totem - en to ug translation catalogue (493 entries)

en: %d frame per second | %d frames per second
ug[0]: %d كاندۇك(بىر سېكۇنتتىكى)

en: %d hour | %d hours
ug[0]: %d سائەت

en: %d minute | %d minutes
ug[0]: %d مىنۇت

en: %d second | %d seconds
ug[0]: %d سېكۇنت

en: %s
    Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
ug: %s
    '%s --help' ئىجرا قىلىپ بۇيرۇق قۇرىنىڭ تولۇق تاللانما تىزىمىنى كۆرۈڭ.

en: %s (Streaming)
ug: %s (ئېقىم)

en: %s, %f %%
ug: %s، %f %%

en: %s, %s
ug: %s، %s

en: - Play movies and songs
ug: - كىنو ۋە نەغمىلەرنى قويۇش

en: 0 Channels
ug: 0 قانال

en: 0 seconds
ug: 0 سېكۇنت

en: 16∶9 (Widescreen)
ug: 16∶9 (كەڭ ئېكرانلىق)

en: 2.11∶1 (DVB)
ug: 2.11:1 (DVB)

en: 4-channel
ug: 4 قانال

en: 4.1-channel
ug: 4.1 قانال

en: 4∶3 (TV)
ug: 4:3 (TV)

en: 5.0-channel
ug: 5.0 قانال

en: 5.1-channel
ug: 5.1 قانال

en: <b>Title: </b>%s
    <b>Start time: </b>%s
ug: <b>ماۋزۇ: </b>%s
    <b>باشلىنىش ۋاقتى: </b>%s

en: A list of the names of the plugins which are currently active (loaded and running).
ug: ئاكتىپ(ئوقۇلغان ۋە ئىجرا بولۇۋاتقان) قىستۇرمىلار

en: A password to protect the rpdb2 server for debugging Totem from unauthorized remote access. If this is empty, a default of 'totem' will be used.
ug: Totem نى سازلاشنىڭ ئالدىنى ئېلىشقا ئىشلىتىدىغان rpdb2 مۇلازىمېتىر ئىجازەت بېرىلمىگەن تور زىيارەت ئىمغا يولۇقتى. ئەگەر بوش قالدۇرۇلسا، كۆڭۈلدىكى ئەھۋالدا 'totem' ئىم سۈپىتىدە ئىشلىتىلىدۇ.

en: A plugin to let you browse media content from various sources
ug: بۇ قىستۇرما سىزنىڭ ۋاسىتە مەزمۇنىنى ھەر خىل مەنبەلەردىن كۆز يۈگۈرتۈشىڭىزگە يول قويىدۇ

en: AC3 Passthrough
ug: AC3 چىقىرىش

en: A_udio Menu
ug: ئۈن مۇندەرىجىسى(_U)

en: About this application
ug: بۇ پروگرامما ھەققىدە

en: Active plugins list
ug: ئاكتىپ قىستۇرمىلار

en: Add Chapter
ug: باب قوش

en: Add Chapter...
ug: باب قوش…

en: Add Directory
ug: مۇندەرىجە قوش

en: Add New Chapters
ug: يېڭى بابلارنى قوشۇش

en: Add to Playlist
ug: قويۇش تىزىمىغا قوش

en: Add...
ug: قوش…

en: Adds files that have been played to recent files
ug: يېقىندا قويۇلغان ھۆججەتلەرنى يېقىندا قويۇلغان تىزىمغا قوشسۇن

en: Adds movie properties to the sidebar
ug: يان كۆزنەككە كىنو خاسلىقىنى قوشسۇن

en: After you press OK, Totem will wait until you connect to it with winpdb or rpdb2. If you have not set a debugger password in DConf, it will use the default password ('totem').
ug: جەزملە چېكىلگەندىن كېيىن، Totem سىزنىڭ winpdb ياكى  rpdb2 غا باغلانغۇچە كۈتىدۇ. ئەگەر سىز DConf دا سازلىغۇچ ئىمنى تەڭشىمىگەن بولسىڭىز، كۆڭۈلدىكى ئىم ('totem')نى ئىشلىتىدۇ.

en: Album:
ug: ئالبوم:

en: All Files
ug: بارلىق ھۆججەتلەر

en: All Supported Files
ug: قوللايدىغان ھەممە ھۆججەتلەر

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Allow the screensaver to activate when playing audio
ug: ئۈن قويغاندا ئېكران قوغدىغۇچقا يول قوي

en: Allow the screensaver to activate when playing audio. Disable if you have monitor-powered speakers.
ug: ئۈن قويغاندا ئېكران قوغدىغۇچقا يول قوي. ئەگەر ئېكران توك تەمىنلەيدىغان ياڭراتقۇ ئىشلەتسىڭىز چەكلەڭ.

en: Allows screenshots and galleries to be taken of videos
ug: سىندىن ئېكران كۆرۈنۈشى ۋە سۈرەت توپلىمىنى سۈرەتكە ئالغىلى بولىدۇ

en: Allows videos to be rotated if they are in the wrong orientation
ug: ئەگەر سىننىڭ يۆنىلىشى خاتا بولسا چۆرگىلەتسۇن

en: Always On Top
ug: ھەمىشە ئەڭ ئۈستىدە

en: Amount of data to buffer for network streams before starting to display the stream (in seconds).
ug: تور ئاقما ۋاسىتە باشلىنىشتىن ئىلگىرىكى غەملەيدىغان سانلىق-مەلۇمات(سېكۇنت)

en: An audio or video stream is not handled due to missing codecs. You might need to install additional plugins to be able to play some types of movies
ug: كودلىغۇچ-كودسىزلىغۇچ بولمىغانلىقتىن ئۈن ياكى سىننى بىر تەرەپ قىلغىلى بولمىدى. بىر قىسىم قوشۇمچە قىستۇرمىلارنى ئورنىتىپ سىناپ كۆرۈپ بېقىڭ.

en: An error occurred
ug: خاتالىق كۆرۈلدى

en: Application does not accept documents on command line
ug: پروگرامما بۇيرۇق قۇرىدا پۈتۈكنى قوبۇل قىلالمايدۇ

en: Arabic
ug: ئەرەبچە

en: Armenian
ug: ئەرمەنچە

en: Artist:
ug: ئورۇنلىغۇچى:

[ctx: Aspect ratio]
en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Audio
ug: ئۈن

en: Audio Output
ug: ئۈن چىقىرىش

en: Audio Preview
ug: ئۈننى ئالدىن كۆرۈش

en: Audio Track #%d
ug: ئاۋاز يولى #%d

en: Audio files
ug: ئۈن ھۆججەتلىرى

en: Audio/Video
ug: ئاۋاز/سۈرەت

en: Authentication is required to access this file or stream.
ug: بۇ ھۆججەت ياكى ئېقىمنى زىيارەت قىلىش ئۈچۈن كىملىك دەلىللەش كېرەك.

en: Autoload Subtitles
ug: فىلىم خېتىنى ئاپتوماتىك ئوقۇسۇن

en: Autoloads text subtitles
ug: فىلىم خېتىنى ئاپتوماتىك ئوقۇسۇن

en: Baltic
ug: بالتىق

en: Bitrate:
ug: بىت تېزلىكى:

en: Brazilian Portuguese
ug: بىرازىلىيە پورتۇگالچىسى

en: Browse
ug: كۆز يۈگۈرت

en: Browse Error
ug: كۆز يۈگۈرتۈش خاتالىقى

en: Buffering
ug: يىغلەككە يىغىۋاتىدۇ

en: By Extension
ug: كېڭەيتىلمە ئاتى بويىچە

en: Calculate the number of screenshots
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنىڭ سانىنى ھېسابلايدۇ

en: Can't enqueue and replace at the same time
ug: ئوخشاش بىر ۋاقىتتا قاتارغا كىرىپ ھەم ئالماشتۇرالمايدۇ

en: Can't pass document URIs to a 'Type=Link' desktop entry
ug: URI پۈتۈكنى 'Type=Link' ئۈستەلئۈستى تۈرىگە يوللىيالمىدى.

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: Celtic
ug: كېلتىك

en: Central European
ug: ئوتتۇرا ياۋروپا

en: Channels:
ug: قانال:

en: Chapter Screenshot
ug: بابنىڭ ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Chapter Title
ug: باب ماۋزۇسى

en: Chapter with the same time already exists
ug: ئوخشاش ۋاقىتتىكى بۆلەك مەۋجۇت

en: Chapters
ug: بابلار

en: Chinese Simplified
ug: ئاددىي خەنزۇچە

en: Chinese Traditional
ug: مۇرەككەپ خەنزۇچە

en: Clear the playlist
ug: قويۇش تىزىمىنى تازىلايدۇ

en: Close without Saving
ug: ساقلىماي تاقا

en: Co_ntrast:
ug: رەڭ سېلىشتۇرمىسى(_N):

en: Codec:
ug: كود يەشكۈچ

en: Color Balance
ug: رەڭ تەڭپۇڭى

en: Comment:
ug: ئىزاھات:

en: Configure Plugins
ug: قىستۇرمىلارنى سەپلەش

en: Configure plugins to extend the application
ug: بۇ پروگراممىنىڭ ئىقتىدارىنى كېڭەيتىش ئۈچۈن قىستۇرمىلارنى سەپلەش

en: Container:
ug: قاچا:

en: Copy (S)VCD...
ug: ‎(S)VCD كۆچۈر…

en: Copy Location
ug: ئورۇن كۆچۈر

en: Copy Vide_o DVD...
ug: سىن DVDنى كۆچۈر(_O)…

en: Copy the currently playing (S)VCD
ug: ھازىر قويۇۋاتقان (S)VCD  نى كۆچۈرىدۇ

en: Copy the currently playing video DVD
ug: ھازىر قويۇۋاتقان سىن DVD نى كۆچۈرىدۇ

en: Copy the location to the clipboard
ug: ئادرېسنى چاپلاش تاختىسىغا كۆچۈر

en: Copyright © 2002-2009 Bastien Nocera
ug: نەشر ھوقۇقى © 2002-2009 Bastien Nocera

en: Could not contact the OpenSubtitles website
ug: OpenSubtitles تورتۇراسى بىلەن ئالاقە قىلالمىدى.

en: Could not contact the OpenSubtitles website.
ug: OpenSubtitles تور بېكەت بىلەن ئالاقە قىلالمىدى.

en: Could not initialize the thread-safe libraries.
ug: thread-safe فۇنكسىيە ئامبارلىرىنى دەسلەپلەشتۈرگىلى بولمىدى.

en: Could not save the playlist
ug: قويۇش تىزىمىنى ساقلىغىلى بولمىدى

en: Couldn't initialize lirc.
ug: lirc نى دەسلەپلەشتۈرەلمىدى.

en: Couldn't load the '%s' interface. %s
ug: «%s» دېگەن ئارايۈزنى ئوقۇغىلى بولمىدى. %s

en: Couldn't read lirc configuration.
ug: lirc سەپلىمىسىنى ئوقۇيالمىدى.

en: Create Screenshot _Gallery...
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى توپلىمىنى قۇر(_G)…

en: Create a gallery of screenshots
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى توپلىمىنى قۇر

en: Create a new chapter list for the movie
ug: كىنوغا يېڭى باب تىزىمى قوشىدۇ

en: Create a video DVD or a (S)VCD from the currently opened movie
ug: ھازىرقى ئوچۇق كىنونى ئىشلىتىپ DVD ياكى (S)VCD ياسايدۇ.

en: Creating Gallery...
ug: سۈرەت توپلىمى قۇرۇۋاتىدۇ…

en: Croatian
ug: خورۋاتچە

en: Current Locale
ug: نۆۋەتتىكى يەرلىك تىل

en: Cyrillic
ug: سلاۋيانچە

en: Cyrillic/Russian
ug: رۇسچە/سلاۋيان

en: Cyrillic/Ukrainian
ug: سلاۋيانچە/ئۇكرائىنچە

en: D-Bus Service
ug: D-Bus مۇلازىمىتى

en: Deactivates the screen saver when a movie is playing
ug: كىنو قويۇۋاتقاندا ئېكران قوغدىغۇچنى ئاكتىپسىزلايدۇ

en: Decrease volume
ug: ئاۋازنى تۆۋەنلەت

en: Default location for the "Open..." dialogs
ug: «ئاچ…» سۆزلەشكۈسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئورنى

en: Default location for the "Open..." dialogs. Default is the current directory.
ug: «ئاچ…» سۆزلەشكۈسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئورنى. ھازىرقى مۇندەرىجە كۆڭۈلدىكى ئورنى بولىدۇ.

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs
ug: «ئېكران كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئال» سۆزلەشكۈسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئورنى

en: Default location for the "Take Screenshot" dialogs. Default is the Pictures directory.
ug: «ئېكران كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئال» سۆزلەشكۈسىنىڭ كۆڭۈلدىكى ئورنى. سۈرەت مۇندەرىجىسى كۆڭۈلدىكى ئورۇندۇر.

en: Dimensions:
ug: ئۆلچىمى:

en: Disable _deinterlacing of interlaced videos
ug: قۇر ئاتلاپ كۆرسىتىدىغان سىندا قۇرمۇ-قۇر كۆرسىتىشنى چەكلە(_D)

en: Disable connection to session manager
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇچقا باغلىنىشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Disable screensaver when playing
ug: قويۇۋاتقاندا ئېكران قوغداشنى ئىناۋەتسىز قىل

en: Display
ug: كۆرسەتكۈچ

en: Download Movie Subtitles
ug: فىلىم خېتىنى چۈشۈرۈش

en: Download movie subtitles from OpenSubtitles
ug: OpenSubtitles دىن فىلىم خېتىنى چۈشۈر

en: Downloading the subtitles…
ug: فىلىم يېزىقىنى چۈشۈرۈۋاتىدۇ…

en: Duration
ug: ۋاقتى

en: Duration:
ug: ۋاقتى:

en: Eject the current disc
ug: نۆۋەتتىكى دىسكىنى قاڭقىت

en: Enable debug
ug: سازلاشنى قوزغات

en: Enable remote Python debugging with rpdb2
ug: rpdb2 ئىشلىتىپ يىراقتىن Python سازلاشنى قوزغات

en: Encoding character set for subtitle.
ug: ئېكران خېتىنىڭ كودلىنىش ھەرپ توپلىمى.

en: Enqueue
ug: رەتكە قوش

en: Enter the _address of the file you would like to open:
ug: ئاچماقچى بولغان ھۆججەتنىڭ ئادرېسىنى كىرگۈزۈڭ(_A):

en: Error occurred while saving chapters
ug: بابلارنى ساقلاۋاتقاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while reading file with chapters
ug: بۆلەك ئىشلىتىپ ھۆججەت ئوقۇغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Error while writing file with chapters
ug: بۆلەك ئىشلىتىپ ھۆججەت يازغاندا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Extension(s)
ug: كېڭەيتىلمە(لەر)

en: External Chapters
ug: باشقا بۆلەكلەر

en: Extra Large
ug: زىيادە چوڭ

en: Failed to parse CMML file
ug: CMML ھۆججىتىنى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: File Format
ug: ھۆججەت فورماتى

en: File _Format: %s
ug: ھۆججەت فورماتى(_F): %s

en: File format not recognized
ug: ھۆججەت فورماتىنى تونۇيالمىدى

en: File is not a valid .desktop file
ug: ھۆججەت ئىناۋەتلىك .desktop ھۆججىتى ئەمەس.

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: Fit Window to Movie
ug: كۆزنەكنى كىنوغا ماسلاشتۇر

en: Format
ug: پىچىمى

en: Framerate:
ug: سۈرەت تېزلىكى

en: Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران

en: General
ug: ئادەتتىكى

en: Georgian
ug: گىرۇزىنچە

en: Go to Chapter
ug: بابقا يۆتكەل

en: Go to the DVD menu
ug: DVD تىزىملىكىگە يۆتكەل

en: Go to the angle menu
ug: بۇلۇڭلۇق تىزىملىككە يۆتكەل

en: Go to the audio menu
ug: ئۈن تىزىملىكىگە يۆتكەل

en: Go to the chapter in the movie
ug: كىنودىكى كۆرسىتىلگەن بابقا يۆتكىلىدۇ

en: Go to the chapter menu
ug: بۆلۈم تىزىملىكىگە يۆتكەل

en: Go to the title menu
ug: ماۋزۇ تىزىملىكىگە يۆتكەل

en: Greek
ug: گىرېكچە

en: Grilo Browser
ug: Grilo كۆرگۈ

en: Gromit Annotations
ug: Gromit ئىزاھاتى

en: Gujarati
ug: گۇجاراتچە

en: Gurmukhi
ug: گۇرمۇكىچە

en: Hebrew
ug: ئىبرانىچە

en: Hebrew Visual
ug: ئىبرانىچە كۆرۈنۈشچان

en: Help contents
ug: ياردەم ھۆججىتى

en: Hindi
ug: ھىندىچە

en: ID
ug: كىملىكى(ID)

en: Icelandic
ug: ئىسلاندچە

en: If you don't save, changes to the chapter list will be lost.
ug: ساقلىمىسىڭىز باب تىزىمىدىكى ئۆزگىرىشلەر يوقايدۇ.

en: Increase volume
ug: ئاۋازنى يۇقىرىلات

en: Infrared Remote Control
ug: ئىنفرا قىزىل نۇرلۇق تىزگىنەك

en: Instant Messenger Status
ug: مۇڭداشقۇ ھالىتى

en: Interactive Python console
ug: ئۆزئارا تەسىرلىشىدىغان Python  كونترول سۇپىسى

en: Japanese
ug: ياپونچە

en: Keep the main window on top when playing a movie
ug: كىنو قويغاندا ئاساسىي كۆزنەك ئەڭ ئۈستىدە

en: Korean
ug: كورېيەچە

[ctx: Language]
en: Auto
ug: ئاپتوماتىك

en: Large
ug: چوڭ

en: Leave Fullscreen
ug: تولۇق ئېكراندىن چېكىن

en: Load Chapters...
ug: بابلارنى يۈكلە…

en: Load _chapter files when movie is loaded
ug: كىنونى يۈكلەۋاتقاندا بۆلەك ھۆججەتلىرىنى يۈكلە(_C)

en: Load chapters from an external CMML file
ug: سىرتقى CMML ھۆججىتىدىن بابلارنى ئوقۇيدۇ

en: Look for subtitles for the currently playing movie
ug: نۆۋەتتە قويۇۋاتقان كىنونىڭ فىلىم خېتىنى ئىزدىسۇن

en: MP3 ShoutCast playlist
ug: MP3 ShoutCast قويۇش تىزىمى

en: MP3 audio (streamed)
ug: MP3 ئۈن (ئېقىم)

en: MP3 audio (streamed, DOS format)
ug: MP3 ئۈن (ئېقىم، DOS فورماتى)

en: Make sure that Totem is properly installed.
ug: Totem نىڭ توغرا ئورنىتىلغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Media Player Keys
ug: ۋاسىتە قويغۇچنىڭ كۇنۇپكىسى

en: Media contains no supported video streams.
ug: ۋاسىتىدە تېخى ئىشلەتكىلى بولمايدىغان(قوللىمايدىغان) ئېقىم بار ئىكەن.

en: Mono
ug: يەككە يوللۇق ئاۋاز

en: Move Down
ug: پەسكە

en: Move Up
ug: ئۈستىگە

en: Movie
ug: كىنو

en: Movie Properties
ug: كىنو خاسلىقى

en: Movie browser plugin
ug: كىنو كۆرگۈ قىستۇرمىسى

en: Movie stream
ug: كىنو ئېقىمى

en: Movies to play
ug: قويۇلىدىغان كىنولار

en: Mute sound
ug: ئۈنسىز

en: Name for new chapter:
ug: يېڭى بابنىڭ ئاتى:

en: Name of the visual effects plugin
ug: كۆرۈنۈش ئۈنۈمى قىستۇرمىسىنىڭ ئاتى.

en: Network buffering threshold
ug: تور يىغلەكىنىڭ بوسۇغا قىممىتى

en: Next
ug: كېيىنكى

en: Next Chapter/Movie
ug: كېيىنكى بۆلەك/كىنو

en: Next chapter or movie
ug: كېيىنكى بۆلەك ياكى كىنو

en: No File
ug: ھۆججەت يوق

en: No URI to play
ug: قويىدىغان URI يوق

en: No chapter data
ug: باب سانلىق-مەلۇماتلىرى يوق

en: No error message
ug: خاتالىق ئۇچۇرى يوق

en: No playlist or playlist empty
ug: قويۇش تىزىمى يوق ياكى قويۇش تىزىمى قۇرۇق

en: No reason.
ug: سەۋەبسىز.

en: No results found.
ug: نەتىجە يوق

en: None
ug: يوق

en: Nordic
ug: شىمالىي ياۋروپا

en: Normal
ug: نورمال

en: Not a launchable item
ug: ئىجراچان تۈر ئەمەس

en: Number of screenshots:
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى سانى:

en: Open Chapter File
ug: باب ھۆججەتنى ئاچ

en: Open Location...
ug: ئېچىش ئورنى…

en: Open _Location
ug: ئادرېس ئاچ(_L)

en: Pango font description for subtitle rendering.
ug: ئېكران خېتىنى رەڭلەشتە ئىشلىتىدىغان Pango خەت نۇسخا چۈشەندۈرۈشى

en: Password requested for RTSP server
ug: RTSP مۇلازىمېتىرغا ئىم زۆرۈر

en: Pause
ug: ۋاقىتلىق توختا

en: Paused
ug: ۋاقىتلىق توختىدى

en: Persian
ug: پارىسچە

en: Play
ug: قوي

en: Play / P_ause
ug: چال/بىردەم توختا(_A)

en: Play / Pause
ug: قويۇش/توختىتىش

en: Play movies
ug: كىنولارنى قويۇش

en: Play or pause the movie
ug: كىنونى قويۇش ياكى ۋاقىتلىق توختىتىش

en: Play/Pause
ug: قويۇش/توختىتىش

en: Playback
ug: قويۇش

en: Playing
ug: قويۇۋاتىدۇ

en: Playing a movie
ug: كىنو قويىدۇ

en: Playlist
ug: قويۇش تىزىمى

en: Playlist error
ug: قويۇش تىزىمى خاتالىقى

en: Playlist index
ug: قويۇش تىزىمى ئىندېكسى

en: Please check you have permission to write to the folder containing the movie.
ug: كىنو بار مۇندەرىجىگە يېزىش ھوقۇقىڭىز بارمىكەن تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: Plugin for sending notifications of currently playing movies to the D-Bus subsystem.
ug: D-Bus تارماق سىستېمىغا نۆۋەتتە قويۇۋاتقان سىننىڭ ئۇقتۇرۇش قىستۇرمىسىنى يوللايدۇ.

en: Plugins...
ug: قىستۇرمىلار...

en: Prefere_nces
ug: مايىللىق(_N)

en: Preferences
ug: مايىللىق

en: Presentation helper to make annotations on screen
ug: ئېكراندا ئىزاھات قوشقان كۆرسەتمە ياردەمچىسى

en: Previous
ug: ئالدىنقى

en: Previous Chapter/Movie
ug: ئالدىنقى بۆلەك/كىنو

en: Previous chapter or movie
ug: ئالدىنقى بۆلەك ياكى كىنو

en: Properties
ug: خاسلىق

en: Provides the "Skip to" dialog
ug: «ئاتلاپ ئۆتۈش» سۆزلەشكۈسىنى تەمىنلەيدۇ

en: Python Console
ug: Python  كونترول سۇپىسى

en: Python Console Menu
ug: Python  كونترول سۇپا تىزىملىكى

en: Python Debugger
ug: Python سازلىغۇچ

en: Quality setting for the audio visualization.
ug: ئاۋاز كۆرۈنۈش ئۈنۈمىنىڭ سۈپەت تەڭشىكى.

en: Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر

en: Rating
ug: باھالاش

en: Recent files
ug: يېقىنقى ھۆججەتلەر

en: Records (S)VCDs or video DVDs
ug: (S)VCD ياكى سىن DVD خاتىرىلە

en: Remove
ug: چىقىرىۋەت

en: Remove Chapter
ug: باب ئۆچۈر

en: Remove file from playlist
ug: قويۇش تىزىمىدىن چىقىرىۋېتىش

en: Remove the chapter from the list
ug: تىزىمدىن بابلارنى ئۆچۈرىدۇ

en: Repeat mode
ug: قايتىلاش ھالىتى

en: Replace
ug: ئالماشتۇر

en: Reset to _Defaults
ug: كۆڭۈلدىكىگە قايتۇر(_D)

en: Resize _1∶1
ug: 1:1 گە ئۆزگەرت(_1)

en: Resize _2∶1
ug: 2∶1 گە ئۆزگەرت(_2)

en: Resize the canvas automatically on file load
ug: ھۆججەت ئوقۇغاندا canvas نىڭ چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت

en: Resize to double the original video size
ug: ئەسلىدىكىسىنىڭ ئىككى ھەسسىسىگە ئۆزگەرتىدۇ

en: Resize to half the original video size
ug: ئەسلىدىكىسىنىڭ يېرىمىغا ئۆزگەرتىدۇ

en: Resize to the original video size
ug: ئەسلىدىكىسىگە ئوخشاش قىلىپ ئۆزگەرتىدۇ

en: Resolution
ug: ئېنىقلىق

en: Romanian
ug: رۇمىنىيەچە

en: Rotate Counterc_lockwise
ug: سولغا چۆرگىلەت(_L)

en: Rotation Plugin
ug: چۆرگىلىتىش قىستۇرمىسى

en: S_idebar
ug: يان بالداق(_I)

en: S_ubtitles
ug: فىلىم خېتى(_U)

en: Sample rate:
ug: ئەۋرىشكە ئېلىش نىسبىتى:

en: Sat_uration:
ug: :تويۇنۇش دەرىجىسى(_U)

en: Save
ug: ساقلا

en: Save Changes
ug: ئۆزگەرتكەننى ساقلا

en: Save Copy
ug: كۆچۈرمىسىنى ساقلا

en: Save Gallery
ug: توپلامنى ساقلا

en: Save Playlist
ug: قويۇش تىزىملىكنى ساقلاش

en: Save Playlist...
ug: قويۇش تىزىمىنى ساقلاش...

en: Save a Copy
ug: بىر نۇسخا ساقلا

en: Save a Copy...
ug: كۆچۈرمىسىنى ساقلا…

en: Save a copy of the currently playing movie
ug: قويۇلۇۋاتقان كىنونى ساقلىۋالىدۇ

en: Save a copy of the movie
ug: كىنونىڭ زاپاس نۇسخىسىنى ساقلىۋالىدۇ

en: Save changes to chapter list before closing?
ug: تاقاشتىن بۇرۇن ئۆزگىرىشلەرنى باب تىزىمىغا ساقلىسۇنمۇ؟

en: Saving gallery as "%s"
ug: رەسىم توپلىمىنى «%s» غا ساقلا

en: Screen Saver
ug: ئېكران قوغدىغۇچ

[ctx: Screensaver disable]
en: Video
ug: سىن

en: Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى

en: Screenshot from %s - %d.png
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنىڭ ئورنى %s - %d.png

en: Screenshot from %s.png
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنىڭ ئورنى %s.png

en: Screenshot width (in pixels):
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنىڭ كەڭلىكى(بىرلىكى پىكسېل):

en: Search
ug: ئىزدە

en: Search Error
ug: ئىزدەش خاتالىقى

en: Searching for subtitles…
ug: فىلىم يېزىقىنى ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Searching subtitles…
ug: فىلىم يېزىقىنى ئىزدەۋاتىدۇ…

en: Seek
ug: ئىزدەش

en: Seek Backwards
ug: تېز كەينىگە

en: Seek Forwards
ug: تېز ئالدىغا

en: Seek to %s / %s
ug: %s / %s گىچە ئىزدە

en: Select Movies or Playlists
ug: كىنو ياكى قويۇش تىزىمىنى تاللاش

en: Select Subtitle Font
ug: فىلىم خېتىنىڭ خەت نۇسخىسىنى تاللاش

en: Select Text Subtitles
ug: ئېكران خەت تېكىستىنى تاللاش

en: Select a file to use for text subtitles
ug: فىلىم خېتىگە ئىشلىتىدىغان ھۆججەتنى تاللاڭ

en: Session management options:
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى:

en: Set your Instant Messenger status to away when a movie is playing
ug: كىنو قويۇۋاتقاندا مۇڭداشقۇنىڭ ھالىتىنى ئايرىلغان دەپ تەڭشەيدۇ

en: Sets 16∶9 (widescreen) aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى 16:9(كەڭ ئېكران)  گە تەڭشەيدۇ

en: Sets 2.11∶1 (DVB) aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى (DVD) 2.11:1  گە تەڭشەيدۇ

en: Sets 4∶3 (TV) aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى 4:3 (تېلېۋىزور) گە تەڭشەيدۇ

en: Sets automatic aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى ئاپتوماتىك تەڭشەش

en: Sets square aspect ratio
ug: كەڭلىك-ئېگىزلىك نىسبىتىنى تۆت چاسىغا تەڭشەش

en: Sets the user agent for the Apple Trailers site
ug: Apple Trailers تورتۇراسىنىڭ ئىشلەتكۈچى ۋاكالەتچىسىنى بەلگىلەيدۇ

en: Show Totem's Python console
ug: Totem نىڭ Python  كونترول سۇپىسىنى كۆرسەت

en: Show _Controls
ug: كونتروللىغۇچنى كۆرسىتىش(_C)

en: Show _visual effects when an audio file is played
ug: ئاۋاز ھۆججىتىنى قويۇۋاتقاندا كۆرۈش ئۈنۈمىنى كۆرسىتىش(_V)

en: Show controls
ug: كونتروللىغۇچنى كۆرسىتىش

en: Show or hide the sidebar
ug: يان بالداقنى كۆرسىتىش ياكى يوشۇرۇش

en: Show session management options
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ تاللانمىلىرى كۆرسەت

en: Show visual effects when no video is displayed
ug: كۆرسىتىلىدىغان كىنو يوق چاغدا كۆرۈش ئۈنۈمىنى كۆرسەت

en: Show visual effects when playing an audio only file.
ug: ئاۋاز ھۆججىتىنى قويۇۋاتقاندا كۆرۈنۈش ئۈنۈمىنى كۆرسەت

en: Show/Hide Controls
ug: كونتروللىغۇچنى كۆرسەت/يوشۇر

en: Shuff_le
ug: تەرتىپسىز(_L)

en: Shuffle mode
ug: تەرتىپسىز قويۇش شەكلى

en: Skip To
ug: ئاتلاش

en: Skip _Backwards
ug: تېز ئارقىغا ياندۇرۇش(_B)

en: Skip _Forward
ug: تېز ئالدىغا ماڭدۇرۇش(_F)

en: Skip backwards
ug: تېز ئارقىغا ياندۇرۇش

en: Skip forward
ug: تېز ئالدىغا ماڭدۇرۇش

en: Skip to a specific time
ug: بەلگىلەنگەن ۋاقىتقا بېرىش

en: Some necessary plug-ins are missing. Make sure that the program is correctly installed.
ug: بىر قىسىم زۆرۈر قىستۇرمىلار يوق ئىكەن. پروگرامما توغرا ئورنىتىلدىمۇ تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: South European
ug: جەنۇبى ياۋروپا

en: Specify file containing saved configuration
ug: سەپلىمە ساقلانغان ھۆججەتنى بەلگىلە

en: Specify session management ID
ug: ئەڭگىمە باشقۇرغۇ ID سېنى بەلگىلە

en: Square
ug: تۆت چاسا

en: Start playing files from last position
ug: ھۆججەتلەرنى ئەڭ ئاخىرقى قېتىم كۆرگەندە كەلگەن ئورۇندىن باشلاپ قويىدۇ.

en: Starting %s
ug: قوزغىلىۋاتقىنى %s

en: Stereo
ug: ستېرېئو

en: Stopped
ug: توختىدى

en: Subtitle #%d
ug: فىلىم خېتى  #%d

en: Subtitle Downloader
ug: فىلىم خېتىنى چۈشۈرگۈ

en: Subtitle _language:
ug: فىلىم خېتىنىڭ تىلى(_l):

en: Subtitle encoding
ug: فىلىم خېتىنىڭ كودى

en: Subtitle files
ug: ئېكران خەت ھۆججەتلەر

en: Subtitle font
ug: فىلىم خېتىنىڭ خەت نۇسخىسى

en: Subtitle language
ug: ئېكران خەت تىلى

en: Subtitles
ug: فىلىم خېتى

en: Support additional media player keys
ug: قوشۇمچە ۋاسىتە قويغۇنىڭ كۇنۇپكىلىرىنى قوللىسۇن

en: Support chapter markers in movies
ug: كىنولاردىكى باب بەلگىسىنى قوللىسۇن

en: Support infrared remote control
ug: ئىنفرا قىزىل نۇرلۇق تىزگىنەكنى قوللايدۇ

en: Supported files
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ھۆججەتلەر

en: Surround
ug: ئايلانما ئاۋاز

en: Switch An_gles
ug: بۇلۇڭ ئالماشتۇر(_G)

en: Switch camera angles
ug: كامېرا بۇلۇڭىنى ئالماشتۇرىدۇ

en: Take _Screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشى تۇت(_S)

en: Take a screenshot
ug: ئېكران كۆرۈنۈشىنى سۈرەتكە ئال

en: Text Subtitles
ug: تېكىست فىلىم خېتى

en: Thai
ug: تايلاندچە

en: The MediaPlayer2 object does not implement the ‘%s’ interface
ug: نەڭ MediaPlayer2 تېخى ‹%s› ئارايۈزنى قوللىمايدۇ

en: The URI ‘%s’ is not supported.
ug: URI «%s» نى قوللىمايدۇ.

en: The brightness of the video
ug: سىننىڭ يورۇقلۇقى

en: The connection to this server was refused.
ug: بۇ مۇلازىمېتىرغا باغلىنىش رەت قىلىندى.

en: The contrast of the video
ug: سىننىڭ ئاق-قارىلىقى

en: The file does not exist.
ug: ھۆججەت مەۋجۇت ئەمەس.

en: The gromit binary was not found.
ug: gromit ئىككىلىك سىستېمىدىكى ھۆججىتى تېپىلمىدى.

en: The hue of the video
ug: سىننىڭ رەڭگى

en: The language to search for subtitles for movies in.
ug: ئىزدىگەن كىنو ئىشلىتىدىغان تىل.

en: The movie could not be read.
ug: كىنونى ئوقۇغىلى بولمىدى.

en: The movie could not be recorded.
ug: كىنونى خاتىرىلىيەلمىدى.

en: The playback of this movie requires a %s plugin which is not installed. | The playback of this movie requires the following plugins which are not installed:
    
    %s
ug[0]: بۇ كىنونى قويۇش ئۈچۈن تېخى ئورنىتىلمىغان تۆۋەندىكى قىستۇرمىلار كېرەك بولىدۇ:
    
    %s

en: The playlist '%s' could not be parsed. It might be damaged.
ug: قويۇش تىزىمى«%s»نى تەھلىل قىلغىلى بولمىدى. بۇزۇلغان بولۇشى مۇمكىن.

en: The program was not able to find out the file format you want to use for `%s'. Please make sure to use a known extension for that file or manually choose a file format from the list below.
ug: پروگرامما سىز قوللانماقچى بولغان `%s' تاللانمىنىڭ ھۆججەت فورماتىنى تاپالمىدى. ھۆججەتكە مەلۇملۇق فورمات ئىشلىتىلگەننى جەزملەڭ ياكى تۆۋەندىكى تىزىملىكتىن ھۆججەت فورماتىدىن بىرنى قولدا تاللاڭ

en: The property ‘%s’ is not writeable.
ug: خاسلىق ‹%s› يازغىلى بولمايدۇ

en: The saturation of the video
ug: سىننىڭ تويۇنۇشچانلىقى

en: The server refused access to this file or stream.
ug: مۇلازىمېتىر بۇ ھۆججەتنى ياكى ئېقىمنى ئوقۇشنى رەت قىلدى.

en: The server you are trying to connect to is not known.
ug: سىز باغلانماقچى بولغان مۇلازىمېتىر ناتونۇش.

en: The specified movie could not be found.
ug: تاللىغان كىنونى قويغىلى بولمايدۇ

en: The video disc could not be duplicated.
ug: سىن دىسكىنى كۆپەيتەلمەيدۇ.

en: This file cannot be played over the network. Try downloading it locally first.
ug: بۇ ھۆججەتنى توردا تۇرۇپ قويغىلى بولمىدى. ئاۋۋال دىسكىغا چۈشۈرۈپ سىناپ بېقىڭ.

en: This is not supposed to happen; please file a bug report.
ug: بۇ ئەھۋال يۈز بەرمەسلىكى كېرەك؛ كەمتۈك مەلۇماتى تەييارلاڭ

en: This location is not a valid one.
ug: بۇ ئىناۋەتلىك ئورۇن ئەمەس.

en: Time seek bar
ug: ۋاقىت ئىزدەش بالدىقى

en: Time:
ug: ۋاقتى:

en: Title %d
ug: ماۋزۇ %d

en: Title:
ug: ماۋزۇ:

en: Toggle Fullscreen
ug: پۈتۈن ئېكران شەكلىگە ئالمىشىش

en: Totem Movie Player
ug: توتېم(Totem) كىنو قويغۇچ

en: Totem Preferences
ug: Totem تەڭشەكلىرى

en: Totem Python Console
ug: Totem Python  كونترول سۇپىسى

en: Totem Website
ug: Totem تورتۇراسى

en: Totem contains an exception to allow the use of proprietary GStreamer plugins.
ug: GStreamer ئىشلىتىشكە يول قويىدىغان مەخسۇس قىستۇرمىنىڭ مۇستەسناسىنى Totem ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ

en: Totem could not display the help contents.
ug: Totem ياردەم مۇندەرىجىسىنى كۆرسىتەلمەيدۇ

en: Totem could not get a screenshot of the video.
ug: Totem سىندىن ئېكران كۆرۈنۈشى تۇتالمايدۇ.

en: Totem could not play '%s'.
ug: Totem «%s» نى قويالمىدى

en: Totem could not startup.
ug: Totem قوزغالمىدى.

en: Totem is distributed in the hope that it will be useful, but WITHOUT ANY WARRANTY; without even the implied warranty of MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.  See the GNU General Public License for more details.
ug: Totem نى تارقىتىشنىڭ مەقسىتى ئۇنىڭ سىزگە كېرەكلىك بولۇشى ئۈچۈن، ئەمما ئۇنىڭ ھېچقانداق كاپالىتى يوق؛ ئۇنى ئىشلىتىپ كېلىپ چىققان ھەر قانداق بىۋاسىتە ياكى ۋاسىتىلىك ئاقىۋەتكە ھېچقانداق مەسئۇلىيەتنى ئۈستىگە ئالمايمىز. GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىدىكى تەپسىلاتنى كۆرۈڭ.

en: Totem is free software; you can redistribute it and/or modify it under the terms of the GNU General Public License as published by the Free Software Foundation; either version 2 of the License, or (at your option) any later version.
ug: Totem ئەركىن يۇمشاق دېتال؛ سىز ئەركىن يۇمشاق دېتال فوندى تارقاتقان GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەتنامىسىنىڭ ماددىلىرىغا ئاساسەن ئۇنى ئەركىن تارقىتىپ ياكى ئۆزگەرتسىڭىز بولىدۇ؛  ئىجازەتنامىنىڭ ئىككىنچى نەشرى ياكى ئۇنىڭدىن كېيىنكى نەشرىنى ئىشلىتىڭ.

en: Try another name or remove an existing chapter.
ug: باشقا نامدا سىناپ كۆرۈڭ ياكى بارىنى چىقىرىۋېتىڭ.

en: Turkish
ug: تۈركچە

en: Type of audio output to use
ug: ئىشلىتىدىغان ئۈن چىقىرىشنىڭ تىپى

en: Unable to write a project.
ug: قۇرۇلۇشقا يازالمىدى.

en: Unicode
ug: يۇنىكود

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unknown property ‘%s’ requested of a MediaPlayer 2 object
ug: نەڭ MediaPlayer2 نىڭ نامەلۇم خاسلىقى ‹%s› تەلەپ قىلىندى

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
ug: تونۇيالمىغان ئۈستەلئۈستى ھۆججەت نەشرى ‹%s›

en: Unrecognized launch option: %d
ug: تونۇمايدىغان ئىجرا تاللانمىسى: %d

en: Verify your system installation. The Totem plugin will now exit.
ug: سىستېمىڭىزنىڭ ئورنىتىلىش ئەھۋالىنى تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ. Totem قىستۇرمىسى ھازىر ئاخىرلىشىدۇ.

en: Verify your system installation. Totem will now exit.
ug: سىستېما

en: Video
ug: سىن

en: Video Disc Recorder
ug: سىن دىسكا خاتىرىلىگۈچ

en: Video files
ug: سىن ھۆججەتلەر

en: Video or Audio
ug: سىن ياكى ئۈن

en: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;
ug: Video;Movie;Film;Clip;Series;Player;DVD;TV;Disc;سىن;كىنو;فىلىم;سىن پارچىسى;كۆپ قىسىملىق;قويغۇ;DVD;TV;دىسكا;

en: Videos
ug: سىنلار

en: Vietnamese
ug: ۋىيېتنامچە

en: View the properties of the current stream
ug: ھازىرقى ئېقىمنىڭ خاسلىقىنى كۆرسىتىدۇ

en: Visual Effects
ug: كۆرۈنۈش ئۈنۈمى

en: Visualization _size:
ug: :كۆرۈنۈش ئۈنۈمىنىڭ چوڭلۇقى(_S):

en: Visualization quality setting
ug: كۆرۈنۈش ئۈنۈمىنىڭ سۈپەت تەڭشىكى

en: Volume Down
ug: ئاۋازنى تۆۋەنلەت

en: Volume Up
ug: ئاۋازنى يۇقىرىلات

en: Volume _Down
ug: ئاۋازىنى پەسەيتىش(_D)

en: Volume _Up
ug: ئاۋازىنى كۆتۈرۈش(_U)

en: Western
ug: غەربچە

en: Whether to autoload external chapter files when a movie is loaded
ug: كىنونى يۈكلەۋاتقاندا سىرتقى باب ھۆججەتلىرىنى ئۆزلۈكىدىن يۈكلەمدۇ يوق

en: Whether to autoload text subtitle files when a movie is loaded
ug: كىنونى يۈكلەۋاتقاندا فىلىم خېتى ھۆججىتىنى ئۆزلۈكىدىن يۈكلەمدۇ يوق

en: Whether to disable deinterlacing for interlaced movies
ug: قۇر ئاتلاپ كۆرسىتىدىغان سىندا قۇرمۇ-قۇر كۆرسىتىشنى چەكلەمدۇ يوق

en: Whether to disable the keyboard shortcuts
ug: ھەرپتاختا تېزلەتمىسىنى چەكلەمدۇ يوق

en: Whether to disable the plugins in the user's home directory
ug: ئىشلەتكۈچى ماكان مۇندەرىجىسىدىكى قىستۇرما چەكلىنەمدۇ يوق

en: Whether to enable debug for the playback engine
ug: قايتا قويۇش ماتورىنىڭ سازلاش ئىقتىدارىنى قوزغىتامدۇ يوق

en: Whether to remember the position of played audio/video files when pausing or closing them
ug: ئۈن/سىن ھۆججىتىنى ۋاقىتلىق توختاتقان ياكى ياپقاندا قويۇش ئورنىنى ئەستە تۇتامدۇ يوق

en: XML Shareable Playlist
ug: XML ھەمبەھىرلىگىلى بولىدىغان قويۇش تىزىمى

en: Year:
ug: يىلى:

en: You are not allowed to open this file.
ug: بۇ ھۆججەتنى ئېچىشقا رۇخسىتىڭىز يوق.

en: You can access the Totem.Object through 'totem_object' :\n%s
ug: سىز 'totem_object' ئارقىلىق Totem نەڭنى زىيارەت قىلالايسىز:\n%s

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Totem; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02111-1307  USA
ug: سىز Totem بىلەن بىللە GNU ئادەتتىكى ئاممىۋى ئىجازەت كېلىشىمىنىڭ كۆچۈرۈلمىسىدىن بىر نۇسخا تاپشۇرۇۋالىسىز؛ ئەگەر تاپشۇرۇۋالمىغان بولسىڭىز ئەركىن يۇمشاق دېتال ۋەخپىسىگە خەت يېزىڭ. مەنزىل:  the Free Software Foundation, Inc., 59 Temple Place, Suite 330, Boston, MA  02110-1301  USA

en: Zoom In
ug: چوڭايت

en: Zoom in
ug: چوڭايت

en: _About
ug: ھەققىدە(_A)

en: _Add to Playlist
ug: قويۇش تىزىمىغا قوش(_A)

en: _Angle Menu
ug: بۇلۇڭلۇق تاللاش تىزىملىكى(_A)

en: _Aspect Ratio
ug: ئېگىز-كەڭلىك نىسبىتى(_A)

en: _Audio output type:
ug: ئاۋاز چىقىش تىپى(_A):

en: _Brightness:
ug: :يورۇقلۇقى(_B)

en: _Chapter Menu
ug: بۆلەك مۇندەرىجىسى(_C)

en: _Clear Playlist
ug: قويۇش تىزىمىنى تازىلا(_C)

en: _Contents
ug: مەزمۇنلار(_C)

en: _Copy Location
ug: ئادرېسنى كۆچۈرۈش(_C)

en: _Create Video Disc...
ug: سىن دىسكا ياسا(_C)…

en: _DVD Menu
ug: نىڭ مۇندەرىجىسى DVD(_D)

en: _Download Movie Subtitles…
ug: فىلىم يېزىقىنى چۈشۈرۈش(_M)…

en: _Edit
ug: تەھرىر(_E)

en: _Eject
ug: دىسكىنى چىقىرىش(_E)

en: _Encoding:
ug: كودلاش(_E):

en: _Font:
ug: فونت(_F):

en: _Fullscreen
ug: تولۇق ئېكران( _F)

en: _Go
ug: يۆتكەل(_G)

en: _Go to Chapter
ug: بابقا يۆتكەل(_G)

en: _Help
ug: ياردەم(_H)

en: _Hue:
ug: رەڭ تەڭشەش(_H):

en: _Languages
ug: تىللار(_L)

en: _Load subtitle files when movie is loaded
ug: كىنونى ئوقۇۋاتقاندا فىلىم خېتى ھۆججەتلىرىنى ئوقۇ(_C)

en: _Movie
ug: كىنو(_M)

en: _Next Chapter/Movie
ug: كېيىنكى بۆلەك / كىنو(_N)

en: _Open
ug: ئاچ(_O)

en: _Open with "%s"
ug: «%s»دا ئاچ(_O)

en: _Play Now
ug: ھازىر قوي(_P)

en: _Play with Subtitle
ug: فىلىم خېتىنى كۆرسەتكەچ قوي(_P)

en: _Previous Chapter/Movie
ug: ئالدىنقى بۆلەك / كىنو(_P)

en: _Properties
ug: خاسلىق(_P)

en: _Python Console
ug: Python  كونترول سۇپىسى(_P)

en: _Quit
ug: ئاخىرلاشتۇر(_Q)

en: _Remove
ug: چىقىرىۋەت(_R)

en: _Remove Chapter
ug: بابنى چىقىرىۋەت(_R)

en: _Repeat
ug: قايتىلاش(_R)

en: _Resize 1∶2
ug: چوڭ-كىچىكلىكىنى 1:2 گە ئۆزگەرت(_R)

en: _Resize the window when a new video is loaded
ug: يېڭى كىنونى ئوقۇغاندا كۆزنەك چوڭلۇقىنى ئۆزگەرت(_R)

en: _Rotate Clockwise
ug: ئوڭغا چۆرگىلەت(_R)

en: _Select Text Subtitles...
ug: ئېكران خەت تېكىستىنى تاللا(_S)…

en: _Skip To...
ug: غا ئاتلا(_S) …

en: _Skip to:
ug: غا ئاتلاپ ئۆتۈش(_S) ....

en: _Sound
ug: ئاۋاز(_S)

en: _Title Menu
ug: ئىسىملىك تاللاش تىزىملىكى(_T)

en: _Type of visualization:
ug: كۆرۈنۈش ئۈنۈمى تىپى(_T):

en: _View
ug: كۆرۈنۈش(_V)

en: rpdb2 password
ug: rpdb2 ئىم

en: second | seconds
ug[0]: سېكۇنت
