gnome-control-center-2.0 trunk - en to uz translation catalogue (309 entries)

en: %d Hz
uz: %d Gs

en: - GNOME Keyboard Preferences
uz: - GNOME klaviatura parametrlari

en: /_About
uz: /_Haqida

en: /_Preferences
uz: /_Parametrlar

en: <Unknown Action>
uz: <Nomaʼlum amal>

en: <b>Assistive Technologies</b>
uz: <b>Yordamchi texnologiyalar</b>

en: <b>C_olors</b>
uz: <b>_Ranglar</b>

en: <b>Di_rect internet connection</b>
uz: <b>Internetga _toʻgʻridan-toʻgʻri ulanish</b>

en: <b>Drag and Drop</b>
uz: <b>Ushlab olib qoʻyish</b>

en: <b>Email</b>
uz: <b>El.pochta</b>

en: <b>Home</b>
uz: <b>Uy</b>

en: <b>Menus and Toolbars</b>
uz: <b>Menyu va asboblar paneli</b>

en: <b>Multimedia Player</b>
uz: <b>Multimedia pleyeri</b>

en: <b>Open %s</b>
uz: <b>%s'ni ochish</b>

en: <b>Open with "%s"</b>
uz: <b>"%s" bilan ochish</b>

en: <b>Open</b>
uz: <b>Ochish</b>

en: <b>Preferences</b>
uz: <b>Parametrlar</b>

en: <b>Preview</b>
uz: <b>Oldindan koʻrish</b>

en: <b>Start %s</b>
uz: <b>%s'ni ishga tushirish</b>

en: <b>Telephone</b>
uz: <b>Telefon</b>

en: <b>Terminal Emulator</b>
uz: <b>Terminal emulyatori</b>

en: <b>Text Editor</b>
uz: <b>Matn tahrirchisi</b>

en: <b>Video Player</b>
uz: <b>Video pleyer</b>

en: <b>Web Browser</b>
uz: <b>Veb-brauzer</b>

en: <b>Web</b>
uz: <b>WWW</b>

en: <b>Window Selection</b>
uz: <b>Oyna tanlash</b>

en: <b>Work</b>
uz: <b>Ish</b>

en: <b>_Automatic proxy configuration</b>
uz: <b>Proksi moslamasini _avto-aniqlash</b>

en: <b>_Manual proxy configuration</b>
uz: <b>Proksi moslamalarini _qoʻlbola koʻrsatish</b>

en: <b>_Use authentication</b>
uz: <b>Tasdiqlashdan _foydalanish</b>

en: <b>_Wallpaper</b>
uz: <b>_Gulqogʻoz</b>

en: <small><i>Fast</i></small>
uz: <small><i>Tez</i></small>

en: <small><i>Long</i></small>
uz: <small><i>Uzun</i></small>

en: <small><i>Short</i></small>
uz: <small><i>Qisqa</i></small>

en: <small><i>Slow</i></small>
uz: <small><i>Sekin</i></small>

en: <span size="larger" weight="bold">Change your password</span>
uz: <span size="larger" weight="bold">Maxfiy soʻzni oʻzgartirish</span>

en: A system error has occurred
uz: Tizimda xatolik roʻy berdi

en: A_ddress:
uz: _Manzil:

en: A_ssistant:
uz: _Yordamchi:

en: About %s
uz: %s haqida

en: About Me
uz: Men haqimda

en: Accel Mode
uz: Akselerator usuli

en: Accelerator key
uz: Akselerator tugmasi

en: Accelerator keycode
uz: Akselerator tugmasi kodi

en: Accelerator modifiers
uz: Akselerator modifikatorlari

en: Accessible Lo_gin
uz: Tizimga _kirishdagi yordamchi texnologiyalar

en: Action
uz: Amal

en: Add Wallpaper
uz: Gulqogʻoz qoʻshish

en: Address
uz: Manzil

en: Alert Buttons
uz: Ogohlantirish tugmalari

en: Alert Type
uz: Ogohlantirish turi

en: All Files
uz: Hamma fayllar

en: All files
uz: Hamma fayllar

en: Appearance
uz: Tashqi koʻrinishi

en: Appearance Preferences
uz: Tashqi koʻrinishni moslash

en: Apply Font
uz: Shriftni qoʻllash

en: Apply New Theme
uz: Yangi mavzu qoʻllansin

en: Assign shortcut keys to commands
uz: Buyruqlarga tugmalar birikmasi tayinlash

en: Authenticated!
uz: Tasdiqlandi!

en: Autoconfiguration _URL:
uz: Avto-moslash _URL'i:

en: Background
uz: Orqa fon

en: Banshee Music Player
uz: Banshee musiqiy pleyeri

en: Best _shapes
uz: Eng yaxshi _shakllar

en: Best co_ntrast
uz: Eng yaxshi ko_ntrast

en: C_ity:
uz: _Shahar:

en: C_ompany:
uz: _Tashkilot:

en: C_ut
uz: K_yesish

en: Cale_ndar:
uz: Ta_qvim:

en: Change Passwo_rd...
uz: Maxfiy _soʻzni oʻzgartirish...

en: Change pa_ssword
uz: Maxfiy s_oʻzni oʻzgartirish

en: Change password
uz: Maxfiy soʻzni oʻzgartirish

en: Change screen resolution
uz: Ekran oʻlchamini oʻzgartirish

en: Changing your cursor theme takes effect the next time you log in.
uz: Kursor mavzusi keyingi safar tizimga kirganda kuchga kiradi.

en: Checking password...
uz: Maxfiy soʻz tekshirilmoqda...

en: Choose a Keyboard Model
uz: Klaviatura rusumini tanlang

en: Choose a Layout
uz: Tugmalar tartibini tanlang

en: Ci_ty:
uz: Sh_ahar:

en: Click <b>Change password</b> to change your password.
uz: Maxfiy soʻzni oʻzgartirish uchun <b>Maxfiy soʻzni oʻzgartirish</b> tugmasini bosing.

en: Close and _Log Out
uz: Yopish va tizimdan _chiqish

en: Co_mmand:
uz: Buy_ruq:

en: Co_untry:
uz: _Davlat:

en: Colors
uz: Ranglar

en: Control Center
uz: Boshqaruv markazi

en: Copying '%s'
uz: '%s' nusxa olinmoqda

en: Copying file: %u of %u
uz: Fayldan nusxa olinmoqda: %u dan %u

en: Copying files
uz: Fayllardan nusxa olinmoqda

en: Copyright:
uz: Mualliflik huquqi:

en: Cou_ntry:
uz: Dav_lat:

en: Could not load the main interface
uz: Asosiy interfeysni yuklab boʻlmadi

en: Couldn't find the file '%s'.
    
    Please make sure it exists and try again, or choose a different background picture.
uz: '%s' faylini topib boʻlmadi.
    
    Iltimos uni mavjudligini tekshirib koʻring va qayta urinib koʻring yoki boshqa orqa fon rasmini tanlang.

en: Current URI index
uz: Joriy URI indeksi

en: Current URI index - starts from 1
uz: Joriy URI indeksi - 1'dan boshlanadi

en: Current _password:
uz: Joriy _maxfiy soʻz:

en: Custom
uz: Boshqa

en: D_etails...
uz: _Tafsilotlar...

en: Debian Terminal Emulator
uz: Debian terminal emulyatori

en: Default
uz: Andoza

en: Default Pointer
uz: Andoza koʻrsatgich

en: Delete
uz: Olib tashlash

en: Des_ktop font:
uz: Ish _stoli shrifti:

en: Description:
uz: Taʼrifi:

en: Desktop
uz: Ish stoli

en: Disabled
uz: Oʻchirilgan

en: Edit
uz: Tahrirlash

en: Epiphany Web Browser
uz: Epiphany veb brauzeri

en: Error saving configuration: %s
uz: Moslamani saqlash xatoligi: %s

en: Evolution Mail Reader
uz: Evolution pochta klienti

en: Failed to create temporary directory
uz: Vaqtinchalik direktoriya yaratib boʻlmadi

en: File System
uz: Fayl tizimi

en: Filter
uz: Filtr

en: Font may be too large
uz: Shrift juda katta boʻlishi mumkin

en: Font size (default: 64)
uz: Shrift oʻlchami (andoza: 64)

en: Fonts
uz: Shriftlar

en: Full Name
uz: Toʻliq ism

en: GNOME Terminal
uz: GNOME terminali

en: GNOME Theme %s correctly installed
uz: %s Gnome mavzusi muvaffaqiyatli oʻrnatildi

en: Gnome Theme Package
uz: Gnome mavzu paketi

en: Groups
uz: Guruhlar

en: H_TTP proxy:
uz: H_TTP proksi:

en: Help
uz: Yordam

en: Hom_e:
uz: U_y:

en: I don't know how to open the file '%s'.
    Perhaps it's a kind of picture that is not yet supported.
    
    Please select a different picture instead.
uz: '%s' faylini qanday ochish mumkin.
    Balki bu rasm turi xali qoʻllanilmasligi mumkin.
    
    Iltimos buning oʻrniga boshqa rasm tanlang.

en: Icons
uz: Nishonchalar

en: Image/label border
uz: Rasm/yorliq chegarasi

en: Images
uz: Rasmlar

en: Insufficient permissions to install the theme in:
    %s
uz: Mavzuni quyidagi manzilga oʻrnatish uchun huquq yetarli emas:
    %s

en: Interface
uz: Interfeys

en: Keep Current Theme
uz: Joriy mavzu saqlab qolinsin

en: Key
uz: Kalit

en: Keyboard
uz: Klaviatura

en: Keyboard Preferences
uz: Klaviatura moslamalari

en: Keyboard Shortcuts
uz: Klaviatura tugmalar birikmasi:

en: Keyboard _model:
uz: Klaviatura _rusumi:

en: Large
uz: Katta

en: Large Pointer
uz: Katta koʻrsatgich

en: Large Pointer - Current
uz: Katta koʻrsatgich - joriy

en: Large White Pointer
uz: Katta oq koʻrsatgich

en: Large White Pointer - Current
uz: Katta oq koʻrsatgich - joriy

en: Layout
uz: Tugmalar tartibi

en: Maximize
uz: Yoyish

en: Minimize
uz: Yigʻish

en: Mouse
uz: Sichqoncha

en: Mouse Keys
uz: Sichqoncha tugmalari

en: Mouse Preferences
uz: Sichqoncha moslamalari

en: Move to Trash
uz: Chiqindilar qutisiga olib tashlash

en: Muine Music Player
uz: Muine musiqa pleyeri

en: N_one
uz: _Yoʻq

en: Name:
uz: Nomi:

en: Network Proxy
uz: Tarmoq proksisi

en: Network Proxy Preferences
uz: Tarmoq proksi moslamalari

en: Network Servers
uz: Tarmoq serverlari

en: New Document
uz: Yangi hujjat

en: New File
uz: Yangi  fayl

en: New Spreadsheet
uz: Yangi elektron jadval

en: No Image
uz: Rasmsiz

en: No Wallpaper
uz: Gulqogʻozsiz

en: No theme file location specified to install
uz: Oʻrnatish uchun mavzu fayli yoʻli koʻrsatilmagan

en: None
uz: Yoʻq

en: Normal
uz: Oʻrtacha

en: Open File
uz: Faylni ochish

en: Open a dialog to specify the color
uz: Rangni koʻrsatish uchun dialogni ochish

en: Open in File Manager
uz: Fayl menejerida ochish

en: Open link in new _tab
uz: Bogʻlamani yangi _tabda ochish

en: Open link in new _window
uz: Bogʻlamani yangi _oynada ochish

en: Open link with web browser _default
uz: Bogʻlamani brauzer _andozasi bilan ochish

en: Open with Default Application
uz: Andoza dastur bilan ochish

en: Other
uz: Boshqa

en: P.O. _box:
uz: Pochta q_utisi:

en: P._O. box:
uz: _Pochta qutisi:

en: Personal Info
uz: Shaxsiy maʼlumot

en: Please make sure that the applet is properly installed
uz: Iltimos aplet toʻgʻri oʻrnatilganligiga ishonch xosil qiling

en: Please select an image.
uz: Iltimos rasm tanlang.

en: Please type your password in the <b>New password</b> field.
uz: Iltimos <b>yangi maxfiy soʻz</b> maydoniga maxfiy soʻzni kiriting.

en: Preview:
uz: Oldindan koʻrish:

en: Proxy Configuration
uz: Proksi parametrlari

en: R_esolution:
uz: Oʻ_lchami:

en: Re_fresh rate:
uz: _Yangilanish darajasi

en: Remove from System Items
uz: Tizim elementlaridan olib tashlash

en: Rename...
uz: Nomini oʻzgartirish...

en: Reset to De_faults
uz: _Andoza parametrlarni tiklash

en: Rhythmbox Music Player
uz: Rhythmbox musiqa pleyeri

en: Run in t_erminal
uz: T_yerminalda bajarish

en: S_peed:
uz: _Tezlik:

en: Save File
uz: Faylni saqlash

en: Save _background image
uz: _Orqa fon rasmini saqlash

en: Screen Resolution
uz: Ekran oʻlchami

en: Search
uz: Qidirish

en: Select Image
uz: Rasmni tanlang

en: Select Theme
uz: Mavzuni tanlash

en: Select your default applications
uz: Andoza dasturni tanlang

en: Select your photo
uz: Rasm tanlang

en: Separate _layout for each window
uz: Har bir oyna uchun alohida _tugmalar tartibi

en: Set your personal information
uz: Shaxsiy maʼlumotlaringiz

en: Set your window properties
uz: Oyna moslamalarini oʻrnatish

en: Shortcut
uz: Tugmalar birikmasi

en: Show _icons in menus
uz: Menyularda _nishonchalarni koʻrsatish

en: Show more _details
uz: _Tafsilotlarni koʻrsatish

en: Small
uz: Kichkina

en: Sound
uz: Tovush

en: Specify the filename of a theme to install
uz: Oʻrnatiladigan mavzu fayli nomini koʻrsating

en: Standard XTerminal
uz: Andoza X-terminali

en: Style:
uz: Uslubi:

en: System
uz: Tizim

en: System error: %s.
uz: Tizim xatosi: %s.

en: Text
uz: Matn

en: That password was incorrect.
uz: Maxfiy soʻz xato.

en: The GNOME configuration tool
uz: GNOME moslash vositasi

en: The buttons shown in the alert dialog
uz: Ogohlantirish oynasida koʻrsatiladigan tugmalar

en: The new password must contain numeric or special character(s).
uz: Yangi maxfiy soʻz raqam va maxsus belgi(lar)dan iborat boʻlishi kerak.

en: The old and new passwords are the same.
uz: Eski va yangi maxfiy soʻz bir xil.

en: The old and new passwords are too similar.
uz: Eski va yangi maxfiy soʻz juda oʻxshash.

en: The password is too short.
uz: Maxfiy soʻz juda qisqa.

en: The password is too simple.
uz: Maxfiy soʻz juda oddiy.

en: The quick brown fox jumps over the lazy dog. 0123456789
uz: Oq choynakka oq qopqoq, koʻk choynakka koʻk qopqoq. 0123456789

en: The theme "%s" has been installed.
uz: "%s" mavzu oʻrnatildi.

en: The theme already exists. Would you like to replace it?
uz: Mavzu allaqachon mavjud. Almashtirishni istaysizmi?

en: The two passwords are not equal.
uz: Ikkala maxfiy soʻz mos kelmadi.

en: The type of accelerator.
uz: Akselerator turi.

en: The type of alert
uz: Ogohlantirish turi

en: Theme
uz: Mavzu

en: Theme Installer
uz: Mavzu oʻrnatgich

en: Theme Packages
uz: Mavzu paketlari

en: Theme cannot be deleted
uz: Mavzuni olib tashlab boʻlmaydi

en: There was an error displaying help: %s
uz: Yordam faylini koʻrsatishda xatolik yuz berdi: %s

en: There was an error while trying to get the addressbook information
    Evolution Data Server can't handle the protocol
uz: Manzillar daftaridan maʼlumot olib boʻlmadi.
    Evolution maʼlumot serveri protokolni qoʻllamaydi

en: Total URIs
uz: Jami URI

en: Total number of URIs
uz: Jami URI soni

en: Totem Movie Player
uz: Totem pleyeri

en: Type:
uz: Turi:

en: UI Control
uz: Grafik interfeys boshqaruvi

en: U_sername:
uz: F_oydalunuvchi:

en: Unable to open address book
uz: Manzillar daftarini ochib boʻlmadi

en: Unknown
uz: Nomaʼlum

en: Unknown login ID, the user database might be corrupted
uz: Nomaʼlum foydalanuvchi ID'si. foydalanuvchi maʼlumot bazasi zararlangan boʻlishi mumkin

en: Upgrade
uz: Yangilash

en: Use previous font
uz: Oldingi shriftdan foydalanish

en: Use selected font
uz: Tanlangan shriftdan foydalanish

en: User name:
uz: Foydalanuvchi nomi:

en: Vendors
uz: Ish.chiqaruvchilar

en: Version:
uz: Versiyasi:

en: White Pointer
uz: Oq koʻrsatgich

en: White Pointer - Current
uz: Oq koʻrsatgich - joriy

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
uz: Ogohlantirish dialogidagi rasm va yorliqlarning kengligi

en: Window Border
uz: Oyna chegarasi

en: Window Preferences
uz: Oyna parametrlari

en: Windows
uz: Oynalar

en: Wor_k:
uz: I_sh:

en: Work _fax:
uz: _Faks (ish):

en: Would you like to apply it now, or keep your current theme?
uz: Uni qoʻllashni istaysizmi yoki joriy mavzuni saqlab qolasizmi?

en: Would you like to delete this theme?
uz: Ushbu mavzuni olib tashlashni istaysizmi?

en: Written by Richard Hult <richard@imendio.com>
uz: Muallif: Richard Xalt (Richard Hult) <richard@imendio.com>

en: Your password has been changed since you initially authenticated! Please re-authenticate.
uz: Maxfiy soʻzingiz keyingi safargi tasdiqlanishdan keyin oʻzgartiriladi! Iltimos qayta tasdiqlang.

en: Your password has been changed.
uz: Maxfiy soʻzingiz oʻzgartirildi.

en: Zip/_Postal code:
uz: _Pochta indeksi:

en: [WALLPAPER...]
uz: [GULQOGʻOZ...]

en: _Add...
uz: _Qoʻshish...

en: _Address:
uz: _Manzil:

en: _Application font:
uz: _Dastur shrifti:

en: _Authenticate
uz: _Tasdiqlash

en: _Copy
uz: _Nusxa olish

en: _Delay:
uz: _Kechikish:

en: _Department:
uz: _Boʻlim:

en: _Description:
uz: _Taʼrifi:

en: _Details
uz: _Tafsilotlar

en: _Document font:
uz: _Hujjat shrifti:

en: _Enable assistive technologies
uz: Yordamchi texnologiyalarni _yoqish

en: _FTP proxy:
uz: _FTP proksi:

en: _File
uz: _Fayl

en: _Home page:
uz: _Uy sahifasi:

en: _Home:
uz: _Uy:

en: _Input boxes:
uz: _Kiritish maydonlari:

en: _Install...
uz: _Oʻrnatish...

en: _Keyboard Accessibility
uz: _Klaviatura maxsus imkoniyatlari

en: _Manager:
uz: _Boshqaruvchi:

en: _Medium
uz: _Oʻrtacha

en: _Mobile:
uz: Uyali telefon:

en: _Name:
uz: _Nomi:

en: _New
uz: _Yangi

en: _New password:
uz: _Yangi maxfiy soʻz:

en: _None
uz: _Yoʻq

en: _Open
uz: _Ochish

en: _Overwrite
uz: _Almashtirish

en: _Password:
uz: _Maxfiy soʻz:

en: _Paste
uz: _Qoʻyish

en: _Print
uz: _Bosib chiqarish

en: _Quit
uz: _Chiqish

en: _Reset to Defaults
uz: Andoza qiymatga _qaytarish

en: _Resolution:
uz: _Oʻlchami:

en: _Save
uz: _Saqlash

en: _Secure HTTP proxy:
uz: HTTP_S proksi:

en: _Select
uz: _Tanlash

en: _Selected items:
uz: _Tanlangan elementlar:

en: _Selected layouts:
uz: _Tanlangan tugmalar tartibi:

en: _Size:
uz: _Hajmi:

en: _Speed:
uz: _Tezlik:

en: _Style:
uz: _Uslub:

en: _Type to test settings:
uz: Parametrlarni _sinash maydoni:

en: _Use the same proxy for all protocols
uz: Barcha protokollar uchun bitta proksidan _foydalanish

en: _Variants:
uz: _Variantlar:

en: _Vendors:
uz: _Ish.chiqaruvchilar:

en: _Window title font:
uz: _Oyna sarlavhasi shrifti:

en: _Windows:
uz: _Oynalar:

en: _Work:
uz: _Ish:

en: _Zip/Postal code:
uz: Pochta _indeksi:

en: filename
uz: fayl nomi

en: minutes
uz: daqiqa

en: page
uz: sahifa

en: pixel | pixels
uz[0]: piksel
uz[1]: piksel

en: seconds
uz: soniya
