gnome-games - en to xh translation catalogue (275 entries)

en: A list of strings that come in the form of a quintuple: name, wins, total games played, best time (in seconds) and worst time (also in seconds). Unplayed games do not need to be represented.
xh: Uluhlu lwamagama oluvela ngezihlanu: igama, ukuphumelela, imidlalo edlaliweyo iyonke, ixesha elilunge ngqo (ngokweesekondi) nexesha elilelona libi (nalo ngokweesekondi). Imidlalo engadlalangwa akukho mfuneko yokuba ivezwe.

en: Agnes
xh: U-Agnes

en: Aim to place the suits in the order which fits the current layout most naturally.
xh: Jolisa ekubekeni iisuti ngolungelelwano olungenelana nobume bangoku ngendlela edaliweyo.

en: AisleRiot
xh: I-AisleRiot

en: AisleRiot Solitaire
xh: I-AisleRiot Solitaire

en: Allow temporary spots use
xh: Vumela usetyenziso lweendawo zethutyana

en: Base Card:
xh: Ikhadi Elisisiseko:

en: Base Card:
xh: Ikhadi Elisisiseko:

en: Base Card: Ace
xh: Ikhadi Elisisiseko: Ace

en: Base Card: Jack
xh: Ikhadi Elisisiseko: Jack

en: Base Card: King
xh: Ikhadi Elisisiseko: King

en: Base Card: Queen
xh: Ikhadi Elisisiseko: Queen

en: Best:
xh: Egqwesileyo:

en: Bristol
xh: I-Bristol

en: Camelot
xh: I-Camelot

en: Canfield
xh: I-Canfield

en: Card games:
xh: Imidlalo yamakhadi:

en: Chessboard
xh: I-Chessboard

en: Clock
xh: Iwotshi

en: Consider moving something into an empty slot
xh: Cinga ngokushenxisa into iye kwisithuba esingenanto

en: Consistency is key
xh: Ukungaguqu-guquki ngoyena ndoqo

en: Cover
xh: Gquma

en: Deal a card
xh: Yaba ikhadi

en: Deal a card from the deck
xh: Yaba ikhadi kwakwimfumba

en: Deal a new card from the deck
xh: Yaba ikhadi elitsha kwimfumba

en: Deal another card
xh: Yaba elinye ikhadi

en: Deal another hand
xh: Yaba esinye isandla

en: Deal another round
xh: Yaba omnye umjikelo

en: Deal more cards
xh: Yaba amanye amakhadi

en: Deal the cards
xh: Yaba amakhadi

en: Doublets
xh: I-Doublets

en: Easthaven
xh: I-Easthaven

en: Elevator
xh: I-Elevator

en: Escalator
xh: I-Escalator

en: Fishing wire makes bad dental floss
xh: Ucingo lokuloba lwenza umtya wokucoca amazinyo ombi

en: Fortress
xh: I-Fortress

en: Fortunes
xh: I-Fortunes

en: Fourteen
xh: Ishumi elinesine

en: FreeCell Solitaire
xh: I-FreeCell Solitaire

en: Freecell
xh: I-Freecell

en: Game Over
xh: Umdlalo Uphelile

en: Get a hint for your next move
xh: Fumana icebiso lentshukumo yakho elandelayo

en: Glenwood
xh: I-Glenwood

en: Golf
xh: I-Golf

en: Gypsy
xh: I-Gypsy

en: Have you read the help file?
xh: Uyifundile ifayili yoncedo?

en: Helsinki
xh: I-Helsinki

en: Hopscotch
xh: I-Hopscotch

en: I could sure use a backrub right about now...
xh: Ngokuqinisekileyo ndingalusebenzisa kakuhle uhlikihlo lwangasemva ngoku...

en: I'm not sure
xh: Andiqinisekanga

en: If you're ever lost and alone in the woods, hug a tree
xh: Ukuba ngaba unokuthi ulahleke okanye ube wedwa emithini, gona umthi

en: Isabel
xh: U-Isabel

en: Jamestown
xh: I-Jamestown

en: Jumbo
xh: I-Jumbo

en: Just because a crosswalk looks like a hopscotch board doesn't mean it is one
xh: Into yokuba i-crosswalk ifana nebhodi ye-hopscotch ayithethi ukuba yiyo

en: Kansas
xh: I-Kansas

en: Klondike
xh: I-Klondike

en: Labyrinth
xh: I-Labyrinth

en: Look both ways before you cross the street
xh: Jonga kumacala omabini ngaphambi kokunqumla umgaqo

en: Main game:
xh: Umdlalo ongundoqo:

en: Maze
xh: I-Maze

en: Monitors won't give you Vitamin D -- but sunlight will...
xh: Ii-monitors aziyi kukunika u-Vitamin D -- kodwa ukukhanya kwelanga kuya kukunika...

en: Move %s onto %s.
xh: Shenxisa u-%s aye ku-%s.

en: Move a build of cards on to the empty Tableau slot
xh: Shenxisa imfumba yamakhadi iye kwisithuba soMboniso esingenanto

en: Move a card from the reserve on to the empty tableau slot
xh: Shenxisa ikhadi lisuke kwindawo yebekela liye kwisithuba esingenanto kumboniso

en: Move a card or build of cards on to the empty slot
xh: Shenxisa ikhadi okanye imfumba yamakhadi iye kwisithuba esingenanto

en: Move a card to an empty temporary slot
xh: Shenxisa ikhadi liye kwisithuba sethutyana esingenanto

en: Move a card to the Foundation
xh: Shenxisa ikhadi liye kwiSiseko

en: Move something into the empty Tableau slot
xh: Shenxisa into iye kwisithuba esingenanto kuMboniso

en: Move something on to an empty reserve
xh: Shenxisa into iye kwibekela elingenanto

en: Move waste back to stock
xh: Shenxisa inkunkuma ibuyele kwi-stock

en: Move waste on to a reserve slot
xh: Shenxisa inkunkuma iye kwisithuba sebekela

en: Move waste to stock
xh: Shenxisa inkunkuma iye kwi-stock

en: Move ~a from the stock to an empty edge or tableau slot
xh: Shenxisa ~a ukusuka kwi-stock use kumphetho ongenanto okanye isithuba esikumboniso

en: Move ~a off the board
xh: Susa ~ ebhodini

en: Move ~a to an empty field
xh: Shenxisa u-~a aye kwibala elingenanto

en: Move ~a to an empty foundation
xh: Shenxisa ~a aye kwisiseko esingenanto

en: NAME
xh: IGAMA

en: NUMBER
xh: INANI

en: Neighbor
xh: I-Neighbor

en: Never blow in a dog's ear
xh: Ungaze uvuthele endlebeni yenja

en: No hint available
xh: Akukho cebiso likhoyo

en: No hint available right now
xh: Akukho cebiso likhoyo ngalo mzuzu

en: Odessa
xh: U-Odessa

en: Odessa is a better game.  Really.
xh: I-Odessa ngowona mdlalo ungcono. Ngenene.

en: Osmosis
xh: I-Osmosis

en: Peek
xh: I-Peek

en: Percentage:
xh: Ipesenti:

en: Pileon
xh: I-Pileon

en: Place cards on to the Tableau to form poker hands
xh: Beka amakhadi kuMboniso ukuze wakhe izandla ze-poker

en: Place something on empty slot
xh: Faka into kwisithuba esingenanto

en: Plait
xh: I-Plait

en: Play many different solitaire games
xh: Dlala imidlalo emininzi eyahlukeneyo ye-solitaire

en: Play the popular FreeCell card game
xh: Dlala umdlalo wamakhadi oqhelekileyo i-FreeCell

en: Please fill in empty pile first.
xh: Nceda uqale uzalise umqulu ongenanto.

en: Poker
xh: I-Poker

en: Quatorze
xh: I-Quatorze

en: Redeals left:
xh: Ulwabo oluseleyo:

en: Remove the aces
xh: Susa ii-ace

en: Remove the eights
xh: Susa izibhozo

en: Remove the fives
xh: Susa izihlanu

en: Remove the fours
xh: Susa izine

en: Remove the jacks
xh: Susa oo-jack

en: Remove the kings
xh: Sisa ii-kings

en: Remove the nines
xh: Susa izithoba

en: Remove the queens
xh: Susa ii-queens

en: Remove the sevens
xh: Susa izixhenxe

en: Remove the sixes
xh: Susa izithandathu

en: Remove the tens
xh: Susa izishumi

en: Remove the threes
xh: Susa izithathu

en: Remove the twos
xh: Susa izibini

en: Reserve left:
xh: Ibekela eliseleyo:

en: Reshuffle cards
xh: Phinda uxube amakhadi

en: Score:
xh: Iskora:

en: Scorpion
xh: I-Scorpion

en: Scuffle
xh: I-Scuffle

en: Seahaven
xh: I-Seahaven

en: Select Game
xh: Khetha Umdlalo

en: Select a card from the reserve for first foundation pile
xh: Khetha ikhadi lomqulu wokuqala osisiseko kwibekela

en: Select the style of control
xh: Khetha isimbo solawulo

en: Select whether to drag the cards or to click on the source then the destination.
xh: Khetha ukuba uwarhuqe na amakhadi okanye ucofe emthonjeni uze ulandelise ngesiphelo.

en: Show or hide the toolbar
xh: Bonisa okanye ufihle i-toolbar

en: Sound
xh: Isandi

en: Spider
xh: I-Spider

en: Spiderette
xh: I-Spiderette

en: Start a new game
xh: Qala umdlalo omtsha

en: Statistics
xh: Ingqokelela yamanani

en: Statistics of games played
xh: Ingqokelela yamanani yemidlalo edlaliweyo

en: Stock left:
xh: I-stock esiseleyo:

en: Stock left: 0
xh: I-stock esiseleyo: 0

en: Template
xh: Isikhokelo

en: The game file to use
xh: Ifayili yomdlalo emayisetyenziswe

en: The name of the file with the graphics for the cards.
xh: Igama lefayili enemizobo yamakhadi.

en: The name of the scheme file containing the solitaire game to play.
xh: Igama lefayili eyiliweyo enomdlalo i-solitaire omawudlalwe.

en: Theme file name
xh: Umxholo wegama lefayili

en: Thieves
xh: I-Thieves

en: Thirteen
xh: Ishumi elinesithathu

en: This game does not have hint support yet.
xh: Lo mdlalo awukabinayo inkxaso yamacebiso okwangoku.

en: This game is unable to provide a hint.
xh: Lo mdlalo awukwazi ukukunika icebiso.

en: Three card deals
xh: Ulwabo lwamakhadi kathathu

en: Time
xh: Ixesha

en: Time:
xh: Ixesha:

en: Total:
xh: Amanqaku ewonke:

en: Tourniquets are not recommended unless in the direst emergency
xh: Ii-tourniquets azikhuthazwa ngaphandle ukuba kukwiimeko ezimaxongo kakhulu

en: Treize
xh: I-Treize

en: Try moving card piles around
xh: Zama ukushenxisa imiqulu yamakhadi

en: Try moving cards down from the foundation
xh: Zama ukushenxisa amakhadi ukusuka kwisiseko

en: Try rearranging the cards
xh: Zama ukuphinda umise amakhadi ngenye indlela

en: Undo the last move
xh: Buyisela intshukumo yokugqibela oyenzileyo

en: Unknown color
xh: Umbala ongaziwayo

en: Unknown suit
xh: Isuti engaziwayo

en: Unknown value
xh: Ixabiso elingaziwayo

en: Valentine
xh: I-Valentine

en: Westhaven
xh: I-Westhaven

en: When without a stapler, a staple and a ruler will work
xh: Xa ungenaso i-stapler, i-staple kunye nerula ziya kusebenza

en: Whether or not to play event sounds.
xh: Nokuba ngaba zidlalwe na izandi zezehlo okanye hayi.

en: Whether or not to show the toolbar
xh: Nokuba ngaba iboniswe na i-toolbar

en: Whitehead
xh: I-Whitehead

en: Window height
xh: Umphakamo wefestile

en: Window width
xh: Ububanzi befestile

en: Wins:
xh: Uphumelele:

en: Worst:
xh: Eyona imbi:

en: Yield
xh: Yima ujonge

en: You are searching for a %s.
xh: Ukhangela i-%s.

en: Yukon
xh: I-Yukon

en: Zebra
xh: I-Zebra

en: _Click to Move
xh: _Cofa ukuze Uhambe

en: _Contents
xh: _Okuqulathiweyo

en: _Control
xh: _Ulawulo

en: _Fullscreen
xh: Iskrini _Esipheleleyo

en: _Game
xh: _Umdlalo

en: _Help
xh: _Uncedo

en: _Hint
xh: _Icebiso

en: _New Game
xh: _Umdlalo Omtsha

en: _Redo Move
xh: _Yenza Intshukumo Kwakhona

en: _Reset
xh: _Phinda umisele

en: _Scores
xh: I_zikora

en: _Select Game...
xh: _Khetha Umdlalo...

en: _Sound
xh: I_sandi

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _Undo Move
xh: _Buyisela Intshukumo Obuyenzile

en: _View
xh: _Buka

en: ace
xh: i-ace

en: an empty bottom slot
xh: isithuba esingenanto esisemazantsi

en: an empty corner slot
xh: isithuba esingenanto esisekoneni

en: an empty foundation
xh: isiseko esingenanto

en: an empty foundation pile
xh: umqulu osisiseko ongenanto

en: an empty left slot
xh: isithuba esingenanto esisekhohlo

en: an empty reserve
xh: ibekela elingenanto

en: an empty right slot
xh: isithuba esingenanto esisekunene

en: an empty slot
xh: isithuba esingenanto

en: an empty slot on tableau
xh: isithuba esingenanto kumboniso

en: an empty tableau slot
xh: isithuba somboniso esingenanto

en: an empty top slot
xh: isithuba esingenanto esisemantla

en: an open tableau
xh: umboniso ovulekileyo

en: black joker
xh: i-black joker

en: clubs
xh: ii-club

en: diamonds
xh: iidayimane

en: eight
xh: isibhozo

en: empty foundation
xh: isiseko esingenanto

en: empty slot on foundation
xh: isithuba esingenanto esikwisiseko

en: empty space on tableau
xh: isithuba esingenanto kumboniso

en: five
xh: isihlanu

en: four
xh: isine

en: hearts
xh: iintliziyo

en: itself
xh: ngokwayo

en: jack
xh: u-jack

en: king
xh: i-king

en: nine
xh: ithoba

en: on to the empty tableau slot
xh: kwisithuba esingenanto kumboniso

en: queen
xh: i-queen

en: red joker
xh: i-red joker

en: seven
xh: isixhenxe

en: six
xh: isithandathu

en: something
xh: into

en: spades
xh: i-spades

en: ten
xh: ishumi

en: the ace of clubs
xh: i-ace yee-clubs

en: the ace of diamonds
xh: i-ace yeedayimane

en: the ace of hearts
xh: i-ace yeentliziyo

en: the ace of spades
xh: i-ace ye-spades

en: the appropriate Foundation pile
xh: umqulu osiSiseko ofanelekileyo

en: the eight of clubs
xh: isibhozo see-clubs

en: the eight of diamonds
xh: isibhozo seedayimane

en: the eight of hearts
xh: isibhozo seentliziyo

en: the eight of spades
xh: isibhozo se-spades

en: the five of clubs
xh: isihlanu see-clubs

en: the five of diamonds
xh: isihlanu seedayimane

en: the five of hearts
xh: isihlanu seentliziyo

en: the five of spades
xh: isihlanu se-spades

en: the foundation
xh: isiseko

en: the foundation pile
xh: umqulu osisiseko

en: the four of clubs
xh: isine see-clubs

en: the four of diamonds
xh: isine seedayimane

en: the four of hearts
xh: isine seentliziyo

en: the four of spades
xh: isine se-spades

en: the jack of clubs
xh: u-jack wee-clubs

en: the jack of diamonds
xh: u-jack weedayimane

en: the jack of hearts
xh: u-jack weentliziyo

en: the jack of spades
xh: ujack we-spades

en: the king of clubs
xh: i-king yee-clubs

en: the king of diamonds
xh: i-king yeedayimane

en: the king of hearts
xh: i-king yeentliziyo

en: the king of spades
xh: i-king ye-spades

en: the nine of clubs
xh: ithoba lee-clubs

en: the nine of diamonds
xh: ithoba leedayimane

en: the nine of hearts
xh: ithoba leentliziyo

en: the nine of spades
xh: ithoba le-spades

en: the queen of clubs
xh: i-queen yee-clubs

en: the queen of diamonds
xh: i-queen yeedayimane

en: the queen of hearts
xh: i-queen yeentliziyo

en: the queen of spades
xh: i-queen ye-spades

en: the seven of clubs
xh: isixhenxe see-clubs

en: the seven of diamonds
xh: isixhenxe seedayimane

en: the seven of hearts
xh: isixhenxe seentliziyo

en: the seven of spades
xh: isixhenxe se-spades

en: the six of clubs
xh: isithandathu see-clubs

en: the six of diamonds
xh: isithandathu seedayimane

en: the six of hearts
xh: isithandathu seentliziyo

en: the six of spades
xh: isithandathu se-spades

en: the ten of clubs
xh: ishumi lee-clubs

en: the ten of diamonds
xh: ishumi leedayimane

en: the ten of hearts
xh: ishumi leentliziyo

en: the ten of spades
xh: ishumi le-spades

en: the three of clubs
xh: isithathu see-clubs

en: the three of diamonds
xh: isithathu seedayimane

en: the three of hearts
xh: isithathu seentliziyo

en: the three of spades
xh: isithathu se-spades

en: the two of clubs
xh: isibini see-clubs

en: the two of diamonds
xh: isibini seedayimane

en: the two of hearts
xh: isibini seentliziyo

en: the two of spades
xh: isibini se-spades

en: the unknown card
xh: ikhadi elingaziwayo

en: three
xh: ntathu

en: two
xh: mbini
