nautilus - en to uz@cyrillic translation catalogue (978 entries)

en: 
    
    Browse the file system with the file manager
uz@cyrillic: 
    
    Файл тизимини файл бошқарувчиси билан кўриш

en:  (another copy)
uz@cyrillic:  (бошқа нусха)

en:  (copy)
uz@cyrillic:  (нусха)

en:  (invalid Unicode)
uz@cyrillic:  (хато юникод)

en: "%s" could not be found. Perhaps it has recently been deleted.
uz@cyrillic: "%s" топилмади. Балки у олиб ташланган бўлиши мумкин.

en: "%s" is an executable text file.
uz@cyrillic: "%s" - бажариб бўладиган матн файли.

en: "%s" selected
uz@cyrillic: "%s" танланди

en: "%s" will be copied if you select the Paste command
uz@cyrillic: Қўйиш буйруғини танласангиз, "%s"'дан нусха олинади

en: "%s" will be moved if you select the Paste command
uz@cyrillic: Қўйиш буйруғини танласангиз, "%s"' олиб ташланади

en: %S of %S
uz@cyrillic: %S / %S

en: %S of %S — %T left (%S/sec)
uz@cyrillic: %S / %S - %T қолди (%S/сония)

en: %m/%d/%y
uz@cyrillic: %d/%m/%y

en: %s (%s bytes)
uz@cyrillic: %s (%s байт)

en: %s (another copy)%s
uz@cyrillic: %s (бошқа нусха)%s

en: %s (copy)%s
uz@cyrillic: %s (нусха)%s

en: %s - File Browser
uz@cyrillic: %s - Файл браузери

en: %s Properties
uz@cyrillic: %s Хоссалари

en: %s Visible Columns
uz@cyrillic: %s кўринадиган устунлар

en: %s document
uz@cyrillic: %s ҳужжат

en: %s's Home
uz@cyrillic: %s'уй жилди

en: %s, Free space: %s
uz@cyrillic: %s, Бўш жой: %s

en: (Empty)
uz@cyrillic: (Бўш)

en: 00/00/00, 00:00 PM
uz@cyrillic: 00/00/00, соат 00:00 да

en: 1 GB
uz@cyrillic: 1 Гб

en: 1 MB
uz@cyrillic: 1 Мб

en: 10 MB
uz@cyrillic: 10 Мб

en: 100 K
uz@cyrillic: 100 КБ

en: 100 MB
uz@cyrillic: 100 Мб

en: 2 GB
uz@cyrillic: 2 Гб

en: 3 MB
uz@cyrillic: 3 Мб

en: 4 GB
uz@cyrillic: 4 Гб

en: 5 MB
uz@cyrillic: 5 Мб

en: 500 K
uz@cyrillic: 500 КБ

en: <b>Behavior</b>
uz@cyrillic: <b>Хусусиятлар</b>

en: <b>Compact View Defaults</b>
uz@cyrillic: <b>Ихчам кўриниш андозалари</b>

en: <b>Date</b>
uz@cyrillic: <b>Сана</b>

en: <b>Default View</b>
uz@cyrillic: <b>Андоза кўриниш</b>

en: <b>Folders</b>
uz@cyrillic: <b>Жилдлар</b>

en: <b>Icon View Defaults</b>
uz@cyrillic: <b>Нишонча кўриниши андозалари</b>

en: <b>List Columns</b>
uz@cyrillic: <b>Рўйхат устунлари</b>

en: <b>List View Defaults</b>
uz@cyrillic: <b>Рўйхат кўриниши андозалари</b>

en: <b>Sound Files</b>
uz@cyrillic: <b>Товуш файллари</b>

en: <b>Text Files</b>
uz@cyrillic: <b>Матн файллари</b>

en: <b>Trash</b>
uz@cyrillic: <b>Чиқиндилар қутиси</b>

en: <b>Tree View Defaults</b>
uz@cyrillic: <b>Дарахтсимон кўриниш андозалари</b>

en: <b>_Bookmarks</b>
uz@cyrillic: <b>_Хатчўплар</b>

en: <b>_Location</b>
uz@cyrillic: <b>_Манзил</b>

en: <b>_Name</b>
uz@cyrillic: <b>_Номи</b>

en: <big><b>Error autorunning software</b></big>
uz@cyrillic: <big><b>Дастурни авто ишга туширишда хатолик рўй берди</b></big>

en: ? bytes
uz@cyrillic: ? байт

en: ? items
uz@cyrillic: ? элементлар

en: A file named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
uz@cyrillic: "%B" номли файл аллақачон мавжуд.  Уни алмаштиришни истайсизми?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to merge the source folder?
uz@cyrillic: "%B" номли жилд аллақачон мавжуд.  Манба жилд билан бирлаштиришни истайсизми?

en: A folder named "%B" already exists.  Do you want to replace it?
uz@cyrillic: "%B" номли жилд аллақачон мавжуд. Уни алмаштиришни истайсизми?

en: A_ll columns have the same width
uz@cyrillic: _Барча устунларнинг кенглиги бир хил

en: Access files
uz@cyrillic: Файлларга рухсат

en: Access was denied.
uz@cyrillic: Рухсат йўқ.

en: Access:
uz@cyrillic: Рухсат:

en: Acti_on:
uz@cyrillic: Ама_л:

en: Activate items with a _double click
uz@cyrillic: Элементларни _икки марта чертиш билан активлаштириш

en: Activate items with a _single click
uz@cyrillic: Элементларни _битта чертиш билан активлаштириш

en: Activate next tab
uz@cyrillic: Кейинги табни активлаштириш

en: Activate previous tab
uz@cyrillic: Олдинги табни активлаштириш

en: Add Application
uz@cyrillic: Дастур қўшиш

en: Add Emblems...
uz@cyrillic: Эмблемалар қўшиш...

en: Add _bookmark
uz@cyrillic: _Хатчўп қўшиш

en: Add a new criterion to this search
uz@cyrillic: Ушбу қидирувга янги критерия қўшиш

en: Add new...
uz@cyrillic: Янгисини қўшиш...

en: Alert Buttons
uz@cyrillic: Огоҳлантириш тугмалари

en: Alert Type
uz@cyrillic: Огоҳлантириш тури

en: All columns have same width
uz@cyrillic: Барча устунлар бир хил кенгликда

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
uz@cyrillic: Ушбу жилддаги барча ишга тушириладиган файллар скриптлар менюсида кўрсатилади.

en: All further errors shown only on terminal.
uz@cyrillic: Қолган барча хатолар фақат терминал ойнасида кўрсатилади.

en: Allow _executing file as program
uz@cyrillic: Файлни дастур каби _ишга туширишга рухсат бериш

en: Always open in _browser windows
uz@cyrillic: Доим _браузер ойнасида очиш

en: Always use the location entry, instead of the pathbar
uz@cyrillic: Йўл панели ўрнида ҳар доим манзилни киритишдан фойдаланиш

en: An invalid drag type was used.
uz@cyrillic: Хато ушлаб олиб қўйиш туридан фойдаланилди.

en: Any
uz@cyrillic: Исталган

en: Aperture Value
uz@cyrillic: Диафрагма қиймати

en: Apparition
uz@cyrillic: Руҳ

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
uz@cyrillic: Ташриф буюрилган манзиллар рўйхатини олиб ташлашга ишончингиз комилми?

en: Are you sure you want to open all files?
uz@cyrillic: Барча файлларни очишга ишончингиз комилми?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B" from the trash?
uz@cyrillic: "%B" файлини чиқиндилар қутисидан олиб ташлашга ишончингиз комилми?

en: Are you sure you want to permanently delete "%B"?
uz@cyrillic: "%B" ни бутунлай олиб ташлашга ишончингиз комилми?

en: Arran_ge Items
uz@cyrillic: Элементларни _текислаш

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
uz@cyrillic: Файлларни олиб ташлашдан ёки чиқиндилар қутисини _бўшатишдан аввал сўраш

en: Ask what to do
uz@cyrillic: Нима қилинишини сўраш

en: Back history
uz@cyrillic: Тарих бўйича орқага

en: Background
uz@cyrillic: Орқа фон

en: Backgrounds and Emblems
uz@cyrillic: Орқа фонлар ва эмблемалар

en: Basic
uz@cyrillic: Асосий

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
uz@cyrillic: Nautilus ишга тушишидан аввал қуйидаги жилдларни яратинг ёки Nautilus ўзи яратиши учун керакли ҳуқуқларни ўрнатинг.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
uz@cyrillic: Nautilus ишга тушишидан аввал ушбу жилдларни яратинг ёки Nautilus ўзи яратиши учун керакли ҳуқуқларни ўрнатинг.

en: Behavior
uz@cyrillic: Хусусиятлар

en: Black
uz@cyrillic: Қора

en: Blue Type
uz@cyrillic: Мовий тур

en: Bookmark _name:
uz@cyrillic: Хатчўп _номи:

en: Bookmark for Nonexistent Location
uz@cyrillic: Мавжуд бўлмаган манзил учун хатчўп

en: Browse in New _Tab
uz@cyrillic: Янги _табда кўриш

en: Browse in New _Window
uz@cyrillic: Янги _ойнада кўриш

en: Browse the file system with the file manager
uz@cyrillic: Файл тизимини файл бошқарувчиси билан кўриш

en: Bubble Gum
uz@cyrillic: Сақич

en: By Emblems
uz@cyrillic: Эмблемалар бўйича

en: By Modification Date
uz@cyrillic: Ўзгариш санаси бўйича

en: By Modification _Date
uz@cyrillic: Ўзгартириш _санаси бўйича

en: By Name
uz@cyrillic: Номи бўйича

en: By Size
uz@cyrillic: Ҳажми бўйича

en: By Type
uz@cyrillic: Тури бўйича

en: By _Emblems
uz@cyrillic: _Эмблемалар бўйича

en: By _Name
uz@cyrillic: _Номи бўйича

en: By _Size
uz@cyrillic: _Ҳажми бўйича

en: By _Type
uz@cyrillic: _Тури бўйича

en: C_ancel Remove
uz@cyrillic: Олиб ташлашни _бекор қилиш

en: C_olors
uz@cyrillic: Р_англар

en: C_onnect
uz@cyrillic: _Уланиш

en: Camera Brand
uz@cyrillic: Камера маркаси

en: Camera Model
uz@cyrillic: Камера русуми

en: Camouflage
uz@cyrillic: Камуфляж

en: Cancel
uz@cyrillic: Бекор қилиш

en: Cancel Group Change?
uz@cyrillic: Гуруҳни ўзгартириш бекор қилинсинми?

en: Cancel Owner Change?
uz@cyrillic: Эгасини ўзгартириш бекор қилинсинми?

en: Cannot Connect to Server. You must enter a name for the server.
uz@cyrillic: Серверга уланиб бўлмади. Сервер номини киритиш керак.

en: Cannot display location "%s"
uz@cyrillic: "%s" манзилини кўрсатиб бўлмади

en: Cannot find the autorun program
uz@cyrillic: Авто ишга тушадиган дастурни топиб бўлмади

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
uz@cyrillic: Файлни чиқиндилар қутисига ташлаб бўлмади. бутунлай олиб ташлашни истайсизми?

en: Chalk
uz@cyrillic: Бўр

en: Change Desktop _Background
uz@cyrillic: Иш столи орқа фонини ўзгартириш

en: Change the behaviour and appearance of file manager windows
uz@cyrillic: Қўйиш буйруғини танласангиз, "%s"'дан нусха олинади

en: Change the visibility of this window's location bar
uz@cyrillic: Ушбу ойна манзил панели кўриниш-кўринмаслигини ўзгартириш

en: Change the visibility of this window's main toolbar
uz@cyrillic: Ушбу ойна асосий асбоблар панели кўриниш-кўринмаслигини ўзгартириш

en: Change the visibility of this window's side pane
uz@cyrillic: Ушбу ойна ён панели кўриниш-кўринмаслигини ўзгартириш

en: Change the visibility of this window's statusbar
uz@cyrillic: Ушбу ойна ҳолат панели кўриниш-кўринмаслигини ўзгартириш

en: Charcoal
uz@cyrillic: Қора қалам

en: Check that you have permission to delete the emblem.
uz@cyrillic: Эмблемани олиб ташлаш учун ҳуқуқингиз етарлилигини текшириб кўринг.

en: Choose a program with which to open the selected item
uz@cyrillic: Танланган элементни оадиган дастурни танланг

en: Choose another application with which to open the selected item
uz@cyrillic: Танланган элементни очиш учун бошқа дастурни танланг

en: Choose the order of information to appear in the list view.
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишида кўрсатиладиган маълумотлар тартибини танланг.

en: Choose the order of information to appear in this folder:
uz@cyrillic: Ушбу жилдда кўрсатиладиган маълумот тартибини танланг:

en: Choose what application to launch.
uz@cyrillic: Қайси дастурни ишга туширишни танланг.

en: Clea_r History
uz@cyrillic: Тарихни б_ўшатиш

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
uz@cyrillic: Ўтиш ва Орқага/Олдинга рўйхатини тозалаш

en: Click on a color to remove it
uz@cyrillic: Рангни олиб ташлаш учун устига босинг

en: Click on an emblem to remove it
uz@cyrillic: Эмблемани олиб ташлаш учун устига босинг

en: Clos_e All Folders
uz@cyrillic: Барча жилдларни ё_пиш

en: Close P_arent Folders
uz@cyrillic: _Уст жилдларни ёпиш

en: Close _All Windows
uz@cyrillic: _Барча ойналарни ёпиш

en: Close all Navigation windows
uz@cyrillic: Навигациянинг барча ойналарини ёпиш

en: Close all folder windows
uz@cyrillic: Барча жилд ойналарини ёпиш

en: Close tab
uz@cyrillic: Табни ёпиш

en: Close the side pane
uz@cyrillic: Ён панелни ёпиш

en: Close this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилдни ёпиш

en: Close this folder's parents
uz@cyrillic: Ушбу жилднинг уст жилдларини ёпиш

en: Color _name:
uz@cyrillic: Ранг _номи:

en: Color _value:
uz@cyrillic: Ранг _қиймати:

en: Colors:
uz@cyrillic: Ранглар:

en: Command
uz@cyrillic: Буйруқ

en: Comment
uz@cyrillic: Изоҳ

en: Compact View
uz@cyrillic: Ихчам кўриниш

en: Computer
uz@cyrillic: Компьютер

en: Computer icon visible on desktop
uz@cyrillic: "Компьютер" нишончасини иш столида кўрсатиш

en: Concrete
uz@cyrillic: Бетон

en: Connect To This Server
uz@cyrillic: Ушбу серверга уланиш

en: Connect to Server
uz@cyrillic: Серверга уланиш

en: Connect to Server %s
uz@cyrillic: %s сервери билан уланиш

en: Connect to _Server...
uz@cyrillic: _Серверга уланиш...

en: Connect to a remote computer or shared disk
uz@cyrillic: Масофадаги компьютерга ёки бўлишилган дискка уланиш

en: Content View
uz@cyrillic: Таркибини кўриш

en: Contents:
uz@cyrillic: Таркиби:

en: Copy the selected text to the clipboard
uz@cyrillic: Танланган матндан клипбордга нусха олиш

en: Copying "%B" to "%B"
uz@cyrillic: "%B", "%B" га нусха олинмоқда

en: Copyright
uz@cyrillic: Муаллифлик ҳуқуқи

en: Copyright © 1999-2008 The Nautilus authors
uz@cyrillic: Муаллифлик ҳуқуқи © 1999-2008 Nautilus муаллифлари

en: Cork
uz@cyrillic: Пўкак

en: Could not add application
uz@cyrillic: Дастурни қўшиб бўлмади

en: Could not add application to the application database: %s
uz@cyrillic: Дастурни дастур маълумот базасига қўшиб бўлмади: %s

en: Could not display "%s", because the host could not be found.
uz@cyrillic: "%s" кўрсатилмади, чунки хост топилмади.

en: Could not display "%s".
uz@cyrillic: "%s" ни кўрсатиб бўлмади.

en: Could not find "%s".
uz@cyrillic: "%s" топилмади.

en: Could not find '%s'
uz@cyrillic: '%s'ни топиб бўлмади

en: Could not find application
uz@cyrillic: Дастурни топиб бўлмади

en: Could not remove application
uz@cyrillic: Дастурни олиб ташлаб бўлмади

en: Could not remove emblem with name '%s'.
uz@cyrillic: '%s' номли эмблемани олиб ташлаб бўлмади.

en: Could not remove files from the already existing folder %F.
uz@cyrillic: Аллақачон мавжуд бўлган %F жилдидан файлларни олиб ташлаб бўлмади.

en: Could not remove the already existing file %F.
uz@cyrillic: Аллақачон мавжуд бўлган %F файлини олиб ташлаб бўлмади.

en: Could not remove the already existing file with the same name in %F.
uz@cyrillic: %F ичидаги шундай номли файлни олиб ташлаб бўлмади.

en: Could not remove the folder %B.
uz@cyrillic: %B жилдини олиб ташлаб бўлмади.

en: Could not remove the source folder.
uz@cyrillic: Манба жилдни олиб ташлаб бўлмади.

en: Could not rename emblem with name '%s'.
uz@cyrillic: '%s' номли эмблемани номини ўзгартириб бўлмади.

en: Could not run application
uz@cyrillic: Дастурни ишга  тушириб бўлмади

en: Could not set application as the default: %s
uz@cyrillic: Андоза дастур сифатида ўрнатиб бўлмади: %s

en: Could not set as default application
uz@cyrillic: Андоза дастур сифатида ўрнатиб бўлмади

en: Could not use system package installer
uz@cyrillic: Тизим пакет ўрнатувчисидан фойдаланиб бўлмади

en: Count _number of items:
uz@cyrillic: Элементалр _сонини ҳисоблаш:

en: Create Document from template "%s"
uz@cyrillic: "%s" намунасидан ҳужжат яратиш

en: Create L_auncher...
uz@cyrillic: _Ишга туширгич яратиш...

en: Create _Document
uz@cyrillic: _Ҳужжат яратиш

en: Create _Folder
uz@cyrillic: _Жилдни яратиш

en: Create a New Color:
uz@cyrillic: Янги ранг тузиш:

en: Create a New Emblem
uz@cyrillic: Янги эмблема яратиш

en: Create a new empty file inside this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд ичида янги бўш файл яратиш

en: Create a new empty folder inside this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд ичида янги бўш жилд яратиш

en: Create a new launcher
uz@cyrillic: Янги ишга туширгич яратиш

en: Create and delete files
uz@cyrillic: Файлларни яратиш ва олиб ташлаш

en: Creating Properties window.
uz@cyrillic: Хоссалар ойнаси яратилмоқда.

en: Creator
uz@cyrillic: Тузувчи

en: Criteria for search bar searching
uz@cyrillic: Қидириш панели учун қидириш мезонлари

en: Current Nautilus theme (deprecated)
uz@cyrillic: Жорий Nautilus мавзуси (қўлланилмайди)

en: Cursor Position
uz@cyrillic: Курсор ўрни

en: Custom Background
uz@cyrillic: Фойдаланувчи орқа фони

en: Custom Location
uz@cyrillic: Бошқа манзил

en: Cut the selected text to the clipboard
uz@cyrillic: Танланган матнни кесиш ва клипбордга қўйиш

en: D_efault zoom level:
uz@cyrillic: А_ндоза катталаштириш даражаси:

en: D_uplicate
uz@cyrillic: _Нусхасини яратиш

en: Danube
uz@cyrillic: Дунай

en: Dark Cork
uz@cyrillic: Қорамтир пўкак

en: Dark GNOME
uz@cyrillic: Тўқ GNOME

en: Date Accessed
uz@cyrillic: Қўлланилган сана

en: Date Format
uz@cyrillic: Санани кўриниши

en: Date Modified
uz@cyrillic: Ўзгартирилган санаси

en: Decrease the view size
uz@cyrillic: Кўриш ўлчамини камайтириш

en: Default
uz@cyrillic: Андоза

en: Default Background Color
uz@cyrillic: Андоза орқа фон ранги

en: Default Background Filename
uz@cyrillic: Андоза орқа фон файли номи

en: Default Side Pane Background Color
uz@cyrillic: Андоза ён панел орқа фон ранги

en: Default Side Pane Background Filename
uz@cyrillic: Андоза орқа фон файли номи

en: Default Thumbnail Icon Size
uz@cyrillic: Андоза миниатюра нишончаси ўлчами

en: Default _zoom level:
uz@cyrillic: Андоза _катталаштириш даражаси:

en: Default column order in the list view
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишидаги устунларнинг андоза тартиби

en: Default column order in the list view.
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишидаги устунларнинг андоза тартиби.

en: Default compact view zoom level
uz@cyrillic: Ихчам кўринишдаги андоза катталаштириш даражаси

en: Default folder viewer
uz@cyrillic: Андоза жилд кўрувчи

en: Default list of columns visible in the list view
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишида кўринадиган андоза устунлар рўйхати

en: Default list of columns visible in the list view.
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишида кўринадиган андоза устунлар рўйхати.

en: Default sort order
uz@cyrillic: Андоза саралаш тартиби

en: Default zoom level used by the compact view.
uz@cyrillic: Ихчам кўриниш томонидан фойдаланиладиган андоза масштаб.

en: Default zoom level used by the icon view.
uz@cyrillic: Нишонча кўриниш томонидан фойдаланиладиган андоза масштаб.

en: Default zoom level used by the list view.
uz@cyrillic: Рўйхат кўриниш томонидан фойдаланиладиган андоза масштаб.

en: Delete _All
uz@cyrillic: _Ҳаммасини олиб ташлаш

en: Delete all items in the Trash
uz@cyrillic: Барча элементларни чиқиндилар қутисига олиб ташлаш

en: Delete all selected items permanently
uz@cyrillic: Барча танланган элементларни бутунлай олиб ташлаш

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган файлни чиқиндилар қутисига кўчирмасдан олиб ташлаш

en: Delete the open folder permanently
uz@cyrillic: Очиқ жилдни бутунлай олиб ташлаш

en: Delete this folder, without moving to the Trash
uz@cyrillic: Ушбу жилдни чиқиндилар қутисига кўчирмасдан олиб ташлаш

en: Deleting files
uz@cyrillic: Файллар олиб ташланмоқда

en: Description
uz@cyrillic: Таърифи

en: Desktop
uz@cyrillic: Иш столи

en: Desktop computer icon name
uz@cyrillic: Иш столидаги Компьютер нишончаси номи

en: Desktop font
uz@cyrillic: Иш столи шрифти

en: Desktop home icon name
uz@cyrillic: Иш столидаги Уй нишончаси номи

en: Desktop trash icon name
uz@cyrillic: Иш столидаги Чиқиндилар қутиси нишончаси номи

en: Details:
uz@cyrillic: Тафсилотлар:

en: Display
uz@cyrillic: Кўрсатиш

en: Display Nautilus help
uz@cyrillic: Nautilus бўйича қўлланмани кўрсатиш

en: Display _files when they are clicked
uz@cyrillic: _Файллар чертилганда уларни кўрсатиш

en: Display credits for the creators of Nautilus
uz@cyrillic: Nautilus тузувчилари ҳақида кўрсатиш

en: Display icons in the opposite order
uz@cyrillic: Нишончаларни тескари тартибда кўрсатиш

en: Display this location with the compact view.
uz@cyrillic: Ушбу манзилни ихчам кўринишда кўрсатиш.

en: Display this location with the icon view.
uz@cyrillic: Ушбу манзилни нишончалар кўринишида кўрсатиш.

en: Display this location with the list view.
uz@cyrillic: Ушбу манзилни рўйхат кўринишида кўрсатиш.

en: Do Nothing
uz@cyrillic: Ҳеч нарса қилинмасин

en: Do _not Empty Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутиси бўшатил_масин

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
uz@cyrillic: Иш столи бошқарилмасин (параметрлар диалогидаги параметрларга эътибор берилмасин).

en: Do you want to empty the trash before you unmount?
uz@cyrillic: Узишдан аввал чиқиндилар қутисини бўшатишни истайсизми?

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
uz@cyrillic: Рўйхатдаги манзили мавжуд бўлмаган барча хатчўпларни олиб ташлашни истайсизми?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
uz@cyrillic: "%s" бажарилсинми ёки таркиби кўрсатилсинми?

en: Documents
uz@cyrillic: Ҳужжатлар

en: Dots
uz@cyrillic: Нуқталар

en: Download location?
uz@cyrillic: Ушбу манзил ёзиб олинсинми?

en: Drag a color to an object to change it to that color
uz@cyrillic: Объект рангини ўзгартириш учун рангни ушлаб унга қараб тортинг

en: Drag and drop is not supported.
uz@cyrillic: Ушлаб олиб қўйиш қўлланилмайди.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
uz@cyrillic: Ушлаб олиб қўйиш фақат локал файл тизимида қўлланилади.

en: Duplicate each selected item
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган элементни нусхасини яратиш

en: E_mpty Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисини _бўшатиш

en: E_xecute
uz@cyrillic: Ба_жариш

en: E_xecute files when they are clicked
uz@cyrillic: Файллар чертилганда уларни _ишга тушириш

en: Eclipse
uz@cyrillic: Тутилиш

en: Edit
uz@cyrillic: Ўзгартириш

en: Edit Bookmarks
uz@cyrillic: Хатчўпларни таҳрирлаш

en: Edit Nautilus preferences
uz@cyrillic: Nautilus параметрларини ўзгартириш

en: Edit the saved search
uz@cyrillic: Сақланган қидиришларни таҳрирлаш

en: Eject the selected volume
uz@cyrillic: Танланган диск қисмини чиқариш

en: Eject the volume associated with the open folder
uz@cyrillic: Очиқ жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини  чиқариш

en: Eject the volume associated with this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини чиқариш

en: Emblems
uz@cyrillic: Эмблемалар

en: Emblems:
uz@cyrillic: Эмблемалар:

en: Empty Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисини бўшатиш

en: Empty _Trash
uz@cyrillic: _Чиқиндилар қутисини бўшатиш

en: Empty all of the items from the trash?
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисидаги барча элементлар бўшатилсинми?

en: Enter a new name for the displayed emblem:
uz@cyrillic: Кўрсатилган эмблема учун янги ном киритинг:

en: Envy
uz@cyrillic: Ҳасад

en: Erase
uz@cyrillic: Тозалаш

en: Error starting autorun program: %s
uz@cyrillic: Дастурни авто ишга туширишда хатолик рўй берди: %s

en: Error while copying "%B".
uz@cyrillic: "%B" нусхаси олинаётганда хатолик рўй берди.

en: Error while copying.
uz@cyrillic: Нусха олинаётганда хатолик рўй берди.

en: Error while creating directory %B.
uz@cyrillic: %B директориясини яратишда хатолик юз берди.

en: Error while creating file %B.
uz@cyrillic: %B файлини яратишда хатолик юз берди.

en: Error while creating link to %B.
uz@cyrillic: %B учун боғлама яратилаётганда хатолик рўй берди.

en: Error while deleting.
uz@cyrillic: Олиб ташлашда хатолик рўй берди.

en: Error while moving "%B".
uz@cyrillic: "%B" кўчирилаётганда хатолик рўй берди.

en: Error while moving files to trash.
uz@cyrillic: Файлларни чиқиндилар қутисига жўнатаётганда хатолик рўй берди.

en: Error while moving.
uz@cyrillic: Кўчирилаётганда хатолик рўй берди.

en: Error: %s
    Please select another viewer and try again.
uz@cyrillic: Хато: %s
    Илтимос бошқа кўрувчини танланг ва қайтадан уриниб кўринг.

en: Execute:
uz@cyrillic: Бажариш

en: FTP (with login)
uz@cyrillic: FTP (логин билан)

en: Failed to load image information
uz@cyrillic: Расм маълумотини юклаб бўлмади

en: Fibers
uz@cyrillic: Ип

en: File Browser
uz@cyrillic: Файл браузери

en: File Management
uz@cyrillic: Файл бошқаруви

en: File Management Preferences
uz@cyrillic: Файл бошқарувчиси мосламалари

en: File Manager
uz@cyrillic: Файл бошқарувчиси

en: File Operations
uz@cyrillic: Файл амаллари

en: File Permissions:
uz@cyrillic: Файл ҳуқуқлари:

en: File System
uz@cyrillic: Файл тизими

en: File Type
uz@cyrillic: Файл тури

en: File access:
uz@cyrillic: Файлга рухсат:

en: File is not a valid .desktop file
uz@cyrillic: Файл тўғри .desktop файли эмас

en: File not found
uz@cyrillic: Файл топилмади

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
uz@cyrillic: Андоза жилд орқа фони учун файл номи. Фақат background_set ўрнатилган бўлса, ишлатилади.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
uz@cyrillic: Андоза ён панел орқа фони файлининг номи. Фақат side_pane_background_set калити ўрнатилган бўлса ишлатилади.

en: Files in the folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to see them.
uz@cyrillic: "%B" жилдидаги файллардан нусха олиб бўлмайди, чунки уларни кўриш учун сизда етарли ҳуқуқ йўқ.

en: Files in the folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to see them.
uz@cyrillic: "%B" жилдидаги файлларни кўришга ҳуқуқингиз йўқлиги сабабли, уларни олиб ташлаб бўлмади.

en: Filesystem type:
uz@cyrillic: Файл тизими тури:

en: Fire Engine
uz@cyrillic: Ўт ўчирувчи машина

en: Focal Length
uz@cyrillic: Фокус масофаси

en: Folder Permissions:
uz@cyrillic: Жилд ҳуқуқлари:

en: Folder access:
uz@cyrillic: Жилдга рухсат:

en: Format the selected volume
uz@cyrillic: Танланган диск қисмини форматлаш

en: Format the volume associated with the open folder
uz@cyrillic: Очиқ жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини  форматлаш

en: Format the volume associated with this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд билан боғлик бўлган диск қисмини форматлаш

en: Forward history
uz@cyrillic: Тарих бўйича олдинга

en: Fossil
uz@cyrillic: Тошга айланган

en: Free space:
uz@cyrillic: Бўш жой:

en: GConf error:
      %s
uz@cyrillic: GConf хатоси:
      %s

en: GConf error: %s
uz@cyrillic: GConf хатоси: %s

en: GEOMETRY
uz@cyrillic: ГЕОМЕТРИЯ

en: Go
uz@cyrillic: Ўтиш

en: Go To:
uz@cyrillic: Ўтиш:

en: Go to the location specified by this bookmark
uz@cyrillic: Ушбу хатчўп томонидан кўрсатилган манзилга ўтиш

en: Go to the next visited location
uz@cyrillic: Кейинги кўрилган манзилга ўтиш

en: Go to the previous visited location
uz@cyrillic: Олдинги кўрилган манзилга ўтиш

en: Granite
uz@cyrillic: Гранит

en: Grapefruit
uz@cyrillic: Грейпфрут

en: Green Weave
uz@cyrillic: Яшил мато

en: Group
uz@cyrillic: Гуруҳи

en: Group:
uz@cyrillic: Гуруҳ:

en: History
uz@cyrillic: Тарих

en: Home Folder
uz@cyrillic: Уй жилди

en: Home icon visible on desktop
uz@cyrillic: "Уй" нишончасини иш столида кўрсатиш

en: ISO Speed Rating
uz@cyrillic: ISO тезлик рейтинги

en: Ice
uz@cyrillic: Муз

en: Icon
uz@cyrillic: Нишонча

en: Icon View
uz@cyrillic: Нишончали кўриниш

en: If set to "after_current_tab", then new tabs are inserted after the current tab. If set to "end", then new tabs are appended to the end of the tab list.
uz@cyrillic: Агар "after_current_tab" бўлса, янги таблар жорий табдан кейин қўйилади. Агар "end" ўрнатилган бўлса, янги таблар таб рўйхати охиридан қўшилади.

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, Nautilus дарахтсимон ён панелда фақатжилдларни кўрсатади. Акс ҳолда жилдлар ҳам файллар ҳам кўрсатилади.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, янги очилган ойналарни манзил панели кўринадиган бўлади.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, янги очилган ойналарда ён панел ҳам кўрсатилади.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, янги очилган ойналарда ҳолат панел кўрсатилади.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, янги очилган ойналарда асбоблар панели кўрсатилади.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, Nautilus нишонча ва рўйхат кўринишларида жилдларни файллардан олдин кўрсатади.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to delete files, or empty the Trash.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, Nautilus файлни олиб ташлашда ёки чиқиндилар қутисини тозалашда тасдиқлашни сўрайди.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, Nautilus иш столида нишончаларни кўрсатади.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Nautilus файлни чиқиндилар қутисига ташламасдан, бутунлай олиб ташлайди. Бу имконият хавфли бўлганлиги учун эҳтиёт бўлиб фойдаланинг.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланган бўлса, Nautilus иш столи сифатида фойдаланувчи уй директориясидан фойдаланади. Белгиланмаган бўлса, иш столи сифатида ~/Desktop фойдаланилади.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, файл бошқарувчисида яширин файллар ҳам кўрсатилади. Яширин файллар, номи олдида нуқта бўлган ёки жилднинг .hidden файлида кўрсатилган файллардир.

en: If this is set to true, an icon linking to the Network Servers view will be put on the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Тармоқ серверлари кўриниши нишончаси иш столида кўрсатилади.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланса Компьютер нишончаси иш столида кўрсатилади.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Уй жилди нишончаси иш столида кўрсатилади.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, Чиқиндилар қутиси нишончаси иш столида кўрсатилади.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
uz@cyrillic: Агар белгиланса, уланган диск қисмлари нишончаси иш столида кўрсатилади.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
uz@cyrillic: Агар элементни олиб ташласангиз, у бутунлай йўқотилади.

en: If you want to eject the volume, please use "Eject" in the popup menu of the volume.
uz@cyrillic: Агар диск қисмини чиқаришни истасангиз, илтимос менюдаги "Чиқариш" бандидан фойдаланинг.

en: If you want to unmount the volume, please use "Unmount Volume" in the popup menu of the volume.
uz@cyrillic: Агар диск қисмини узишни истасангиз, илтимос менюдаги "Диск қисмини узиш" бандидан фойдаланинг.

en: Image
uz@cyrillic: Расм

en: Image Type:
uz@cyrillic: Расм тури:

en: Image/label border
uz@cyrillic: Расм/ёрлиқ чегараси

en: Increase the view size
uz@cyrillic: Кўриш ўлчамини катталаштириш

en: Indigo
uz@cyrillic: Индиго

en: Information
uz@cyrillic: Маълумот

en: Keywords
uz@cyrillic: Калит сўзлар

en: Last changed:
uz@cyrillic: Охирги ўзгартириш:

en: Leaf
uz@cyrillic: Япроқ

en: Leave icons wherever they are dropped
uz@cyrillic: Нишончалар қаерга олиб қўйилган бўлса, ўша ерда турсин

en: Lemon
uz@cyrillic: Лимон

en: Less common media formats can be configured here
uz@cyrillic: Кам тарқалган медиа форматларини бу ердан мослаш мумкин

en: Link _name:
uz@cyrillic: Боғлама _номи:

en: List Columns
uz@cyrillic: Рўйхат устунлари

en: List View
uz@cyrillic: Рўйхат кўриниши

en: List of x-content/* types set to "Do Nothing"
uz@cyrillic: "Ҳеч нарса қилинмасин" сифатида ўрнатилган x-content/* турларининг рўйхати

en: List of x-content/* types set to "Open Folder"
uz@cyrillic: "Жилдни очиш" сифатида ўрнатилган x-content/* турларининг рўйхати

en: Loading...
uz@cyrillic: Юкланмоқда...

en: Locate documents and folders on this computer by name or content
uz@cyrillic: Ушбу компьютердаги жилдлар ва ҳужжатларни номи ёки таркиби бўйича жойлаштириш

en: Location
uz@cyrillic: Манзил

en: Location _Bar
uz@cyrillic: Манзил _панели

en: Location:
uz@cyrillic: Манзили:

en: MIME Type
uz@cyrillic: MIME тури

en: Make a _Link
uz@cyrillic: _Боғлама яратиш

en: Make a permanent connection to this server
uz@cyrillic: Ушбу сервер билан доимий уланиш

en: Manila Paper
uz@cyrillic: Манила қоғози

en: Manually
uz@cyrillic: Қўлбола

en: Maximum handled files in a folder
uz@cyrillic: Жилдда бўладиган файлларнинг максимал сони

en: Maximum image size for thumbnailing
uz@cyrillic: Миниатюра учун ишлатиладиган расмларнинг максимал ўлчами

en: Merge _All
uz@cyrillic: _Ҳаммасини бирлаштириш

en: Metering Mode
uz@cyrillic: Ўлчов усули

en: Mo_ve to Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутисига олиб _ташлаш

en: Modified:
uz@cyrillic: Ўзгартирилган:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
uz@cyrillic: Душ, 00 окт 0000 соат 00:00 да

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
uz@cyrillic: Душ, 00 окт 0000 соат 00:00:00 да

en: Mount the selected volume
uz@cyrillic: Танланган диск қисмини улаш

en: Mount the volume associated with the open folder
uz@cyrillic: Очиқ жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини  улаш

en: Mount the volume associated with this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини улаш

en: Move Dow_n
uz@cyrillic: _Пастга тушириш

en: Move Tab _Left
uz@cyrillic: Табни _чапга кўчириш

en: Move Tab _Right
uz@cyrillic: Табни _ўнгга кўчириш

en: Move _Up
uz@cyrillic: _Юқорига кўтариш

en: Move current tab to left
uz@cyrillic: Жорий табни чап томонга кўчириш

en: Move current tab to right
uz@cyrillic: Жорий табни ўнг томонга кўчириш

en: Move each selected item to the Trash
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган файлни чиқиндилар қутисига олиб ташлаш

en: Move or copy files previously selected by a Cut or Copy command into this folder
uz@cyrillic: Олдинроқ Кесиш ёки Нусха олиш буйруғи ёрдамида танланган файлларни ушбу жилдга кўчириш ёки нусхасини олиш

en: Move the open folder to the Trash
uz@cyrillic: Очилган жилдни чиқиндилар қутисига олиб ташлаш

en: Move this folder to the Trash
uz@cyrillic: Ушбу жилдни чиқиндилар қутисига олиб ташлаш

en: Moving "%B" to "%B"
uz@cyrillic: "%B", "%B" га кўчирилмоқда

en: Moving files to trash
uz@cyrillic: Файллар чиқиндилар қутисига олиб ташланмоқда

en: Mud
uz@cyrillic: Лой

en: Music
uz@cyrillic: Мусиқа

en: Name
uz@cyrillic: Номи

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
uz@cyrillic: Қўлланиладиган Nautilus мавзуси номи. Бу хусусият Nautilus 2.2 дан бошлаб ишлатилмайди. Унинг ўрнига нишонча мавзусидан фойдаланинг.

en: Nautilus Web Site
uz@cyrillic: Nautilus веб саҳифаси

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
uz@cyrillic: Nautilus қуйидаги керакли жилдларни ярата олмади: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
uz@cyrillic: Natutilus керакли "%s" жилдни ярата олмади.

en: Nautilus has no installed viewer capable of displaying the folder.
uz@cyrillic: Nautilus'да жилдни кўрсатадиган ҳеч қандай компонент ўрнатилмаган.

en: Nautilus lets you organize files and folders, both on your computer and online.
uz@cyrillic: Nautilus сизга файл ва жилдларингизни локал ҳамда онлайн бошқариш имкониятини беради.

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
uz@cyrillic: Nautilus иш столи сифатида фойдаланувчиларнинг уй жилдларидан фойдаланади

en: Network
uz@cyrillic: Тармоқ

en: Network Servers
uz@cyrillic: Тармоқ серверлари

en: Network Servers icon visible on the desktop
uz@cyrillic: Тармоқ серверлари нишончасини иш столида кўрсатиш

en: Network servers icon name
uz@cyrillic: Тармоқ серверлари нишончасининг номи

en: New _Tab
uz@cyrillic: Янги _таб

en: New _Window
uz@cyrillic: Янги _ойна

en: No applications found
uz@cyrillic: Ҳеч қандай дастур топилмади

en: No applications selected
uz@cyrillic: Дастурлар танланмади

en: No templates installed
uz@cyrillic: Намуналар ўрнатилмаган

en: None
uz@cyrillic: Йўқ

en: None of the files could be added as emblems.
uz@cyrillic: Ҳеч бир файлни эмблема сифатида қўшиб бўлмади.

en: Normal Si_ze
uz@cyrillic: Ўртача _ҳажм

en: Not a launchable item
uz@cyrillic: Ишга тушириб бўладиган элемент эмас

en: Not allowed to set group
uz@cyrillic: Гуруҳ ўрнатишга рухсат йўқ

en: Not allowed to set owner
uz@cyrillic: Эгасини тайинлашга рухсат йўқ

en: Not allowed to set permissions
uz@cyrillic: Ҳуқуқ ўрнатишга рухсат йўқ

en: Notes
uz@cyrillic: Изоҳлар

en: Numbers
uz@cyrillic: Рақамлар

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
uz@cyrillic: 00 окт 0000 соат00:00 да

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
uz@cyrillic: 00 окт 0000, 00:00

en: Octal Permissions
uz@cyrillic: Саккизлик ҳуқуқлар

en: Only show folders in the tree side pane
uz@cyrillic: Дарахтсимон ён панелда фақат жилдларни кўрсатиш

en: Onyx
uz@cyrillic: Оникс

en: Open %s
uz@cyrillic: %s'ни очиш

en: Open %s and other files of type "%s" with:
uz@cyrillic: %s ва бошқа "%s" турдаги файлларни қуйидаги билан очиш:

en: Open Failed, would you like to choose another action?
uz@cyrillic: Очиб бўлмади, бошқа амални танлашни истайсизми?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
uz@cyrillic: Очиб бўлмади, бошқа дастурни танлашни истайсизми?

en: Open File and Close window
uz@cyrillic: Файлни очиш ва ойнани ёпиш

en: Open Folder
uz@cyrillic: Жилдни очиш

en: Open Folder W_indow
uz@cyrillic: Жилд _ойнасини очиш

en: Open Location
uz@cyrillic: Манзилни очиш

en: Open Wit_h
uz@cyrillic: Бошқа дастур _билан очиш

en: Open With
uz@cyrillic: Бошқа дастур билан очиш

en: Open _Location...
uz@cyrillic: _Манзилни очиш...

en: Open _Parent
uz@cyrillic: _Юқори жилдга ўтиш

en: Open a folder window for the displayed location
uz@cyrillic: Кўрсатилган манзил учун жилд ойнасини очиш

en: Open all files of type "%s" with:
uz@cyrillic: "%s" турдаги файлларни қуйидаги билан очиш:

en: Open another Nautilus window for the displayed location
uz@cyrillic: Кўрсатилган манзил учун бошқа бир Nautilus ойнасини очиш

en: Open another tab for the displayed location
uz@cyrillic: Кўрсатилган манзил учун бошқа таб очиш

en: Open each selected item in a folder window
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган элементни жилд ойнасида очиш

en: Open each selected item in a navigation window
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган элементни навигация ойнасида очиш

en: Open each selected item in a new tab
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган элементни янги табда очиш

en: Open in Navigation Window
uz@cyrillic: Навигация ойнасида очиш

en: Open in New _Tab
uz@cyrillic: Янги _табда очиш

en: Open in New _Window
uz@cyrillic: Янги _ойнада очиш

en: Open in _Folder Window
uz@cyrillic: _Жилд ойнасида очиш

en: Open the parent folder
uz@cyrillic: Юқори жилдга ўтиш

en: Open the selected item in this window
uz@cyrillic: Танланган элементни ушбу ойнада очиш

en: Open this folder in a folder window
uz@cyrillic: Ушбу жилдни жилд ойнасида очиш

en: Open this folder in a navigation window
uz@cyrillic: Ушбу жилдни навигация ойнасида очиш

en: Open this folder in a new tab
uz@cyrillic: Ушбу жилдни янги табда очиш

en: Open with "%s"
uz@cyrillic: "%s" билан очиш

en: Open with %s
uz@cyrillic: %s билан очиш

en: Open with Other _Application...
uz@cyrillic: Бошқа _дастур билан очиш...

en: Open with other Application...
uz@cyrillic: Бошқа дастур билан очиш...

en: Open your personal folder
uz@cyrillic: Шахсий жилдни очиш

en: Open your personal templates folder
uz@cyrillic: Шахсий намуналар жилдини очиш

en: Open your personal trash folder
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутиси жилдини очиш

en: Opening "%s".
uz@cyrillic: "%s" очилмоқда.

en: Optional information:
uz@cyrillic: Қўшимча маълумотлар:

en: Orange
uz@cyrillic: Апельсин

en: Other Type...
uz@cyrillic: Бошқа тур...

en: Others
uz@cyrillic: Бошқалар

en: Others:
uz@cyrillic: Бошқалар:

en: Owner
uz@cyrillic: Эгаси

en: Owner:
uz@cyrillic: Эгаси:

en: Pale Blue
uz@cyrillic: Оч кўк

en: Paste the text stored on the clipboard
uz@cyrillic: Клипборддаги матнни қўйиш

en: Perform a quick set of self-check tests.
uz@cyrillic: Тезда ўз-ўзини текширишни амалга ошириш.

en: Perform or update the search
uz@cyrillic: Қидиришни бошлаш ёки янгилаш

en: Permissions
uz@cyrillic: Ҳуқуқлар

en: Picture
uz@cyrillic: Расм

en: Places
uz@cyrillic: Жойлар

en: Please check the spelling and try again.
uz@cyrillic: Илтимос имло хатоларига текширинг ва қайтадан уриниб кўринг.

en: Please choose a different emblem name.
uz@cyrillic: Илтимос бошқа эмблема номини танланг.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
uz@cyrillic: Фойдаланувчи нишончасини ўрнатиш учун битта расмни ушлаб олиб қўйинг.

en: Please enter a name and try again.
uz@cyrillic: Илтимос ном киритинг ва қайта уриниб кўринг.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
uz@cyrillic: Мавжуд қийматлар: файлларни бир марта чертиб очиш учун "single", икки марта чертиб очиш учун "double".

en: Prefere_nces
uz@cyrillic: _Параметрлар

en: Prepare this folder to be copied with a Paste command
uz@cyrillic: Ушбу жилдни Қўйиш буйруғи ёрдамида қўйишга тайёрлаш

en: Prepare this folder to be moved with a Paste command
uz@cyrillic: Ушбу жилдни Қўйиш буйруғи ёрдамида кўчиришга тайёрлаш

en: Preparing
uz@cyrillic: Тайёрланмоқда

en: Preparing to Move to "%B"
uz@cyrillic: "%B" га кўчиришга тайёрланмоқда

en: Presentation
uz@cyrillic: Намойиш

en: Preview _sound files:
uz@cyrillic: _Товуш файлларини тинглаш:

en: Properties
uz@cyrillic: Хоссалари

en: Public FTP
uz@cyrillic: Очиқ FTP

en: Purple Marble
uz@cyrillic: Қизғиш мармар

en: Quit Nautilus.
uz@cyrillic: Nautilus'дан чиқиш.

en: Rating
uz@cyrillic: Рейтинг

en: Re_versed Order
uz@cyrillic: _Тескари тартибда

en: Read and write
uz@cyrillic: Ўқиш ва ёзиш

en: Read-only
uz@cyrillic: Фақат ўқишга

en: Redo Edit
uz@cyrillic: Охирги ўзгаришни қайтариш

en: Redo the edit
uz@cyrillic: Охирги ўзгаришни қайтариш

en: Reload
uz@cyrillic: Қайтадан юклаш

en: Reload the current location
uz@cyrillic: Жорий манзилни қайта юклаш

en: Remove
uz@cyrillic: Олиб ташлаш

en: Remove this criterion from the search
uz@cyrillic: Ушбу қидириш мезонини олиб ташлаш

en: Rename
uz@cyrillic: Номини ўзгартириш

en: Rename Emblem
uz@cyrillic: Эмблема номини ўзгартириш

en: Rename selected item
uz@cyrillic: Танланган элемент номини ўзгартириш

en: Rename...
uz@cyrillic: Номини ўзгартириш...

en: Renaming "%s" to "%s".
uz@cyrillic: "%s"нинг номи "%s"га ўзгартирилмоқда.

en: Replace _All
uz@cyrillic: _Ҳаммасини алмаштириш

en: Reposition icons to better fit in the window and avoid overlapping
uz@cyrillic: Нишончаларни устма-уст бўлиб қолмайдиган қилиб жойлаштир

en: Reset View to _Defaults
uz@cyrillic: _Андоза кўринишни тиклаш

en: Restore Icon's Original Si_ze
uz@cyrillic: Нишончаларни асл ў_лчамини тикланг

en: Restore Icons' Original Si_zes
uz@cyrillic: Нишончаларнинг асл ўл_чамини тиклаш

en: Restore each selected icon to its original size
uz@cyrillic: Танланган ҳар бир нишончани асл ўлчамини тиклаш

en: Reverse sort order in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда тескари саралашдан фойдаланиш

en: Ridged Paper
uz@cyrillic: Картон

en: Ruby
uz@cyrillic: Ёқут

en: Run in _Terminal
uz@cyrillic: _Терминалда бажариш

en: Run or manage scripts from %s
uz@cyrillic: Скриптларни %s манзилидан бажариш ёки бошқариш

en: SELinux Context
uz@cyrillic: SELinux контексти

en: SELinux context:
uz@cyrillic: SELinux контексти:

en: S_kip All
uz@cyrillic: Ҳаммасини _ўтказиб юбориш

en: Sa_ve Search
uz@cyrillic: Қидиришни са_қлаш

en: Sa_ve Search As...
uz@cyrillic: _Қидиришни бошқача сақлаш...

en: Save Search as
uz@cyrillic: Қидиришни қуйидагича сақлаш

en: Save the current search as a file
uz@cyrillic: Жорий қидиришни файл сифатида сақлаш

en: Save the edited search
uz@cyrillic: Ўзгартирилган қидиришни сақлаш

en: Saved search
uz@cyrillic: Сақланган қидириш

en: Sea Foam
uz@cyrillic: Денгиз кўпиги

en: Search
uz@cyrillic: Қидириш

en: Search Folder
uz@cyrillic: Қидириш жилди

en: Search _name:
uz@cyrillic: Қидириш _номи:

en: Search for "%s"
uz@cyrillic: "%s" учун қидириш

en: Search for files by file name and file properties
uz@cyrillic: Файлларни номи ва хоссаларига кўра қидириш

en: Search for files by file name only
uz@cyrillic: Файлларни фақат номига кўра қидириш

en: Search results
uz@cyrillic: Қидирув натижалари

en: Search:
uz@cyrillic: Қидириш:

en: Secure WebDAV (HTTPS)
uz@cyrillic: Ҳимояланган WebDAV (HTTPS)

en: Select All
uz@cyrillic: Ҳаммасини танлаш

en: Select Custom Icon
uz@cyrillic: Бошқа нишонча танлаш

en: Select Folder to Save Search In
uz@cyrillic: Қидириш сақланадиган жилдни танланг

en: Select _All
uz@cyrillic: _Ҳаммасини танлаш

en: Select a Category:
uz@cyrillic: Туркумни танлаш:

en: Select a Color to Add
uz@cyrillic: Қўшиш учун рангни танланг

en: Select all and only the items that are not currently selected
uz@cyrillic: Ҳаммасини ва ҳозир танланмаган элементларни танлаш

en: Select all items in this window
uz@cyrillic: Ушбу ойнадаги ҳамма элементларни танлаш

en: Select all the text in a text field
uz@cyrillic: Матн майдонидаги ҳамма матнни танлаш

en: Select an Application
uz@cyrillic: Дастурни танлаш

en: Select an Image File for the New Emblem
uz@cyrillic: Янги эмблема учун расм файлини танланг

en: Select an application to view its description.
uz@cyrillic: Дастурни таърифини кўриш учун уни танланг.

en: Select folder to search in
uz@cyrillic: Қидириш амалга ошириладиган жилдни танлаш

en: Select the columns visible in this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд учун кўрсатиладиган устунларни танланг

en: Select type
uz@cyrillic: Турини танлаш

en: Service _type:
uz@cyrillic: Хизмат _тури:

en: Session Management Options
uz@cyrillic: Сеанс бошқаруви параметрлари

en: Set _user ID
uz@cyrillic: _Фойдаланувчи ID'сини ўрнатиш

en: Set as _Background
uz@cyrillic: _Орқа фон сифатида ўрнатиш

en: Set as background for _all folders
uz@cyrillic: _Барча жилдларнинг орқа фони сифатида ўрнатиш

en: Set as background for _this folder
uz@cyrillic: _Ушбу жилд орқа фони сифатида ўрнатиш

en: Set gro_up ID
uz@cyrillic: _Гуруҳ ID'сини ўрнатиш

en: Set the zoom level of the current view
uz@cyrillic: Жорий кўринишни яқинлаштириш даражасини ўрнатиш

en: Setting permissions
uz@cyrillic: Ҳуқуқлар ўрнатилмоқда

en: Shale
uz@cyrillic: Сланец

en: Show Emblems
uz@cyrillic: Эмблемаларни кўрсатиш

en: Show History
uz@cyrillic: Тарихни кўрсатиш

en: Show Information
uz@cyrillic: Маълумотни кўрсатиш

en: Show Notes
uz@cyrillic: Изоҳларни кўрсатиш

en: Show Places
uz@cyrillic: Жойларни кўрсатиш

en: Show Session Management options
uz@cyrillic: Сеанс бошқаруви параметрларини кўрсатиш

en: Show Tree
uz@cyrillic: Дарахтни кўрсатиш

en: Show _Hidden Files
uz@cyrillic: _Яширилган файлларни кўрсатиш

en: Show _only folders
uz@cyrillic: _Фақат жилдларни кўрсатиш

en: Show _thumbnails:
uz@cyrillic: _Миниатюраларни кўрсатиш:

en: Show advanced permissions in the file property dialog
uz@cyrillic: Файл диалоги ойнасида кенгайтирилган файл ҳуқуқларини кўрсатиш

en: Show folders first in windows
uz@cyrillic: Ойналарда аввл жилдларни кўрсатиш

en: Show hidden and _backup files
uz@cyrillic: Яширин ва _заҳира файлларни кўрсатиш

en: Show location bar in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда манзил панелини кўрсатиш

en: Show more _details
uz@cyrillic: Кўпроқ _тафсилотларни кўрсатиш

en: Show mounted volumes on the desktop
uz@cyrillic: Иш столида уланган диск қисмларини кўрсатиш

en: Show side pane in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда ён панелни кўрсатиш

en: Show status bar in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда ҳолат панелини кўрсатиш

en: Show te_xt in icons:
uz@cyrillic: Нишончаларда ма_тнни кўрсатиш:

en: Show the version of the program.
uz@cyrillic: Дастур версиясини кўрсатиш.

en: Show toolbar in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда асбоблар панелини кўрсатиш

en: Side pane view
uz@cyrillic: Ён панел кўриниши

en: Silver
uz@cyrillic: Кумуш

en: Size
uz@cyrillic: Ўлчами

en: Size:
uz@cyrillic: Ҳажми:

en: Sky
uz@cyrillic: Осмон

en: Slashes are not allowed in filenames
uz@cyrillic: Файл номларида каср белгисидан фойдаланиб бўлмайди

en: Software
uz@cyrillic: Дастур

en: Some files will not be displayed.
uz@cyrillic: Баъзи файлларни кўрсатиб бўлмайди.

en: Some of the files could not be added as emblems.
uz@cyrillic: Баъзи файлларни эмблемалар сифатида қўшиб бўлмади.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
uz@cyrillic: Кечирасиз, "%s" қўллаб бўладиган расм файли эмас.

en: Sorry, but emblem %s could not be deleted.
uz@cyrillic: Кечирасиз, %s эмблемасини олиб ташлаб бўлмади.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
uz@cyrillic: "%s" номли эмблема аллақачон мавжуд.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
uz@cyrillic: Кечирасиз, ранг номи бўш бўлмаслиги керак.

en: Sorry, but you must specify an unused color name for the new color.
uz@cyrillic: Кечирасиз, янги ранг учун олдин ишлатилмаган ном киритинг.

en: Sorry, could not change the group of "%s": %s
uz@cyrillic: Кечирасиз, "%s" гуруҳини ўзгартириб бўлмади: %s

en: Sorry, could not change the owner of "%s": %s
uz@cyrillic: Кечирасиз, "%s" эгасини ўзгартириб бўлмади: %s

en: Sorry, could not change the permissions of "%s": %s
uz@cyrillic: Кечирасиз, "%s" ҳуқуқларини ўзгартириб бўлмади: %s

en: Sorry, could not display all the contents of "%s": %s
uz@cyrillic: Кечирасиз, "%s"'нинг таркибини тўлиқ кўрсатиб бўлмади: %s

en: Sorry, could not rename "%s" to "%s": %s
uz@cyrillic: Кечирасиз, "%s" номини "%s"'га ўзгартириб бўлмади: %s

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
uz@cyrillic: Кечирасиз, фойдаланувчи эмблемаси номини сақлаб бўлмади.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
uz@cyrillic: Кечирасиз, фойдаланувчи эмблемасини сақлаб бўлмади.

en: Sort _folders before files
uz@cyrillic: _Жилдларни файллардан олдин саралаш

en: Special flags:
uz@cyrillic: Махсус байроқлар:

en: Specified group '%s' doesn't exist
uz@cyrillic: Кўрсатилган '%s' гуруҳи мавжуд эмас

en: Specify a location to open
uz@cyrillic: Очилиши керак бўлган манзилни киритинг

en: Specify file containing saved configuration
uz@cyrillic: Сақланган мосламалар мавжуд бўлган файлни кўрсатинг

en: Specify session management ID
uz@cyrillic: Сеанс бошқаруви ID'ни кўрсатинг

en: Spreadsheet
uz@cyrillic: Электрон жадвал

en: St_atusbar
uz@cyrillic: _Ҳолат панели

en: Stop loading the current location
uz@cyrillic: Жорий манзилни юклашни тўхтатиш

en: Stucco
uz@cyrillic: Сувоқ

en: T_emplates
uz@cyrillic: _Намуналар

en: Tangerine
uz@cyrillic: Мандарин

en: Text
uz@cyrillic: Матн

en: Text File
uz@cyrillic: Матн файли

en: Text view:
uz@cyrillic: Матн кўриниши:

en: The Link "%s" is Broken.
uz@cyrillic: "%s" боғламаси бузуқ.

en: The Link "%s" is Broken. Move it to Trash?
uz@cyrillic: "%s" боғламаси бузуқ. чиқиндилар қутисига олиб ташлансинми?

en: The SELinux security context of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг SELinux хавфсизлик контексти.

en: The buttons shown in the alert dialog
uz@cyrillic: Огоҳлантириш диалогида кўрсатиладиган тугмалар

en: The color cannot be installed.
uz@cyrillic: Рангни ўрнатиб бўлмади.

en: The compact view encountered an error while starting up.
uz@cyrillic: Ихчам усул ишга туширилаётганда хатолик рўй берди.

en: The compact view encountered an error.
uz@cyrillic: Ихчам кўринишда хатолик рўй берди.

en: The date the file was accessed.
uz@cyrillic: Файлдан охирги фойдаланилган сана.

en: The date the file was modified.
uz@cyrillic: Файл ўзгартирилган сана.

en: The default action cannot open "%s" because it cannot access files at "%s" locations.
uz@cyrillic: Андоза амал "%s" файлини оча олмади, чунки "%s" манзилидаги файлларга мурожаат қилиб бўлмади.

en: The default size of an icon for a thumbnail in the icon view.
uz@cyrillic: Нишонча кўринишида миниатюра учун нишончанинг андоза ўлчами.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
uz@cyrillic: Нишонча кўринишидаги андоза тартиб. Мавжуд қийматлар: "name", "size", "type", "modification_date" ва "emblems".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишидаги андоза тартиб. Мавжуд қийматлар: "name", "size", "type" ва "modification_date".

en: The default width of the side pane in new windows.
uz@cyrillic: Янги ойналарда ён панелнинг андоза кенглиги.

en: The desktop view encountered an error while starting up.
uz@cyrillic: Иш столи кўринишини ишга туширишда хатолик юз берди.

en: The desktop view encountered an error.
uz@cyrillic: Иш столи кўринишида хатолик юз берди.

en: The emblem cannot be added.
uz@cyrillic: Эмблемани қўшиб бўлмади.

en: The emblem cannot be installed.
uz@cyrillic: Эмблемани ўрнатиб бўлмади.

en: The file "%B" cannot be moved to the trash.
uz@cyrillic: "%B" файлини чиқиндилар қутисига олиб ташлаб бўлмади.

en: The file already exists in "%F".  Replacing it will overwrite its content.
uz@cyrillic: Файл аллақачон "%F" ичида мавжуд.  Алмаштириш уни таркибини устидан ёзади.

en: The file is not an image.
uz@cyrillic: Файл расм эмас.

en: The file that you dropped is not an image.
uz@cyrillic: Ушлаб олиб қўйилган файл расм файли эмас.

en: The file that you dropped is not local.
uz@cyrillic: Ушлаб олиб қўйилган файл локал эмас.

en: The folder "%B" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
uz@cyrillic: "%B" жилдидан нусха олиб бўлмайди, чунки уни ўқиш учун сизда етарли ҳуқуқ йўқ.

en: The folder "%B" cannot be deleted because you do not have permissions to read it.
uz@cyrillic: "%B" жилдини олиб ташлаб бўлмади, чунки уни ўқиш учун сизда етарли ҳуқуқ йўқ.

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
uz@cyrillic: "%s" жилдида Nautilusun кўра оладиган файллар сонидан кўп файл мавжуд.

en: The folder already exists in "%F".  Replacing it will remove all files in the folder.
uz@cyrillic: Жилд аллақачон "%F" ичида мавжуд.  Алмаштириш жилд ичидаги барча файлларни олиб ташлайди.

en: The folder contents could not be displayed.
uz@cyrillic: Жилд таркибини кўрсатиб бўлмайди.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
uz@cyrillic: Файл санасининг кўриниши. Мавжуд қийматлар: "locale", "iso" ва "informal".

en: The group could not be changed.
uz@cyrillic: Гуруҳни ўзгартириб бўлмайди.

en: The group of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг гуруҳи.

en: The history location doesn't exist.
uz@cyrillic: Тарих манзили мавжуд эмас.

en: The icon view encountered an error while starting up.
uz@cyrillic: Нишончалар кўринишини ишга туширишда хатолик юз берди.

en: The icon view encountered an error.
uz@cyrillic: Нишончалар кўринишида хатолик юз берди.

en: The item cannot be restored from trash
uz@cyrillic: Элементни чиқиндилар қутисидан тиклаб бўлмайди

en: The item could not be renamed.
uz@cyrillic: Элемент номини ўзгартириб ўлмади.

en: The list view encountered an error while starting up.
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишини ишга туширишда хатолик юз берди.

en: The list view encountered an error.
uz@cyrillic: Рўйхат кўринишида хатолик юз берди.

en: The location "%s" does not exist.
uz@cyrillic: "%s" манзили мавжуд эмас.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
uz@cyrillic: Манзилни ушбу кўрувчи билан кўриб бўлмайди.

en: The location is not a folder.
uz@cyrillic: Манзил жилд эмас.

en: The media contains digital photos.
uz@cyrillic: Ускунада рақамли расмлар бор.

en: The media contains software.
uz@cyrillic: Ускунада дастур мавжуд.

en: The mime type of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг mime тури.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
uz@cyrillic: "%s" номи ушбу жилдда аллақачон мавжуд. Илтимос бошқа номдан фойдаланинг.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
uz@cyrillic: "%s" номи яроқли эмас,чунки унда "/" белгиси мавжуд. Илтимос бошқа номдан фойдаланинг.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
uz@cyrillic: "%s" ном яроқли эмас. Илтимос бошқа номдан фойдаланинг.

en: The name and icon of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг номи ва нишончаси.

en: The owner could not be changed.
uz@cyrillic: Эгасини ўзгартириб бўлмайди.

en: The owner of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг эгаси.

en: The permissions could not be changed.
uz@cyrillic: Ҳуқуқларни ўзгартириб бўлмайди.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
uz@cyrillic: "%s" ҳуқуқларини аниқлаб бўлмади.

en: The permissions of the file, in octal notation.
uz@cyrillic: Файлнинг ҳуқулари, саккизлик ўлчовда.

en: The permissions of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг ҳуқуқлари.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
uz@cyrillic: Танланган файл ҳуқуқларини аниқлаб бўлмади.

en: The side pane view to show in newly opened windows.
uz@cyrillic: Янги очилган ойналарда кўрсатиладиган ён панел кўриниши.

en: The size of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг ҳажми.

en: The text of the label.
uz@cyrillic: Ёрлиқ матни

en: The type of alert
uz@cyrillic: Огоҳлантириш тури

en: The type of the file.
uz@cyrillic: Файлнинг тури.

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
uz@cyrillic: Ушбу жилдда "%s" мавжуд эмас. У олиб ташланган ёки бошқа жойга кўчирилган бўлиши мумкинми?

en: There is no application installed for %s files
uz@cyrillic: %s файллар учун дастур ўрнатилмаган.

en: There is no application installed for %s files.
    Do you want to search for an application to open this file?
uz@cyrillic: %s файллар учун дастур ўрнатилмаган.
    Ушбу файлни очиш учун дастурни қидиришни истайсизми?

en: There is nothing on the clipboard to paste.
uz@cyrillic: Ушбу клипбордда қўйиш учун ҳеч нарса йўқ.

en: There was an error copying the file into %F.
uz@cyrillic: Файлдан %F га нусха олинаётганда хатолик рўй берди.

en: There was an error creating the directory in %F.
uz@cyrillic: %F да директория яратилаётганда хатолик рўй берди.

en: There was an error creating the folder "%B".
uz@cyrillic: "%B" жилдини яратишда хатолик рўй берди.

en: There was an error deleting %B.
uz@cyrillic: %B олиб ташланаётганда хатолик рўй берди.

en: There was an error displaying help.
uz@cyrillic: Ёрдам файли кўрсатилаётганда хатолик рўй берди.

en: There was an error displaying help: 
    %s
uz@cyrillic: Ёрдам кўрсатилаётганда хатолик рўй берди: 
    %s

en: There was an error getting information about "%B".
uz@cyrillic: "%B" ҳақида маълумот олинаётганда хатолик рўй берди.

en: There was an error getting information about the files in the folder "%B".
uz@cyrillic: "%B" жилдидаги файллар ҳақида маълумот олишда хатолик рўй берди.

en: There was an error moving the file into %F.
uz@cyrillic: Файл %F га кўчирилаётганда хатолик рўй берди.

en: There was an error reading the folder "%B".
uz@cyrillic: "%B" жилдини ўқишда хатолик рўй берди.

en: These files are on a Photo CD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар расмли Photo CD'да.

en: These files are on a Picture CD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар расмли Picture CD'да.

en: These files are on a Super Video CD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар Super Video CD'да.

en: These files are on a Video CD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар видео CD'да.

en: These files are on a Video DVD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар видео DVD'да.

en: These files are on a digital audio player.
uz@cyrillic: Ушбу файллар рақамли аудио плейерда.

en: These files are on an Audio CD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар аудио CD'да.

en: These files are on an Audio DVD.
uz@cyrillic: Ушбу файллар аудио DVD'да.

en: This file cannot be mounted
uz@cyrillic: Ушбу файлни улаб бўлмайди

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
uz@cyrillic: Иш столидаги Компьютер нишончаси номини ўзгартирмоқчи бўлсангиз, бу ердан ўрнатинг.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
uz@cyrillic: Иш столидаги Уй жилди нишончаси номини ўзгартирмоқчи бўлсангиз, бу ердан ўрнатинг.

en: This name can be set if you want a custom name for the network servers icon on the desktop.
uz@cyrillic: Иш столидаги Тармоқ серверлари нишончаси номини ўзгартирмоқчи бўлсангиз, бу ердан ўрнатинг.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
uz@cyrillic: Иш столидаги Чиқиндилар қутиси нишончаси номини ўзгартирмоқчи бўлсангиз, бу ердан ўрнатинг.

en: Toggle the display of hidden files in the current window
uz@cyrillic: Жорий ойнадаги яширилган файлларни кўрсатилиши ёки кўрсатилмаслиги

en: Toplevel files cannot be renamed
uz@cyrillic: Энг юқоридаги файл номини ўзгартириб бўлмайди

en: Total capacity:
uz@cyrillic: Жами сиғим:

en: Trash
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутиси

en: Trash icon visible on desktop
uz@cyrillic: Чиқиндилар қутиси нишончаси иш столида кўрсатилсин

en: Tree
uz@cyrillic: Дарахт

en: Type
uz@cyrillic: Тури

en: Type of click used to launch/open files
uz@cyrillic: Файлларни ишга тушириш/очишда қўлланиладиган чертиш тури

en: Type:
uz@cyrillic: Тури:

en: Unable to eject %V
uz@cyrillic: %V ни чиқариб бўлмайди

en: Unable to eject %s
uz@cyrillic: %s'ни чиқариб бўлмади

en: Unable to mount %s
uz@cyrillic: %s ни улаб бўлмади

en: Unable to mount location
uz@cyrillic: Манзилни улаб бўлмади.

en: Unable to mount the location.
uz@cyrillic: Манзилни улаб бўлмади.

en: Unable to unmount %V
uz@cyrillic: %V ни узиб бўлмади

en: Undo Edit
uz@cyrillic: Ўзгаришни бекор қилиш

en: Undo the edit
uz@cyrillic: Ўзгаришни бекор қилиш

en: Undo the last text change
uz@cyrillic: Матндаги охирги ўзгаришни бекор қилиш

en: Unknown
uz@cyrillic: Номаълум

en: Unmount the selected volume
uz@cyrillic: Танланган диск қисмини узиш

en: Unmount the volume associated with the open folder
uz@cyrillic: Очиқ жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини  узиш

en: Unmount the volume associated with this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд билан боғлиқ бўлган диск қисмини узиш

en: Unrecognized desktop file Version '%s'
uz@cyrillic: Аниқланмаган '%s' desktop файли версияси

en: Unrecognized launch option: %d
uz@cyrillic: Танилмаган ишга тушириш опцияси: %d

en: Use De_fault
uz@cyrillic: Ан_дозадан фойдаланиш

en: Use _Default Background
uz@cyrillic: _Андоза орқа фондан фойдаланиш

en: Use manual layout in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда нишончаларни қўлбола жойлаштиришдан фойдаланиш

en: Use the normal view size
uz@cyrillic: Андоза кўриш ўлчамидан фойдаланиш

en: Use tighter layout in new windows
uz@cyrillic: Янги ойналарда нишончаларни зич жойлаштиришдан фойдаланиш

en: Video
uz@cyrillic: Видео

en: View _new folders using:
uz@cyrillic: _Янги жилдларни қуйидаги билан кўриш:

en: View of the current folder
uz@cyrillic: Жорий жилдни кўриш

en: View or modify the properties of each selected item
uz@cyrillic: Ҳар бир танланган элемент хоссасини кўриш ёки ўзгартириш

en: View or modify the properties of the open folder
uz@cyrillic: Ҳар бир очилган жилд хоссасини кўриш ёки ўзгартириш

en: View or modify the properties of this folder
uz@cyrillic: Ушбу жилд хоссаларини кўриш ёки ўзгартириш

en: Views
uz@cyrillic: Кўринишлар

en: Violet
uz@cyrillic: Бинафша

en: Visible _Columns...
uz@cyrillic: Кўрсатиладиган _устунлар...

en: Volume:
uz@cyrillic: Диск қисми:

en: When to show number of items in a folder
uz@cyrillic: Жилддаги элементлар сонини кўрсатилиши

en: When to show thumbnails of image files
uz@cyrillic: Расм файлларнинг миниатюраси кўрсатилиши

en: Where to position newly open tabs in browser windows.
uz@cyrillic: Браузер ойнасида янги очилган табларни қаерда жойлаштирилиши.

en: Whether to ask for confirmation when deleting files, or emptying Trash
uz@cyrillic: Файллар олиб ташланаётганда ёки чиқиндилар қутиси тозаланаётганда тасдиқлашни сўралиши.

en: Whether to automatically mount media
uz@cyrillic: Маълумот ташувчини автоматик уланиши

en: Whether to automatically open a folder for automounted media
uz@cyrillic: Авто уланган маълумот ташувчи учун жилдни автоматик очилиши

en: Whether to enable immediate deletion
uz@cyrillic: Дарҳол олиб ташлашни ёқилиши

en: Whether to enable tabs in Nautilus browser windows
uz@cyrillic: Nautilus браузерида таблардан фойдаланиш

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
uz@cyrillic: Сичқонча товуш нишончаси устига келтирилганда уни эшиттирилиши

en: Whether to show backup files
uz@cyrillic: Заҳира файлларини кўрсатилиши

en: Whether to show hidden files
uz@cyrillic: Яширин файлларнинг кўрсатилиши

en: White
uz@cyrillic: Оқ

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
uz@cyrillic: Огоҳлантириш диалогидаги расм ва ёрлиқларнинг чегараси кенглиги

en: Width of the side pane
uz@cyrillic: Ён панелнинг кенглиги

en: Windows share
uz@cyrillic: Windows манбалари

en: You are not the owner, so you cannot change these permissions.
uz@cyrillic: Сиз эгаси бўлмаганлигингиз учун ушбу ҳуқуқларни ўзгартира олмайсиз.

en: You can choose another view or go to a different location.
uz@cyrillic: Бош кўриш усулини танлашингиз ёки бошқа манзилга ўтишингиз мумкин.

en: You can download it or make a link to it.
uz@cyrillic: Уни ёзи олишингиз ёки унга боғлама яратишингиз мумкин.

en: You can only use local images as custom icons.
uz@cyrillic: Фойдаланувчи нишончалари сифатида фақат локал расмлардан фойдаланишингиз мумкин.

en: You can stop this operation by clicking cancel.
uz@cyrillic: Ушбу амални Бекор қилиш тугмасини босиб тўхтатишингиз мумкин.

en: You cannot assign more than one custom icon at a time!
uz@cyrillic: Бир вақтда бирдан ортиқ фойдаланувчи нишончасини тайинлай олмайсиз!

en: You cannot copy a folder into itself.
uz@cyrillic: Жилдни ўзидан ўзига нусха ола олмайсиз.

en: You cannot move a folder into itself.
uz@cyrillic: Жилдни ўзидан ўзига кўчира олмайсиз.

en: You cannot move the volume "%s" to the trash.
uz@cyrillic: "%s" диск қисмини чиқиндилан қутисига кўчира олмайсиз.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
uz@cyrillic: "%s"'нинг гуруҳини ўзгартириш учун сизда етарли ҳуқуқлар мавжуд эмас.

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
uz@cyrillic: "%s" номини ўзгартириш учун сизда етарли ҳуқуқлар мавжуд эмас.

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
uz@cyrillic: "%s" таркибини кўриш учун сизда етарли ҳуқуқлар мавжуд эмас.

en: You have just inserted a Photo CD.
uz@cyrillic: Photo CD қўйдингиз.

en: You have just inserted a Picture CD.
uz@cyrillic: Picture CD қўйдингиз.

en: You have just inserted a Super Video CD.
uz@cyrillic: Super Video CD қўйдингиз.

en: You have just inserted a Video CD.
uz@cyrillic: Видео CD қўйдингиз.

en: You have just inserted a Video DVD.
uz@cyrillic: Видео DVD'қўйдингиз.

en: You have just inserted a blank Blu-Ray disc.
uz@cyrillic: Бўш Blu-Ray дискини қўйдингиз.

en: You have just inserted a blank CD.
uz@cyrillic: Бўш CD диск қўйдингиз.

en: You have just inserted a blank DVD.
uz@cyrillic: Бўш DVD диск қўйдингиз.

en: You have just inserted a blank HD DVD.
uz@cyrillic: Бўш HD DVD дискини қўйдингиз.

en: You have just inserted a digital audio player.
uz@cyrillic: Рақамли аудио плейерини қўйдингиз.

en: You have just inserted a medium with digital photos.
uz@cyrillic: Рақамли расмлар бор медиа ташувчини қўйдингиз.

en: You have just inserted an Audio CD.
uz@cyrillic: Аудио CD'қўйдингиз.

en: You have just inserted an Audio DVD.
uz@cyrillic: Аудио DVD'қўйдингиз.

en: You should have received a copy of the GNU General Public License along with Nautilus; if not, write to the Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA
uz@cyrillic: Сиз Nautilus билан бирга GNU General Public License лицензияси нусхасини юборилган бўлиши керак. Агар шундай бўлмаса қуйидаги манзилга хабар қилинг Free Software Foundation, Inc., 51 Franklin Street, Fifth Floor, Boston, MA 02110-1301 USA

en: Zoom
uz@cyrillic: Катталаштириш

en: Zoom In
uz@cyrillic: Катталаштириш

en: Zoom Out
uz@cyrillic: Кичиклаштириш

en: Zoom _In
uz@cyrillic: Ка_тталаштириш

en: Zoom _Out
uz@cyrillic: К_ичиклаштириш

en: Zoom to Default
uz@cyrillic: Андоза масштаб

en: _About
uz@cyrillic: Дастур _ҳақида

en: _Add
uz@cyrillic: _Қўшиш

en: _Add Bookmark
uz@cyrillic: Хатчўп _қўшиш

en: _Add a New Color...
uz@cyrillic: Янги ранг _қўшиш...

en: _Add a New Emblem...
uz@cyrillic: Янги эмблема _қўшиш...

en: _Always
uz@cyrillic: _Ҳар доим

en: _Always perform this action
uz@cyrillic: _Ҳар доим шу амални бажариш

en: _Arrange items:
uz@cyrillic: Элементларни _текислаш:

en: _Ask each time
uz@cyrillic: Ҳар сафар _сўраш

en: _Back
uz@cyrillic: _Орқага

en: _Backgrounds and Emblems...
uz@cyrillic: _Орқа фон ва эмблемалар...

en: _Bookmarks
uz@cyrillic: _Хатчўплар

en: _Browse...
uz@cyrillic: _Танлаш...

en: _Close
uz@cyrillic: _Ёпиш

en: _Close Tab
uz@cyrillic: Табни _ёпиш

en: _Compact
uz@cyrillic: _Ихчам

en: _Computer
uz@cyrillic: _Компьютер

en: _Connect
uz@cyrillic: _Уланиш

en: _Contents
uz@cyrillic: _Мундарижа

en: _Copy Here
uz@cyrillic: Шу ерга _нусха олиш

en: _DVD Video:
uz@cyrillic: _DVD видео:

en: _Default zoom level:
uz@cyrillic: _Андоза катталаштириш даражаси:

en: _Delete
uz@cyrillic: _Олиб ташлаш

en: _Delete Permanently
uz@cyrillic: Бутунлай _олиб ташлаш

en: _Display
uz@cyrillic: _Кўрсатиш

en: _Domain Name:
uz@cyrillic: _Домен:

en: _Double click to open items
uz@cyrillic: Элементларни очиш учун _икки марта босиш

en: _Download
uz@cyrillic: _Ёзиб олиш

en: _Edit
uz@cyrillic: _Таҳрирлаш

en: _Edit Bookmarks...
uz@cyrillic: Хатчўпларни _таҳрирлаш...

en: _Eject
uz@cyrillic: _Чиқариш

en: _Eject Volume
uz@cyrillic: Диск қисмини _чиқариш

en: _Emblems
uz@cyrillic: _Эмблемалар

en: _Empty File
uz@cyrillic: _Бўш файл

en: _File
uz@cyrillic: _Файл

en: _Folder:
uz@cyrillic: _Жилд:

en: _Format
uz@cyrillic: _Форматлаш

en: _Format:
uz@cyrillic: _Формат:

en: _Forward
uz@cyrillic: _Олдинга

en: _Go
uz@cyrillic: _Ўтиш

en: _Group:
uz@cyrillic: _Гуруҳ:

en: _Help
uz@cyrillic: _Ёрдам

en: _Home
uz@cyrillic: _Уй

en: _Home Folder
uz@cyrillic: _Уй жилди

en: _Icons
uz@cyrillic: _Нишончалар

en: _Image:
uz@cyrillic: _Расм:

en: _Invert Selection
uz@cyrillic: _Тескарисига танлаш

en: _Keep Aligned
uz@cyrillic: Текисланган ҳолда _сақлаш

en: _Keyword:
uz@cyrillic: _Калит сўз:

en: _Link Here
uz@cyrillic: Шу ерга _боғлаш

en: _List
uz@cyrillic: _Рўйхат

en: _Local File Only
uz@cyrillic: Фақат _локал файллар

en: _Location (URI):
uz@cyrillic: _Манзил (URI):

en: _Location...
uz@cyrillic: _Манзил...

en: _Location:
uz@cyrillic: _Манзил:

en: _Main Toolbar
uz@cyrillic: _Асосий асбоблар панели

en: _Manually
uz@cyrillic: _Қўлбола

en: _Merge
uz@cyrillic: _Бирлаштириш

en: _Mount
uz@cyrillic: _Улаш

en: _Mount Volume
uz@cyrillic: Диск қисмини _улаш

en: _Move Here
uz@cyrillic: Шу ерга _кўчириш

en: _Music Player:
uz@cyrillic: _Мусиқа плейери:

en: _Network
uz@cyrillic: _Тармоқ

en: _Never
uz@cyrillic: _Ҳеч қачон

en: _Never prompt or start programs on media insertion
uz@cyrillic: Ускуна қўйилганда дастурлар ҳеч қачон ишга туширилмасин.

en: _Next Tab
uz@cyrillic: _Кейинги таб

en: _Only for files smaller than:
uz@cyrillic: _Фақат қуйидагидан кичик файллар учун:

en: _Open
uz@cyrillic: _Очиш

en: _Open Scripts Folder
uz@cyrillic: Скриптлар жилдини _очиш

en: _Open with "%s"
uz@cyrillic: "%s" билан _очиш

en: _Owner:
uz@cyrillic: _Эгаси:

en: _Paste Into Folder
uz@cyrillic: Жилд ичига _қўйиш

en: _Pattern:
uz@cyrillic: _Намуна:

en: _Places
uz@cyrillic: _Жойлар

en: _Port:
uz@cyrillic: _Порт:

en: _Previous Tab
uz@cyrillic: _Олдинги таб

en: _Properties
uz@cyrillic: _Хоссалари

en: _Read
uz@cyrillic: _Ўқиш

en: _Reload
uz@cyrillic: _Қайтадан юклаш

en: _Remove a Color...
uz@cyrillic: Рангни _олиб ташлаш...

en: _Remove an Emblem...
uz@cyrillic: Эмблемани _олиб ташлаш...

en: _Remove...
uz@cyrillic: _Олиб ташлаш...

en: _Rename...
uz@cyrillic: _Номини ўзгартириш...

en: _Replace
uz@cyrillic: Алмаштириш

en: _Rescan
uz@cyrillic: _Қайта қидириш

en: _Restore
uz@cyrillic: _Тиклаш

en: _Retry
uz@cyrillic: _Қайтадан уриниш

en: _Run
uz@cyrillic: _Бажариш

en: _Scripts
uz@cyrillic: _Скриптлар

en: _Search
uz@cyrillic: _Қидириш

en: _Search for Files...
uz@cyrillic: _Файлларни қидириш...

en: _Search for:
uz@cyrillic: _Қидириш:

en: _Server:
uz@cyrillic: _Сервер:

en: _Share:
uz@cyrillic: _Бўлишиш:

en: _Side Pane
uz@cyrillic: _Ён панел

en: _Single click to open items
uz@cyrillic: Элементларни очиш учун _битта босиш

en: _Skip
uz@cyrillic: _Ўтказиб юбориш

en: _Skip files
uz@cyrillic: Файлларни _ўтказиб юбориш

en: _Software:
uz@cyrillic: _Дастур:

en: _Sticky
uz@cyrillic: _Ёпишқоқ

en: _Stop
uz@cyrillic: _Тўхтатиш

en: _Tabs
uz@cyrillic: _Таблар

en: _Text beside icons
uz@cyrillic: _Матн нишончалар ёнида

en: _Trash
uz@cyrillic: _Чиқиндилар қутиси

en: _Type:
uz@cyrillic: _Тури:

en: _Undo
uz@cyrillic: _Бекор қилиш

en: _Unmount
uz@cyrillic: _Узиш

en: _Unmount Volume
uz@cyrillic: Диск қисмини _узиш

en: _Up
uz@cyrillic: _Юқорига

en: _Use a custom command
uz@cyrillic: Бошқа буйруқдан _фойдаланиш

en: _User Name:
uz@cyrillic: _Фойдаланиувчи:

en: _View
uz@cyrillic: _Кўриниш

en: _Write
uz@cyrillic: _Ёзиш

en: access
uz@cyrillic: рухсат

en: by Modification _Date
uz@cyrillic: ўзгартириш _санаси бўйича

en: by _Emblems
uz@cyrillic: _Эмблемалар бўйича

en: by _Name
uz@cyrillic: _Номи бўйича

en: by _Size
uz@cyrillic: _Ҳажми бўйича

en: by _Type
uz@cyrillic: _Тури бўйича

en: create/delete
uz@cyrillic: яратиш/олиб ташлаш

en: free
uz@cyrillic: бўш

en: link
uz@cyrillic: боғлама

en: link (broken)
uz@cyrillic: боғлама (бузуқ)

en: loading...
uz@cyrillic: юкланмоқда...

en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
uz@cyrillic: nautilus: %s URI'лар билан бирга қўлланилмайди.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
uz@cyrillic: nautilus: --check бошқа параметрлар билан бирга қўлланилмайди.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
uz@cyrillic: nautilus: --geometry бирдан ортиқ URI билан бирга қўлланилмайди.

en: nd copy)
uz@cyrillic: -чи нусха)

en: new file
uz@cyrillic: янги файл

en: no
uz@cyrillic: йўқ

en: on the desktop
uz@cyrillic: иш столида

en: open a browser window.
uz@cyrillic: браузер ойнасини очиш.

en: pointing at "%s"
uz@cyrillic: "%s" кўрсатилмоқда

en: rd copy)
uz@cyrillic: -чи нусха)

en: read
uz@cyrillic: ўқиш

en: st copy)
uz@cyrillic: -чи нусха)

en: th copy)
uz@cyrillic: -чи нусха)

en: today
uz@cyrillic: бугун

en: today at %-I:%M %p
uz@cyrillic: бугун соат %-H:%M да

en: today at %-I:%M:%S %p
uz@cyrillic: бугун соат %-H:%M:%S да

en: today at 00:00 PM
uz@cyrillic: бугун соат saat 00:00

en: today at 00:00:00 PM
uz@cyrillic: бугун соат 00:00:00 да

en: today, %-I:%M %p
uz@cyrillic: бугун соат %-H:%M да

en: today, 00:00 PM
uz@cyrillic: бугун соат 00:00 да

en: unknown
uz@cyrillic: номаълум

en: unknown MIME type
uz@cyrillic: номаълум MIME тури

en: unknown type
uz@cyrillic: номаълум тур

en: untitled folder
uz@cyrillic: номсиз жилд

en: used
uz@cyrillic: ишлатилган

en: write
uz@cyrillic: ёзиш

en: yesterday
uz@cyrillic: кеча

en: yesterday at %-I:%M %p
uz@cyrillic: кеча соат %-H:%M да

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
uz@cyrillic: кеча соат %-H:%M:%S да

en: yesterday at 00:00 PM
uz@cyrillic: кеча соат 00:00 да

en: yesterday at 00:00:00 PM
uz@cyrillic: кеча соат 00:00:00 да

en: yesterday, %-I:%M %p
uz@cyrillic: кеча соат %-H:%M да

en: yesterday, 00:00 PM
uz@cyrillic: кеча соат 00:00 да
