file-roller - en to xh translation catalogue (226 entries)

en: %d file (%s) | %d files (%s)
xh[0]: %d ifayili (%s)
xh[1]: %d iifayili (%s)

en: %d file selected (%s) | %d files selected (%s)
xh[0]: %d ifayili ekhethiweyo (%s)
xh[1]: %d iifayili ezikhethiweyo (%s)

en: %s Properties
xh: %s Iimpawu

en: <i><b>Note:</b> the password will be used to encrypt files you add to the current archive, and to decrypt files you extract from the current archive. When the archive is closed the password will be deleted.</i>
xh: <i><b>Qaphela:</b> i-password iya kusetyenziswa ukuguqula iifayili ozongeza kuvimba osebenza ngoku zibe yikhowudi, kwanokuguqula ezo fayili zibhalwe ngekhowudi ozikhupha kuvimba osebenza ngoku zifundeke. Xa uvimba evaliwe i-password iya kucinywa.</i>

en: ARCHIVE
xh: UVIMBA

en: A_vailable application:
xh: Inkqubo ekh_oyo:

en: Actions
xh: Izenzo

en: Add
xh: Yongeza

en: Add Files
xh: Yongeza Iifayili

en: Add a Folder
xh: Yongeza Isiqulathi Seefayili

en: Add a _Folder...
xh: Yongeza isi_Qulatho seefayili...

en: Add a folder to the archive
xh: Yongeza isiqulatho seefayili kuvimba

en: Add files asking the name of the archive and quit the program
xh: Yongeza iifayili ezibuza igama lovimba uze uphume kwinkqubo

en: Add files to an archive
xh: Yongeza iifayili kuvimba

en: Add files to the archive
xh: Yongeza iifayili kuvimba

en: Add files to the specified archive and quit the program
xh: Yongeza iifayili kuvimba ochaziweyo uze uphume kwinkqubo

en: Adding file:
xh: Ukongeza ifayili:

en: Adding files to archive
xh: Ukongeza iifayili kuvimba

en: All archives
xh: Bonke oovimba

en: All files
xh: Zonke iifayili

en: An archive manager for GNOME.
xh: Umphathi kavimba we-GNOME.

en: An error occurred while adding files to the archive.
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kusongezwa iifayili kuvimba.

en: An error occurred while deleting files from the archive.
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kucinywa iifayili kuvimba.

en: An error occurred while extracting files.
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kukhutshwa iifayili.

en: An error occurred while loading the archive.
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kufakwa uvimba.

en: An error occurred while testing archive.
xh: Kwenzeke impazamo ngelixa kuhlolwa uvimba.

en: Archive Manager
xh: Umphathi Kavimba

en: Archive not created
xh: Uvimba akakhiwanga

en: Archive size:
xh: Ubungakanani bovimba:

en: Archive type not supported.
xh: Uhlobo lovimba ongenankxaso.

en: Archive type:
xh: Uhlobo lukavimba:

en: Automatic
xh: Iyazenzekela

en: C_reate
xh: Y_akha

en: Close the current archive
xh: Vala uvimba osebenza ngoku

en: Command _Line Output
xh: Isiphumo Somgca_Womyalelo

en: Command exited abnormally.
xh: Umyalelo uphume ngendlela engalunganga.

en: Command not found.
xh: Umyalelo awufumaneki.

en: Compression ratio:
xh: Ulwalamano loxinzelelo:

en: Content size:
xh: Ubungakanani besiqulatho:

en: Copy the selection
xh: Kopa okukhethiweyo

en: Could not add the files to the archive
xh: Ayinakho ukongeza iifayili kuvimba

en: Could not create the archive
xh: Ayikwazi ukwakha uvimba

en: Could not create the destination folder: %s.
xh: Ayikwazi ukwakha isiqulathi seefayili esisisiphelo: %s.

en: Could not delete the old archive.
xh: Ayikwazi ukucima uvimba omdala.

en: Could not display help
xh: Ayinakho ukubonisa uncedo

en: Could not display the folder "%s"
xh: Ayinako ukubonisa isiqulathi seefayili "%s"

en: Could not open "%s"
xh: Ayinakho ukuvula "%s"

en: Could not perform the operation
xh: Ayinakho ukwenza umsebenzi

en: Could not rename the file
xh: Ayinakho ukunika ifayili igama elitsha

en: Could not rename the folder
xh: Ayinakho ukunika isiqulathi seefayili igama elitsha

en: Could not save the archive
xh: Ayikwazi ukumgcina uvimba

en: Could not save the archive "%s"
xh: Ayinako ukugcina uvimba "%s"

en: Create Archive
xh: Yakha Uvimba

en: Create Archive...
xh: Yakha Uvimba...

en: Create _Archive
xh: Yakha_Uvimba

en: Create _Folder
xh: Yakha_Isiqulathi seefayili

en: Create a new archive
xh: Yakha uvimba omtsha

en: Create an archive with the selected objects
xh: Yakha uvimba ngezinto ezikhethiweyo

en: Create and modify an archive
xh: Yakha uze ulungise uvimba

en: Create destination folder without asking confirmation
xh: Yakha isiqulathi seefayili esisisiphelo ungakhange ucele isiqinisekiso

en: Cut the selection
xh: Sika okukhethiweyo

en: Date Modified
xh: Umhla Elungiswe Ngawo

en: Decompressing archive
xh: Ukuyekelela uxinzelelo lovimba

en: Default folder to use for the '--add' and '--extract' commands
xh: Isiqulathi seefayili esimiselweyo emasisetyenziswe kwimiyalelo ethi '--add' and '--extract'

en: Delete
xh: Cima

en: Delete the selection from the archive
xh: Cima okukhethiweyo kuvimba

en: Deleting files from archive
xh: Ukucima iifayili kuvimba

en: Dese_lect All
xh: Cima Ukh_etho Lwazo Zonke

en: Deselect all files
xh: Cima ukhetho lweefayili zonke

en: Destination folder
xh: Isiqulathi seefayili esisisiphelo

en: Display the File Roller Manual
xh: Bonisa Uxwebhu Lwerola Yefayili

en: Do not e_xtract older files
xh: Musa ukuzi_khupha iifayili ezindala

en: Do you want to add this file to the current archive or open it as a new archive?
xh: Ingaba ufuna ukuyongeza le fayili kuvimba osebenza ngoku okanye ukuyivula njengovimba omtsha?

en: Do you want to create a new archive with these files?
xh: Ingaba ufuna ukwakha uvimba omtsha ngezi fayili?

en: E_xclude files:
xh: Ungazi_faki iifayili:

en: Exclude folders that are symbolic lin_ks
xh: Ungazifaki iziqulathi zeefayili ezingamakh_onkco emifuziselo

en: Extract
xh: Khupha

en: Extract Here
xh: Khupha Apha

en: Extract To...
xh: Khuphela E...

en: Extract archive
xh: Khupha uvimba

en: Extract archives asking the destination folder and quit the program
xh: Khupha oovimba ababuza isiqulathi seefayili esisisiphelo uze uphume kwinkqubo

en: Extract archives to the specified folder and quit the program
xh: Khupha oovimba ubase kwisiqulathi seefayili esichaziweyo uze uphume kwinkqubo

en: Extract files from the archive
xh: Khupha iifayili kuvimba

en: Extract the selected archive
xh: Khupha uvimba okhethiweyo

en: Extract the selected archive in the current position
xh: Khupha uvimba okhethiweyo kwindawo akuyo ngoku

en: Extracting file:
xh: Ukukhupha ifayili:

en: Extracting files from archive
xh: Ukukhupha iifayili kuvimba

en: Extraction not performed
xh: Ukhupho alwenzekanga

en: FOLDER
xh: ISIQULATHI SEEFAYILI

en: File Roller
xh: Irola Yefayili

en: File Roller Component add operations
xh: Ilungu Lerola Yefayili longeza imisebenzi

en: File Roller Component extract operations
xh: Ilungu Lerola Yefayili likhupha imisebenzi

en: File roller component
xh: Ilungu lerola yefayili

en: Files
xh: Iifayili

en: Folder
xh: Isiqulatho seefayili

en: Getting the file list
xh: Ukufumana uluhlu lweefayili

en: Go to the home location
xh: Yiya kwindawo yasekhaya

en: Go to the next visited location
xh: Yiya kwindawo elandelayo obukhe waya kuyo

en: Go to the previous visited location
xh: Yiya kwindawo yangaphambili obukhe waya kuyo

en: Go up one level
xh: Yiya phezulu ngenqanaba elinye

en: Information about the program
xh: Ulwazi malunga nenkqubo

en: Last Output
xh: Isiphumo Sokugqibela

en: Load Options
xh: Faka Oko Kunokukhethwa Kuko

en: Location
xh: Indawo

en: Location:
xh: Indawo:

en: Modified on:
xh: Ilungiswe nge:

en: Name
xh: Igama

en: Name:
xh: Igama:

en: New
xh: Intsha

en: New file name
xh: Igama elitsha lefayili

en: New folder name
xh: Igama elitsha lesiqulathi seefayili

en: Number of files:
xh: Inani leefayili:

en: Open
xh: Vula

en: Open '%s'
xh: Vula '%s'

en: Open Fi_les...
xh: Vula Iifa_yili...

en: Open Files
xh: Vula Iifayili

en: Open R_ecent
xh: Vula Eyakutsha_nje

en: Open a recently used archive
xh: Vula uvimba obesandul' ukusetyenziswa

en: Open archive
xh: Vula uvimba

en: Open selected files with an application
xh: Vula iifayili ezikhethiweyo ngenkqubo

en: Options Name:
xh: Igama Loko Kunokukhethwa Kuko:

en: Over_write existing files
xh: Bhala_ngaphezu kweefayili esele zikho

en: Overwrite
xh: Bhala ngaphezulu

en: Pass_word...
xh: I-Pass_word...

en: Password
xh: I-Password

en: Paste Selection
xh: Ncamathisela Okukhethiweyo

en: Paste the clipboard
xh: Ncamathisela i-clipboard

en: Path:
xh: Indlela:

en: Please use a different name.
xh: Nceda sebenzisa igama elahlukileyo.

en: Quit the application
xh: Phuma enkqubeni

en: R_e-create folders
xh: Ph_inda-wakhe iziqulathi zeefayili

en: R_ecent applications:
xh: Iinkqubo zakutsha_nje:

en: Reading archive
xh: Ukufunda uvimba

en: Recompressing archive
xh: Ukuphinda uxinzelele uvimba

en: Reload current archive
xh: Phinda ufake uvimba osebenza ngoku

en: Removing file:
xh: Ukususa ifayili:

en: Rename
xh: Nika elinye igama

en: Rename the selection
xh: Nika okukhethiweyo elinye igama

en: Reverse the list order
xh: Phethula ulungelelwano loluhlu

en: Sa_ve Options
xh: Gc_ina Ekunokukhethwa Kuko

en: Save
xh: Gcina

en: Save Options
xh: Gcina Ekunokukhethwa Kuko

en: Save the current archive with a different name
xh: Gcina uvimba osebenza ngoku ngelinye igama

en: Select _All
xh: Khetha_Zonke

en: Select all files
xh: Khetha zonke iifayili

en: Show archive properties
xh: Bonisa iimpawu zovimba

en: Size
xh: Ubungakanani

en: Sort file list by file size
xh: Hlela uluhlu lweefayili ngokobungakanani beefayili

en: Sort file list by location
xh: Hlela uluhlu lweefayili ngokwendawo

en: Sort file list by modification time
xh: Hlela uluhlu lweefayili ngokwexesha ezilungiswe ngalo

en: Sort file list by name
xh: Hlela uluhlu lweefayili ngamagama

en: Sort file list by type
xh: Hlela uluhlu lweefayili ngokohlobo

en: Specify a password for this archive
xh: Chaza i-password yalo vimba

en: Stat_usbar
xh: Umgca obonakalisa ubume_bokuqhubekayo

en: Stop current operation
xh: Misa umsebenzi wangoku

en: Symbolic link
xh: Ikhonkco elingumfuziselo

en: Tar compressed with bzip (.tar.bz)
xh: I-Tar ecinezelwe nge-bzip (.tar.bz)

en: Tar compressed with bzip2 (.tar.bz2)
xh: I-Tar ecinezelwe nge-bzip2 (.tar.bz2)

en: Tar compressed with compress (.tar.Z)
xh: I-Tar ecinezelwe ngesicinezeli (.tar.Z)

en: Tar compressed with gzip (.tar.gz)
xh: I-Tar ecinezelwe nge-gzip (.tar.gz)

en: Tar compressed with lzop (.tar.lzo)
xh: I-Tar ecinezelwe nge-lzop (.tar.lzo)

en: Tar uncompressed (.tar)
xh: I-Tar engacinezelwanga (.tar)

en: Test Result
xh: Isiphumo Sovavanyo

en: Test whether the archive contains errors
xh: Vavanya ukuba uvimba uneempazamo anazo na

en: Testing archive
xh: Ukuhlola uvimba

en: The archive already exists.  Do you want to overwrite it?
xh: Uvimba sele ekho. Ingaba ufuna ukubhala ngaphezu kwakhe?

en: The archive is already present.  Do you want to overwrite it?
xh: Uvimba sele ekho. Ingaba ufuna ukubhala ngaphezu kwakhe?

en: The file does not exist.
xh: Ifayili ayikho.

en: The name "%s" is not valid because it cannot contain the characters: %s
    
    %s
xh: Igama u-"%s" alisebenzi kuba alimele kuba nezi mpawu: %s
    
    %s

en: The new name is equal to the old one.
xh: Igama elitsha liyafana nelo lidala.

en: The new name is void.
xh: Igama elitsha liphuthile.

en: The specified password is not valid, please specify a new password with the command: Edit->Password
xh: I-password enikiweyo ayisebenzi, nceda nika i-password entsha ngomyalelo: Hlela->I-Password

en: This archive is password protected.
    Please specify a password with the command: Edit->Password
xh: Lo vimba ukhuselwe nge-password.
    Nceda nika i-password ngomyalelo: Hlela->I-Password

en: Type
xh: Uhlobo

en: Unknown type
xh: Uhlobo olungaziwayo

en: View All _Files
xh: Buka Zonke_Iifayili

en: View as a F_older
xh: Buka njengeSiqulathi_Seefayili

en: View the main toolbar
xh: Buka i-toolbar engundoqo

en: View the output produced by the last executed command
xh: Buka isiphumo esikhutshwe ngumyalelo wokugqibela obenziwe

en: View the selected file
xh: Buka ifayili ekhethiweyo

en: View the statusbar
xh: Buka umgca obonakalisa ubume bokuqhubekayo

en: You can't add an archive to itself.
xh: Awunako ukongeza uvimba kwakuye.

en: You don't have permission to create an archive in this folder
xh: Awunalo ilungelo lokwakha uvimba kwesi siqulathi seefayili

en: You don't have the right permissions to create an archive in the destination folder.
xh: Awunazo iimvume ezizizo zokwakha uvimba kwisiqulathi seefayili esisisiphelo.

en: You don't have the right permissions to extract archives in the folder "%s"
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo zokukhupha oovimba kwisiqulathi seefayili "%s"

en: You don't have the right permissions to read files from folder "%s"
xh: Awunazo iimvume ezizizo zokufunda iifayile ezikwisiqulathi zifayili "%s"

en: You don't have the right permissions.
xh: Awunazo iimvume ezifanelekileyo.

en: You have to specify an archive name.
xh: Ufanele uchaze igama lovimba.

en: [read only]
xh: [efundekayo kuphela]

en: _Add
xh: _Yongeza

en: _Add Files...
xh: _Yongeza Iifayili...

en: _Add only if newer
xh: _Yongeza kuphela ukuba zintsha

en: _All files
xh: _Zonke iifayili

en: _Application:
xh: _Inkqubo:

en: _Archive
xh: _Uvimba

en: _Archive:
xh: _Uvimba:

en: _Arrange Files
xh: _Beka Iifayili Ngendlela Eyiyo

en: _Edit
xh: _Hlela

en: _Extract
xh: _Khupha

en: _Extract...
xh: _Khupha...

en: _Files:
xh: _Iifayili:

en: _Help
xh: _Nceda

en: _Include files:
xh: _Faka kunye neefayili:

en: _Include subfolders
xh: _Faka kunye neziqulathi zeefayili ezingaphakathi kwezinye

en: _Last Output
xh: _Isiphumo Sokugqibela

en: _Load Options
xh: _Faka Ekunokukhethwa Kuko

en: _Open destination folder after extraction
xh: _Vula isiqulathi seefayili esisisiphelo emva kokhupho

en: _Overwrite
xh: _Bhala ngaphezulu

en: _Password:
xh: I-_Password:

en: _Paste
xh: _Ncamathisela

en: _Rename
xh: _Nika elinye igama

en: _Rename...
xh: _Nika elinye igama...

en: _Reversed Order
xh: _Ulungelelwano Oluphethulweyo

en: _Selected files
xh: _Iifayili ezikhethiweyo

en: _Test Integrity
xh: _Vavanya Imfezeko

en: _Toolbar
xh: I-_Toolbar

en: _View
xh: _Buka

en: _View File
xh: _Buka Ifayili

en: by T_ype
xh: ngo_Hlobo

en: by _Date modified
xh: ngo_Suku elungiswe ngalo

en: by _Location
xh: nge_Ndawo

en: by _Name
xh: nge_Gama

en: by _Size
xh: ngobu_Ngakanani

en: example: *.o; *.bak
xh: umzekelo: *.o; *.bak

en: example: *.txt; *.doc
xh: umzekelo: *.txt; *.doc

en: wait please...
xh: linda kancinci...
