Nautilus 2.2.0.2 - en to wa translation catalogue (472 entries)

en:  (another copy)
wa:  (ene ôte copeye)

en:  (copy)
wa:  (copeye)

en:  (invalid Unicode)
wa:  (unicôde nén valide)

en:  1/ 1/00,  1:00 AM
wa:  1/ 1/ 0,  1:00 AM

en: "%s" selected
wa: «%s» tchoezi

en: "%s" selected (%s)
wa: «%s» tchoezi (%s)

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
wa: %A %-d di %B %Y a %-H:%M:%S

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
wa: %a %-d di %b %Y a %-H:%M

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
wa: %a %-d di %b %Y a %-H:%M:%S

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
wa: %-d di %b %Y a %-H:%M

en: %b %-d %Y, %-I:%M %p
wa: %-d di %b %Y, %-H:%M

en: %dnd link to %s
wa: %dinme loyén viè %s

en: %drd link to %s
wa: %dinme loyén viè %s

en: %dst link to %s
wa: %dî loyén viè %s

en: %dth link to %s
wa: %dinnme loyén viè %s

en: %ld of %ld
wa: %ld di %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
wa: %-d/%m/%y, %-H:%M

en: %m/%d/%y
wa: %d/%m/%y

en: %s (%dnd copy)%s
wa: %s (%dinme copeye)%s

en: %s (%drd copy)%s
wa: %s (%dinme copeye)%s

en: %s (%dst copy)%s
wa: %s (%dire copeye)%s

en: %s (%dth copy)%s
wa: %s (%dinme copeye)%s

en: %s (another copy)%s
wa: %s (ôte copeye)%s

en: %s (copy)%s
wa: %s (copeye)%s

en: %s Properties
wa: Prôpietés di %s

en: %s's Home
wa: Rid. måjhon da %s

en: (Empty)
wa: (Vude)

en: 00/00/00, 00:00 PM
wa: 00/00/00, 00:00

en: 1 GB
wa: 1 Go

en: 1 MB
wa: 1 Mo

en: 10 MB
wa: 10 Mo

en: 100 K
wa: 100 Ko

en: 100 KB
wa: 100 Ko

en: 100 MB
wa: 100 Mo

en: 3 MB
wa: 3 Mo

en: 5 MB
wa: 5 Mo

en: 500 K
wa: 500 Ko

en: 500 KB
wa: 500 Ko

en: <b>_Bookmarks</b>
wa: <b>_Rimåkes</b>

en: <b>_Location</b>
wa: <b>_Eplaeçmint</b>

en: <b>_Name</b>
wa: <b>_No</b>

en: <span weight="bold">Default View</span>
wa: <span weight="bold">Prémetowe vuwe</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
wa: <span weight="bold">Fitchîs tecse enondåves</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
wa: <span weight="bold">Ridants</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
wa: <span weight="bold">Tecse des imådjetes</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
wa: <span weight="bold">Prémetowès valixhances del vuwe pa imådjetes</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
wa: <span weight="bold">Prémetowès valixhances del vuwe e djivêye</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
wa: <span weight="bold">Fitchîs son</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
wa: <span weight="bold">Fitchîs tecse</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
wa: <span weight="bold">Batch</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
wa: <span weight="bold">Prémetowès valixhances del vuwe en åbe</span>

en: ? bytes
wa: ? octets

en: ? items
wa: ? cayets

en: A Teal variation of the Crux theme.
wa: Variåcion do tinme «Crux» avou des måvès coleurs

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
wa: On tinme fwait po-z aler avou l' evironmint GNOME classike.

en: About Scripts
wa: Å dfait des scripes

en: Accessed:
wa: Dierin accès:

en: Activate items with a _double click
wa: Mete en alaedje les cayets avou on _dobe clitchaedje

en: Activate items with a _single click
wa: Mete en alaedje les cayets avou on _simpe clitchaedje

en: Alert Buttons
wa: Botons d' abranle

en: Alert Type
wa: Sôre d' abranle

en: All further errors shown only on terminal.
wa: Totes les arokes shuvantes si håynêyront sol terminå seulmint.

en: Always
wa: Tofer

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
wa: Variåcion «Eggplant» do tinme «Crux»

en: Application
wa: Programe

en: Applications
wa: Programes

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
wa: Estoz seur do voleur disfacer «%s» po do bon?

en: Arran_ge Items
wa: _Rindjî les cayets

en: Art
wa: Årt

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
wa: _Dimander dvant do vudî l' batch ou di oister des fitchîs

en: Azul
wa: Azur

en: Background
wa: Fond

en: Basic
wa: Di båze

en: Behavior
wa: Dujhance

en: Black
wa: Noer

en: By Modification Date
wa: Pa date di candjmint

en: By Modification _Date
wa: Pa _date di candjmint

en: By Name
wa: Pa no

en: By Size
wa: Pa grandeu

en: By Type
wa: Pa sôre

en: By _Name
wa: Pa _no

en: By _Size
wa: Pa _grandeu

en: By _Type
wa: Pa _sôre

en: C_ancel Remove
wa: _Disfé li oistaedje

en: C_olors
wa: _Coleurs

en: Cancel
wa: Rinoncî

en: Cancel Open?
wa: Rinoncî a drovi?

en: Cancel Rename?
wa: Rinoncî a rlomer?

en: Cancel Showing Properties Window?
wa: Rinoncî a håyner l' purnea des prôpietés?

en: Certified
wa: Acertiné

en: Chalk
wa: Croye

en: Change Desktop _Background
wa: Candjî l' _fond do scribanne

en: Change how files are managed
wa: Candjî l' manire ki les fitchîs sont manaedjîs

en: Charcoal
wa: Hoye

en: Clear History
wa: Netyî l' istwere

en: Close _All Windows
wa: Clôre _tos les purneas

en: Close the side pane
wa: Clôre li panea di costé

en: Color _name:
wa: _No del coleur:

en: Color _value:
wa: _Valixhance del coleur:

en: Color of the selection box
wa: Coleur pol boesse di tchoezixhaedje

en: Colors:
wa: Coleurs:

en: Content View
wa: Håynaedje do contnou

en: Contents:
wa: Å dvins:

en: Cool
wa: Frisse

en: Copy the selected text to the clipboard
wa: Copyî l' tecse tchoezi e l' tchapea emacralé

en: Copying
wa: Dji copeye

en: Copying files
wa: Dji copeye les fitchîs

en: Create L_auncher
wa: Ahiver _enondeu

en: Create _Folder
wa: Ahiver _ridant

en: Create a new empty folder inside this folder
wa: Ahiver on novea vude ridant å dvins di ç' ridant chal

en: Create a new launcher
wa: Ahiver on novea enondeu

en: Cu_t File
wa: Cô_per l' fitchî

en: Cu_t Files
wa: Cô_per les fitchîs

en: Current Nautilus theme (deprecated)
wa: Tinme do moumint di Nautilus (vî)

en: Cursor Position
wa: Eplaeçmint do cursoe

en: Custom Background Set
wa: Eshonna da vosse pol fond

en: Custom Side Pane Background Set
wa: Eshonna da vosse pol fond do panea di costé

en: Cut _Text
wa: Cô_per l' tecse

en: Cut the selected text to the clipboard
wa: Côper l' tecse tchoezi eyet l' mete dins l' tchapea emacralé

en: Danger
wa: Dandjî

en: Danube
wa: Aiwe di Danube

en: Date Modified
wa: Dierin candjmint

en: Default Background Color
wa: Prémetowe coleur pol fond

en: Default Background Filename
wa: Prémetou no d' fitchî pol fond

en: Default Side Pane Background Color
wa: Prémetowe coleur di fond pol panea di costé

en: Default Side Pane Background Filename
wa: No d' fitchî pol prémetou fond do panea di costé

en: Default _zoom level:
wa: Prémetou livea di _zoumaedje:

en: Default folder viewer
wa: Prémetou håyneu di ridants

en: Default icon zoom level
wa: Prémetou livea di zoumaedje po ls imådjetes

en: Default list zoom level
wa: Prémetou livea di zoumaedje po les djivêyes

en: Default sort order
wa: Prémetou ôre po relére

en: Default zoom level used by the icon view.
wa: Li prémetou livea di zoumaedje a-z eployî pol vuwe en imådjetes.

en: Default zoom level used by the list view.
wa: Li prémetou livea di zoumaedje a-z eployî pol vuwe e djivêye.

en: Delete From Trash?
wa: Disfacer foû do batch?

en: Delete Immediately?
wa: Disfacer do côp?

en: Delete all items in the Trash
wa: Disfacer tos les cayets k' i gn a-st e batch

en: Delete?
wa: Disfacer?

en: Deleting
wa: Dji disface

en: Deleting files
wa: Dji disface les fitchîs

en: Desktop
wa: Sicribanne

en: Desktop font
wa: Fonte pol sicribanne

en: Desktop home icon name
wa: No del imådjete «måjhon» do scribanne

en: Desktop trash icon name
wa: No del imådjete do batch

en: Display Nautilus help
wa: Mostrer l' aidance di Nautilus

en: Display _files when they are clicked
wa: _Håyner les fitchîs cwand k' on clitche dizeur

en: Distinguished
wa: Riclamé

en: Documents
wa: Documints

en: Dots
wa: Ponts

en: Draft
wa: Brouyon

en: Draw a frame around unselected text
wa: Dessiner on cåde åtoû do tecse nén tchoezi

en: Duplicate each selected item
wa: Copyî e dobe tchaeke des cayets tchoezis

en: E_ject
wa: Fé re_xhe

en: E_xecute
wa: _Enonder

en: E_xecute files when they are clicked
wa: _Enonder les fitchîs cwand c' est k' on clitche dizeur

en: Eclipse
wa: Eclipe

en: Edit
wa: Candjî

en: Edit Bookmarks
wa: Candjî les rmåkes

en: Empty Trash
wa: Vudî l' batch

en: Empty _Trash
wa: _Vudî l' batch

en: Emptying the Trash
wa: Dji vude li batch

en: Envy
wa: Eveye

en: Erase
wa: Disfacer

en: Factory for Nautilus shell and file manager
wa: Oujhene pol shell eyet manaedjeu di fitchîs Nautilus

en: Favorite
wa: Favorit

en: Favorite applications
wa: Programes favorits

en: Favorites
wa: Favorits

en: File Management
wa: Manaedjmint des fitchîs

en: File Management Preferences
wa: Preferinces pol manaedjmint des fitchîs

en: File Manager
wa: Manaedjeu di fitchîs

en: File group:
wa: Groupe do fitchî:

en: File owner:
wa: Prôpietåre do fitchî:

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
wa: No do fitchî pol prémetou fond do panea di costé. Seulmint eployî si «side_pane_background_set» est metou.

en: Files deleted:
wa: Fitchîs disfacés:

en: Finishing Move...
wa: Finixhant d' bodjî...

en: Floral
wa: Florixhåjhe

en: Frame Text
wa: Cåde tecse

en: Free space:
wa: Plaece libe:

en: From:
wa: Di:

en: GConf error:
      %s
wa: Aroke di GConf:
      %s

en: GConf error: %s
wa: Aroke di GConf: %s

en: GEOMETRY
wa: DJEYOMETREYE

en: Go To:
wa: Potchî a:

en: Grapefruit
wa: Reujhins

en: Group:
wa: Groupe:

en: History
wa: Istwere

en: Home Folder
wa: Ridant måjhon

en: Home icon visible on desktop
wa: Imådjete «måjhon» veyåve sol sicribanne

en: Ice
wa: Glaece

en: Icon View
wa: Vuwe en imådjetes

en: Icons
wa: Imådjetes

en: Image
wa: Imådje

en: Image/label border
wa: Boirdeure imådje/etikete

en: Images Only
wa: Rén k' les imådjes

en: Important
wa: Impôrtant

en: Information
wa: Informåcion

en: Input Methods
wa: Metôdes d' intrêye

en: Justification
wa: Djustifiaedje

en: Keep icons sorted by modification date in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes pal date do dierin candjmint, e royes

en: Keep icons sorted by name in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes på no, e royes

en: Keep icons sorted by size in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes pal grandeu, e royes

en: Keep icons sorted by type in rows
wa: Wårder les imådjetes reléjhowes pal sôre, e royes

en: Last changed:
wa: Dierin candjmint:

en: Leaf
wa: Foyes

en: Lemon
wa: Citron

en: Link target:
wa: Såme do loyén:

en: List
wa: Djivêye

en: List View
wa: Vuwe e djivêye

en: Loading...
wa: Dji tchedje...

en: Local Files Only
wa: Rén k' les fitchîs locås

en: Local Images Only
wa: Rén k' les imådjes locåles

en: Location _Bar
wa: Bår d' _eplaeçmint

en: Location:
wa: Eplaeçmint:

en: MIME type
wa: sôre MIME

en: MIME type:
wa: Sôre MIME:

en: Ma_ke Link
wa: _Fé on loyén

en: Ma_ke Links
wa: _Fé des loyéns

en: Mail
wa: Emile

en: Make the selected icon stretchable
wa: Candjî l' grandeu del tchoezeye imådjete

en: Mango
wa: Mangue

en: Manually
wa: Al mwin

en: Mo_ve to Trash
wa: Evoyî å _batch

en: Modified:
wa: Dierin candjmint:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
wa: mie, 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
wa: mie, 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Mount Error
wa: Aroke di montaedje

en: Move each selected item to the Trash
wa: Taper tchaeke cayet di tchoezi å batch

en: Moving
wa: Dji bodje

en: Moving files
wa: Dji bodje les fitchî

en: Moving files to the Trash
wa: Dji bodje les fitchîs e batch

en: Name
wa: No

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
wa: No do tinme di Nautilus a-z eployî. Çouchal n' est pus l' boune manire di fé a pårti del modêye 2.2 di Nautilus, eployîz purade li tinme des imådjetes s' i vs plait.

en: Nautilus
wa: Nautilus.

en: Nautilus factory
wa: Oujhene Nautilus

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
wa: Nautilus est on shell grafike po GNOME ki permete di manaedjî åjheymint vos fitchîs eyet vosse sistinme.

en: Nautilus shell
wa: Shell di Nautilus

en: Network Servers
wa: Sierveus rantoele

en: Never
wa: Måy

en: New
wa: Novea

en: No bookmarks defined
wa: Nole rimåke di defineye

en: No image was selected.
wa: Nole imådje n' a stî tchoezeye.

en: Not an Image
wa: nén ene imådje

en: Number view:
wa: Vuwe limero:

en: Numbers
wa: Nombes

en: OK
wa: 'l est bon

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
wa: 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
wa: 00 di dec 0000 a 00:00:00

en: Open New _Window
wa: Drovi on _novea purnea

en: Open T_erminal
wa: Drovi t_erminå

en: Open Wit_h
wa: Drovi _avou

en: Open a new GNOME terminal window
wa: Drovi on novea purnea di terminå GNOME

en: Open another Nautilus window for the displayed location
wa: Drovi on novea purnea po l' eplaeçmint håyné

en: Open the selected item in this window
wa: Drovi l' cayet tchoezi e ci purnea chal

en: Open with %s
wa: Drovi avou %s

en: Opening %s
wa: Dji droveye «%s»

en: Orange
wa: Orandje

en: Others:
wa: Ôtes:

en: Owner:
wa: Prôpietåre:

en: Package
wa: Pacaedje

en: Paste the text stored on the clipboard
wa: Aclaper l' tecse k' a stî metou dins l' tchapea emacralé

en: Patterns:
wa: Patrons:

en: Personal
wa: Da vosse

en: Pictures
wa: Imådjes

en: Prefere_nces
wa: _Preferinces

en: Preparing To Move...
wa: Preparant a bodjî...

en: Preparing to Empty the Trash...
wa: Preparant a vudî l' batch...

en: Preparing to Move to Trash...
wa: Preparant a-z evoyî å batch...

en: Preview
wa: Vey divant

en: Properties
wa: Prôpietés

en: Put labels beside icons
wa: Mete les etiketes a costé des imådjetes

en: Quit Nautilus.
wa: Cwiter Nautilus.

en: Redo Edit
wa: Rifé les candjmints

en: Redo the edit
wa: Rifé les candjmints

en: Remove
wa: Oister

en: Rename
wa: Rilomer...

en: Renaming "%s" to "%s".
wa: Dji rlome «%s» a «%s».

en: Restart Nautilus.
wa: Renonder Nautilus.

en: Restore Icon's Original Si_ze
wa: Rimete come divant li _grandeu del imådjete

en: Restore Icons' Original Si_zes
wa: Rimete come divant les _grandeus des imådjetes

en: Restore each selected icon to its original size
wa: Rimete come divant l' grandeu di tchaeke imådjete tchoezeye

en: Reverse sort order in new windows
wa: Relére dins l' ôte sinse po les noveas purneas

en: Run "%s" on any selected items
wa: Enonder «%s» so tot l' minme ké tchoezi cayet

en: Run in _Terminal
wa: Enonder en on _terminå

en: Run or Display?
wa: Enonder ou håyner?

en: Select All
wa: Tchoezi totafwait

en: Select _All
wa: Tchoezi _totafwait

en: Select all items in this window
wa: Tchoezi tos les cayets di ç' purnea chal

en: Select all the text in a text field
wa: Tchoezi tot l' tecse k' i gn a dins ene boesse di tecse

en: Select an icon
wa: Tchoezi ene imådjete

en: Selection Bound
wa: Limite del tchuze di tecse

en: Selection Box Alpha
wa: Alfa boesse di tchoezixhaedje

en: Selection Box Color
wa: Coleur boesse di tchoezixhaedje

en: Set as _Background
wa: Mete come _fond

en: Set as background for _all folders
wa: Mete come fond po _tos les ridants

en: Set as background for _this folder
wa: Mete come fond po _ci ridant chal

en: Set the zoom level of the current view
wa: Defini l' livea di zoumaedje del vuwe do moumint

en: Show %s
wa: Mostrer %s

en: Show location bar in new windows
wa: Mostrer li bår d' eplaeçmint ezès noveas purneas

en: Show more _details
wa: Mostrer pus di _detays

en: Show side pane in new windows
wa: Mostrer li panea di costé ezès noveas purneas

en: Silver
wa: Årdjint

en: Size
wa: Grandeu

en: Size:
wa: Grandeu:

en: Sky
wa: Vûcir

en: Sound
wa: Son

en: Special
wa: Sipeciå

en: Special flags:
wa: Drapeas speciås:

en: St_atusbar
wa: Bår ås _messaedjes

en: Str_etch Icon
wa: Candjî l' _grandeu del imådjete

en: Text
wa: Tecse

en: Text view:
wa: Vuwe tecse:

en: The alignment of the lines in the text of the label relative to each other. This does NOT affect the alignment of the label within its allocation. See GtkMisc::xalign for that.
wa: L' alignmint des royes dins l' tecse di l' etikete, relativmint n' ene l' ôte. Çouchal n' a NÉN di cosecance po l' alignmint des etiketes å dvins di leus eplaeçmints. Loukîz a GtkMisc::xalign po çoula.

en: The buttons shown in the alert dialog
wa: Les botons håynés el purnea d' abranle

en: The current position of the insertion cursor in chars.
wa: L' eplaeçmint do moumint do cursoe di stitchaedje, e caracteres.

en: The position of the opposite end of the selection from the cursor in chars.
wa: L' eplaeçmint di l' ôte costé del tchuze di tecse, a pårti do cursoe, e caracteres.

en: The selection rectangle
wa: Li rectangue di tchoezixhaedje

en: The text of the label.
wa: Li tecse di l' etikete.

en: The type of alert
wa: Li sôre di l' abranle

en: There was an error displaying help: 
    %s
wa: Åk n' a nén stî tot håynant l' aidance: 
    %s

en: This is the default theme for Nautilus.
wa: Çouchal c' est li prémetou tinme po Nautilus

en: This theme uses photo-realistic folders.
wa: Ci tinme chal a des imådjes po les ridants ki ravizèt cåzu des fotos.

en: To:
wa: Viè:

en: Too Many Files
wa: Pår trop d' fitchîs

en: Trash
wa: Batch

en: Trash icon visible on desktop
wa: Imådjete do batch veyåve sol sicribanne

en: Tree
wa: Åbe

en: Type
wa: Sôre

en: Type of click used to launch/open files
wa: Sôre di clitchaedje po-z enonder/drovi les fitchîs

en: Type:
wa: Sôre:

en: Undo Edit
wa: Disfé les candjmints

en: Undo the edit
wa: Disfé les candjmints

en: Unmount Error
wa: Aroke di dismontaedje

en: Urgent
wa: Urdjint

en: Use "%s" to open the selected item
wa: Eployî «%s» po drovi l' tchoezi cayet

en: Use _Default Background
wa: Eployî li _prémetou fond

en: View Failed
wa: Li håynaedje a fwait berwete

en: View as %s
wa: Vey come %s

en: View your home folder in the Nautilus file manager
wa: Vey li ridant måjhon dins l' manaedjeu di fitchîs Nautilus

en: View your network servers in the Nautilus file manager
wa: Vey vos sierveus rantoele dins l' manaedjeu di fitchîs Nautilus

en: Views
wa: Vuwes

en: Violet
wa: Viyolet

en: Volume:
wa: Pårticion:

en: Web
wa: Waibe

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
wa: mierkidi, 00 di decimbe 0000 a 00:00:00

en: What to do with executable text files when activated
wa: Cwè fé avou les fitchîs tecses enondåves cwand c' est k' on clitche dizeur

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
wa: Est çk' i fåt dmander èn acertinaedje cwand on fitchî est tapé å batch

en: Whether to enable immediate deletion
wa: Est çk' i fåt permete li disfaçaedje do côp

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
wa: Est çk' i fåt ôre les fitchîs sons cwand on passe avou l' sori so l' imådjete

en: Whether to show backup files
wa: Est çk' i fåt mostrer les fitchîs copeyes di såvrité

en: Whether to show hidden files
wa: Est çk' i fåt mostrer les fitchîs catchîs

en: White
wa: Blanc

en: Width of border around the label and image in the alert dialog
wa: Lårdjeu des boirdeures åtoû d' l' etikete eyet l' imådje dins on purnea d' abranle

en: Width of the side pane
wa: Lårdjeu do panea di costé

en: You can stop this operation by clicking cancel.
wa: Vos ploz arester ciste operåcion tot clitchant so «rinoncî».

en: You must click on an image to select it.
wa: Vos dvoz clitchî so ene imådje pol tchoezi.

en: Zoom
wa: Zoumer

en: Zoom In
wa: Zoumer

en: Zoom Out
wa: Diszoumer

en: Zoom _In
wa: _Zoumer

en: Zoom _Out
wa: _Diszoumer

en: _About
wa: Å _dfait

en: _Add Bookmark
wa: _Radjouter rmåke

en: _Add a New Color...
wa: _Radjouter ene nouve coleur...

en: _Add new...
wa: _Radjouter novea...

en: _Always
wa: _Tofer

en: _Arrange items:
wa: _Rindjî les cayets:

en: _Ask each time
wa: _Dimander a tchaeke côp

en: _Back
wa: En _erî

en: _Bookmarks
wa: _Rimåkes

en: _Connect
wa: _Raloyî

en: _Contents
wa: Å _dvins

en: _Copy File
wa: _Copyî l' fitchî

en: _Copy Files
wa: _Copyî les fitchîs

en: _Copy Text
wa: _Copyî l' tecse

en: _Copy here
wa: _Copyî chal

en: _Default zoom level:
wa: _Prémetou livea di zoumaedje:

en: _Delete
wa: _Disfacer

en: _Delete from Trash
wa: _Disfacer foû do batch

en: _Display
wa: _Håyner

en: _Double click to activate items
wa: _Dobe-clitchî po mete en alaedje les cayets

en: _Edit
wa: _Candjî

en: _Edit Bookmarks
wa: _Candjî les rmåkes

en: _Empty Trash
wa: _Vudî l' batch

en: _File
wa: _Fitchî

en: _File group:
wa: _Groupe do fitchî:

en: _Forward
wa: _Shuvant

en: _Go
wa: _Potchî a

en: _Help
wa: _Aidance

en: _Home
wa: _Ridant måjhon

en: _Image:
wa: _Imådje

en: _Keyword:
wa: _Mot-clé:

en: _Link here
wa: Fé on _loyén chal

en: _Local File Only
wa: Rén k' les fitchîs _locås

en: _Location...
wa: _Eplaeçmint...

en: _Manually
wa: Al _mwin

en: _Move here
wa: _Bodjî chal

en: _Name:
wa: _No:

en: _Names:
wa: _Nos:

en: _Never
wa: _Måy

en: _Open
wa: _Drovi

en: _Open Scripts Folder
wa: _Drovi l' ridant des scripes

en: _Paste Files
wa: Ac_laper les fitchîs

en: _Paste Files Into Folder
wa: Ac_laper les fitchîs dins l' ridant

en: _Paste Text
wa: Ac_laper l' tecse

en: _Patterns
wa: _Motifs

en: _Properties
wa: _Prôpietés

en: _Read
wa: _Lére

en: _Reload
wa: _Ritcherdjî

en: _Remove Custom Icon
wa: _Oister imådjete da vosse

en: _Remove a Color...
wa: _Oister ene coleur...

en: _Remove a Pattern...
wa: _Oister on patron...

en: _Remove...
wa: _Oister...

en: _Rename...
wa: _Rilomer...

en: _Run
wa: _Enonder

en: _Run executable text files when they are clicked
wa: _Enonder les fitchîs tecses enondåves cwand c' est k' on clitche dizeur

en: _Scripts
wa: _Sicripes

en: _Select Custom Icon...
wa: _Tchoezi imådjete da vosse...

en: _Single click to activate items
wa: _Simpe-clitchî po mete en alaedje les cayets

en: _Stop
wa: Å_we

en: _Trash
wa: _Batch

en: _Undo
wa: _Disfé

en: _Unmount Volume
wa: _Dismonter l' pårticion

en: _Up
wa: Al _copete

en: _View
wa: _Vey

en: _View executable text files when they are clicked
wa: _Vey les fitchîs tecses enondåves cwand c' est k' on clitche dizeur

en: _Write
wa: _Sicrire

en: additional text
wa: tecse di rawete

en: another link to %s
wa: èn ôte loyén viè %s

en: by Modification _Date
wa: pa _date di candjmint

en: by _Name
wa: pa _no

en: by _Size
wa: pa _grandeu

en: by _Type
wa: pa _sôre

en: date accessed
wa: date dierin accès

en: date modified
wa: date dierin candjmint

en: editable text
wa: tecse aspougnåve

en: group
wa: groupe

en: link
wa: loyén

en: link to %s
wa: loyén viè %s

en: loading...
wa: dji tchedje...

en: nd copy)
wa: inme copeye)

en: none
wa: nouk

en: nothing
wa: rén

en: octal permissions
wa: permissions en octå

en: on the desktop
wa: sol sicribanne

en: owner
wa: prôpietåre

en: program
wa: programe

en: rd copy)
wa: inme copeye)

en: size
wa: grandeu

en: some more text
wa: co do tecse

en: st copy)
wa: ire copeye)

en: th copy)
wa: inme copeye)

en: the editable label
wa: l' aspougnåve etikete

en: throbber
wa: animåcion

en: today
wa: ouy

en: today at %-I:%M %p
wa: ouy a %-H:%M

en: today at %-I:%M:%S %p
wa: ouy a %-H:%M:%S

en: today at 00:00 PM
wa: ouy a 00:00

en: today at 00:00:00 PM
wa: ouy a 00:00:00

en: today, %-I:%M %p
wa: ouy, %-H:%M

en: today, 00:00 PM
wa: ouy, 00:00

en: type
wa: sôre

en: unknown
wa: nén cnoxhou

en: unknown MIME type
wa: sôre MIME nén cnoxhowe

en: unknown type
wa: sôre nén cnoxhowe

en: unreadable
wa: nén léjhåve

en: untitled folder
wa: novea ridant

en: yesterday
wa: ayir

en: yesterday at %-I:%M %p
wa: ayir a %-H:%M

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
wa: ayir a %-H:%M:%S

en: yesterday at 00:00 PM
wa: ayir a 00:00

en: yesterday at 00:00:00 PM
wa: ayir a 00:00:00

en: yesterday, %-I:%M %p
wa: ayir, %-H:%M

en: yesterday, 00:00 PM
wa: ayir, 00:00
