eog - en to xh translation catalogue (286 entries)

en:  (invalid Unicode)
xh:  (i-Unicode engaqinisekiswanga)

en: %i × %i pixel  %s    %i%% | %i × %i pixels  %s    %i%%
xh[0]: %i x %i i-pixel  %s    %i%%
xh[1]: %i x %i i-pixel  %s    %i%%

en: <b>%f:</b> original filename
xh: <b>%f:</b> uqobo lwegama lefayili

en: <b>%n:</b> counter
xh: <b>%n:</b> ikhawunta

en: A trash for "%s" couldn't be found. Do you want to remove this image permanently?
xh: Umgqomo ka "%s" kange afunyanwe. Uyafuna ukususa lo mfanekiso uphele tu?

en: A value greater than 0 determines the seconds an image stays on screen until the next one is shown automatically. Zero disables the automatic browsing.
xh: Ixabiso elingaphezulu kwe-0 limisela imizuzwana ehlalwa ngumfanekiso kwiskrini de kuboniswe olandelayo ngokuzenzekelayo. Iqanda alikuvumeli ukukhangela okuzenzekelayo.

en: About this application
xh: Malunga nale nkqubo

en: Activate fullscreen mode with double-click
xh: Yenza ibeyifestile egcwele ngokucofa kabini

en: All files
xh: Zonke iifayili

en: Allow zoom greater than 100% initially
xh: Vumela isandisi esingaphezulu kwe-100% xa kuqaliswayo

en: Aperture Value:
xh: Ixabiso lekroba:

en: Are you sure you want to move
    "%s" to the trash?
xh: Uqinisekile ukuba ufuna ukusa
    "%s" emgqomeni?

en: Are you sure you want to move
    the selected image to the trash? | Are you sure you want to move
    the %d selected images to the trash?
xh[0]: Uqinisekile ukuba ufuna ukususa
    okhethiwe aye emgqomeni?
xh[1]: Uqinisekile ukuba ufuna ukusa
    imifanekio eyi-%d iyemgqomeni?

en: As _background
xh: Nje_ngokungasemva

en: As check _pattern
xh: Njengepateni _yokukhangela

en: As custom c_olor:
xh: Njengom_bala womthengi:

en: As custom color:
xh: Njengombala womthengi:

en: At least two file names are equal.
xh: Noko amagama efayile ezimbini ayalingana.

en: Author:
xh: Umqulunqi:

en: Background
xh: Okungasemva

en: Background Color
xh: Umbala ongasemva

en: Both
xh: Macala

en: Browse and rotate images
xh: Funda nje kwaye ujikajike umifanekiso

en: Bytes:
xh: Iibyte:

en: C_enter:
xh: M_bindini:

en: Camera
xh: Ikhamera

en: Camera Model:
xh: Uhlobo lwe-khamera:

en: Changes the visibility of the image gallery pane in the current window
xh: Ukuguqula ukubonakala kwefestile yemboniso mifanekiso okuyo ngoku

en: Changes the visibility of the side pane in the current window
xh: Iguqula ukubonakala kwegkasi yefestile esecaleni okuyo ngoku

en: Changes the visibility of the statusbar in the current window
xh: Iguqula ukubonakala komgca wobume befestile okuyo ngoku

en: Changes the visibility of the toolbar in the current window
xh: Iguqula ukubonakala kwe-toolbar kule festile ikhoyo ngoku

en: Choose a folder
xh: Khetha isiqulathi seefayili

en: Close _without Saving
xh: _Vala ungagcinanga

en: Close window
xh: Vala ifestile

en: Color for Transparent Areas
xh: Umbala weendawo ocace gca

en: Copy the selected image to the clipboard
xh: Kopela umfanekiso okhethiweyo kwi-clipboard

en: Copyright:
xh: Amalungelo omqulunqi:

en: Could not display help for Image Viewer
xh: Akukwazekanga ukubonisa uncedo lwembonisi mifanekiso

en: Could not load image '%s'.
xh: Ayikwazi ukuwuvula umfanekiso '%s'.

en: Could not save image '%s'.
xh: Ayikwazi ukuwugcina umfanekiso '%s'.

en: Couldn't access trash.
xh: Ayikwazanga ukufikelela emgqomeni.

en: Couldn't allocate memory for loading JPEG file
xh: Ayikwazanga ukwabela uvimba wolwazi lokufakwa kwefayili ye-JPEG

en: Couldn't create temporary file for saving: %s
xh: Ayikwazanga ukwenza ifayili yexeshana yovimba wolwazi lokugcina: %s

en: Couldn't delete file
xh: Awukwazanga kucimeka ifayile

en: Date in statusbar
xh: Usuku kwindawo yokubonisa

en: Date/Time:
xh: Umhla/Ixesha:

en: Delay in seconds until showing the next image
xh: Yilibazise imizuzwana de kuvele umfanekiso olandelayo

en: Description:
xh: Inkcazelo:

en: Destination folder:
xh: Isiqulathi seefayile sendawo eya kuyo:

en: Details
xh: Iinkcukacha

en: Disable image gallery
xh: Vala isibukiso semifanekiso

en: EXIF not supported for this file format.
xh: EXIF ayixhaswa kolu hlobo lwefayile.

en: E_xpand images to fit screen
xh: Yan_disa umfanekiso ukuze wanele isikrini

en: East
xh: Impuma

en: Edit Image
xh: Hlela umfuziselo

en: Edit the application toolbar
xh: Lungisa kule nkqubo i-bar yezixhobo

en: Edit the current image using %s
xh: Lungisa lo mfanekiso usebenzisa %s

en: Enlarge the image
xh: Yandisa lo mfanekiso

en: Error launching System Settings:
xh: Ingxaki ekukhupeni imimiselo yenkqubo:

en: Error on deleting image %s
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kucinywa umfanekiso %s

en: Error printing file:
    %s
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kushicilelwa ifayile:
    %s

en: Exposure Time:
xh: Ixesha lokutyhilwa:

en: External program to use for editing images
xh: Inkqubo yangaphandle iyasetyenziswa ukulungisa umfanekiso

en: Extrapolate Image
xh: Ukufakisisa umfanekiso

en: File Name Preview
xh: Ukujonga igama lefayili phambi koshicilelo

en: File Path Specifications
xh: Ukubalula indlela yefayili

en: File format is unknown or unsupported
xh: Uhlobo lwefayile alwaziwa kwaye alixhaswanga

en: Filename format:
xh: Ubume begama lefayili:

en: Fit
xh: Ngenisa

en: Fit the image to the window
xh: Faka umfanekiso ngendlela kwifestile

en: Flash:
xh: Danyaza:

en: Flip _Horizontal
xh: Jikelezisa ngobu_banzi

en: Flip _Vertical
xh: Jikelezisa ngobu_de

en: Focal Length:
xh: Ubude besazulu:

en: Fullscreen with double-click
xh: Isikrini esipheleleyo ngokucofa kabini

en: GNOME Image Viewer
xh: Isibonisi-mfanekiso sakwa-GNOME

en: Gallery
xh: Indawo yemiboniso

en: General
xh: Ngokubanzi

en: Go to a random image of the gallery
xh: Yiya nakuwiphi umfanekiso wesiqulathi mifanekiso

en: Go to the first image of the gallery
xh: Yiya kumfanekiso wokuqala wesiqulathi mifanekiso

en: Go to the last image of the gallery
xh: Yiya kumfanekiso wokugqibela wesiqulathi mifanekiso

en: Go to the next image of the gallery
xh: Yiya kumfanekiso olandelayo wesiqulathi mifanekiso

en: Go to the previous image of the gallery
xh: Yiya kumfanekiso odlulileyo wesiqulathi mifanekiso

en: Height:
xh: Ukuphakama:

en: Help on this application
xh: Nika uncedo kule nkqubo

en: Horizontal
xh: Ngokuxwesa

en: ISO Speed Rating:
xh: Uthelekelelo lwesantya se-ISO:

en: If the transparency key has the value COLOR, then this key determines the color which is used for indicating transparency.
xh: Ukuba iqhosha lokucace gca limele COLOR, elo qhosha limisa umbala osetyenzisiweyo ukubonisa isicacisi.

en: If this is set to FALSE small images will not be stretched to fit into the screen initially.
xh: Ukuba le nto imiselwe ku-FALSE imifanekiso emincinane ayinako ukutsalwa ukuze yanele kwiskrini xa kuqaliswayo.

en: If you don't save, all your changes will be lost.
xh: Ukuba awugcini umsebenzi wakho utshintsho lwakho lonke luza kulahleka.

en: If you don't save, your changes will be lost.
xh: Ukuba awugcini umsebenzi wakho utshintsho lwakho luza kulahleka.

en: Image
xh: Umfanekiso

en: Image Data
xh: I-data yomfanekiso

en: Image Enhancements
xh: Ukwenyuswelwa komfanekiso

en: Image Properties
xh: Iinkcazelo ngeempawu zomfuziselo

en: Image Settings
xh: Izicwangciso zomfanekiso

en: Image Taking Conditions
xh: Izimo ezithatyathwa ngumfanekiso

en: Image View
xh: Umboniso womfanekiso

en: Image Viewer
xh: Isibonisi-Mfanekiso

en: Image Viewer could not determine a supported writable file format based on the filename.
xh: Imbonisi mifanekiso ayikwazanga ukufumana uhlobo lwefayile oluxhaswayo olungaphinde lubhaleke ngenxa yegama lefayile.

en: Image Zoom
xh: Ukwandisa umfanekiso

en: Image loading failed.
xh: Ukufakwa lomfanekiso aluphumelelanga.

en: In
xh: Phakathi

en: Inches
xh: Ii-intshi

en: Interpolate Image
xh: Ukufakela umfanekiso

en: Keywords:
xh: Amagama asentloko:

en: Left
xh: Ekhohlo

en: Location:
xh: Indawo yokuthile:

en: Loop through the image sequence
xh: Setha iingxelo uyidlulise kulandelwano lwemfanekiso

en: Maker Note
xh: Inqaku lomenzi

[ctx: MessageArea]
en: Hi_de
xh: Fi_hla

en: Metadata
xh: I-metadata

en: Metering Mode:
xh: Uhlelo lwe-metering:

en: Millimeters
xh: I-millimeters

en: Mirror the image horizontally
xh: Bukisa umfanekiso ngokuthe tye

en: Mirror the image vertically
xh: Bukisa umfanekiso ngokuthe nkqo

en: Move the selected image to the trash folder
xh: Shenxisela imifanekiso ekhethiweyo iye kwisiqulathi somgqomo

en: Move the selected item on the toolbar
xh: Shenxisa le nto ekhethiweyo kwibar yezixhobo

en: Move to _Trash
xh: Yisa e_mgqomeni

en: Name:
xh: Igama:

en: Next
xh: Elandelayo

en: No image loaded.
xh: Akukho mfanekiso ufakiweyo.

en: No images found in '%s'.
xh: Akukho mfanekiso ofunyenwe ku '%s'.

en: None
xh: Akukho nanye

en: Normal
xh: Okuqhelekileyo

en: North
xh: Umntla

en: Open Folder
xh: Vula isiqulathi seefayili

en: Open Image
xh: Vuka umfanekiso

en: Open _with
xh: Vula _nge

en: Open a file
xh: Vula ifayili

en: Open in fullscreen mode
xh: Vula ngemo yesikrini esipheleleyo

en: Open in slideshow mode
xh: Yivule kwifestile entsha

en: Open the selected image with a different application
xh: Vula imifanekiso ekhethiweyo ngenkqubo eyahlukile

en: Opening image "%s"
xh: Ukuvula umfanekiso "%s"

en: Options
xh: Okukhethwayo

en: Other
xh: Okunye

en: Out
xh: Phandle

en: Page Setup
xh: Umiselo lwekhasi

en: Pause Slideshow
xh: Misa islayidi

en: Pause or resume the slideshow
xh: Misa okanye uqalele imbonisi zilayidi

en: Please try a different file extension like .png or .jpg.
xh: Nceda uzama olunye uhlobo lwefayile njengo .png okanye .jpg.

en: Plugins
xh: Izingeniso

en: Position
xh: Indawo

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPostfix]
en: seconds
xh: imizuzu

[ctx: PrefDlgSlideSwitchPrefix]
en: _Switch image after:
xh: _Tshintshisa umfanekiso emveni koko:

en: Prefere_nces
xh: Uluhlu lwezinto ezikhe_thwayo

en: Preferences
xh: Uluhlu lwezinto ezikhethwayo

en: Preferences for Image Viewer
xh: Ozikhethayo kwimboniso mifanekiso

en: Preview
xh: Imboniso yangaphambili

en: Previous
xh: Ngaphambili

en: Print the selected image
xh: Shicilela umfanekiso okhethiwe

en: Prope_rties
xh: Inkcu_kacha

en: Question
xh: Umbuzo

en: Reload Image
xh: Faka kwakhona umfanekiso

en: Reload current image
xh: Phinda ulayishe umfanekiso okhoyo

en: Remove the selected item from the toolbar
xh: Susa le nto ekhethiweyo kwibar yezixhobo

en: Remove the selected toolbar
xh: Susa ibar yezixhobo ekhethiwe

en: Rename from:
xh: Nika igama kwakhona ukusuka:

en: Replace spaces with underscores
xh: Faka umgca ngendawo yesithuba

en: Right
xh: Ekunene

en: Rotate Counterc_lockwise
xh: Jikelezisa ikhawuntac ngoku_hamba Kwewotshi

en: Rotate the image 90 degrees to the left
xh: Jikelezisa umfanekiso aye ku-90 degrees ngasekhohlo

en: Rotate the image 90 degrees to the right
xh: Jikelezisa umfanekiso aye ku-90 degrees ngasekunene

en: Run '%s --help' to see a full list of available command line options.
xh: Sebenzisa '%s --help' lokufumana uluhlu olukhoyo lomyalelo weenketho zelayini.

en: S_elect the images you want to save:
xh: _Khetha imifanekiso ofuna ukuwagcina:

en: S_lideshow
xh: U_mboniso wotyibiliko

en: Save As
xh: Gcina Njenge

en: Save Image
xh: Gcina umfanekiso

en: Save _As…
xh: Gcina n_jenge…

en: Save changes in currently selected images
xh: Gcina utshintsho kulo mfanekiso okhethiwe

en: Save changes to image "%s" before closing?
xh: Gcina utshintsho kumfanekiso "%s" phambi kokuvala?

en: Save the selected images with a different name
xh: Gcina umfanekiso okhethiwe ngegama elahlukile

en: Saving image "%s" (%u/%u)
xh: Ukugcina umfanekiso "%s" (%u/%u)

en: Saving image locally…
xh: Ukugcina umfanekiso engingqini…

en: Separator
xh: Isahlukanisi

en: Sequence
xh: Ukulandelana

en: Set as _Desktop Background
xh: Misela _njengokungasemva kolwazi eskrinini

en: Set the selected image as the desktop background
xh: Yenza umfanekiso okhethiweyo ebengumva wedesktop

en: Show Containing _Folder
xh: Bonisa ifolda _ephethe

en: Show Folder
xh: Bonisa isiqulathi seefayili

en: Show the application's version
xh: Bonisa uhlobo olusebenzisayo

en: Show the current image in fullscreen mode
xh: Bonisa lo mfanekiso kumboniso ophelele

en: Show the folder which contains this file in the file manager
xh: Bonisa esiqulathi fayile esiqulathe le fayile kumphathi fayile

en: Show the image at its normal size
xh: Bonisa umfanekiso ngobungakanani obuqhelekileyo

en: Show the properties and metadata of the selected image
xh: Bonisa okubalulekile kunye ne-metadata zomfanekiso okhethiwe

en: Show “_%s”
xh: Bonisa “_%s”

en: Show/Hide the window side pane.
xh: Bonisa/fihla ifestile yeglasi esecaleni.

en: Show/Hide the window statusbar.
xh: Bonisa/fihla ifestile yomgca wobume obuqhubekayo.

en: Show/Hide the window toolbar.
xh: Bonisa/fihla ifestile yebar yezixhobo.

en: Shows the image date in the window statusbar
xh: Bonisa umfanekiso wosuku kwifestile yomgca wobume obuqhubekayo

en: Shrink the image
xh: Nciphisa umfanekiso

en: Side _Pane
xh: Iglasi yefestile _esecaleni

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Slideshow
xh: Umboniso wotyibiliko

en: Smooth images when zoomed-_in
xh: Imifanekiso ecocekile xa yandisi_we

en: Smooth images when zoomed-_out
xh: Imifanekiso ecocekile xa inciphisi_we

en: Some of the selected images can't be moved to the trash and will be removed permanently. Are you sure you want to proceed?
xh: Eminye imifanekiso ekhethiwe ayinako ukusiwa emgqomeni kwaye iza kususwa tu. Uqinisekile ufuna ukuqhubeka?

en: South
xh: Mzantsi

en: Start a new instance instead of reusing an existing one
xh: Qala elinye icandelo kunokuphinda usebenzise eli sele likhona

en: Start a slideshow view of the images
xh: Qala imbonisi silayidi yokubonisa imifanekiso

en: Start counter at:
xh: Qalisa isibali e-:

en: Supported image files
xh: Iifayle zemifanekiso exhasiwe

en: T_oolbar
xh: I_bar yezixhobo

en: Tag
xh: Isiphawuli

en: Taken on
xh: Ithathwe kwi

en: Temporary file creation failed.
xh: Ukwenziwa kwefayili yexeshana akuphumelelanga.

en: The GNOME image viewer.
xh: Ukubonisa umfanekiso we-GNOME.

en: The given locations contain no images.
xh: Ezi ndawo zinikeziwe aziqulathanga mifanekiso.

en: The image "%s" has been modified by an external application.
    Would you like to reload it?
xh: Umfanekiso "%s" ulungiswe yi-application yangaphandle.
    Ungathanda ukuphinde uyifake?

en: The image "%s" has been set as Desktop Background.
    Would you like to modify its appearance?
xh: Umfanekiso "%s" wenziwe wangumva wedesktop.
    Ungathanda ukutshintsha indlela ebonakala ngayo?

en: The image whose printing properties will be set up
xh: Umfanekiso inkcukacha zawo eziza kulungiselelwa

en: The information for the page where the image will be printed
xh: Inkcukacha zephepha apho imifanekiso ingashicilelwa khona

en: There is %d image with unsaved changes. Save changes before closing? | There are %d images with unsaved changes. Save changes before closing?
xh[0]: Kukho umfanekiso oyi-%d aneenguqu ezingagcinwanga. Ufuna ukugcina iinguqu phambi kokuba uvale?
xh[1]: Kukho imfanekiso eyi-%d aneenguqu ezingagcinwanga. Ufuna ukugcina iinguqu phambi kokuba uvale?

en: To:
xh: Iya ku:

en: Toolbar Editor
xh: Umlungisi webar yezixhobo

en: Transformation failed.
xh: Inguquko ayiphumelelanga.

en: Transformation on unloaded image.
xh: Utshintsho kwimifanekiso engafakwanga.

en: Transparency color
xh: Umbala ocace gca

en: Transparency indicator
xh: Isalathisi esicace gca

en: Transparent Parts
xh: Iindawo ezicace gca

en: Type:
xh: Chwetheza:

en: Undo the last change in the image
xh: Buyela kukungenzi utshintsho lokugqibela

en: Unknown
xh: Okungaziwayo

en: Use "%s" to open the selected image
xh: Sebenzisa i"%s" ukuvula umfanekiso okhethiwe

en: Use a custom background color
xh: Sebenzisa umbala wasemva osele ukhona

en: Value
xh: Ixabiso

en: Vertical
xh: Ukusuka phezulu

en: West
xh: Entshonalanga

en: Whether the image should be interpolated on zoom-out. This leads to better quality but is somewhat slower than non-interpolated images.
xh: Ukuba umfanekiso ufanele ukufakelwa okanye ukungafakelwa kwisandisi. Oku kukhokelela kubunjani obungcono kodwa kuyacotha kunemifanekiso engafakelwayo.

en: Whether the sequence of images should be shown in an endless loop.
xh: Ukuba kunjalo okanye akunjalo ukulandelana kwemifanekiso kufuneka kubonisiwe kwisethi yeengxelo ezingenasiphelo.

en: Width:
xh: Ububanzi:

en: XMP Other
xh: XMP Okunye

en: XMP Rights Management
xh: XMP amalungelo okuphatha

en: You do not have the permissions necessary to save the file.
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo zokugcina ifayile.

en: Zoom _Out
xh: Nciphi _sa

en: [FILE…]
xh: [IFAYILE…]

en: _About
xh: _Malunga

en: _Automatic orientation
xh: In_dlela yokubonisa ezenzekelayo

en: _Best Fit
xh: _Okona kulunga

en: _Bottom:
xh: E_zantsi:

en: _Cancel
xh: _Hlaba

en: _Close
xh: Va_la

en: _Contents
xh: _Okuqulathiweyo

en: _Copy
xh: _Kopa

en: _Delete Toolbar
xh: _Cima ibar yezixhobo

en: _Do not ask again during this session
xh: _Sukubuza kwakhono phakathi kwenkqubo

en: _Edit
xh: Hl_ela

en: _First Image
xh: Um_fuziselo wokuqala

en: _Fullscreen
xh: Iski_rni esipheleleyo

en: _Go
xh: _Hamba

en: _Height:
xh: Ukup_hakama:

en: _Help
xh: Un_cedo

en: _Image
xh: Umfane_kiso

en: _Image Gallery
xh: I_sibonisi-mfanekiso

en: _Last Image
xh: Umfu_ziselo wokugqibela

en: _Left:
xh: E_khohlo:

en: _Loop sequence
xh: Ukul_andelana kwesethi yeengxelo

en: _Move on Toolbar
xh: _Gqithela kwibar yezixhobo

en: _Next
xh: _Landelayo

en: _Next Image
xh: U_mfanekiso olandelayo

en: _Normal Size
xh: Ubun_gakanani obuqhelekileyo

en: _Open Background Preferences
xh: _Vula izikhetho zasemva

en: _Open…
xh: _Vula…

en: _Previous
xh: _Ngaphambili

en: _Previous Image
xh: _Umfanekiso odlulile

en: _Print…
xh: _Shicilela…

en: _Random Image
xh: _Nawuphi umfanekiso

en: _Reload
xh: _Layisha kwakhona

en: _Remove from Toolbar
xh: _Susa kwi-bar yezixhobo

en: _Reset to Default
xh: _Phinda umisele inkqubo yekhompyutha

en: _Right:
xh: Eku_nene:

en: _Rotate Clockwise
xh: _Jikelezisa usa ngakwicala eya kulo iwotshi

en: _Save
xh: _Gcina

en: _Scaling:
xh: Uh_lenga-hlengiso:

en: _Statusbar
xh: Um_gca wobume bokuqhubekayo

en: _Toolbar
xh: I-_bar yezixhobo

en: _Tools
xh: Izi_xhobo

en: _Top:
xh: _Phezulu:

en: _Undo
xh: _Buyela emva

en: _Unit:
xh: I_yunithi:

en: _View
xh: _Bonisa

en: _Width:
xh: Ububan_zi:

en: _Zoom In
xh: _Yandisa

[ctx: action (to trash)]
en: Trash
xh: Inkunkuma

en: as is
xh: njengoko injalo

en: pixel | pixels
xh[0]: i-pixel
xh[1]: ii-pixel
