seahorse - en to ug translation catalogue (550 entries)

en: (Unreadable Secure Shell Key)
ug: (ئوقۇغىلى بولمايدىغان بىخەتەر Shell ئاچقۇچى)

en: (unknown)
ug: (نامەلۇم)

en: - System Settings
ug: - سىستېما تەڭشەكلىرى

en: 24hr: no
ug: 24 سائەت: ياق

en: <b>%d key is selected for synchronizing</b> | <b>%d keys are selected for synchronizing</b>
ug[0]: <b>قەدەمداشلاش ئۈچۈن %d ئاچقۇچ تاللاندى</b>

en: <b>Data to be imported:</b>
ug: <b>ئىمپورت قىلىنىدىغان سانلىق-مەلۇمات:</b>

en: <big><b>The photo is too large</b></big>
    The recommended size for a photo on your key is %d x %d pixels.
ug: <big><b>سۈرەت بەك چوڭ</b></big>
    سىزنىڭ ئاچقۇچىڭىزغا ماس كېلىدىغان سۈرەتنىڭ چوڭلۇقى %d x %d پىكسېل.

en: <i>Casually:</i> means you have done a casual verification that the key is owned by the person who claims to own it. For example, you could read the key fingerprint to the owner over the phone.
ug: <i>ۋاقىتلىق:</i>مەنىسى بىر تۈرلۈك ۋاقىتلىق دەلىللەشنى تاماملىغانلىقىنى بىلدۈرىدۇ، بۇ شىفىرلىق ئاچقۇچنىڭ ئۇنىڭغا ئېنىقلىما بەرگەن كىشىگە تەۋە ئىكەنلىكىنى ئىسپاتلايدۇ. مەسىلەن، سىز تېلېفون ئارقىلىق شىفىرلىق ئاچقۇچ بارماق ئىزىنى ئىگىسىگە ئوقۇپ جەزملىيەلەيسىز.

en: <i>Not at all:</i> means you believe the key is owned by the person who claims to own it, but you could not or did not verify this to be a fact.
ug: <i>يوق:</i>سىز بۇ شىفىرلىق ئاچقۇچنىڭ ئۇنىڭ ئىگىسىنىڭ ئىكەنلىكىگە ئىشىنىدىغانلىقىڭىزنى بىلدۈرىدۇ، ئەمما سىز ئۇنىڭ راستلىقىنى دەلىللىيەلمەيسىز ياكى دەلىللىمىدىڭىز.

en: <i>Very Carefully:</i> Select this only if you are absolutely sure that this key is genuine.
ug: <i>ناھايىتى تەپسىلىي:</i>بۇ تاللانما تاللانسا مەزكۇر شىفىرلىق ئاچقۇچنىڭ ھەقىقىيلىقىغا مۇتلەق ئىشىنىدىغانلىقىڭىزنى بىلدۈرىدۇ.

en: A PGP key allows you to encrypt email or files to other people.
ug: PGP ئاچقۇچى ئىشلىتىلسە باشقىلارغا ئەۋەتىدىغان ھۆججەت ياكى ئېلخەتلەرنى شىفىرلاشقا بولىدۇ

en: A Secure Shell (SSH) key lets you connect securely to other computers.
ug: بىخەتەر Shell (SSH) ئاچقۇچى ئارقىلىق باشقا كومپيۇتېرلارغا بىخەتەر باغلىنىشقا بولىدۇ.

en: A keyring that is automatically unlocked on login
ug: كىرگەندە ئاپتوماتىك قۇلۇپسىزلىنىدىغان ئاچقۇچ ھالقىسى

en: A keyring used to store passwords
ug: ئىملارنى ساقلايدىغان ئاچقۇچ ھالقىسى

en: AM
ug: چ ب

en: About this program
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە

en: Access a network share or resource
ug: تور ھەمبەھىرى ياكى بايلىقىنى زىيارەت قىلىش

en: Access a website
ug: تورتۇرانى زىيارەت قىلىش

en: Actions
ug: مەشغۇلاتلار

en: Add
ug: قوش

en: Add Key Server
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرى قوش

en: Add Password
ug: ئىم قوش

en: Add Password Keyring
ug: ئىم ئاچقۇچ ھالقىسى قوش

en: Add User ID
ug: ئىشلەتكۈچى ID قوشۇش

en: Add a new key or item
ug: يېڭى ئاچقۇچ ياكى تۈر قوشىدۇ

en: Add a photo to this key
ug: بۇ ئاچقۇچقا سۈرەت قوشىدۇ

en: Add subkey to %s
ug: تارماق ئاچقۇچنى %s غا قوشۇش

en: Add user ID to %s
ug: ئىشلەتكۈچى ID نى %s غا قوشىدۇ

[ctx: Algorithm]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Algorithm:
ug: ئالگورىزىم:

en: All JPEG files
ug: بارلىق JPEG ھۆججەتلىرى

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: All image files
ug: بارلىق رەسىم ھۆججەتلىرى

en: All key files
ug: بارلىق ئاچقۇچ ھۆججەتلىرى

en: Applications usually store new passwords in the default keyring.
ug: پروگراممىلار يېڭى ئىملارنى كۆڭۈلدىكى ئاچقۇچ ھالقىسىدا ساقلايدۇ.

en: Are you sure you want to delete %d password? | Are you sure you want to delete %d passwords?
ug[0]: راستلا «%d» ئىمنى  ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete %d secure shell key? | Are you sure you want to delete %d secure shell keys?
ug[0]: %d بىخەتەر shell ئاچقۇچلىرىنى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete the password '%s'?
ug: راستلا «%s» دېگەن ئىمنى  ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete the password keyring '%s'?
ug: راستلا ئىم ئاچقۇچ ھالقىسى «%s» نى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to delete the secure shell key '%s'?
ug: بىخەتەر shell ئاچقۇچى «%s» نى راستلا ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete %d certificate? | Are you sure you want to permanently delete %d certificates?
ug[0]: راستلا %d دانە گۇۋاھنامىنى ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete %d keys? | Are you sure you want to permanently delete %d keys?
ug[0]: راستلا %d ئاچقۇچنى  مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete %s?
ug: %s نى راستلا مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete subkey %d of %s?
ug: راستلا تارماق ئاچقۇچ %d (%s) مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to permanently delete the '%s' user ID?
ug: ‹%s› دېگەن ئىشلەتكۈچى ID نى راستلا مەڭگۈلۈككە ئۆچۈرەمسىز؟

en: Are you sure you want to remove the current photo from your key?
ug: ئاچقۇچتىن نۆۋەتتىكى سۈرەتنى راستلا چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Armored PGP keys
ug: Armored PGP ئاچقۇچلىرى

en: Automatically retrieve keys from _key servers
ug: ئاچقۇچلارنى ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرلىرىدىن ئاپتوماتىك ئال(_K)

en: Automatically synchronize _modified keys with key servers
ug: ئۆزگەرتىلگەن ئاچقۇچلارنى ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرلىرى بىلەن قەدەمداشلا(_M)

en: By _keyring
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى بويىچە(_K)

en: By signing you indicate your trust that this key belongs to:
ug: ئىمزا قويسىڭىز، تۆۋەندىكى ئاچقۇچقا ئىشەنگەن بولىسىز:

en: C_hange
ug: ئۆزگەرت(_H)

en: C_reate
ug: قۇر(_R)

en: Cannot delete
ug: ئۆچۈرگىلى بولمىدى

en: Certificate
ug: گۇۋاھنامە

en: Certificate request
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماسى

en: Certificates
ug: گۇۋاھنامە

en: Certificates (DER encoded)
ug: گۇۋاھنامىلەر(DER دا كودلانغان)

en: Change Passphrase
ug: ئىمنى ئۆزگەرتىش

en: Change _Passphrase
ug: Passphrase نى ئۆزگەرت(_P)

en: Change _Password
ug: ئىم ئۆزگەرت(_P)

en: Change preferences for this program
ug: پروگراممىنىڭ مايىللىقىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Change the unlock password of the password storage keyring
ug: ئىم ساقلاش ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ قۇلۇپسىزلاش ئىمىنى ئۆزگەرتىدۇ

en: Choose Photo to Add to Key
ug: ئاچقۇچقا قوشىدىغان سۈرەتنى تاللاش

en: Clipboard text
ug: چاپلاش تاختىسى تېكىستى

en: Close this program
ug: بۇ پروگراممىنى ياپىدۇ

en: Close this window
ug: بۇ كۆزنەكنى ياپىدۇ

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

en: Compromised
ug: مۇرەسسە قىلىنغان

en: Con_firm Passphrase:
ug: ئىمنى جەزملەش(_F):

en: Configure Key for _Secure Shell...
ug: بىخەتەر Shell نىڭ ئاچقۇچىنى سەپلەڭ…

en: Configuring Secure Shell Keys...
ug: بىخەتەر Shell ئاچقۇچلىرىنى سەپلەۋاتىدۇ…

en: Confirm new passphrase
ug: يېڭى ئىمنى جەزملەيدۇ

en: Confirm:
ug: جەزملەش:

en: Connecting to: %s
ug: باغلانغان ئورۇن: %s

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

en: Contributions:
ug: تۆھپىكارلار:

en: Copy to the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈرىدۇ

en: Could not display help: %s
ug: ياردەمنى كۆرسىتەلمەيدۇ: %s

en: Couldn't add item
ug: تۈر قوشقىلى بولمىدى

en: Couldn't add keyring
ug: ئاچقۇچ ھالقىسىنى قوشالمىدى

en: Couldn't add photo
ug: سۈرەتنى قوشالمىدى

en: Couldn't add revoker
ug: revoker نى قوشالمىدى

en: Couldn't add subkey
ug: تارماق ئاچقۇچنى قوشالمىدى

en: Couldn't add user id
ug: ئىشلەتكۈچى id  سىنى قوشالمىدى

en: Couldn't change authorization for key.
ug: ئاچقۇچنىڭ كىملىك دەلىللىشىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: Couldn't change expiry date
ug: ئىناۋەتسىز بولۇش چېسلاسىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Couldn't change keyring password
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى ئىمىنى ئۆزگەرتەلمىدى

en: Couldn't change passphrase for key.
ug: ئاچقۇچنىڭ ئىمىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى.

en: Couldn't change password.
ug: ئىمنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Couldn't change primary photo
ug: ئاساسىي سۈرەتنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Couldn't change primary user ID
ug: ئاساسىي ئىشلەتكۈچى كىملىكىنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Couldn't communicate with '%s': %s
ug: «%s» بىلەن ئالاقىلىشەلمىدى: %s

en: Couldn't communicate with server '%s': %s
ug: مۇلازىمېتىر «%s» بىلەن ئالاقىلىشەلمىدى: %s

en: Couldn't configure Secure Shell keys on remote computer.
ug: يىراقتىكى كومپيۇتېردىكى بىخەتەر Shell ئاچقۇچىنى سەپلىيەلمىدى.

en: Couldn't create certificate request
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماسىنى قۇرغىلى بولمىدى

en: Couldn't delete
ug: ئۆچۈرگىلى بولمىدى.

en: Couldn't delete photo
ug: سۈرەتنى ئۆچۈرەلمىدى

en: Couldn't delete subkey
ug: تارماق ئاچقۇچنى ئۆچۈرەلمىدى

en: Couldn't delete user ID
ug: ئىشلەتكۈچى ID سىنى ئۆچۈرەلمىدى

en: Couldn't export data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئېكسپورت قىلالمىدى

en: Couldn't export key
ug: ئاچقۇچنى ئېكسپورت قىلغىلى بولمىدى

en: Couldn't export keys
ug: ئاچقۇچنى ئېكسپورت قىلالمىدى

en: Couldn't generate PGP key
ug: PGP ئاچقۇچىنى ھاسىل قىلالمىدى

en: Couldn't generate Secure Shell key
ug: بىخەتەر Shell ئاچقۇچىنى ھاسىل قىلالمىدى

en: Couldn't generate private key
ug: شەخسىي ئاچقۇچنى ھاسىللىغىلى بولمىدى

en: Couldn't import keys
ug: ئاچقۇچلارنى ئىمپورت قىلغىلى بولمىدى

en: Couldn't lock
ug: قۇلۇپلىغىلى بولمىدى

en: Couldn't prepare photo
ug: سۈرەتنى تەييار قىلغىلى بولمىدى

en: Couldn't publish keys to server
ug: ئاچقۇچىنى مۇلازىمېتىرغا ئېلان قىلالمىدى

en: Couldn't rename key.
ug: ئاچقۇچ ئاتىنى ئۆزگەرتەلمىدى.

en: Couldn't resolve address: %s
ug: ئادرېسلارنى ھەل قىلالمىدى: %s

en: Couldn't retrieve keys from server: %s
ug: مۇلازىمېتىردىن ئاچقۇچلارنى ئالغىلى بولمىدى: %s

en: Couldn't revoke subkey
ug: تارماق ئاچقۇچنى بىكار قىلالمىدى

en: Couldn't save certificate request
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماسىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: Couldn't set default keyring
ug: كۆڭۈلدىكى ئاچقۇچ ھالقىسىنى بەلگىلىيەلمىدى

en: Couldn't set description.
ug: چۈشەندۈرۈشلەرنى بەلگىلىيەلمىدى.

en: Couldn't sign key
ug: ئاچقۇچقا ئىمزا قويغىلى بولمىدى

en: Couldn't unlock
ug: قۇلۇپسىزلىغىلى بولمىدى

en: Create
ug: ياسا

en: Create a certificate request file for this key
ug: مەزكۇر ئاچقۇچ ئۈچۈن گۇۋاھنامە ئىلتىماس ھۆججىتى قۇرىدۇ

en: Create a certificate request file.
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماس ھۆججىتى قۇرىدۇ.

en: Create a new key or item
ug: يېڭى ئاچقۇچ ياكى تۈر قۇرىدۇ

en: Create a new private key
ug: يېڭى شەخسىي ئاچقۇچ ياسايدۇ

en: Create the new user ID
ug: يېڭى ئىشلەتكۈچى ID سىنى قۇرىدۇ

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Created:
ug: قۇرۇلغان:

en: Creating Secure Shell Key
ug: بىخەتەر Shell ئاچقۇچىنى قۇرۇۋاتىدۇ

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: DSA (sign only)
ug: DSA (ئىمزالا)

en: DSA ElGamal
ug: DSA Elgamal

en: Date
ug: چېسلا

en: Dates
ug: چېسلا

en: Dates:
ug: چېسلا:

en: Day
ug: كۈن

en: Day of month part of the lower date limit
ug: چېسلانىڭ توۋەن چېكىنىڭ كۈن بۆلىكى

en: Day of month part of the upper date limit
ug: چېسلانىڭ يۇقىرى چېكىنىڭ كۈن بۆلىكى

en: Decrypt files and email sent to you.
ug: شىفىرسىزلاپ سىزگە يوللايدۇ.

en: Decryption failed. You probably do not have the decryption key.
ug: شىفىرنى يېشىش مەغلۇپ بولدى (قارىغاندا يېشىش ئاچقۇچى يوقمۇ قانداق)

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Delete selected items
ug: تاللانغان تۈرلەرنى ئۆچۈر

en: Delete this certificate or key
ug: مەزكۇر گۇۋاھنامىنى ياكى ئاچقۇچنى ئۆچۈرىدۇ

en: Details
ug: تەپسىلاتلار

en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

en: Display flags
ug: بەلگىلەرنى كۆرسەت

en: Displayed date and/or time properties
ug: كۆرسىتىلگەن چېسلا ۋە ياكى ۋاقىت خاسلىقلىرى

en: Displayed day of month
ug: كۆرسىتىلگەن كۈن

en: Displayed hour
ug: كۆرسىتىلگەن سائەت

en: Displayed minute
ug: كۆرسىتىلگەن ۋاقىت

en: Displayed month
ug: كۆرسىتىلگەن ئاي

en: Displayed second
ug: كۆرسىتىلگەن سېكۇنت

en: Displayed year
ug: كۆرسىتىلگەن يىل

en: Dropped text
ug: تاشلانغان تېكىست

en: E_xpiration Date:
ug: ئىناۋەتلىك چېسلاسى(_X):

en: E_xport Complete Key
ug: تولۇق ئاچقۇچنى ئېكسپورت قىل(_X)

en: E_xport...
ug: ئېكسپورت قىل(_X)...

en: ElGamal (encrypt only)
ug: ElGamal (شىفىرلاشلا)

en: Email:
ug: ئېلخەت:

en: Encrypt files and email to the key's owner
ug: ھۆججەتنى شىفىرلاپ ئۇنى ئاچقۇچ ئىگىسىگە يوللايدۇ

en: Encryption _Type:
ug: شىفىرلاش تىپى(_T):

en: Encryption key password
ug: شىفىرلاش ئاچقۇچى ئىمى

en: Enter Key Passphrase
ug: ئاچقۇچنىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter PIN or password for: %s
ug: PIN ياكى ئىمنى كىرگۈزۈڭ : %s

en: Enter new passphrase
ug: يېڭى ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Enter new passphrase for '%s'
ug: ‹%s› نىڭ يېڭى ئىمنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter passphrase
ug: ئىم كىرگۈزۈڭ

en: Enter passphrase for '%s'
ug: ‹%s› نىڭ ئىمنى كىرگۈزۈڭ

en: Enter the date directly
ug: چېسلانى بىۋاسىتە كىرگۈزۈڭ

en: Enter the new passphrase again: %s
ug: يېڭى ئىمنى قايتا كىرگۈزۈڭ: %s

en: Enter the new passphrase for: %s
ug: %s نىڭ يېڭى ئىمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter the old passphrase for: %s
ug: %s نىڭ كونا ئىمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Enter the passphrase for your new key twice.
ug: يېڭى ئاچقۇچنىڭ ئىمىنى ئىككى قېتىم كىرگۈزۈڭ.

en: Enter the time directly
ug: ۋاقىتنى بىۋاسىتە كىرگۈزىدۇ

en: Enter your Secure Shell passphrase:
ug: بىخەتەر Shell نىڭ ئىمىنى كىرگۈزۈڭ:

en: Expiration Date:
ug: ئىناۋەتلىك چېسلاسى:

en: Expire
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى

en: Expired
ug: ۋاقتى ئوتكەن

en: Expires
ug: ۋاقتى ئۆتتى

[ctx: Expires]
en: Never
ug: ھەرگىز

en: Expires:
ug: ئىناۋەتلىك ۋاقتى:

en: Expiry: %s
ug: ئىناۋەتسىز بولۇش چېسلاسى: %s

en: Export
ug: ئېكسپورت قىلىش

en: Export the certificate
ug: گۇۋاھنامىنى ئېكسپورت قىلىدۇ

en: Export to a file
ug: ھۆججەتكە چىقىرىدۇ

en: Exporting data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئېكسپورت قىلىۋاتىدۇ

en: Failed to export certificate
ug: گۇۋاھنامىنى ئېكسپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Filter
ug: سۈزگۈچ

en: Find Remote Keys
ug: يىراقتىكى ئاچقۇچنى ئىزدە

en: Fingerprint
ug: بارماق ئىزى

en: Fingerprint:
ug: بارماق ئىزى:

en: First time options:
ug: تۇنجى قېتىمقى تاللانمىلار:

en: For help contact your system adminstrator or the administrator of the key server.
ug: ياردەم ئۈچۈن سىستېما باشقۇرغۇچىسى ياكى ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرىنىڭ باشقۇرغۇچىسى بىلەن ئالاقە قىلىڭ.

en: Full
ug: تامامەن

en: Full _Name:
ug: تولۇق ئاتى(_N):

en: Generate a new key
ug: يېڭى ئاچقۇچلارنى ھاسىل قىلىدۇ

en: Generate a new key of your own:
ug: ئۆزى يېڭى ئاچقۇچ قۇرىدۇ:

en: Generate a new subkey
ug: يېڭى تارماق ئاچقۇچ قۇرىدۇ

en: Generating key
ug: ئاچقۇچىنى ھاسىل قىلىۋاتىدۇ

en: Gnome Online Accounts password
ug: گىنوم تور ھېساباتلىرى ئىمى

en: GnuPG keys
ug: GnuPG ئاچقۇچلىرى

en: GnuPG: default keyring directory
ug: GnuPG: كۆڭۈلدىكى ئاچقۇچ مۇندەرىجىسى

en: Go to next photo
ug: كېيىنكى سۈرەتكە يۆتكىلىدۇ

en: Go to previous photo
ug: ئالدىنقى سۈرەتكە يۆتكىلىدۇ

en: Good
ug: ياخشى

en: Google Chrome password
ug: گۇگىل كىروم ئىمى

en: HTTP Key Server
ug: HTTP ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرى

en: Host:
ug: كومپيۇتېر:

en: Hour
ug: سائەت

en: Hour part of the lower time limit
ug: ۋاقىتنىڭ توۋەن چېكىنىڭ سائەت بۆلىكى

en: Hour part of the upper time limit
ug: ۋاقىتنىڭ يۇقىرى چېكىنىڭ سائەت بۆلىكى

en: How carefully have you checked this key?
ug: بۇ ئاچقۇچنى قانچىلىك تەپسىلىي تەكشۈردىڭىز؟

en: How others will see this signature:
ug: ئىمزانى باشقىلارغا قانچىلىك ئاشكارا ئېلان قىلىسىز:

en: I can _revoke this signature at a later date.
ug: مەن بۇ ئىمزانى كېيىنرەك بىكار قىلىمەن(_R).

en: I trust signatures from '%s' on other keys
ug: باشقا ئاچقۇچتىكى ‹%s› ئىمزاغا ئىشىنىمەن

en: I understand that all items will be permanently deleted.
ug: بارلىق تۈرلەرنىڭ مەڭگۈ ئۆچۈرۈلىدىغانلىقىنى بىلىمەن.

en: I understand that this key will be permanently deleted.
ug: مۇشۇ ئاچقۇچنىڭ مەڭگۈ ئۆچۈرۈلىدىغانلىقىنى بىلىمەن.

en: I understand that this secret key will be permanently deleted.
ug: بارلىق مەخپىي ئاچقۇچلارنىڭ مەڭگۈ ئۆچۈرۈلىدىغانلىقىنى بىلىمەن.

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: IM account password for
ug: IM ھېسابات ئىمى

en: Identifier:
ug: بەلگە:

en: If key never expires
ug: ئاچقۇچنىڭ ۋاقتى زادىلا ئۆتۈپ كەتمىسە

en: If there is a computer you want to use this key with, you can set up that computer to recognize your new key.
ug: بۇ ئاچقۇچنى كومپيۇتېردا ئىشلەتمەكچى بولسىڭىز، كومپيۇتېرنى بۇ ئاچقۇچنى تونۇيدىغان قىلىپ تەڭشىشىڭىز كېرەك.

en: If you believe that the person that owns this key is '%s', <i>sign</i> this key:
ug: ئاچقۇچ ‹%s› نىڭ ئىگىسىگە ئىشەنسىڭىز، بۇ ئاچقۇچقا <i>ئىمزا</i> قويۇڭ:

en: If you no longer trust that '%s' owns this key, <i>revoke</i> your signature:
ug: ئاچقۇچ ‹%s› نىڭ ئىگىسىگە ئەمدى ئىشەنمىسىڭىز، ئىمزايىڭىزنى <i>ئەمەلدىن قالدۇرۇڭ</i>:

en: Import
ug: ئىمپورت قىل

en: Import Key
ug: ئاچقۇچ ئىمپورت قىلىش

en: Import existing keys from a file:
ug: ھۆججەتتىن بار بولغان ئاچقۇچنى ئىمپورت قىلىش:

en: Import failed
ug: ئىمپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Import from a file
ug: ھۆججەتتىن ئەكىرىدۇ

en: Import from the clipboard
ug: چاپلاش تاختىسىدىن ئىمپورت قىلىدۇ

en: Import selected keys to local key ring
ug: تاللانغان ئاچقۇچلارنى يەرلىك ئاچقۇچ ھالقىسىغا ئىمپورت قىلىدۇ

en: Importing data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئىمپورت قىلىۋاتىدۇ

en: Importing key. Enter passphrase
ug: ئاچقۇچلارنى ئىمپورت قىلىۋاتىدۇ. passphrase كىرگۈزۈڭ

en: Importing key: %s
ug: ئاچقۇچ ئىمپورت قىلىۋاتىدۇ: %s

en: Importing keys from key servers
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرىدىن ئاچقۇچلارنى ئىمپورت قىلىۋاتىدۇ

en: Indicate Trust:
ug: ئىشەنچىنى كۆرسىتىش:

en: Instant messaging password
ug: مۇڭداشقۇ ئىمى

en: Invalid expiry date
ug: ئىناۋەتسىز بولۇش چېسلاسى

en: Invalid key data (missing UIDs). This may be due to a computer with a date set in the future or a missing self-signature.
ug: ئاچقۇچ سانلىق-مەلۇماتلىرى ئىناۋەتسىز(كىملىك يوق). بۇ كومپيۇتېرنىڭ چېسلاسى خاتا(كەلگۈسىگە) تەڭشەلگەن ياكى ئوز ئىمزاسىنىڭ يوق بولۇشى سەۋەبىدىن بولىدۇ.

en: Key
ug: ئاچقۇچ

en: Key Co_mment:
ug: ئاچقۇچ ئىزاھاتى(_M):

en: Key Data
ug: ئاچقۇچ سانلىق-مەلۇماتى

en: Key ID
ug: ئاچقۇچ كىملىكى

en: Key ID:
ug: ئاچقۇچ كىملىكى(ID):

en: Key Name
ug: ئاچقۇچ ئاتى:

en: Key Names and Signatures
ug: ئاچقۇچ ئاتلىرى ۋە ئىمزالار

en: Key Properties
ug: ئاچقۇچ خاسلىقى

en: Key Server Type:
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرى تىپى:

en: Key Servers
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرلىرى

en: Key Servers:
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرلىرى:

en: Key _Length:
ug: ئاچقۇچ ئۇزۇنلۇقى

en: Key _Strength (bits):
ug: ئاچقۇچنىڭ كۈچلۈكلۈكى(بىت سانى)(_S):

en: Key _Type:
ug: ئاچقۇچ تىپى(_T):

en: Key has been compromised
ug: ئاچقۇچ مۇرەسسە قىلىنغان

en: Key has been superseded
ug: ئاچقۇچ بىكار قىلىنغان

en: Key is no longer used
ug: ئاچقۇچ ئەمدى ئىشلىتىلمەيدۇ

en: Key storage password
ug: ئاچقۇچ ساقلىغۇچ ئىمى

en: Keyring
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى

en: Keyring Properties
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى خاسلىقى

en: Keyring password
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى ئىمى

en: Keys used to connect securely to other computers
ug: باشقا كومپيۇتېرلارغا بىخەتەر باغلىنىشتا ئىشلىتىدىغان ئاچقۇچلار

en: LDAP Key Server
ug: LDAP ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرى

[ctx: Label]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Label:
ug: ئەن:

en: Lazy mode
ug: ھۇرۇن ھالەت

en: Lazy mode doesn't normalize entered date and time values
ug: ھۇرۇن ھالەتتە كىرگۈزۈلگەن چېسلا ۋە ۋاقىت قىممەتلىرى نورماللاشتۇرۇلمايدۇ

en: Length of Key
ug: ئاچقۇچ ئۇزۇنلۇقى

en: Loaded %d key | Loaded %d keys
ug[0]: %d ئاچقۇچ ئوقۇلدى

en: Location:
ug: ئورنى:

en: Login:
ug: تىزىمغا كىر:

en: Lower limit day
ug: توۋەن كۈن چېكى

en: Lower limit hour
ug: توۋەن سائەت چېكى

en: Lower limit minute
ug: توۋەن مىنۇت چېكى

en: Lower limit month
ug: توۋەن ئاي چېكى

en: Lower limit second
ug: توۋەن سېكۇنت چېكى

en: Lower limit year
ug: توۋەن يىل چېكى

en: Make this photo the primary photo
ug: بۇ سۈرەتنى ئاساسىي سۈرەت قىلىپ ئىشلىتىدۇ

en: Manage your passwords and encryption keys
ug: ئىم ۋە شىفىرلاش ئاچقۇچلىرىنى باشقۇرىدۇ

en: Marginal
ug: قىسمەن

en: Minute
ug: مىنۇت

en: Minute part of the lower time limit
ug: ۋاقىتنىڭ توۋەن چېكىنىڭ مىنۇت بۆلىكى

en: Minute part of the upper time limit
ug: ۋاقىتنىڭ يۇقىرى چېكىنىڭ مىنۇت بۆلىكى

en: Month
ug: ئاي

en: Month part of the lower date limit
ug: چېسلانىڭ توۋەن چېكىنىڭ ئاي بۆلىكى

en: Month part of the upper date limit
ug: چېسلانىڭ يۇقىرى چېكىنىڭ ئاي بۆلىكى

en: Multiple Keys
ug: بىرنەچچە كۇنۇپكىلار

en: Must be at least 5 characters long
ug: ئەڭ ئاز دېگەندە 5 ھەرپ بولۇشى كېرەك

en: Name
ug: ئاتى

en: Name (CN):
ug: ئاتى(CN):

en: Name/Email
ug: ئات/ئېلخەت

en: Name:
ug: ئاتى:

en: Names and Signatures
ug: ئات ۋە ئىمزالار

en: Ne_ver Expires
ug: زادىلا ئىناۋەتسىز بولمايدۇ(_V)

en: Network Credentials
ug: تور ئىسپاتنامىسى

en: Network Manager secret
ug: تور باشقۇرغۇنىڭ مەخپىيىتى

en: Network password
ug: تور ئىمى

en: Never E_xpires
ug: زادىلا ۋاقتى ئۆتمەيدۇ(_X)

en: New Key Passphrase
ug: يېڭى ئاچقۇچ ئىمى

en: New Keyring Name:
ug: يېڭى ئاچقۇچ ھالقىسى ئاتى:

en: New Secure Shell Key
ug: يېڭى بىخەتەر Shell ئاچقۇچى

en: New _Passphrase:
ug: يېڭى ئىم(_P):

en: New password keyring
ug: يېڭى ئىم ئاچقۇچ ھالقىسى

en: New password...
ug: يېڭى ئىم…

en: No keys usable for signing
ug: ئىم قويىدىغان ئاچقۇچلار يوق

en: No private key file is available for this key.
ug: مەزكۇر ئاچقۇچقا ماس كېلىدىغان خۇسۇسىي ئاچقۇچ يوق.

en: No public key file is available for this key.
ug: مەزكۇر ئاچقۇچنىڭ ئاممىۋى ئاچقۇچ ھۆججىتى يوق.

en: No reason
ug: سەۋەبسىز

en: No reason for revoking key
ug: ئاچقۇچنى بىكار قىلىشنىڭ سەۋەبى يوق.

en: None: Don't publish keys
ug: يوق: ئاچقۇچلارنى ئېلان قىلمايدۇ

en: Not Used
ug: ئىشلىتىلمىگەن

en: Not a valid Key Server address.
ug: ئىناۋەتلىك ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرى ئادرېسى ئەمەس.

en: Old Key Passphrase
ug: كونا ئاچقۇچ ئىمى

en: Only show personal keys, certificates and passwords
ug: شەخسىي ئاچقۇچلارنى، گۇۋاھنامىلەرنى ۋە ئىملارنى كۆرسىتىدۇ

en: Only show trusted keys, certificates and passwords
ug: پەقەتلا ئىشەنچلىك ئاچقۇچلارنى، گۇۋاھنامىلەرنى ۋە ئىملارنى كۆرسىتىدۇ

en: OpenSSH keys
ug: OpenSSH ئاچقۇچلىرى

en: Optional comment describing key
ug: ئاچقۇچنىڭ ئىزاھاتى(ئىختىيار)

en: Optional description of revocation
ug: بىكار قىلىشنىڭ چۈشەندۈرۈلۈشى(ئىختىيارى)

en: Optional email address
ug: ئېلخەت ئادرېسى(ئىختىيارىي)

en: Override Owner _Trust:
ug: ئىگىسىنىڭ ئىشەنچىنى قاپلاش(_T):

en: Owner
ug: ئىگىسى

en: PEM encoded request
ug: PEM كودلاش ئىلتىماسى

en: PGP Key
ug: PGP ئاچقۇچ

en: PGP Keys
ug: PGP ئاچقۇچلىرى

en: PGP key
ug: PGP ئاچقۇچى

en: PGP keys
ug: PGP ئاچقۇچلىرى

en: PGP keys are for encrypting email or files
ug: ئېلخەت ۋە ھۆججەتلەرنى شىفىرلاشتا PGP ئاچقۇچلىرى ئىشلىتىلىدۇ

en: PM
ug: چ ك

en: Passphrase
ug: ئىم جۈملىسى

en: Passphrase for New PGP Key
ug: يېڭى PGP ئاچقۇچىنىڭ ئىمى

en: Passphrase for New Secure Shell Key
ug: يېڭى بىخەتەر Shell ئاچقۇچىنىڭ ئىمى

en: Password
ug: ئىم

en: Password Keyring
ug: ئىم ئاچقۇچ ھالقىسى

en: Password or secret
ug: ئىم ياكى مەخپىيەتلىك

en: Password:
ug: ئىم:

en: Passwords
ug: ئىم

en: Passwords and Keys
ug: ئىملار ۋە ئاچقۇچلار

en: Personal PGP key
ug: شەخسىي PGP ئاچقۇچى

en: Personal SSH key
ug: شەخسىي SSH ئاچقۇچى

en: Personal certificate
ug: شەخسىي گۇۋاھنامە

en: Personal certificate and key
ug: شەخسىي گۇۋاھنامە ۋە ئاچقۇچ

en: Photo
ug: سۈرەت

en: Please choose a name for the new keyring. You will be prompted for an unlock password.
ug: يېڭى ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ ئاتىنى كىرگۈزۈڭ. سىزگە قۇلۇپسىزلاش ئۈچۈن ئىم كىرگۈزۈش ئۇچۇرى چىقىدۇ.

en: Prefere_nces
ug: مايىللىق(_N)

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Primary
ug: ئاساسىي

en: Private PGP Key
ug: خۇسۇسىي PGP ئاچقۇچى

en: Private key
ug: خاس ئاچقۇچ

en: Public PGP Key
ug: ئاممىۋى PGP ئاچقۇچى

en: Public SSH keys
ug: ئاممىۋى SSH ئاچقۇچلىرى

en: Publish and/or synchronize your keys with those online.
ug: بۇ ئاچقۇچلارنى ئېلان قىلىپ توردىكى ئاچقۇچلار بىلەن قەدەمداشلايدۇ.

en: RSA (encrypt only)
ug: RSA(شىفىرلاشلا)

en: RSA (sign only)
ug: RSA (ئىمزالا)

en: Re_voke
ug: بىكار قىل(_V)

en: Reason for revoking the key
ug: بۇ ئاچقۇچنى بىكار قىلىشنىڭ سەۋەبى

en: Remote Host Password
ug: يىراقتىكى ماشىنا ئىمى

en: Remote Keys
ug: يىراقتىكى ئاچقۇچلار

en: Remote Keys Containing '%s'
ug: يىراقتىكى ئاچقۇچلار ‹%s› نى ئوز ئىچىگە ئالغان

en: Remove this photo from this key
ug: بۇ ئاچقۇچتىن بۇ سۈرەتنى چىقىرىۋەت

en: Request _Certificate
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماس قىل(_C)

en: Resolving server address: %s
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئادرېسىنى ھەل قىلىۋاتىدۇ: %s

en: Retrieving data
ug: سانلىق-مەلۇماتلارنى ئېلىۋاتىدۇ

en: Revoke
ug: بىكار قىلىش

en: Revoke key
ug: ئاچقۇچنى بىكار قىل

en: Revoke: %s
ug: بىكار قىلىش: %s

en: Revoked
ug: بىكار قىلىنغان

en: SSH key
ug: SSH ئاچقۇچى

en: Safely store a password or secret.
ug: ئىم ياكى مەخپىيەتلىكنى بىخەتەر ساقلايدۇ.

en: Save certificate request
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماسى ساقلا

en: Saved password or login
ug: ساقلانغان ئىم ياكى كىرىش

en: Seahorse Project Homepage
ug: Seahorse قۇرۇلۇشى تورتۇراسى

en: Search for keys on a key server
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرىدىن ئاچقۇچلارنى ئىزدەيدۇ

en: Search was not specific enough. Server '%s' found too many keys.
ug: مۇلازىمېتىر ‹%s› نىڭدا نۇرغۇن ئاچ بار بولغاچقا، ماس كېلىدىغان ئاچقۇچنى ئېنىق بەلگىلىيەلمىدى.

en: Second
ug: سېكۇنت

en: Second part of the lower time limit
ug: ۋاقىتنىڭ توۋەن چېكىنىڭ سېكۇنت بۆلىكى

en: Second part of the upper time limit
ug: ۋاقىتنىڭ يۇقىرى چېكىنىڭ سېكۇنت بۆلىكى

en: Secret SSH keys
ug: بىخەتەر SSH ئاچقۇچلىرى

en: Secure Shell
ug: بىخەتەر Shell

en: Secure Shell Key
ug: بىخەتەر shell ئاچقۇچى

en: Select Date
ug: چېسلا تاللا

en: Select Time
ug: ۋاقىت تاللا

en: Select the date from a calendar
ug: يىلنامىدىن چېسلا تاللا

en: Select the time from a list
ug: تىزىملىكتىن ۋاقىت تاللا

en: Send public Secure Shell key to another machine, and enable logins using that key.
ug: بىخەتەر Shell نىڭ ئاممىۋى ئاچقۇچىنى باشقا ماشىنىغا ئەۋەتىدۇ، شۇ ئارقىلىق بۇ ئاچقۇچنى ئىشلىتىپ كىرىشكە ئىمكانىيەت يارىتىدۇ.

en: Sending data
ug: ئۇچۇر يوللاۋاتىدۇ

en: Server:
ug: مۇلازىمېتىر:

en: Set Up Computer for SSH Connection
ug: كومپيۇتېرنى SSH بىلەن باغلىنىدىغان قىلىپ تەڭشە

en: Shared Keys Near Me:
ug: ئەتراپىمدىكى ھەمبەھىرلەنگەن ئاچقۇچلار:

en: Show Seahorse help
ug: Seahorse ياردىمىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show _any
ug: ھەممىنى كۆرسەت(_A)

en: Show _personal
ug: ئۆزۈمنىڭكىنى كۆرسەت(_P)

en: Show _trusted
ug: ئىشەنچلىكلىرىنى كۆرسەت(_T)

en: Show all keys, certificates and passwords
ug: بارلىق ئاچقۇچلارنى، گۇۋاھنامىلەرنى ۋە ئىملارنى كۆرسىتىدۇ

en: Show pass_word
ug: ئىم كۆرسەت(_W)

en: Show sidebar listing keyrings
ug: ئاچقۇچلارنى كۆرسىتىدىغان يان بالداقنى كۆرسەت

en: Show the properties of this item
ug: مەزكۇر تۇرنىڭ خاسلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show the properties of this keyring
ug: مەزكۇر ئاچقۇچ ھالقىسىنىڭ خاسلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Sign
ug: ئىمزا

en: Sign Key
ug: ئىمزا

en: Sign key as:
ug: ئاچقۇچقا تۆۋەندىكىدەك ئىمزا قوي:

en: Signature ID
ug: ئىمزا كىملىكى

en: Ssh Key
ug: Ssh ئاچقۇچ

en: Status
ug: ھالىتى

en: Stored Password
ug: ساقلانغان ئىملار

en: Stored at:
ug: ساقلانغان ئورنى:

en: Stored note
ug: ساقلانغان ئىزاھ

en: Stored personal passwords, credentials and secrets
ug: ساقلانغان ئىملار، ئىسپاتنامىلەر ۋە مەخپىيەتلىكلەر

en: Strength
ug: كۈچلۈكلۈك

en: Strength:
ug: كۈچلۈكلۈكى:

en: Subkey %d of %s
ug: تارماق ئاچقۇچ %d / %s

en: Superseded
ug: بىكار قىلىندى

en: Sync Keys
ug: ئاچقۇچلارنى قەدەمداشلاش

en: Synchronizing keys...
ug: ئاچقۇچلارنى قەدەمداشلاۋاتىدۇ…

en: Technical Details
ug: تېخنىكىلىق تەپسىلات

en: Technical Details:
ug: تېخنىكىلىق تەپسىلاتلار:

en: Telepathy password
ug: Telepathy ئىمى

en: The SSH command failed.
ug: SSH بۇيرۇقى مەغلۇپ بولدى.

en: The SSH command was terminated unexpectedly.
ug: SSH بۇيرۇقى ئويمىغان يەردىن توختاپ قالدى.

en: The common name (CN) placed in the certificate request.
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماسىدىكى ئورتاق ئات(CN).

en: The expiry date must be in the future
ug: ئىناۋەتسىز بولۇش چېسلاسى چوقۇم ھازىردىن كېيىن بولۇشى كېرەك

en: The file could not be loaded. It may be in an invalid format
ug: ھۆججەتنى ئوقۇغىلى بولمىدى. ئۇنىڭ پىچىمى ئىناۋەتسىزدەك قىلىدۇ

en: The host name or address of the server.
ug: مۇلازىمېتىرنىڭ ئاتى ياكى ئادرېسى.

en: The operation was cancelled
ug: مەشغۇلاتتىن ۋاز كەچتى

en: The owner of the key revoked the key. It can no longer be used.
ug: ئاچقۇچنىڭ ئىگىسى ئاچقۇچنى بىكار قىلىۋەتتى. ئۇنى ئەمدى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ.

en: The owner of this key is _authorized to connect to this computer
ug: بۇ ئاچقۇچنىڭ ئىگىسىنىڭ بۇ كومپيۇتېرغا باغلىنىش سالاھىيىتى بار(_A)

en: The port to access the server on.
ug: مۇلازىمېتىردىكى زىيارەت ئېغىزى.

en: The search for keys failed.
ug: ئاچقۇچلارنى ئىزدەش مەغلۇپ بولدى.

en: This is not a image file, or an unrecognized kind of image file. Try to use a JPEG image.
ug: بۇ سۈرەت ھۆججىتى ئەمەس، ياكى چۈشىنىكسىز سۈرەت ھۆججىتى ئىكەن. JPEG سۈرەت ھۆججىتىنى ئىشلىتىڭ.

en: This key expired on: %s
ug: ئاچقۇچنىڭ ئىناۋەتسىز بولۇش ۋاقتى: %s

en: This key has been revoked
ug: مەزكۇر ئاچقۇچ بىكار قىلىنغان

en: This key has expired
ug: مەزكۇر ئاچقۇچنىڭ ۋاقتى ئوتكەن

en: This key was already signed by
    "%s"
ug: بۇ ئاچقۇچقا «%s»
    ئىمزا قويۇپ بولغان

en: This only applies to the <i>%s</i> account.
ug: بۇنى پەقەت <i>%s</i> ھېساباتىغىلا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: This was the third time you entered a wrong password. Please try again.
ug: بۇ سىزنىڭ ئىمنى ئۈچىنچى قېتىم خاتا كىرگۈزۈشىڭىز. قايتا كىرگۈزۈڭ.

en: This will find keys for others on the Internet. These keys can then be imported into your local key ring.
ug: ئىنتېرنېتتىكى باشقا ئاچقۇچلارنى ئىزدەپ تاپقىلى ۋە ئۇنى يەرلىك كومپيۇتېردىكى ئاچقۇچ ھالقىسىغا ئۆتكۈزۈۋالغىلى بولىدۇ.

en: This will publish the keys in your key ring so they're available for others to use. You'll also get any changes others have made since you received their keys.
ug: ئاچقۇچ ھالقىسىدىكى ئاچقۇچلارنى تارقىتىپ باشقىلار ئىشلىتەلەيدىغان قىلىدۇ.شۇنداقلا، باشقىلار تارقاتقان ئاچقۇچتا ئۆزگىرىش بولسا، ئۇنىمۇ يەنە ئالغىلى بولىدۇ.

en: This will retrieve any changes others have made since you received their keys. No key server has been chosen for publishing, so your keys will not be made available to others.
ug: ئاچقۇچتىكى ئۆزگىرىشلەرنى ئالىدۇ. ئاچقۇچنى تارقىتىدىغان مۇلازىمېتىر تاللانمىغان بولغاچقا، باشقىلار ئاچقۇچلارنى ئىشلىتەلمەيدۇ.

en: Time
ug: ۋاقىت

en: To get started with encryption you will need keys.
ug: شىفىرلاشنى باشلاش ئۈچۈن ئاچقۇچلار زۆرۈر بولىدۇ.

en: To use your Secure Shell key with another computer that uses SSH, you must already have a login account on that computer.
ug: SSH ئىشلەتكەن باشقا بىر كومپيۇتېر بىلەن بىخەتەر(Secure Shell) Shell نى ئىشلىتىش ئۈچۈن، ئۇ كومپيۇتېردا ھېساباتىڭىز بولۇشى كېرەك.

en: Trust
ug: ئىشەنچ

en: Type
ug: تىپى

en: Type:
ug: تىپى:

en: Ultimate
ug: مۇتلەق

en: Unable to change trust
ug: ئىشەنچنى ئۆزگەرتكىلى بولمىدى

en: Unavailable
ug: ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: Unlocks a PGP key
ug: PGP ئاچقۇچلىرىنى قۇلۇپسىزلايدۇ

en: Unlocks a Secure Shell key
ug: بىخەتەر Shell ئاچقۇچلىرىنى قۇلۇپسىزلايدۇ

en: Unnamed
ug: ئاتسىز

en: Unnamed private key
ug: ئاتسىز شەخسىي ئاچقۇچ

en: Updating password
ug: ئىملارنى يېڭىلاۋاتىدۇ

en: Upper limit day
ug: يۇقىرى كۈن چېكى

en: Upper limit hour
ug: يۇقىرى سائەت چېكى

en: Upper limit minute
ug: يۇقىرى مىنۇت چېكى

en: Upper limit month
ug: يۇقىرى ئاي چېكى

en: Upper limit second
ug: يۇقىرى سېكۇنت چېكى

en: Upper limit year
ug: يۇقىرى يىل چېكى

en: Use:
ug: ئىشلىتىلىشى:

en: Used to access other computers (eg: via a terminal)
ug: باشقا كومپيۇتېرلارنى زىيارەت قىلىش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ(مەسىلەن: تېرمىنالنى ئىشلىتىپ)

en: Used to connect to other computers.
ug: باشقا كومپيۇتېرلار بىلەن ئالاقە قىلىشقا ئىشلىتىلىدۇ.

en: Used to encrypt email and files
ug: ئېلخەت ۋە ھۆججەتلەرنى شىفىرلاش ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: Used to request a certificate
ug: گۇۋاھنامە ئىلتىماسى ئۈچۈن ئىشلىتىلىدۇ

en: Used to store application and network passwords
ug: پروگرامما ۋە تور ئىملىرىنى ساقلاشقا ئىشلىتىلىدۇ

[ctx: Validity]
en: Disabled
ug: ئىناۋەتسىز قىلىنغان

[ctx: Validity]
en: Full
ug: تامامەن

[ctx: Validity]
en: Fully
ug: تولۇق

[ctx: Validity]
en: Marginal
ug: قىسمەن

[ctx: Validity]
en: Marginally
ug: بىرئاز

[ctx: Validity]
en: Never
ug: ھەرگىز

[ctx: Validity]
en: Revoked
ug: بىكار قىلىنغان

[ctx: Validity]
en: Ultimate
ug: مۇتلەق

[ctx: Validity]
en: Ultimately
ug: تەلتۆكۈس

[ctx: Validity]
en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Version of this application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ نەشرى

en: When creating a key we need to generate a lot of
    random data and we need you to help. It's a good
    idea to perform some other action like typing on
    the keyboard, moving the mouse, using applications.
    This gives the system the random data that it needs.
ug: يېڭى ئاچقۇچ ياسايدىغان ۋاقىتتا بىز نۇرغۇنلىغان قالايمىقان سانلىق-مەلۇماتلارنى
    ھاسىللىشىمىز كېرەك ۋە بۇنىڭ ئۈچۈن سىزنىڭ ياردىمىڭىزگە موھتاجمىز. بۇنىڭ ئۈچۈن
    ھەرپتاختىسىنى توختىماي قالايمىقان بېسىش، چاشقىنەكنى ئۈزلۈكسىز يۆتكەش،
    پروگراممىلارنى ئىشلىتىش ئىشلىرىنى قىلسىڭىز بولىدۇ. شۇنىڭ بىلەن سىستېما
    زۆرۈر بولغان قالايمىقان سانلىق-مەلۇماتلارنى ھاسىل قىلىپ بېرىدۇ.

en: Where to search:
ug: ئىزدەيدىغان ئورۇن:

en: Wrong passphrase.
ug: خاتا ئىم.

en: Wrong password
ug: ئىم خاتا

en: X.509 certificates and related keys
ug: X.509  گۇۋاھنامىلەر ۋە مۇناسىۋەتلىك ئاچقۇچلار

en: Year
ug: يىل

en: Year part of the lower date limit
ug: چېسلانىڭ توۋەن چېكىنىڭ يىل بۆلىكى

en: Year part of the upper date limit
ug: چېسلانىڭ يۇقىرى چېكىنىڭ يىل بۆلىكى

en: You _Trust the Owner:
ug: ئىگىسىنىڭ ئىشەنچلىكلىكى(_T):

en: You are about to add %s as a revoker for %s. This operation cannot be undone! Are you sure you want to continue?
ug: سىز %s نى %s نىڭ revoker ئى سۈپىتىدە قوشماقچى بولۇۋاتىسىز. بۇ مەشغۇلاتتىن يېنىۋالغىلى بولمايدۇ. راستلا داۋاملاشتۇرامسىز؟

en: You could use a hard to forge photo identification (such as a passport) to personally check that the name on the key is correct. You should have also used email to check that the email address belongs to the owner.
ug: ئاچقۇچ ئاتىنىڭ توغرا خاتالىقىنى ئۆزىڭىز تەكشۈرمەكچى بولسىڭىز، يەنى پاسپورتقا چاپلانغان رەسىمنى ئىشلىتىپ، كىملىك تەكشۈرۈپ، ساختىلىقتىن ساقلانغاندەك قىلىشقا بولىدۇ. يەنە ئېلخەت ئادرېسىنى ئىشلىتىپ ئۇنىڭ ئىگىسىگە تەۋەمۇ ئەمەسمۇ تەكشۈرۈشكە بولىدۇ.

en: You have no personal PGP keys that can be used to indicate your trust of this key.
ug: سىزنىڭ بۇ ئاچقۇچقا بولغان ئىشەنچىڭىزنى كۆرسىتىپ بېرىدىغان خۇسۇسىي PGP ئاچقۇچلىرى يوق.

en: You have no personal PGP keys that can be used to sign a document or message.
ug: پۈتۈك ياكى ئۇچۇرغا ئىمزا قويۇش ئۈچۈن ئىشلىتىدىغان خۇسۇسىي PGP ئاچقۇچلىرىنىڭ يوق

en: Your email address, or a reminder of what this key is for.
ug: >مەزكۇر ئاچقۇچنىڭ قانداق ئاچقۇچ ئىكەنلىكىنى بىلىشتە كېرەك بولغان، ئېلخەت يالى ئەسلەتمە ئۇچۇرلار.

en: Your trust is manually specified on the <i>Details</i> tab.
ug: ‹<i>تەپسىلات</i>› بەتكۈچىدە ئىشەنچنى تەپسىلىي كۆرسەتكىلى بولىدۇ.

en: Your trust of this key
ug: بۇ ئاچقۇچنىڭ ئىشەنچلىكلىكى

en: [Unknown]
ug: [نامەلۇم]

en: _Add Name
ug: ئات قوش(_A)

en: _Advanced key options
ug: ئالىي ئاچقۇچ تاللانمىلىرى(_A)

en: _Casually
ug: مۇنداقلا تەكشۈرگەن(_C)

en: _Comment:
ug: ئىزاھات(_C):

en: _Computer Name:
ug: كومپيۇتېر ئاتى(_C):

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Create and Set Up
ug: قۇر ۋە تەڭشە(_C)

en: _Delete
ug: ئۆچۈر(_D)

en: _Description:
ug: چۈشەندۈرۈش(_D):

en: _Don't Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرتمە(_D)

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Email Address:
ug: ئېلخەت ئادرېسى(_E):

en: _Export
ug: چىقار(_E)

en: _Export Complete Key:
ug: ئاچقۇچنى ئېكسپورت قىل(_E):

en: _File
ug: ھۆججەت(_F)

en: _Find Remote Keys...
ug: يىراقتىكى ئاچقۇچلارنى ئىزدە(_F)…

en: _Find keys via:
ug: ئاچقۇچلارنى تۆۋەندىكى ئارقىلىق ئىزدە(_F):

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Import
ug: ئىمپورت قىل(_I)

en: _Import...
ug: ئىمپورت قىل(_I)…

en: _Just Create Key
ug: ئاچقۇچلا قۇر(_J)

en: _Key Servers
ug: ئاچقۇچ مۇلازىمېتىرلىرى(_K)

en: _Keyring:
ug: ئاچقۇچ ھالقىسى(_K):

en: _Lock
ug: قۇلۇپلا(_L)

en: _Login Name:
ug: كىرىش ئاتى(_L):

en: _Never expires
ug: زادىلا ۋاقتى ئۆتمەيدۇ(_N)

en: _New
ug: يېڭىدىن قۇر(_N)

en: _New...
ug: يېڭى(_N)...

en: _Not at all
ug: زادىلا تەكشۈرمىگەن(_N)

en: _Only display the signatures of people I trust
ug: مەن ئىشەنگەن كىشىلەرنىڭ ئىمزاسىنىلا كۆرسەت(_O)

en: _Other Names:
ug: باشقا ئاتلار(_O):

en: _Others may not see this signature
ug: بۇ ئىمزانى باشقىلارغا ئېلان قىلما(_O)

en: _Password:
ug: ئىم(_P):

en: _People who have signed this key:
ug: بۇ ئاچقۇچقا ئىمزا قويغان كىشىلەر(_P):

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: _Publish keys to:
ug: ئاچقۇچلارنى تۆۋەندىكىلەرگە ئېلان قىل(_P):

en: _Reason:
ug: سەۋەب(_S):

en: _Remote
ug: يىراق(_R)

en: _Resize
ug: چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Revoke Signature
ug: ئىمزانى بىكار قىلىش(_R)

en: _Search
ug: ئىزدە(_S)

en: _Search for keys containing:
ug: تۆۋەندىكىلەرنى ئوز ئىچىگە ئالغان ئاچقۇچلارنى ئىزدە(_S):

en: _Select the type of item to create:
ug: قۇرىدىغان تۇرنىڭ تىپىنى تاللاڭ(_S):

en: _Set Up
ug: تەڭشە(_S)

en: _Set as default
ug: كۆڭۈلدىكى قىلىپ بەلگىلە(_S)

en: _Show Password
ug: ئىمنى كۆرسەت(_S):

en: _Sign
ug: ئىمزا(_S)

en: _Sign message with key:
ug: تۆۋەندىكى ئاچقۇچنى ئىشلىتىپ ئۇچۇرغا ئىمزا قوي(_S):

en: _Sign this Key
ug: ئىمزا قويۇش(_S)

en: _Signer:
ug: ئىمزاچى(_S):

en: _Subkeys
ug: تارماق ئاچقۇچلار(_S)

en: _Sync
ug: قەدەمداشلا(_S)

en: _Sync and Publish Keys...
ug: ئاچقۇچلارنى قەدەمداشلاش ۋە ئېلان قىلىش(_S)…

en: _Unlock
ug: قۇلۇپسىزلا(_U)

en: _Very Carefully
ug: تەپسىلىي تەكشۈرگەن(_V)

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: initial temporary item
ug: دەسلەپكى ۋاقىتلىق تۈر

en: keyring;encryption;security;sign;ssh;
ug: keyring;encryption;security;sign;ssh;ئاچقۇچ ھالقىسى;شىفىرلاش;ئىمزا;بىخەتەرلىك;

[ctx: name-of-key]
en: Name:
ug: ئاتى:

[ctx: name-of-ssh-key]
en: Name:
ug: ئاتى:
