئۇچۇرىنى يۈكلىيەلمىدى

en: File Operations
ug: ھۆججەت مەشغۇلاتلىرى

en: File Type
ug: ھۆججەت تىپى

en: File access:
ug: ھۆججەت زىيارىتى:

en: File conflict
ug: ھۆججەت توقۇنۇشى

en: File not found
ug: ھۆججەت تېپىلمىدى

en: Files
ug: ھۆججەتلەر

en: Files Preferences
ug: ھۆججەت مايىللىقلىرى

en: Files in the folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to see them.
ug: كۆرۈش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» دىكى ھۆججەتلەرنى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Files in the folder “%B” cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
ug: كۆرۈش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» دىكى ھۆججەتلەرنى ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Files in the folder “%B” cannot be handled because you do not have permissions to see them.
ug: ئوقۇش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» دىكى ھۆججەتلەرنى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: Files in this folder will appear in the New Document menu.
ug: بۇ مۇندەرىجىدىكى بارلىق ھۆججەتلەر «يېڭى پۈتۈك»تىزىملىكىدە كۆرۈنىدۇ.

en: Files is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: ھۆججەتلەر(Files) نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.

en: Files is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: ھۆججەتلەر(Files)  ئەركىن يۇمشاق دېتال بولۇپ، ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ ماددىلىرىغا ئەمەل قىلىپ بۇ يۇمشاق دېتالنى ئۆزگەرتىپ ۋە قايتا ئېلان قىلسىڭىز بولىدۇ. ياكى ئىجازەتنامىنىڭ 2- نەشرىنى ئىشلەتسىڭىز ۋە ياكى (تاللىشىڭىزغا ئاساسەن) خالىغان يېڭى نەشرىنى ئىشلەتسىڭىزمۇ بولىدۇ.

en: Filesystem type:
ug: ھۆججەت سىستېما تىپى:

en: Find a lost file
ug: يوقالغان ھۆججەتنى ئىزدەش

en: Flash Fired
ug: چاقماق لامپا

en: Focal Length
ug: فوكۇس ئارىلىقى

en: Folder
ug: قىسقۇچ

en: Folder access:
ug: قىسقۇچ زىيارىتى:

en: Folders
ug: قىسقۇچلار

en: Follow these tips if you can't find a file you created or downloaded.
ug: قۇرغان ياكى چۈشۈرگەن ھۆججەتنى تاپالمىسىڭىز، تۆۋەندىكى كۆرسەتمە بويىچە مەشغۇلات قىلىڭ.

en: Font
ug: خەت نۇسخا

en: For example, %s
ug: مەسىلەن: %s

en: For users with mice that have "Forward" and "Back" buttons, this key will determine if any action is taken inside of Nautilus when either is pressed.
ug: «ئالدى» ۋە «كەينى» توپچا بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا خالىغان بىر توپچا بېسىلغاندا Nautilus نىڭ ئىچكى قىسمىدا قوزغالغان پائالىيەتنىڭ بار يوقلۇقىنى تەكشۈرىدۇ.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Back" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ug: «ئالدى» ۋە «كەينى» توپچا بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا قايسى توپچىنىڭ بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىنىڭ «كەينى» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلاشنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت دائىرىسى 6 دىن 14 كېچە.

en: For users with mice that have buttons for "Forward" and "Back", this key will set which button activates the "Forward" command in a browser window. Possible values range between 6 and 14.
ug: «ئالدى» ۋە «كەينى» توپچا بار چاشقىنەك ئىشلىتىدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگە نىسبەتەن بۇ كۇنۇپكا قايسى توپچىنىڭ بىر توركۆرگۈ كۆزنىكىنىڭ «ئالدى» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلاشنى بەلگىلەيدۇ. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت دائىرىسى 6 دىن 14 كېچە.

en: Forget association
ug: ھەمكارلىقىنى ئۇنتۇ

en: Free space:
ug: بىكار بوشلۇق:

en: Go to the next visited location
ug: كېيىنكى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Go to the previous visited location
ug: ئالدىنقى زىيارەت قىلغان ئورۇنغا يۆتكەل

en: Group
ug: گۇرۇپپا

en: Group:
ug: گۇرۇپپا:

en: Height
ug: ئېگىزلىك

en: Home
ug: ماكان

en: Home icon visible on desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە ماكان قىسقۇچ سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: ISO Speed Rating
ug: ISO سۈرئەت نىسبىتى

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
ug: ئەخلەتخانىغا تاشلىماي ئۆچۈرۈش بۇيرۇقىمۇ ئىچىدە(_N)

en: Icon Captions
ug: سىنبەلگە ماۋزۇسى

en: Icon View
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈش

en: Icon View Defaults
ug: سىنبەلگىلىك كۆرۈنۈشنىڭ كۆڭۈلدىكىلىرى

en: If set to "after-current-tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
ug: ئەگەر «نۆۋەتتىكى بەتكۈچتىن كېيىن» گە تەڭشەلسە، ئۇنداقتا يېڭى بەتكۈچ نۆۋەتتىكى بەتكۈچنىڭ كەينىگە قىستۇرۇلىدۇ. ئەگەر «ئاخىرى» غا تەڭشەلسە، ئۇنداقتا يېڭى بەتكۈچ بەتكۈچ تىزىمنىڭ ئاخىرىدا كۆرسىتىلىدۇ.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، يېڭى ئېچىلغان كۆزنەك ئورۇن بالداقتا كۆرۈنىدۇ.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، يېڭى ئېچىلغان كۆزنەك يان كۆزنەكچىدە كۆرۈنىدۇ.

en: If set to true, then Nautilus browser windows will always use a textual input entry for the location toolbar, instead of the pathbar.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Nautilus كۆرگۈ ئورۇن قورال بالداقتا ھەمىشە تېكىست كىرگۈزۈش رامكىسى ئىشلىتىپ، يول بالداقنى ئىشلەتمەيدۇ.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Nautilus سىنبەلگە كۆرۈنۈشى ۋە تىزىم كۆرۈنۈشىدە قىسقۇچنى ھۆججەتتىن ئىلگىرى كۆرسىتىدۇ.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Nautilus سىز ھۆججەت ئۆچۈرمەكچى ياكى ئەخلەتخانىنى تازىلىماقچى بولغاندا جەزملەشنى تەلەپ قىلىدۇ.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Nautilus سىزنىڭ ھۆججەتنى جايىدىلا ئۆچۈرۈش ئالاھىدىلىكىنى قوزغىتىدۇ، ھۆججەت ئەخلەتخانىغا يۆتكەلمەيدۇ. بۇ ئالاھىدىلىك ناھايىتى خەتەرلىك، شۇڭا ئېھتىيات بىلەن ئىشلىتىڭ.

en: If set to true, then Nautilus will use a fade effect to change the desktop background.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، Nautilus تەدرىجىي ئۆزگىرىش ئۈنۈمى بىلەن ئۈستەلئۈستى سىنبەلگىسىنىڭ تەگلىكىنى ئۆزگەرتىدۇ.

en: If set, Nautilus will append URIs of selected files and treat the result as a command line for bulk renaming. Bulk rename applications can register themselves in this key by setting the key to a space-separated string of their executable name and any command line options. If the executable name is not set to a full path, it will be searched for in the search path.
ug: ئەگەر تەڭشەلسە، Nautilus تاللانغان ھۆججەتنىڭ URI نى قوشىدۇ ھەمدە ئېرىشكەن نەتىجىنى ئات ئۆزگەرتىشنىڭ بۇيرۇق قۇرى سۈپىتىدە ئىشلىتىدۇ. توپ ئات ئۆزگەرتىش پروگراممىسى مۇشۇ كۇنۇپكىنى ئىشلىتىپ ئۆزىنى خەتلەيدۇ، ئۇنى ئىجراچان ھۆججەت ئاتى ۋە باشقا بۇيرۇق قۇرى تاللانمىسى قىلىپ تەڭشەشتە بوشلۇق بىلەن ئايرىلسىلا بولىدۇ. ئەگەر ئىجراچان ھۆججەت ئاتى مۇتلەق يول بولمىسا، يول ئىزدەشتىن ئىزدەيدۇ.

en: If set, wrap lines if the text becomes too wide.
ug: بۇ تاللانما تەڭشەلسە، تېكىست بەك كەڭ بولۇپ كەتكەندە ئۆزلۈكىدىن قۇر ئالماشتۇرىدۇ.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەلئۈستىدە تور مۇلازىمېتىرىغا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەلئۈستىدە ماكان قىسقۇچقا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەلئۈستىدە ئەخلەتخانىغا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە، ئۈستەلئۈستىدە ئېگەرلەنگەن دىسكىغا ئۇلىنىدىغان سىنبەلگىدىن بىرى قويۇلىدۇ.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
ug: ئەگەر true تەڭشەلسە،  يېڭى كۆزنەكتىكى ھۆججەت ئەكسى تەرتىپتە تىزىلىدۇ. يەنى، ئەگەر ھۆججەت ئاتى بويىچە تىزىلسا "a" دىن "z" غا تىزىلغان بولسا، بۇ "z" دىن "a" غا تىزىلىدۇ؛ ئەگەر چوڭلۇقى بويىچە تىزىلسا ئەڭ چوڭ ھۆججەتنى ئەڭ ئالدىغا كىچىك ھۆججەتنى ئەڭ كەينىگە تىزىدۇ.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
ug: ئەگەر تۈردىن بىرنى ئۆچۈرسىڭىز ئۇنداقتا ئۇ مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: If you don't trust this location or aren't sure, press Cancel.
ug: ئەگەر بۇ ئورۇنغا ئىشەنمىسىڭىز ‹ئەمەلدىن قالدۇر› نى چېكىڭ.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the popup menu of the volume.
ug: ئەگەر دىسكىنى چىقارماقچى بولسىڭىز، شۇ دىسكىنى ئوڭ چېكىپ تىزىملىكىدىن «چىقار» نى ئىشلىتىڭ.

en: If you want to unmount the volume, please use Unmount Volume in the popup menu of the volume.
ug: ئەگەر بۇ دىسكىنى ئېگەرسىزلىمەكچى بولسىڭىز بۇ دىسكىنى ئوڭ چېكىپ تىزىملىكتىن «دىسكىنى ئېگەرسىزلە» نى ئىشلىتىڭ.

en: Illustration
ug: قىستۇرما رەسىم

en: Image
ug: سۈرەت

en: Image Type
ug: سۈرەت تىپى

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
ug: بۇ چوڭلۇق(بايت)تىن چوڭ بولغان سۈرەتكە كىچىك سۈرەت ھاسىل قىلمايدۇ. بۇ تەڭشەكنىڭ مەقسىتى چوڭ سۈرەتنىڭ كىچىك سۈرىتىنى بىر تەرەپ قىلىشنىڭ ئالدىنى ئېلىش چۈنكى ئۇنىڭغا كېتىدىغان ۋاقىت بەك كۆپ بولۇپ، ئىگىلەيدىغان ئەسلەكمۇ بەك كۆپ.

en: In order to regain the free space on this volume the trash must be emptied. All trashed items on the volume will be permanently lost.
ug: بۇ ئەندىكى ئەركىن بوشلۇقتىن قايتىدىن پايدىلىنىش ئۈچۈن چوقۇم ئەخلەتخانىنى بوشىتىڭ. ئەخلەتخانىدىكى ھەممە مەزمۇنلار مەڭگۈلۈك يوقىلىدۇ.

en: Increase the view size
ug: كۆرۈنۈش چوڭلۇقىنى كېڭەيت

en: Input Methods
ug: كىرگۈزگۈچلەر

en: Justification
ug: تەڭشە

en: Keep icons lined up on a grid
ug: سىنبەلگىنى سېتكىغا توغرىلايدۇ

en: Keep icons sorted by modification date in rows
ug: سىنبەلگىنى ئۆزگەرتكەن چېسلا بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep icons sorted by name in rows
ug: سىنبەلگىنى ئاتى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep icons sorted by search relevance in rows
ug: سىنبەلگىلەرنى مۇناسىۋەتلىكلىكى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep icons sorted by size in rows
ug: سىنبەلگىنى چوڭلۇقى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keep icons sorted by trash time in rows
ug: سىنبەلگە تەرتىپىنى ئەخلەتخانىغا يۆتكىگەن ۋاقىت بويىچە ئىستوندا ساقلايدۇ

en: Keep icons sorted by type in rows
ug: سىنبەلگىنى تىپى بويىچە تەرتىپلەيدۇ

en: Keywords
ug: ھالقىلىق سۆزلەر

en: Last modified:
ug: ئاخىرقى ئۆزگەرتىلگەن ۋاقىت:

en: Leave icons wherever they are dropped
ug: سىنبەلگىنى تاشلىغان جايدا كۆرسىتىدۇ

en: Line wrap
ug: قۇر قاتلا

en: Link
ug: ئۇلانما

en: Link (broken)
ug: ئۇلانما (ئۈزۈلگەن)

en: Link target:
ug: ئۇلانما نىشانى:

en: Link to %s
ug: %s غا ئۇلا

en: List
ug: تىزىم

en: List Columns
ug: كۆرسىتىدىغان ئىستونلار

en: List View
ug: تىزىم كۆرۈنۈش

en: List View Defaults
ug: تىزىم كۆرۈنۈشنىڭ كۆڭۈلدىكىلىرى

en: List files only
ug: ھۆججەتنىلا كۆرسىتەلەيدۇ

en: List of possible captions on icons
ug: سىنبەلگە تاللىيالايدىغان تېما تىزىمى

en: Loading…
ug: ئوقۇۋاتىدۇ…

en: Local Files Only
ug: يەرلىك ھۆججەتلا

en: Locate files based on file name and type. Save your searches for later use.
ug: ھۆججەت ئاتى ۋە تىپىغا ئاساسەن ھۆججەتنىڭ ئورنىنى تاپىدۇ. ئىزدەشنى ساقلاپ قويۇپ كېيىن ئىشلىتىشكىمۇ بولىدۇ.

en: Location
ug: ئورنى

en: Location options
ug: ئورۇن تاللانمىلىرى

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Lock the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا

en: Lock the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا

en: MIME Type
ug: MIME تىپى

en: Ma_ke Link | Ma_ke Links
ug[0]: ئۇلانما ياسا(_K)

en: Make item the wallpaper
ug: تاللانغان تۈرنى تام قەغىزى قىلىپ بەلگىلەيدۇ

en: Make the selected icons resizable
ug: تاللانغان سىنبەلگىنىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتكىلى بولىدىغان قىلىدۇ

en: Making link to %'d file | Making links to %'d files
ug[0]: ھۆججەت %'d غا ئۇلانما قۇرۇۋاتىدۇ

en: Mark as _Trusted
ug: ئىشەنچلىك بەلگىسى قوي(_T)

en: Markup
ug: بەلگە

en: Maximum image size for thumbnailing
ug: كىچىك سۈرەتنىڭ ئەڭ چوڭى

en: Me
ug: مەن

en: Merge
ug: بىرىكتۈر

en: Merge _All
ug: ھەممىنى بىرلەشتۈر(_A)

en: Merge folder “%s”?
ug: قىسقۇچ «%s» نى بىرىكتۈرەمسىز؟

en: Merging will ask for confirmation before replacing any files in the folder that conflict with the files being copied.
ug: بىرلەشتۈرگەندە كۆچۈرۈلىدىغان ھۆججەت بۇ قىسقۇچتىكى ھەر قانداق ھۆججەت بىلەن توقۇنۇشسا ئۇلارنى ئالماشتۇرۇشتىن ئىلگىرى بىرلەشتۈرۈشنى جەزملەش ئىلتىماسى كۆرۈنىدۇ.

en: Metering Mode
ug: مۆلچەر شەكلى

en: Mo_ve to Trash
ug: ئەخلەتخانىغا يۆتكە(_V)

en: Modified
ug: ئۆزگەرتىلگەن ۋاقتى

en: Modified:
ug: ئۆزگەرتكەن:

en: Mount and open %s
ug: %s نى ئېگەرلەپ ئاچ

en: Mount the selected volume
ug: تاللانغان دىسكىنى ئېگەرلەيدۇ

en: Mount the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى ئېگەرلەيدۇ

en: Mount the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى ئېگەرلەيدۇ

en: Mouse button to activate the "Back" command in browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە «كەينى» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلايدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: Mouse button to activate the "Forward" command in browser window
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە «ئالدى» بۇيرۇقىنى ئاكتىپلايدىغان چاشقىنەك توپچىسى

en: Move %d item back to '%s' | Move %d items back to '%s'
ug[0]: %d دانە تۈرنى ‹%s› گە ئەسلىگە كەلتۈر

en: Move %d item back to trash | Move %d items back to trash
ug[0]: %d دانە تۈرنى ئەخلەتخانىغا يەنە يۆتكە

en: Move %d item to '%s' | Move %d items to '%s'
ug[0]: %d دانە تۈرنى ‹%s› گە يۆتكە

en: Move %d item to trash | Move %d items to trash
ug[0]: %d دانە تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Move '%s' back to '%s'
ug: ‹%s› نى ‹%s› غا يۆتكەپ قايتۇرىدۇ

en: Move '%s' back to trash
ug: ‹%s› نى ئەخلەتخانىغا قايتۇرۇپ يۆتكە

en: Move '%s' to '%s'
ug: ‹%s› نى ‹%s› غا يۆتكە

en: Move '%s' to trash
ug: ‹%s› نى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Move Dow_n
ug: تۆۋەنگە(_N)

en: Move Down
ug: پەسكە

en: Move Tab _Left
ug: بەتكۈچنى سولغا يۆتكە(_L)

en: Move Tab _Right
ug: بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكە(_R)

en: Move To…
ug: يۆتكە…

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Move _Up
ug: يۇقىرىغا(_U)

en: Move current tab to left
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى سولغا يۆتكەيدۇ

en: Move current tab to right
ug: نۆۋەتتىكى بەتكۈچنى ئوڭغا يۆتكەيدۇ

en: Move each selected item to the Trash
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەيدۇ

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command
ug: ئالدىدا كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقىدا تاللانغان ھۆججەتنى يۆتكە ياكى كۆچۈر

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into the selected folder
ug: ئالدىدا كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقىدا تاللانغان ھۆججەتنى تاللانغان قىسقۇچقا يۆتكە ياكى كۆچۈر

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
ug: ئالدىدا كەس ياكى كۆچۈر بۇيرۇقىدا تاللانغان ھۆججەتنى بۇ تاللانغان قىسقۇچقا يۆتكە ياكى كۆچۈر

en: Move selected files to another location
ug: تاللانغان ھۆججەتلەرنى باشقا ئورۇنغا يۆتكەيدۇ

en: Move the open folder out of the trash to “%s”
ug: ئوچۇق قىسقۇچنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move the open folder to the Trash
ug: ئېچىلغان قىسقۇچنى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Move the selected file out of the trash
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئەخلەتخانىدىن يۆتكىۋەت

en: Move the selected file out of the trash to “%s”
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move the selected files out of the trash
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئەخلەتخانىدىن يۆتكىۋەت

en: Move the selected files out of the trash to “%s”
ug: تاللانغان ھۆججەتنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move the selected folder out of the trash
ug: تاللانغان قىسقۇچنى ئەخلەتخانىدىن يۆتكىۋەت

en: Move the selected folder out of the trash to “%s”
ug: تاللانغان قىسقۇچنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move the selected folders out of the trash
ug: تاللانغان قىسقۇچنى ئەخلەتخانىدىن يۆتكىۋەت

en: Move the selected folders out of the trash to “%s”
ug: تاللانغان قىسقۇچنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move the selected item out of the trash
ug: تاللانغان تۈرنى ئەخلەتخانىدىن يۆتكىۋەت

en: Move the selected item out of the trash to “%s”
ug: تاللانغان تۈرنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move the selected items out of the trash
ug: تاللانغان تۈرنى ئەخلەتخانىدىن يۆتكىۋەت

en: Move the selected items out of the trash to “%s”
ug: تاللانغان تۈرنى ئەخلەتخانىدىن «%s» غا يۆتكە

en: Move this folder to the Trash
ug: بۇ قىسقۇچنى ئەخلەتخانىغا يۆتكە

en: Moving Files
ug: ھۆججەت يۆتكەۋاتىدۇ

en: Moving file %'d of %'d (in “%B”) to “%B”
ug: ھۆججەت %'d (جەمئىي %'d) («%B» نىڭ ئىچىدە) نى «%B» غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Moving file %'d of %'d to “%B”
ug: ھۆججەت %'d (جەمئىي %'d) نى «%B» غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Moving files to trash
ug: ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Moving “%B” to “%B”
ug: «%B» نى «%B» غا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Music
ug: مۇزىكا

en: Name
ug: ئاتى

en: Nautilus 3.0 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.config/nautilus
ug: بۇ مۇندەرىجە Nautilus 3.0 دا تاشلىۋېتىلگەن، بۇ سەپلىمىنى ~/.config/nautilus غا يۆتكەشنى سىناڭ

en: Nautilus 3.6 deprecated this directory and tried migrating this configuration to ~/.local/share/nautilus
ug: بۇ مۇندەرىجە Nautilus 3.0 دا تاشلىۋېتىلگەن، بۇ سەپلىمىنى ~/.local/share/nautilus غا يۆتكەشنى سىناڭ

en: Navigate folders in a tree
ug: قىسقۇچلارنى دەرەخسىمان كۆرۈنۈشتە كۆرسەتسۇن

en: Network
ug: تور

en: Network Servers icon visible on the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە تور مۇلازىمېتىر سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: Network servers icon name
ug: تور مۇلازىمېتىر سىنبەلگە ئاتى

en: Never
ug: ھەرگىز

en: Never manage the desktop (ignore the GSettings preference).
ug: ئۈستەلئۈستىنى زادىلا باشقۇرمىسۇن(GSettings مايىللىقىغا پەرۋا قىلمايدۇ).

en: New Folder with Selection
ug: تاللانغان تۈرلەرنى ئىچىگە ساقلاپ يېڭى قىسقۇچ قۇر

en: New Folder with Selection (%'d Item) | New Folder with Selection (%'d Items)
ug[0]: تاللانغان تۈرلەرنى ئىچىگە ساقلاپ يېڭى قىسقۇچ قۇر(%'d  تۈر)

en: New _Document
ug: يېڭى پۈتۈك(_D)

en: New _Folder
ug: يېڭى مۇندەرىجە(_F)

en: New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_T)

en: New _Window
ug: يېڭى كۆزنەك(_W)

en: No bookmarks defined
ug: ھېچقانداق خەتكۈش بەلگىلەنمىگەن

en: None
ug: يوق

en: Normal Si_ze
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇق(_Z)

en: Not allowed to set group
ug: گۇرۇپپا تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Not allowed to set owner
ug: ئىگىدار تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Not allowed to set permissions
ug: ئىمتىيازلارنى تەڭشەشكە يول قويمايدۇ

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
ug: پەقەت بەلگىلەنگەن URI ئۈچۈن كۆزنەك قۇرىدۇ

en: Oops! Something went wrong.
ug: ئاپلا! خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Oops! There was a problem running this software.
ug: ئاپلا! پروگراممىنى ئىجرا قىلىۋاتقاندا مەسىلە كېلىپ چىقتى.

en: Open File and Close window
ug: ھۆججەت ئېچىپ كۆزنەك ياپ

en: Open Wit_h
ug: بۇنىڭ بىلەن ئاچ(_H)

en: Open With
ug: بۇنىڭدا ئېچىش

en: Open With %s
ug: ئاچىدىغان پروگرامما %s

en: Open With Other _Application…
ug: باشقا پروگراممىدا ئاچ(_A)…

en: Open _Parent
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ(_P)

en: Open all files of type “%s” with
ug: بۇ خىل  تىپتىكى ھەممە ھۆججەتنى «%s» بىلەن ئاچ:

en: Open another Nautilus window for the displayed location
ug: كۆرسىتىدىغان ئورۇنغا باشقا Nautilus كۆزنىكى ئاچ

en: Open another tab for the displayed location
ug: كۆرسىتىدىغان ئورۇنغا باشقا بەتكۈچ ئاچ

en: Open each selected item in a navigation window
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈر يولباشچى كۆزنەكتە ئېچىلىدۇ

en: Open each selected item in a new tab
ug: تاللانغان ھەر بىر تۈر يېڭى بەتكۈچتە ئېچىلىدۇ

en: Open in %'d New _Tab | Open in %'d New _Tabs
ug[0]: %'d يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open in %'d New _Window | Open in %'d New _Windows
ug[0]: %'d يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open in Navigation Window
ug: يولباشچى كۆزنەكتە ئاچ

en: Open in New _Tab
ug: يېڭى بەتكۈچتە ئاچ(_T)

en: Open in New _Window
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئاچ(_W)

en: Open the contents of the File System
ug: ھۆججەت سىستېمىسىنىڭ مۇندەرىجىسىنى ئاچ

en: Open the contents of your desktop in a folder
ug: بىر قىسقۇچتا ئۈستەلئۈستى مەزمۇنىنى ئاچ

en: Open the parent folder
ug: ئاتا قىسقۇچنى ئاچ

en: Open the selected item in this window
ug: بۇ كۆزنەكتە تاللانغان تۈر ئېچىلىدۇ

en: Open the trash
ug: ئەخلەتخانا ئاچ

en: Open this folder in a navigation window
ug: بۇ قىسقۇچنى يولباشچى كۆزنەكتە ئاچ

en: Open this folder in a new tab
ug: بۇ قىسقۇچنى يېڭى بەتكۈچتە ئاچ

en: Open with:
ug: ئاچىدىغان پروگرامما:

en: Open your personal folder
ug: شەخسىي قىسقۇچىڭىزنى ئاچىدۇ

en: Opening %d item. | Opening %d items.
ug[0]: %d تۈرنى ئېچىۋاتىدۇ.

en: Opening “%s”.
ug: «%s» نى ئېچىۋاتىدۇ.

en: Original Location
ug: ئەسلى ئورنى

en: Original file
ug: ئورىگىنال ھۆججەت

en: Original location of file before moved to the Trash
ug: ھۆججەتنىڭ ئەخلەتخانىغا يۆتكىلىشتىن ئىلگىرىكى ئەسلى ئورنى

en: Other Type…
ug: باشقا تىپ…

en: Other _Application…
ug: باشقا پروگراممىلار(_A)...

en: Others
ug: باشقىلار

en: Others:
ug: باشقىلار:

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: Owner:
ug: ئىگىدار:

en: P_roperties
ug: خاسلىق(_R)

en: Paste the text stored on the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىكى تېكىستنى چاپلا

en: Perform a quick set of self-check tests.
ug: بىر گۇرۇپپا تېز سۈرئەتتە ئۆزىنى تەكشۈرۈشنى ئىجرا قىلىدۇ.

en: Permissions
ug: ئىمتىيازلار

en: Photo CD
ug: سۈرەت CD

en: Picture
ug: سۈرەت

en: Picture CD
ug: سۈرەت CD

en: Places
ug: ئورۇنلار

en: Please drag just one image to set a custom icon.
ug: بىرلا سۈرەتنى سۆرەپ ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ تەڭشەڭ.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممەت "single" (تاق چەككەندە) ھۆججەتنى قوزغات ياكى "double" (قوش چەككەندە) ھۆججەتنى قوزغات.

en: Prefere_nces
ug: مايىللىق(_N)

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste command
ug: تاللانغان ھۆججەتنى چاپلا بۇيرۇقىدا كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste command
ug: تاللانغان ھۆججەتنى چاپلا بۇيرۇقىدا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
ug: بۇ قىسقۇچنى چاپلا بۇيرۇقىدا كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
ug: بۇ قىسقۇچنى چاپلا بۇيرۇقىدا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing
ug: تەييارلىق ھالەت

en: Preparing to Move to “%B”
ug: «%B» غا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing to copy %'d file (%S) | Preparing to copy %'d files (%S)
ug[0]: %'d ھۆججەتنى كۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ (%S)

en: Preparing to delete %'d file (%S) | Preparing to delete %'d files (%S)
ug[0]: %'d ھۆججەتنى ئۆچۈرۈشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ (%S)

en: Preparing to move %'d file | Preparing to move %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Preparing to move %'d file (%S) | Preparing to move %'d files (%S)
ug[0]: %'d ھۆججەتنى يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ (%S)

en: Preparing to trash %'d file | Preparing to trash %'d files
ug[0]: %'d ھۆججەتنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەشكە تەييارلىنىۋاتىدۇ

en: Presentation
ug: سۇنۇلما

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Print but do not open the URI
ug: باسسۇن ئەمما URI نى ئاچمىسۇن

en: Program
ug: پروگرامما

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Quit Nautilus.
ug: Nautilus تىن چېكىنىدۇ

en: Rating
ug: باھالاش

en: Re_name
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_N)

en: Re_versed Order
ug: ئەكسى تەرتىپ(_V)

en: Read and write
ug: ئوقۇ ۋە ياز

en: Read-only
ug: پەقەتلا ئوقۇش

en: Recent
ug: يېقىنقى

en: Recent files
ug: يېقىنقى ھۆججەتلەر

en: Redo
ug: قايتىلا

en: Redo last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى قايتىلايدۇ

en: Redo the last undone action
ug: ئاخىرقى يېنىۋالغان مەشغۇلاتنى تەكرارلايدۇ

en: Relevance
ug: مۇناسىۋەتلىك

en: Relevance rank for search
ug: ئىزدەشنىڭ مۇناسىۋەتلىك دەرىجىسى

en: Reload the current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى قايتا يۈكلە

en: Remo_ve from Recent
ug: يېقىنقىدىن چىقىرىۋەت(_V)

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Remove each selected item from the recently used list
ug: ھەربىر تاللانغان تۈرنى يېقىندا ئىشلىتىلگەن تىزىمىدىن چىقىرىۋېتىدۇ

en: Remove this criterion from the search
ug: ئىزدەشتىن بۇ شەرتنى چىقىرىۋەت

en: Rena_me…
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت(_M)…

en: Rename '%s' as '%s'
ug: ‹%s› ئاتنى ‹%s› غا ئۆزگەرت

en: Rename selected item
ug: تاللانغان تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Rename…
ug: ئاتىنى ئۆزگەرت…

en: Renaming “%s” to “%s”.
ug: «%s» نىڭ ئاتىنى «%s» غا ئۆزگەرتىدۇ.

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Replace _All
ug: ھەممىنى ئالماشتۇر(_A)

en: Replace file “%s”?
ug: ھۆججەت «%s» نى ئالماشتۇرسۇنمۇ؟

en: Replace folder “%s”?
ug: قىسقۇچ «%s» نى ئالماشتۇرسۇنمۇ؟

en: Replace with
ug: ئالماشتۇر

en: Replacing it will overwrite its content.
ug: ئۇ ئالماشتۇرۇلسا ئۇنىڭ مەزمۇنى قاپلىنىپ كېتىدۇ.

en: Replacing it will remove all files in the folder.
ug: ئۇ ئالماشتۇرۇلسا بۇ قىسقۇچتىكى ھەممە ھۆججەتلەر چىقىرىۋېتىلىدۇ.

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
ug: كۆزنەكتىكى سىنبەلگىلەرنى قايتىدىن مۇۋاپىق جايلاشتۇرۇپ دەستىلىنىشتىن ساقلىنىدۇ

en: Reset
ug: ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: Reset View to _Defaults
ug: كۆرۈنۈشنى كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_D)

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
ug: بۇ كۆرۈنۈشنىڭ مايىللىقىغا ماسلاشتۇرۇش ئۈچۈن تەرتىپلەش تەرتىپى ۋە كېڭەيت تارايت دەرىجىسىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Resize Icon…
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت…

en: Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈرۈش

en: Restore %d item from trash | Restore %d items from trash
ug[0]: %d دانە تۈرنى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore '%s' from trash
ug: ‹%s› نى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore '%s' to '%s'
ug: ‹%s› نى ‹%s› غا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore Icon's Original Si_ze
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_Z)

en: Restore Icons' Original Si_zes
ug: سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئەسلىگە كەلتۈر(_Z)

en: Restore each selected icons to its original size
ug: تاللانغان ھەر بىر سىنبەلگە چوڭلۇقىنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Restore group of '%s' to '%s'
ug: ‹%s›  گۇرۇپپىنى ‹%s› غا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore original permissions of '%s'
ug: ‹%s› نىڭ دەسلەپكى ئىمتىيازىنى ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore original permissions of items enclosed in '%s'
ug: ‹%s› دىكى تاماملانغان تۈرنىڭ دەسلەپكى ئىمتىيازىنى ئەسلىگە كەلتۈرىدۇ

en: Restore owner of '%s' to '%s'
ug: ‹%s› نىڭ ئىگىدارىنى ‹%s› غا ئەسلىگە كەلتۈر

en: Restore selected items to their original position
ug: تاللىغان تۈرلەرنى ئەسلى ئورنىغا قايتۇر

en: Reverse sort order in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئەكسى تەرتىپتە تەرتىپلە

en: Run
ug: ئىجرا

en: Run Software
ug: يۇمشاق دېتالنى ئىجرا قىلىش

en: Run in _Terminal
ug: تېرمىنالدا ئىجرا قىل(_T)

en: Run or manage scripts
ug: قوليازمىلارنى باشقۇرۇش ۋە ئاجرا قىلىش

en: Run “%s” on any selected items
ug: تاللانغان خالىغان تۈردە «%s» نى ئىجرا قىل

en: S_kip All
ug: ھەممىدىن ئۆتكۈزۈۋەت(_K)

en: Sa_ve Search
ug: ئىزدەشنى ساقلا(_V)

en: Sa_ve Search As…
ug: ئىزدەشنى باشقا ئاتتا ساقلا(_V)…

en: Safely remove the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت

en: Safely remove the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت

en: Save Search as
ug: ئىزدەشنى باشقا ئاتتا ساقلا

en: Save the current search as a file
ug: نۆۋەتتىكى ئىزدەشنى ھۆججەتكە ساقلايدۇ

en: Save the edited search
ug: تەھرىرلەنگەن ئىزدەشنى ساقلايدۇ

en: Saved search
ug: ساقلانغان ئىزدەش

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search _name:
ug: ئىزدەش ئاتى(_N):

en: Search documents and folders by name
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچنى ئاتى بويىچە ئىزدەيدۇ

en: Search for files
ug: ھۆججەت ئىزدە

en: Search for “%s”
ug: «%s» نى ئىزدە

en: Searching…
ug: ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Security context:
ug: بىخەتەر مۇھىت:

en: Select
ug: تاللا

en: Select All
ug: ھەممىنى تاللا

en: Select Custom Icon
ug: ئىختىيارى سىنبەلگە تاللا

en: Select Destination
ug: نىشاننى تاللاش

en: Select Folder to Save Search In
ug: ئىزدەشنى ساقلايدىغان قىسقۇچ تاللاڭ

en: Select I_tems Matching…
ug: ماس كېلىدىغان تۈرلەرنى تاللا(_T)…

en: Select Items Matching
ug: ماس كەلگەن تۈرنى تاللا

en: Select _All
ug: ھەممىنى تاللا(_A)

en: Select all and only the items that are not currently selected
ug: نۆۋەتتە تاللانمىغان ھەممە تۈرلەرنى تاللا

en: Select all items in this window
ug: بۇ كۆزنەكتىكى ھەممە تۈرنى تاللايدۇ

en: Select all the text in a text field
ug: تېكىست رايونىدىكى ھەممە تېكىستنى تاللا

en: Select an application to open “%s” and other files of type “%s”
ug: %s ۋە باشقا ھۆججەت تىپى «%s» نى ئېچىشقا پروگراممىدىن بىرنى تاللاڭ

en: Select items in this window matching a given pattern
ug: بېرىلگەن شەكىل بويىچە بۇ كۆزنەكتىكى تۈرلەرنى تاللايدۇ

en: Select specified URI in parent folder.
ug: ئاتا مۇندەرىجە ئىچىدە كۆرسىتىلگەن URI نى تاللاڭ.

en: Select the columns visible in this folder
ug: بۇ قىسقۇچتىكى كۆرۈنۈشچان ئىستوننى تاللاڭ

en: Select type
ug: تىپىنى تاللاڭ

en: Selection Bound
ug: تاللاش دائىرىسى

en: Send To…
ug: يوللاش ئورنى…

en: Send file by mail, instant message…
ug: ئېلخەت، مۇڭداشقۇدا ھۆججەت يوللا…

en: Send files by mail, instant message…
ug: ئېلخەت، مۇڭداشقۇدا ھۆججەت يوللا…

en: Set as Wallpaper
ug: تام قەغىزى قىلىپ بەلگىلە

en: Set as _Background
ug: تەگلىككە تەڭشە(_B)

en: Set as default
ug: كۆڭۈلدىكى قىممەتكە تەڭشە

en: Set group of '%s' to '%s'
ug: ‹%s›  گۇرۇپپىنى ‹%s› غا تەڭشە

en: Set owner of '%s' to '%s'
ug: ‹%s› نىڭ ئىگىدارىنى ‹%s› غا تەڭشە

en: Set permissions of '%s'
ug: ‹%s› نىڭ ئىمتىيازلار تەڭشىكى

en: Set permissions of items enclosed in '%s'
ug: ‹%s› دىكى تاماملانغان تۈرنىڭ ئىمتىيازىنى تەڭشەيدۇ

en: Setting permissions
ug: ئىمتىيازلار تەڭشىكى

en: Share and transfer files
ug: ھۆججەتلەرنى ھەمبەھىر قىلىش ۋە يوللاش

en: Show Details
ug: تەپسىلاتلارنى كۆرسەت

en: Show _Hidden Files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتلەرنى كۆرسەت(_H)

en: Show _thumbnails:
ug: كىچىك سۈرەتنى كۆرسەت(_T):

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
ug: ئۈستەلئۈستى تەگلىك نۇسخىسى ياكى رەڭگىنى تەڭشەشكە يول قويىدىغان كۆزنەكنى كۆرسىتىدۇ

en: Show folders first in windows
ug: كۆزنەكتە ئالدى بىلەن قىسقۇچ كۆرسەت

en: Show hidden and _backup files
ug: يوشۇرۇن ۋە زاپاس ھۆججەتنى كۆرسەت(_B)

en: Show location bar in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە ئورۇن بالداقنى كۆرسەت

en: Show more _details
ug: تەپسىلاتىنى كۆرسەت(_D)

en: Show mounted volumes on the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە ئېگەرلەنگەن دىسكىلارنى كۆرسەت

en: Show side pane in new windows
ug: يېڭى كۆزنەكتە يان كۆزنەكچىنى كۆرسەت

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
ug: بۇ تىزىملىكتە كۆرۈنگەن قوليازمىنى ئۆز ئىچىگە ئالغان قىسقۇچنى كۆرسەت

en: Show the package installer for unknown mime types
ug: نامەلۇم mime تىپىغا بوغچا ئورناتقۇچنى كۆرسەت

en: Show the version of the program.
ug: پروگراممىنىڭ نەشرىنى كۆرسەت.

en: Size
ug: چوڭلۇقى

en: Size:
ug: چوڭلۇقى:

en: Slashes are not allowed in filenames
ug: ھۆججەت ئاتىدا يانتۇ سىزىق بولۇشقا يول قويۇلمايدۇ

en: Software
ug: يۇمشاق دېتال

en: Sorry, but you cannot execute commands from a remote site.
ug: كەچۈرۈڭ، سىز يىراق بېكەتتىكى بۇيرۇقنى ئىجرا قىلالمايسىز.

en: Sorry, could not change the group of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ: %s

en: Sorry, could not change the owner of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ئىگىسىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s

en: Sorry, could not change the permissions of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ئىمتىيازىنى  ئۆزگەرتكىلى بولمىدى: %s

en: Sorry, could not display all the contents of “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ھەممە مەزمۇنىنى كۆرسىتەلمىدى: %s

en: Sorry, could not rename “%s” to “%s”: %s
ug: كەچۈرۈڭ، «%s» نىڭ ئاتىنى «%s» غا ئۆزگەرتەلمىدى: %s

en: Sort _folders before files
ug: قىسقۇچنى ھۆججەتتىن ئىلگىرى تەرتىپلە(_F)

en: Sort files and folders
ug: ھۆججەت ۋە قىسقۇچلارنى تەرتىپلەش

en: Source
ug: مەنبە

en: Specified group '%s' doesn't exist
ug: بەلگىلەنگەن ‹%s›  گۇرۇپپا مەۋجۇت ئەمەس

en: Specified owner '%s' doesn't exist
ug: بەلگىلەنگەن ‹%s›  ئىگىدار مەۋجۇت ئەمەس

en: Specify a location to open
ug: ئاچىدىغان ئورۇننى بەلگىلەيدۇ

en: Speed tradeoff for when to show a file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show thumbnails for local file systems. If set to "never" then never bother to thumbnail files, just use a generic icon. Despite what the name may suggest, this applies to any previewable file type.
ug: ھۆججەتنى كىچىك سۈرەت شەكلىدە كۆرسەتكەندە سۈرئەت تەڭشىلىشى. ئەگەر «ھەمىشە» گە تەڭشەلسە ھۆججەت يىراقتىكى مۇلازىمېتىردا بولغان تەقدىردىمۇ كىچىك سۈرەتنى ھەمىشە كۆرسىتىدۇ. ئەگەر «يەرلىك ھۆججەتلا» گە تەڭشەلسە ئۇنداقتا يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىدا ھۆججەتنىڭ كىچىك سۈرىتىنى قۇرىدۇ. ئەگەر «ھەرگىز» گە تەڭشەلسە ئۇنداقتا ھېچقانداق ھۆججەتنى ئالدىن كۆزەتمەي ئورتاق سىنبەلگىنىلا ئىشلىتىدۇ.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local-only" then only show counts for local file systems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
ug: قىسقۇچتىكى تۈرلەر سانىنى كۆرسەتكەندە سۈرئەت تەڭشىلىشى. ئەگەر «ھەمىشە» گە تەڭشەلسە قىسقۇچ يىراقتىكى مۇلازىمېتىردا بولغان تەقدىردىمۇ تۈرلەرنىڭ سانىنى ھەمىشە كۆرسىتىدۇ. ئەگەر «يەرلىك ھۆججەتلا» گە تەڭشەلسە ئۇنداقتا يەرلىك ھۆججەت سىستېمىسىدا ھۆججەتنىڭ سانىنى كۆرسىتىدۇ. ئەگەر «ھەرگىز» گە تەڭشەلسە ئۇنداقتا تۈر سانىنى ھېسابلىمايدۇ.

en: Spreadsheet
ug: ئېلېكترونلۇق جەدۋەل

en: Start the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى قوزغات

en: Start the multi-disk drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى قوزغات

en: Start the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى باشلا

en: Start the selected multi-disk drive
ug: تاللانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى باشلا

en: Start the selected volume
ug: تاللانغان دىسكىنى باشلا

en: Start the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى قوزغات

en: Start the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى قوزغات

en: Stop loading the current location
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇننى يۈكلەشنى توختات

en: Stop the multi-disk drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات

en: Stop the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى توختات

en: Stop the selected multi-disk drive
ug: تاللانغان كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات

en: Stop the selected volume
ug: تاللانغان دىسكىنى توختات

en: Stop the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى توختات

en: Stop the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى توختات

en: Super Video CD
ug: ئالاھىدە سىن CD

en: Symbolic links only supported for local files
ug: بەلگە ئۇلانمىسى يەرلىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ

en: Text
ug: تېكىست

en: Text Ellipsis Limit
ug: تېكىست قىسقارتىش چېكى

en: Text File
ug: تېكىست ھۆججەت

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
ug: بەلگە ئۈستىدىكى تېكىستلەر ئارىسىدىكى توغرىلىنىش. بۇ تەڭشەك بەلگىنىڭ ئۆزىنىڭ توغرىلىنىشىغا تەسىر كۆرسەتمەيدۇ. GtkMisc::xalign دىكى چۈشەندۈرۈشنى كۆرۈڭ.

en: The application launcher “%s” has not been marked as trusted. If you do not know the source of this file, launching it may be unsafe.
ug: پروگرامما ئىجراچى «%s» غا تېخى ئىشەنچلىك بەلگىسى قويۇلمىغان. ئەگەر بۇ ھۆججەتنىڭ كېلىش مەنبەسىنى بىلمىسىڭىز، ئۇنى قوزغىتىش بىخەتەر بولماسلىقى مۇمكىن.

en: The current position of the insertion cursor in chars.
ug: ھەرپ بىلەن ھېسابلىنىدىغان نۇربەلگە قىستۇرىدىغان نۆۋەتتىكى ئورۇن

en: The date the file was modified.
ug: ھۆججەتنى ئۆزگەرتكەن چېسلا.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدە كىچىك سۈرەتنىڭ كۆڭۈلدىكى چوڭلۇقى

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type" and "mtime".
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشىدىكى تۈرلەرنىڭ كۆڭۈلدىكى تىزىش تەرتىپى. ئىشلەتكىلى بولىدىغان قىممىتى: "name"(ئات)، "size"(چوڭلۇقى)، "type"(تىپ)، ۋە "mtime"(ئۆزگەرتكەن ۋاقىت).

en: The default width of the side pane in new windows.
ug: يېڭى كۆزنەكنىڭ يان كۆزنەكچىسىنىڭ كۆڭۈلدىكى كەڭلىكى

en: The desktop view encountered an error while starting up.
ug: ئۈستەلئۈستى كۆرۈنۈش قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: The desktop view encountered an error.
ug: ئۈستەلئۈستى كۆرۈنۈش خاتالىققا يولۇقتى.

en: The destination folder is inside the source folder.
ug: نىشان قىسقۇچ مەنبە قىسقۇچتا.

en: The destination is not a folder.
ug: نىشان قىسقۇچ ئەمەس.

en: The destination is read-only.
ug: بۇ نىشاننى ئوقۇشقىلا بولىدۇ.

en: The file is of an unknown type
ug: ھۆججەتنىڭ تىپى نامەلۇم

en: The file that you dropped is not an image.
ug: سىز تاشلىغان ھۆججەت سۈرەت ئەمەس.

en: The file that you dropped is not local.
ug: سىز تاشلىغان ھۆججەت يەرلىك ھۆججەت ئەمەس.

en: The file “%B” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ug: ئوقۇش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا ھۆججەت «%B» نى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: The folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to create it in the destination.
ug: نىشانغا قۇرۇش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» نى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: The folder “%B” cannot be copied because you do not have permissions to read it.
ug: ئوقۇش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» نى كۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: The folder “%B” cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
ug: كۆرۈش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» نى ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: The folder “%B” cannot be handled because you do not have permissions to read it.
ug: ئوقۇش ئىمتىيازىڭىز بولمىغاچقا قىسقۇچ «%B» نى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: The font _description used for the icons on the desktop.
ug: ئۈستەلئۈستىدىكى سىنبەلگە چۈشەندۈرۈشىگە ئىشلىتىدىغان خەت نۇسخا(_D).

en: The geometry string for a navigation window.
ug: يولباشچى كۆزنەكنىڭ گېئومېتىرىيىلىك ھەرپ تىزمىسى

en: The group could not be changed.
ug: بۇ گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: The group of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ گۇرۇپپىسى.

en: The icon view encountered an error while starting up.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشى قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: The icon view encountered an error.
ug: سىنبەلگە كۆرۈنۈشى خاتالىققا يولۇقتى.

en: The item cannot be restored from trash
ug: تۈرنى ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە كەلتۈرەلمىدى

en: The item could not be renamed.
ug: بۇ تۈرنىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمەيدۇ.

en: The link “%s” is broken.
ug: ئۇلانما«%s»  بۇزۇلغان.

en: The link “%s” is broken. Move it to Trash?
ug: ئۇلانما «%s» بۇزۇلغان. ئۇنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەمسىز؟

en: The list view encountered an error while starting up.
ug: تىزىم كۆرۈنۈش قوزغىلىۋاتقاندا خاتالىققا يولۇقتى.

en: The list view encountered an error.
ug: تىزىم كۆرۈنۈش خاتالىققا يولۇقتى.

en: The location of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئورنى.

en: The mime type of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ mime تىپى.

en: The name and icon of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئاتى ۋە سىنبەلگىسى.

en: The name “%s” is already used in this location. Please use a different name.
ug: ئات «%s» بۇ ئورۇندا ئىشلىتىلگەن. ئوخشىمايدىغان ئات ئىشلىتىڭ.

en: The name “%s” is not valid because it contains the character “/”. Please use a different name.
ug: «%s» ئات ئىناۋەتسىز چۈنكى ئۇنىڭدا "/" ھەرپ بار. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: The name “%s” is not valid. Please use a different name.
ug: «%s» ئات ئىناۋەتسىز. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: The name “%s” is too long. Please use a different name.
ug: «%s» ئات بەك ئۇزۇن. باشقا ئات ئىشلىتىڭ.

en: The owner could not be changed.
ug: ئىگىسىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: The owner of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئىگىسى.

en: The permissions could not be changed.
ug: ئىمتىيازىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: The permissions of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ ئىمتىيازلىرى.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
ug: تاللانغان ھۆججەتنىڭ ھوقۇقىنى جەزملىيەلمىدى.

en: The permissions of “%s” could not be determined.
ug: «%s» نىڭ ئىمتىيازىنى جەزملىيەلمىدى.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
ug: ھەرپ بىلەن ھېسابلىنىدىغان تاللىغان دائىرىنىڭ يەنە بىر تەرىپىدىكى ئورنى

en: The selection rectangle
ug: تاللانغان چاسا رايون

en: The size of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ چوڭلۇقى.

en: The source file would be overwritten by the destination.
ug: مەنبە ھۆججەت نىشان ھۆججەت تەرىپىدىن قاپلىنىدۇ.

en: The target doesn't support symbolic links.
ug: نىشان بەلگە ئۇلانمىنى قوللىمايدۇ.

en: The text of the label.
ug: بەلگىدىكى تېكىست.

en: The type of the file.
ug: ھۆججەتنىڭ تىپى.

en: There is no application installed for “%s” files
ug:  ھۆججەت تىپى «%s» ھۆججەتلەرگە پروگرامما ئورنىتىلمىغان

en: There is no application installed for “%s” files.
    Do you want to search for an application to open this file?
ug: ھۆججەت تىپى «%s» ھۆججەتلەرگە پروگرامما ئورنىتىلمىغان.
    بۇ ھۆججەتنى ئاچىدىغان پروگرامما ئىزدەمسىز؟

en: There is no “%s” in this location. Perhaps it was just moved or deleted?
ug: بۇ  ئورۇندا «%s» يوق. بەلكىم ئۇ بايىلا يۆتكەلگەن ياكى ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: There is not enough space on the destination. Try to remove files to make space.
ug: نىشاندا يېتەرلىك بوشلۇق يوق. بوشلۇق بىكارلاش ئۈچۈن بىر قىسىم ھۆججەتلەرنى يۆتكەڭ.

en: There was an error copying the file into %F.
ug: ھۆججەتنى %F غا كۆچۈرۈشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error creating the directory in %F.
ug: %F غا مۇندەرىجە قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error creating the folder “%B”.
ug: قىسقۇچ "%B" نى قۇرۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error creating the symlink in %F.
ug: %F غا بەلگە ئۇلىنىشى قۇرغاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error deleting %B.
ug: %B ئۆچۈرۈۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error displaying help.
ug: ياردەم كۆرسىتىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error displaying help: 
    %s
ug: ياردەم كۆرسەتكەندە خاتالىق كۆرۈلدى: 
    %s

en: There was an error getting information about the destination.
ug: نىشان ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error getting information about the files in the folder “%B”.
ug: قىسقۇچ «%B» دىكى ھۆججەتلەرنىڭ ئۇچۇرىغا ئېلىۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: There was an error getting information about “%B”.
ug: «%B» ھەققىدىكى ئۇچۇرغا ئېرىشىشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error launching the application.
ug: پروگراممىنى قوزغىتىشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error moving the file into %F.
ug: ھۆججەتنى %F غا يۆتكەشتە خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an error reading the folder “%B”.
ug: قىسقۇچ «%B» نى ئوقۇۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: There was an internal error trying to search for applications:
ug: پروگرامما ئىزدەشنى سىنىغاندا ئىچكى خاتالىق كۆرۈلدى:

en: This doesn't look like an address.
ug: بۇ ئادرېسقا ئوخشىمايدىكەن.

en: This drop target only supports local files.
ug: بۇ نىشاننى سۆرەش يەرلىك ھۆججەتنىلا قوللايدۇ.

en: This file cannot be ejected
ug: بۇ ھۆججەتنى قاڭقىتالمايدۇ

en: This file cannot be mounted
ug: بۇ ھۆججەتنى ئېگەرلىگىلى بولمىدى.

en: This file cannot be started
ug: بۇ ھۆججەتنى باشلىيالمايدۇ

en: This file cannot be stopped
ug: بۇ ھۆججەتنى توختىتالمايدۇ

en: This file cannot be unmounted
ug: بۇ ھۆججەتنى ئېگەرسىزلىگىلى بولمىدى

en: This is disabled due to security considerations.
ug: بىخەتەرلىكنى ئويلىشىپ بۇ ئىقتىدار چەكلەنگەن.

en: This key is deprecated and ignored. The "show-hidden" key from "org.gtk.Settings.FileChooser" is now used instead.
ug: مەزكۇر ئاچقۇچ تاشلىۋېتىلگەن بولۇپ بۇنىڭغا پەرۋا قىلمايدۇ. ھازىر «org.gtk.Settings.FileChooser» دىكى «show-hidden» دېگەن ئاچقۇچ ئىشلىتىلىدۇ.

en: This link cannot be used because it has no target.
ug: بۇ ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ نىشانى يوق.

en: This link cannot be used because its target “%s” doesn't exist.
ug: بۇ ئۇلانمىنى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ چۈنكى ئۇنىڭ نىشانى «%s» مەۋجۇت ئەمەس.

en: This location could not be displayed.
ug: مەزكۇر ئورۇننى كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: This location doesn't appear to be a folder.
ug: مەزكۇر ئورۇن قىسقۇچ ئەمەستەك قىلىدۇ.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەلئۈستىدىكى ماكان مۇندەرىجە سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەلئۈستىدىكى تور مۇلازىمېتىر سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
ug: ئەگەر ئۈستەلئۈستىدىكى ئەخلەتخانا سىنبەلگىسىگە ئىختىيارى ئات بەلگىلىمەكچى بولسىڭىز بۇ جايدا تەڭشەڭ.

en: This remote location does not support sending items to the trash.
ug: بۇ يىراقتىكى ئورۇن تۈرلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەش ئىشىنى قوللىمايدۇ.

en: This will open %'d separate tab. | This will open %'d separate tabs.
ug[0]: %'d مۇستەقىل بەتكۈچ ئاچىدۇ.

en: This will open %'d separate window. | This will open %'d separate windows.
ug[0]: %'d مۇستەقىل كۆزنەك ئاچىدۇ.

en: This will open %d separate application. | This will open %d separate applications.
ug[0]: %d مۇستەقىل پروگرامما ئاچىدۇ.

en: This will open %d separate tab. | This will open %d separate tabs.
ug[0]: %d مۇستەقىل بەتكۈچ ئاچىدۇ.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
ug[0]: %d مۇستەقىل كۆزنەك ئاچىدۇ.

en: Title
ug: ماۋزۇ

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا، ئۇلارنى يەرلىك قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ ئاندىن ئۇلارنى سۆرەڭ.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
ug: يەرلىك بولمىغان ھۆججەتنى ئېچىشتا، ئۇلارنى يەرلىك قىسقۇچقا كۆچۈرۈپ ئاندىن ئۇلارنى سۆرەڭ. سىز سۆرىگەن يەرلىك ھۆججەت ئوچۇق.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
ug: نۆۋەتتىكى كۆزنەكتە يوشۇرۇن ھۆججەت كۆرسىتىش كۆرسەتمەسلىكنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Toplevel files cannot be renamed
ug: يۇقىرى دەرىجىدىكى ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Total capacity:
ug: ئومۇمىي سىغىمى:

en: Trash
ug: ئەخلەتخانا

en: Trash icon visible on desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە ئەخلەتخانا سىنبەلگىسىنى كۆرسەت

en: Trashed On
ug: ئەخلەتخانا

en: Trashing Files
ug: ھۆججەتلەرنى ئەخلەتخانىغا يۆتكەۋاتىدۇ

en: Type
ug: تىپى

en: Type of click used to launch/open files
ug: ھۆججەت ئىجرا قىل/ئاچ ئۈچۈن ئىشلىتىلىدىغان تاق چېكىش تىپى

en: Type:
ug: تىپى:

en: U_nlock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپسىزلا(_N)

en: Unable to access location
ug: ئورۇننى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Unable to access the requested location.
ug: تەلەپ قىلغان ئورۇننى زىيارەت قىلغىلى بولمىدى.

en: Unable to access “%s”
ug: «%s» زىيارەت قىلغىلى بولمىدى

en: Unable to complete the requested search
ug: تەلەپ قىلىنغان ئىزدەش تاماملانمىدى

en: Unable to create a required folder. Please create the following folder, or set permissions such that it can be created:
    %s
ug: تەلەپ قىلغان قىسقۇچنى قۇرغىلى بولمىدى. تۆۋەندىكى قىسقۇچنى قۇرۇڭ، ياكى ئۇنىڭغا قۇرغىلى بولىدىغان ئىمتىيازلارنى بېرىڭ:
    %s

en: Unable to create required folders. Please create the following folders, or set permissions such that they can be created:
    %s
ug: تەلەپ قىلغان قىسقۇچلارنى قۇرغىلى بولمىدى. تۆۋەندىكى قىسقۇچلارنى قۇرۇڭ، ياكى ئۇنىڭغا قۇرغىلى بولىدىغان ئىمتىيازلارنى بېرىڭ:
    %s

en: Unable to display location
ug: ئورۇننى كۆرسەتكىلى بولمىدى

en: Unable to display the contents of this folder.
ug: قىسقۇچنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسەتكىلى بولمىدى.

en: Unable to eject %V
ug: %V قاڭقىتالمىدى

en: Unable to eject %s
ug: %s قاڭقىتالمايدۇ

en: Unable to eject “%s”
ug: %s چىقارغىلى بولمىدى

en: Unable to find the requested file. Please check the spelling and try again.
ug: تەلەپ قىلغان ھۆججەتنى تاپقىلى بولمىدى. ئىملاسىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈپ قايتا سىناڭ.

en: Unable to find the requested location. Please check the spelling or the network settings.
ug: تەلەپ قىلغان ئورۇننى تاپقىلى بولمىدى. ئىملاسىنى ياكى تور تەڭشىكىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Unable to handle this kind of location.
ug: بۇ خىلدىكى ئورۇننى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى.

en: Unable to load location
ug: ئورۇننى ئوقۇغىلى بولمىدى

en: Unable to locate the program
ug: پروگراممىنىڭ ئورىنى بىلگىلى بولمىدى

en: Unable to mark launcher trusted (executable)
ug: قوزغاتقۇچقا ئىشەنچلىك بەلگىسى قويالمىدى (ئىجراچان)

en: Unable to poll %s for media changes
ug: %s نىڭ ۋاسىتە ئۆزگىرىشىنى سۈرۈشتۈرەلمەيدۇ

en: Unable to remove “%s”
ug: "%s" نى ئۆچۈرەلمىدى

en: Unable to rename desktop file
ug: ئۈستەلئۈستى ھۆججەت ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Unable to rename desktop icon
ug: ئۈستەلئۈستى سىنبەلگە ئاتىنى ئۆزگەرتكىلى بولمايدۇ

en: Unable to search for application
ug: پروگرامما ئىزدىيەلمىدى

en: Unable to start %s
ug: %s نى قوزغىتالمايدۇ

en: Unable to start location
ug: ئورۇننى قوزغىتالمىدى

en: Unable to start the program:
    %s
ug: پروگراممىنى قوزغاتقىلى بولمىدى:
    %s

en: Unable to start “%s”
ug: %s نى باشلىغىلى بولمىدى

en: Unable to stop %s
ug: %s نى توختىتالمايدۇ

en: Unable to stop drive
ug: قوزغاتقۇچنى توختاتقىلى بولمىدى

en: Unable to unmount %V
ug: %V نى ئېگەرسىزلىگىلى بولمىدى

en: Undo
ug: يېنىۋال

en: Undo last action
ug: ئەڭ ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: Undo the last action
ug: ئاخىرقى مەشغۇلاتتىن يېنىۋالىدۇ

en: Unhandled error message: %s
ug: باشقۇرۇلمىغان خاتالىق ئۇچۇرى: %s

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unlock the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىما

en: Unlock the selected drive
ug: تاللانغان قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلىما

en: Unmount the selected volume
ug: تاللانغان دىسكىنى ئېگەرسىزلەيدۇ

en: Unmount the volume associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى ئېگەرسىزلەيدۇ

en: Unmount the volume associated with this folder
ug: بۇ قىسقۇچ بىلەن باغلانغان دىسكىنى ئېگەرسىزلەيدۇ

en: Untitled %s
ug: ماۋزۇسىز %s

en: Untitled Document
ug: ماۋزۇسىز ھۆججەت

en: Untitled Folder
ug: ماۋزۇسىز قىسقۇچ

en: Untrusted application launcher
ug: ئىشەنچسىز پروگرامما ئىجراچى

en: Use De_fault
ug: كۆڭۈلدىكىنى ئىشلەت(_F)

en: Use extra mouse button events in Nautilus' browser window
ug: Nautilus كۆرگۈ كۆزنىكىدە قوشۇمچە چاشقىنەك توپچا ھادىسىسىنى قوزغات

en: Use the normal view size
ug: ئادەتتىكى چوڭلۇقتىكى كۆرۈنۈشنى ئىشلەت

en: Use tree view
ug: دەرەخسىمان كۆرۈنۈش ئىشلەتسۇن

en: Use “%s” to open the selected item | Use “%s” to open the selected items
ug[0]: تاللانغان تۈرلەرنى «%s» دا ئاچ

en: Video
ug: سىن

en: Video CD
ug: سىن CD

en: Video DVD
ug: سىن DVD

en: View _new folders using:
ug: يېڭى قىسقۇچنى بۇنى ئىشلىتىپ كۆرسەت(_N):

en: View items as a grid of icons
ug: تۈرلەرنى سېتكا سىنبەلگىسى سۈپىتىدە كۆرسىتىدۇ

en: View items as a list
ug: تۈرلەرنى تىزىم سۈپىتىدە كۆرسىتىدۇ

en: View of the current folder
ug: نۆۋەتتىكى قىسقۇچ كۆرۈنۈشى

en: View options
ug: كۆرۈنۈش تاللانمىلىرى

en: View or modify the properties of each selected item
ug: تاللىغان ھەر بىر تۈرنىڭ خاسلىقىنى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: View or modify the properties of the open folder
ug: ئاچقان قىسقۇچنىڭ خاسلىقىنى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: View or modify the properties of this folder
ug: بۇ قىسقۇچنىڭ خاسلىقى كۆرسەت ياكى ئۆزگەرت

en: Views
ug: كۆرۈنۈشلەر

en: Visible _Columns…
ug: كۆرۈنىدىغان ئىستونلار(_C)…

en: Volume:
ug: دىسكا:

en: Warning
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: What to do with executable text files when activated
ug: ئىجراچان تېكىست ھۆججەتنى ئاكتىپلىغاندا قانداق مەشغۇلات قىلىنىدۇ

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
ug: ئىجراچان تېكىست ھۆججەتنى ئاكتىپلىغاندا (تاق ياكى قوش چەككەندە) قانداق مەشغۇلات قىلىنىدۇ. تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى "launch" (ئىجرا قىل) پروگراممىغا ئاساسەن ھۆججەتنى ئىجرا قىلىدۇ، "ask" (سورا) سۆزلەشكۈ كۆرسىتىپ مەشغۇلاتنى سورايدۇ، "display" (كۆرسەت) تېكىست ھۆججەتنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list-view", and "icon-view".
ug: قىسقۇچنى زىيارەت قىلغاندا سىز بۇ قىسقۇچ ئۈچۈن باشقا كۆرۈنۈش ئىشلىتىشنى تاللىمىغانلا بولسىڭىز بۇ كۆرۈنۈشنى ئىشلىتىدۇ. تاللىغىلى بولىدىغان قىممىتى "list-view"(تىزىم كۆرۈنۈشى)، "icon-view"(سىنبەلگە كۆرۈنۈشى) .

en: When to show number of items in a folder
ug: قايسى ۋاقىتتا قىسقۇچتىكى تۈر سانى كۆرسىتىلىدۇ

en: When to show thumbnails of files
ug: قايسى ۋاقىتتا ھۆججەتنىڭ كىچىك سۈرىتى كۆرسىتىلىدۇ

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
ug: توركۆرگۈ كۆزنىكىدە يېڭى ئاچقان خەتكۈچلەر قانداق قويۇلىدۇ

en: Whether a tree should be used for list view navigation instead of a flat list
ug: تىزىم كۆرۈنۈشى يېتەكچىسى ئۈچۈن تەكشىلىكتىكى تىزىمنى ئەمەس دەرەخسىمان كۆرۈنۈشنى ئىشلىتىدۇ

en: Whether the navigation window should be maximized by default.
ug: يولباشچى كۆزنەك كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا چوڭايتىلامدۇ يوق

en: Whether the navigation window should be maximized.
ug: يولباشچى كۆزنەك چوڭايتىلامدۇ يوق

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
ug: ھۆججەت ئۆچۈرۈش ياكى ئەخلەتخانا تازىلاشتا جەزملەشنى سورامدۇ يوق

en: Whether to enable immediate deletion
ug: دەرھال ئۆچۈرۈشنى قوزغىتامدۇ يوق

en: Whether to show hidden files
ug: يوشۇرۇن ھۆججەتنى كۆرسىتەمدۇ يوق

en: Whether to show the user a package installer dialog in case an unknown mime type is opened, in order to search for an application to handle it.
ug: ئىشلەتكۈچىگە يۇمشاق دېتال بوغچىسى ئورنىتىش سۆزلەشكۈ كۆرسىتەمدۇ يوق، نامەلۇم mime تىپىنى ئاچقاندا پروگراممىدىن بىرنى ئىزدەپ ئۇنى بىر تەرەپ قىلىشقا قۇلايلىق يارىتىدۇ.

en: Width
ug: كەڭلىك

en: Width of the side pane
ug: يان كۆزنەكچە كەڭلىكى

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
ug: سىز ئىگىدار ئەمەس، شۇڭا بۇ ھوقۇقلارنى ئۆزگەرتەلمەيسىز.

en: You can only use local images as custom icons.
ug: سىز پەقەت يەرلىك سۈرەتنىلا ئىختىيارى سىنبەلگە قىلىپ ئىشلىتەلەيسىز.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
ug: سىز ۋاز كەچنى چېكىپ بۇ مەشغۇلاتنى توختىتالايسىز.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
ug: سىز بىر قېتىمدا كۆپ ئىختىيارى سىنبەلگە بەلگىلىيەلمەيسىز!

en: You cannot copy a file over itself.
ug: ھۆججەتنى ئۆزىگە كۆچۈرەلمەيسىز.

en: You cannot copy a folder into itself.
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە كۆچۈرەلمەيسىز.

en: You cannot move a file over itself.
ug: ھۆججەتنى ئۆزىگە يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You cannot move a folder into itself.
ug: قىسقۇچنى ئۆزىگە يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You cannot move the volume “%s” to the trash.
ug: سىز بۇ دىسكا «%s» نى ئەخلەتخانىغا يۆتكىيەلمەيسىز.

en: You do not have permissions to access the destination folder.
ug: نىشان قىسقۇچنى زىيارەت قىلىش ھوقۇقىڭىز يوق.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» گۇرۇپپىنى ئۆزگەرتىشكە يېتەرلىك ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: You do not have the permissions necessary to rename “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» نىڭ ئاتىنى ئۆزگەرتىشكە يېتەرلىك ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of “%s”.
ug: سىزنىڭ «%s» نىڭ مەزمۇنىنى كۆرۈش ئىمتىيازىڭىز يوق.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
ug: سىز Nautilus نى تاپشۇرۇۋېلىش بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز، ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندىغا خەت يېزىڭ، مەنزىل: 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom _In
ug: چوڭايت(_I)

en: Zoom _Out
ug: كىچىكلەت(_O)

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _About Files
ug: ھۆججەتلەر ھەققىدە(_A)

en: _Add Bookmark
ug: خەتكۈش قوش(_A)

en: _All Topics
ug: بارلىق تېما(_A)

en: _Arrange items:
ug: تۈرلەرنى تەرتىپلە(_A):

en: _Ask each time
ug: ھەر قېتىم سورا(_A)

en: _Back
ug: كەينى(_B)

en: _Bookmarks
ug: خەتكۈچلەر(_B)

en: _Bookmarks…
ug: خەتكۈچلەر(_B)…

en: _Browse
ug: كۆز يۈگۈرت(_B)

en: _Clear All
ug: ھەممىنى تازىلا(_C)

en: _Close
ug: ياپ(_C)

en: _Close Tab
ug: بەتكۈچ ياپ(_C)

en: _Connect
ug: باغلا(_C)

en: _Connect Drive
ug: قوزغاتقۇچقا باغلا(_C)

en: _Copy Here
ug: بۇ جايغا كۆچۈر(_C)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Delete Permanently
ug: مەڭگۈلۈك ئۆچۈر(_D)

en: _Detect Media
ug: ۋاسىتە بايقا(_D)

en: _Disconnect
ug: ئۈز(_D)

en: _Disconnect Drive
ug: قوزغاتقۇچنى ئۈز(_D)

en: _Display
ug: كۆرسەت(_D)

en: _Double click to open items
ug: قوش چېكىلسە تۈرنى ئاچ(_D)

en: _Eject
ug: دىسكىنى چىقىرىش(_E)

en: _Folder:
ug: قىسقۇچ(_F):

en: _Format…
ug: پىچ(_F)…

en: _Forward
ug: ئالدىغا(_F)

en: _Group:
ug: گۇرۇپپا(_G):

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Home
ug: باش بەت(_H)

en: _Icons
ug: سىنبەلگىلەر(_I)

en: _Invert Selection
ug: ئەكسىچە تاللا(_I)

en: _Keep Aligned
ug: توغرىلىنىشنى ساقلاپ قال(_K)

en: _Launch Anyway
ug: قوزغىتىۋەر(_L)

en: _Link Here
ug: بۇ جايغا ئۇلا(_L)

en: _List
ug: تىزىم(_L)

en: _Location
ug: ئورنى(_L)

en: _Lock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپلا(_L)

en: _Manually
ug: قولدا(_M)

en: _Merge
ug: بىرلەشتۈر(_M)

en: _Mount
ug: ئېگەرلە(_M)

en: _Move Here
ug: بۇ جايغا يۆتكە(_M)

en: _Name
ug: ئاتى(_N)

en: _Name: | _Names:
ug[0]: ئاتى(_N):

en: _New Tab
ug: يېڭى بەتكۈچ(_N)

en: _Next Tab
ug: كېيىنكى بەتكۈچ(_N)

en: _Only for files smaller than:
ug: بەلگىلەنگەن چوڭلۇقتىن كىچىك ھۆججەتنىلا كۆرسەت(_O):

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Open Scripts Folder
ug: قوليازما قىسقۇچنى ئاچ(_O)

en: _Open With %s
ug: ئاچىدىغان پروگرامما(_O) %s

en: _Organize Desktop by Name
ug: ئۈستەلئۈستىنى ئاتى بويىچە تەشكىللە(_O)

en: _Owner:
ug: ئىگىدار(_O):

en: _Paste Into Folder
ug: قىسقۇچقا چاپلا(_P)

en: _Pattern:
ug: ئەندىزە(_P) :

en: _Power On
ug: مەنبەنى ئاچ(_P)

en: _Previous Tab
ug: ئالدىنقى بەتكۈچ(_P)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Recent Servers
ug: يېقىندا ئىشلەتكەن مۇلازىمېتىرلار(_R)

en: _Redo
ug: قايتىلا(_R)

en: _Redo Change Group
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Change Owner
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Change Permissions
ug: ئىمتىيازلارنى ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_U)

en: _Redo Copy
ug: كۆچۈرۈشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Copy %d item | _Redo Copy %d items
ug[0]: %d دانە تۈرنى كۆچۈرۈشنى قايتا قىل

en: _Redo Create Empty File
ug: بوش ھۆججەت قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Create Link
ug: ئۇلانما قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Create from Template
ug: قېلىپتىن قۇرۇشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Duplicate
ug: كۆپەيتىشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Duplicate %d item | _Redo Duplicate %d items
ug[0]: %d تۈرنى كۆپەيتىشنى(كۆچۈرۈشنى) قايتا قىل(_R)

en: _Redo Move
ug: يۆتكەشنى تەكرارلا(_R)

en: _Redo Move %d item | _Redo Move %d items
ug[0]: %d دانە تۈرنى يۆتكەشنى قايتا قىل

en: _Redo Rename
ug: ئات ئۆزگەرتىشنى قايتىلا(_R)

en: _Redo Restore from Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە قايتۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Redo Trash
ug: ئەخلەتخانىغا قايتا تاشلا(_R)

en: _Reload
ug: قايتا يۈكلە(_R)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: _Replace
ug: ئالماشتۇر(_R)

en: _Restore
ug: ئەسلىگە كەلتۈر(_R)

en: _Retry
ug: قايتا سىنا(_R)

en: _Run
ug: ئىجرا قىل(_R)

en: _Run executable text files when they are opened
ug: ئاچقاندا ئىجراچان تېكىست ھۆججەتنى ئىجرا قىل(_R)

en: _Safely Remove Drive
ug: قوزغاتقۇچنى بىخەتەر چىقىرىۋەت(_S)

en: _Scripts
ug: قوليازمىلار(_S)

en: _Search for Files…
ug: ھۆججەتلەرنى ئىزدە(_S)…

en: _Select
ug: تاللا(_S)

en: _Select Application
ug: پروگرامما تاللا(_S)

en: _Select a new name for the destination
ug: نىشانغا يېڭى ئات تاللا(_S)

en: _Server Address
ug: مۇلازىمېتىر ئادرېسى(_S)

en: _Show Sidebar
ug: يان بالداقنى كۆرسەت(_S)

en: _Single click to open items
ug: تاق چېكىلسە تۈرنى ئاچ(_S)

en: _Skip
ug: ئۆتكۈزۈۋەت(_S)

en: _Skip files
ug: ھۆججەتتىن ئاتلا(_S)

en: _Start
ug: باشلا(_S)

en: _Start Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى باشلا(_S)

en: _Start Multi-disk Drive
ug: كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى باشلا(_S)

en: _Stop
ug: توختا (&S)

en: _Stop Multi-disk Device
ug: كۆپ دىسكا ئۈسكۈنىنى توختات(_S)

en: _Stop Multi-disk Drive
ug: كۆپ دىسكا قوزغاتقۇچنى توختات(_S)

en: _Stop the drive associated with the open folder
ug: ئېچىلغان قىسقۇچ بىلەن باغلانغان قوزغاتقۇچنى توختات(_S)

en: _Undo
ug: يېنىۋال(_U)

en: _Undo Change Group
ug: گۇرۇپپا ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Change Owner
ug: ئىگىدار ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Change Permissions
ug: ئىمتىيازلارنى ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Copy
ug: كۆچۈرۈشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Copy %d item | _Undo Copy %d items
ug[0]: %d دانە تۈرنى كۆچۈرۈشتىن يېنىۋال

en: _Undo Create Empty File
ug: بوش ھۆججەت قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Create Folder
ug: قىسقۇچ قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Create Link
ug: ئۇلانما قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Create from Template
ug: قېلىپتىن قۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Duplicate
ug: كۆپەيتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Duplicate %d item | _Undo Duplicate %d items
ug[0]: %d تۈرنى كۆپەيتىشتىن(كۆچۈرۈشتىن) يېنىۋال(_U)

en: _Undo Move
ug: يۆتكەشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Move %d item | _Undo Move %d items
ug[0]: %d دانە تۈرنى يۆتكەشتىن يېنىۋال

en: _Undo Rename
ug: ئات ئۆزگەرتىشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Restore from Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن ئەسلىگە قايتۇرۇشتىن يېنىۋال(_U)

en: _Undo Trash
ug: ئەخلەتخانىدىن چىقار(_U)

en: _Unlock Drive
ug: قوزغاتقۇچنى قۇلۇپسىزلا(_U)

en: _Unmount
ug: ئېگەرسىزلە(_U)

en: _Up
ug: ئۈستىگە(_U)

en: _View executable text files when they are opened
ug: ئاچقاندا ئىجراچان تېكىست ھۆججەتنى كۆرسەت(_V)

en: access
ug: زىيارەت

en: approximately %'d hour | approximately %'d hours
ug[0]: تەخمىنەن %'d سائەت

en: create/delete
ug: قۇر/ئۆچۈر

en: dropped data
ug: تاشلانغان سانلىق-مەلۇمات

en: folder;manager;explore;disk;filesystem;
ug: folder;manager;explore;disk;filesystem;قىسقۇچ;باشقۇرغۇ;دىسكا;ھۆججەت سىستېمىسى;

en: free
ug: بوش

en: list
ug: تىزىم

en: nd copy)
ug: كۆچۈر)

en: no
ug: ياق

en: nothing
ug: يوق

en: on the desktop
ug: ئۈستەلئۈستىدە

en: rd copy)
ug: كۆچۈر)

en: read
ug: ئوقۇ

en: st copy)
ug: كۆچۈر)

en: th copy)
ug: كۆچۈر)

en: unknown
ug: نامەلۇم

en: unreadable
ug: ئوقۇغىلى بولمايدىغان

en: used
ug: ئىشلىتىلگىنى

en: write
ug: ياز

en: “%B” can't be put in the trash. Do you want to delete it immediately?
ug: «%B» نى ئەخلەتخانىغا قويغىلى بولمىدى. ھازىرلا ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: “%s” contains software intended to be automatically started. Would you like to run it?
ug: «%s» نىڭ ئىچىدە ئاپتوماتىك قوزغىلىدىغان پروگرامما بار ئىكەن. ئۇنى ئىجرا قىلغۇڭىز بارمۇ؟

en: “%s” could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
ug: «%s» نى تاپالمىدى. بەلكىم ئۇ بايىلا ئۆچۈرۈلگەن بولۇشى مۇمكىن.

en: “%s” is an executable text file.
ug: «%s» ئىجرا قىلغىلى بولىدىغان تېكىست ھۆججەت.

en: “%s” locations are not supported.
ug: ئورۇنلار «%s» نى قوللىمايدۇ.

en: “%s” selected
ug: «%s» تاللاندى
