metacity - en to xh translation catalogue (450 entries)

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for keybinding "%s"
xh: "%s" funyenwe kwidatabase yesimo asiloxabiso elisebenzayo kwisidibanisi-qhosha "%s"

en: "%s" found in configuration database is not a valid value for mouse button modifier
xh: "%s" ifunyenwe kwidatabase yesimo asiloxabiso elisebenzayo kwisilungisi seqhosha lemouse

en: "%s" is not a valid value for focus attribute
xh: "%s" asilo xabiso elisebenzayo kulwabiwo logqaliselo

en: "%s" is not a valid value for resize attribute
xh: "%s" asilo xabiso elisebenzayo kulwabiwo lobungakanani

en: "%s" is not a valid value for state attribute
xh: "%s" asilo xabiso elisebenzayo kulwabiwo lwemeko

en: %d coordinate expressions parsed in %g seconds (%g seconds average)
xh: %d ulungelelaniso lweentetho eyahlulwe %g ngeesekondi (%g i-avareji yeesekondi)

en: %d stored in GConf key %s is not a reasonable number of workspaces, current maximum is %d
xh: %d igcinwe kwiqhosha GConf %s asilo nani elifanelekileyo leendawo zokusebenzela, ubuninzi bangoku yi- %d

en: %d stored in GConf key %s is out of range 0 to %d
xh: %d igcinwe kwiqhosha GConf %s alifumaneki 0 ukuya %d

en: %g milliseconds to draw one window frame
xh: %g milisekondi ukuzoba isakhelo esinye sefestile

en: (Not implemented) Navigation works in terms of applications not windows
xh: (Awuzalisekiswanga) Ukwehla usenyuka kusebenza ngokweenkqubo ingezizo iifestile

en: /Windows/Des_ktop
xh: /Iifestile/i-Des_ktop

en: /Windows/_All docks
xh: /Iifestile/_Onke amadokisi

en: /Windows/_Bottom dock
xh: /Iifestile/Idokisi eli_sezantsi

en: /Windows/_Dialog
xh: /Iifestile/_Unxibelelwano

en: /Windows/_Left dock
xh: /Iifestile/Idokisi elisek_hohlo

en: /Windows/_Modal dialog
xh: /Iifestile/_Unxibelelwano lwenkqubo

en: /Windows/_Right dock
xh: /Iifestile/Idokisi elisek_unene

en: /Windows/_Splashscreen
xh: /Iifestile/I_skrini sokutsala amehlo

en: /Windows/_Top dock
xh: /Iifestile/Idokisi eli_phezulu

en: /Windows/_Utility
xh: /Iifestile/_Ukuba luncedo

en: /Windows/tearoff
xh: /Iifestile/susa

en: /_Windows
xh: /_Iifestile

en: <%s> geometry "%s" has not been defined
xh: <%s> igeometry "%s" ayichazwanga

en: <%s> must specify either a geometry or a parent that has a geometry
xh: <%s> kufuneka ichaze igeometry okanye unozala onegeometry

en: <%s> name "%s" used a second time
xh: <%s> igama "%s" elisetyenziswe okwesibini

en: <%s> parent "%s" has not been defined
xh: <%s> umzali "%s" akachazwanga

en: <author> specified twice for this theme
xh: <author> libalulwe kabini kulo mxholo

en: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this frame style
xh: <button function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> kufuneka ichazwe kwesi sitayili sefreym

en: <copyright> specified twice for this theme
xh: <copyright> libalulwe kabini kulo mxholo

en: <date> specified twice for this theme
xh: <date> libalulwe kabini kulo mxholo

en: <description> specified twice for this theme
xh: <description> libalulwe kabini kulo mxholo

en: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> must be specified for this theme
xh: <menu_icon function="%s" state="%s" draw_ops="whatever"/> kufuneka ichazwe kulo mxholo

en: <metacity_session> attribute seen but we already have the session ID
xh: <metacity_session> ukubalelwa okuboniweyo kodwa sele siyenzile iseshini ye-ID

en: <name> specified twice for this theme
xh: <name> libalulwe kabini kulo mxholo

en: A font description string describing a font for window titlebars. The size from the description will only be used if the titlebar_font_size option is set to 0, however. Also, this option is disabled if the titlebar_uses_desktop_font option is set to true. By default, titlebar_font is unset, causing Metacity to fall back to the desktop font even if titlebar_uses_desktop_font is false.
xh: Istring senkcazelo ngefonti esichaza ifonti kwii-titlebar zefestile. Ubungakanani kwinkcazelo buya kusetyenziswa kuphela xa i-titlebar_font_size imiselwe ku-0, ke ngoko. Kwakhona, oku kwenziwa kungasebenzi xa i-titlebar_uses_desktop_font isetelwe inyaniso. Ngokwenene, i-titlebar_font ayimiselwanga, oko kwenza iMetacity ibuyele kwifonti yedesktop noba i-titlebar_uses_desktop_font ayinyanisekanga.

en: A style called "%s" has not been defined
xh: Ubume obaziwa "%s" abuchazwanga

en: Action on title bar double-click
xh: Inyathelo kwititle bar, cofa kabini

en: Activate window menu
xh: Yenza imenyu yefestile isebenze

en: Alpha must be between 0.0 (invisible) and 1.0 (fully opaque), was %g
xh: I-Alpha kufuneka ibe phakathi ko-0.0 (ingabonakali) no-1.0 (ibe ngqindilili ngokupheleleyo), ibingu- %g

en: Alpha value "%s" in blended color is not between 0.0 and 1.0
xh: Ixabiso le-alpha "%s" kumbala odityanisiweyo alikho phakathi ko-0.0 no-1.0

en: Alt
xh: I-Alt

en: Angle must be between 0.0 and 360.0, was %g
xh: I-engile kufuneka ibe phakathi ko-0.0 no-360.0, ibingu-%g

en: Application set a bogus _NET_WM_PID %ld
xh: Inkqubo imisela i-bogus _NET_WM_PID %ld

en: Arrangement of buttons on the titlebar
xh: Amalungiselelo amaqhosha kwi-titlebar

en: Arrangement of buttons on the titlebar. The value should be a string, such as "menu:minimize,maximize,close"; the colon separates the left corner of the window from the right corner, and the button names are comma-separated. Duplicate buttons are not allowed. Unknown button names are silently ignored so that buttons can be added in future metacity versions without breaking older versions.
xh: Amalungiselelo amaqhosha kwi-titlebar. Ixabiso iya kuba sistring esinjenge "menu:minimize,maximize,close"; ikholoni eyohlula ikona yasekhohlo yefestile kwikona yasekunene namagama amaqhosha ohlulwa ngekoma. Amaqhosha aphinda-phindwayo awavumelekanga. Amagama amaqhosha angaziwa awahoywa ngokuthuleyo ukuze amaqhosha ongezwe kwiinguqulelo zexesha elizayo zemetacity ngaphandle kokonakalisa iinguqulelo zakudala.

en: Aspect ratio "%s" is unknown
xh: Izinga lengqiqo "%s" alaziwa

en: Attribute "%s" is invalid on <%s> element in this context
xh: Ulwabelo "%s" alusebenzi kwinto <%s> ekule meko

en: Attribute "%s" repeated twice on the same <%s> element
xh: Ulwabelo "%s" luphindwe kabini kwinto enye <%s>

en: Automatically raises the focused window
xh: Inyusa ngokuzenzekelayo ifestile ekuqwalaselwe kuyo

en: Bar
xh: Ibar

en: Benchmark
xh: Umlinganiselo

en: Blend format is "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" does not fit the format
xh: Ifomathi yokudibana yi- "blend/bg_color/fg_color/alpha", "%s" ayifaneleki kwifomathi

en: Boolean values must be "true" or "false" not "%s"
xh: Amaxabiso e-Boolean kufuneka "true" okanye "false" hayi "%s"

en: Border
xh: Umda

en: Border "%s" is unknown
xh: Umda "%s" awaziwa

en: Border-only window
xh: Ifestile engumda kuphela

en: Bug in window manager:
xh: Isiphene kumlawuli wefestile:

en: Button Layouts
xh: Uyilo lwamaQhosha

en: Button aspect ratio %g is not reasonable
xh: Izinga lomba wamaqhosha %g alifanelekanga

en: Button layout test %d
xh: Uvavanyo lweqhosha %d

en: Can't have a two draw_ops for a <button> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
xh: Azinakubambini i-draw_ops kwintwana <button> (umxholo ubalulwe draw_ops kulwabiwo kwakunye <draw_ops> kwinto, okanye izinto ezibaluliweyo ezimbini)

en: Can't have a two draw_ops for a <menu_icon> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
xh: Azinakubambini i-draw_ops kwinto <menu_icon> (umxholo ubalulwe draw_ops kulwabiwo kwakunye <draw_ops> kwinto, okanye izinto ezibaluliweyo ezimbini)

en: Can't have a two draw_ops for a <piece> element (theme specified a draw_ops attribute and also a <draw_ops> element, or specified two elements)
xh: Azinakubambini i-draw_ops kwintwana <piece> (umxholo ubalulwe draw_ops kulwabiwo kwakunye <draw_ops> kwinto, okanye izinto ezibaluliweyo ezimbini)

en: Cannot specify both button_width/button_height and aspect ratio for buttons
xh: Ayikwazi kubalula i-button_width/button_height nezinga lengqiqo kumaqhosha

en: Class
xh: Udidi

en: Clicking a window while holding down this modifier key will move the window (left click), resize the window (middle click), or show the window menu (right click). Modifier is expressed as "&lt;Alt&gt;" or "&lt;Super&gt;" for example.
xh: Ukucofa ifestile ngexa ubambe eli qhosha lesilungisi liya kuya kuhambisa ifestile (ukucofa ekhohlo), ubungakanani befestile (ukucofa phakathi), okanye ibonise imenyu yefestile (ukucofa ekunene). Isilungisi siboniswa njenge "&lt;Alt&gt;" or "&lt;Super&gt;" umzekelo.

en: Close Window
xh: Vala iFestile

en: Close window
xh: Vala ifestile

en: Commands to run in response to keybindings
xh: Imiyalelo eqhutywa xa kuphendulwa izidibanisi-qhosha

en: Constant "%s" has already been defined
xh: Isixa "%s" sele sichaziwe

en: Coordinate expression contained unknown operator at the start of this text: "%s"
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe umsebenzisi ongaziwa ekuqaleni kwala magama: "%s"

en: Coordinate expression contains character '%s' which is not allowed
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe unobumba '%s' ongavumelekanga

en: Coordinate expression contains floating point number '%s' which could not be parsed
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe inombolo yenqaku elibhabhayo '%s' elingenakwahlulwa

en: Coordinate expression contains integer '%s' which could not be parsed
xh: Intetho elungelelanisiweyo iqulathe i-integer '%s' engenokohlulwa

en: Coordinate expression doesn't seem to have any operators or operands
xh: Intetho elungelelanisiweyo akubonakali inabasebenzisi okanye ii-operand

en: Coordinate expression ended with an operator instead of an operand
xh: Intetho elungelelanisiweyo iphele kumsebenzisi ingeyiyo i-operand

en: Coordinate expression had a close parenthesis with no open parenthesis
xh: Intetho elungelelanisiweyo enesivakalisi esiphakathi kwesinye esikufuphi nezingavulekanga

en: Coordinate expression had an open parenthesis with no close parenthesis
xh: Intetho elungelelanisiweyo enesivakalisi esiphakathi kwesinye esivulekileyo nesingavalekanga

en: Coordinate expression had an operand where an operator was expected
xh: Intetho elungelelanisiweyo ine operand apho umsebenzisi wayelindeleke khona

en: Coordinate expression had unknown variable or constant "%s"
xh: Intetho elungelelanisiweyo enokuguqu-guquka okungaziwayo okanye ukungaguquki "%s"

en: Coordinate expression has an operator "%s" where an operand was expected
xh: Intetho elungelelanisiweyo inomsebenzisi "%s" apho i-operand yayilindeleke khona

en: Coordinate expression has operator "%c" following operator "%c" with no operand in between
xh: Intetho elungelelanisiweyo inomsebenzisi "%c" olandela umsebenzisi "%c" ngaphandle kwe-operand phakathi kwabo

en: Coordinate expression parser overflowed its buffer, this is really a Metacity bug, but are you sure you need a huge expression like that?
xh: Intetho elungelelanisiweyo umahluli ngezijungqe engaphezulu kwesigcini sethutyana, esi sisiphene senene seMetacity kodwa uqinisekile ufuna intetho enkulu kanjalo?

en: Coordinate expression results in division by zero
xh: Intetho elungelelanisiweyo ibangela ulwahlulo ngozero

en: Coordinate expression tries to use mod operator on a floating-point number
xh: Intetho elungelelanisiweyo izama ukusebenzisa i-mod operator kwinani lenqaku elibhabhayo

en: Coordinate expression was empty or not understood
xh: Intetho elungelelanisiweyo ibingenanto okanye ingaqondwa

en: Could not acquire window manager selection on screen %d display "%s"
xh: Ayikwazi kufumana ukhetho lomlawuli wefestile kwiscreen %d somboniso "%s"

en: Could not create directory '%s': %s
xh: Ayikwazi kwenza uvimba weefayili '%s': %s

en: Could not find a theme! Be sure %s exists and contains the usual themes.
xh: Ayikwazi kufumana umxholo! Qinisekisa %s ukhona kwaye uqulathe imixholo eqhelekileyo.

en: Could not open session file '%s' for writing: %s
xh: Ayikwazi kuvula ifayili yeseshini '%s' kubhalo: %s

en: Could not parse "%s" as a floating point number
xh: Ayikwazi ukwahlula ngezijungqe "%s" njengenani lenqaku elibhabhayo

en: Could not parse "%s" as an integer
xh: Ayikwazi kwahlula ngezijungqe "%s" njengenani elipheleleyo

en: Could not parse alpha value "%s" in blended color
xh: Ayikwazi kwahlula ixabiso le-alpha "%s" kumbala odityanisiweyo

en: Could not parse color "%s"
xh: Ayikwazi kwahlula umbala "%s"

en: Could not parse font description "%s" from GConf key %s
xh: Ayikwazi kuhlula ngokwezijungqe inkcazelo ngefonti "%s" ukusuka kwiqhosha i-GConf %s

en: Could not parse shade factor "%s" in shaded color
xh: Ayikwazi kwahlula ukhuhleko "%s" kumbala okhuhliweyo

en: Could not release screen %d on display "%s"
xh: Ayikwazi kukhupha iscreen %d kumboniso "%s"

en: Ctrl
xh: I-Ctrl

en: Current theme
xh: Umxholo wangoku

en: Delay in milliseconds for the auto raise option
xh: Libazisa ngokweemilisekondi kunyuso oluzenzekelayo

en: Determines whether applications or the system can generate audible 'beeps'; may be used in conjunction with 'visual bell' to allow silent 'beeps'.
xh: Imisa ukuba iinkqubo zekhompyutha okanye inkqubo ingadala ii-'beeps' ezivakalayo; zingasetyenziswa ngokusebenzisana 'nentsimbi evakalayo' ukuvumela ii-'beeps' ezithuleyo.

en: Dialog Box
xh: Ibhokisi yoNxibelelwano

en: Did not understand arrow "%s" for <%s> element
xh: Ayisiqondanga isalathisi "%s" kwinto <%s>

en: Did not understand color component "%s" in color specification
xh: Aliqondeki icandelo lombala "%s" kubalulo lombala

en: Did not understand fill type "%s" for <%s> element
xh: Ayiluqondanga uhlobo logcwaliso "%s" kwinto <%s>

en: Did not understand shadow "%s" for <%s> element
xh: Ayikuqondanga ukukhuhleka "%s" kwinto <%s>

en: Did not understand state "%s" for <%s> element
xh: Ayiqondekanga imeko "%s" yento <%s>

en: Did not understand state "%s" in color specification
xh: Ayiqondekanga imeko "%s" kubalulo lombala

en: Did not understand trailing characters "%s" in string "%s"
xh: Ayikwazanga kuqonda oonobumba abarhuqayo "%s" kwistring "%s"

en: Did not understand value "%s" for type of gradient
xh: Ayiliqondanga ixabiso "%s" lohlobo lokuthambeka

en: Disable misfeatures that are required by old or broken applications
xh: Yenza zingasebenzi iimpawu ezingalunganga ezifuneka kwiinkqubo ezindala okanye ezophukileyo

en: Distance "%s" is unknown
xh: Umgama "%s" awaziwa

en: Drew %d frames in %g client-side seconds (%g milliseconds per frame) and %g seconds wall clock time including X server resources (%g milliseconds per frame)
xh: Kutsalwe %d iifreym %g kwicala lomxhasi iisekondi (%g imilisekondi kwisakhelo ngasinye) kunye %g iisekondi kwixesha lekloko yodonga ukuquka oovimba beseva X (%g imilisekondi kwisakhelo nganye)

en: Element <%s> is not allowed below <%s>
xh: Into <%s> ayivunyelwa ngezantsi <%s>

en: Element <%s> is not allowed inside a <%s> element
xh: Into <%s> ayivunyelwa ngaphakathi <%s> kwento

en: Element <%s> is not allowed inside a <constant> element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi <constant> kwento

en: Element <%s> is not allowed inside a distance/border/aspect_ratio element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi kwe-distance/border/aspect_ratio kwinto

en: Element <%s> is not allowed inside a draw operation element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi kwento yomsebenzi olinganayo

en: Element <%s> is not allowed inside a name/author/date/description element
xh: Into <%s> ayivunyelwanga ngaphakathi kwenkcazelo ye-name/author/date/description

en: Enable Visual Bell
xh: Yenza iNtsimbi eVakalayo isebenze

en: Error %d was expected but %d given
xh: Impazamo %d ibilindelekile kodwa %d enikiweyo

en: Error closing session file '%s': %s
xh: Impazamo kwifayili yeseshini yovalo '%s': %s

en: Error launching metacity-dialog to ask about killing an application: %s
xh: Impazamo ekuqaliseni unxibelelwano lwemetacity ukubuza ngokubulala inkqubo: %s

en: Error launching metacity-dialog to print an error about a command: %s
xh: Impazamo ukuqalisa unxibelelwano lwemetacity ukushicilela impazamo emalunga nomyalelo: %s

en: Error launching metacity-dialog to warn about apps that don't support session management: %s
xh: Impazamo xa kuqaliswa imetacity-dialog ukulumkisa ngeenkqubo ezingaxhasi ulawulo lweseshini: %s

en: Error loading theme: %s
xh: Impazamo kufako lomxholo: %s

en: Error not expected but one was returned: %s
xh: Impazamo ayilindelekanga kodwa enye yabuyiswa: %s

en: Error reading from dialog display process: %s
xh: Impazamo ekufundeni kwinkqubo yokuboniswa konxibelelwano: %s

en: Error setting name for workspace %d to "%s": %s
xh: Impazamo kumiselo lwegama kwindawo yokusebenzela %d ukuya "%s": %s

en: Error setting number of workspaces to %d: %s
xh: Impazamo kumiselo lwenani leendawo zokusebenzela ukuya %d: %s

en: Error was expected but none given
xh: Impazamo ibilindelekile kodwa ayikho enikiweyo

en: Error writing session file '%s': %s
xh: Impazamo kwifayili yeseshini yobhalo '%s': %s

en: Failed to fdopen() log file %s: %s
xh: Ayikwazi ku-fdopen() ifayili yelog %s: %s

en: Failed to get hostname: %s
xh: Ayikwazi kufumana igama lomququzeleli: %s

en: Failed to load theme "%s": %s
xh: Ayiphumeleli ukufaka umxholo "%s": %s

en: Failed to open X Window System display '%s'
xh: Ayikwazi ukuvula umboniso we-X Window System '%s'

en: Failed to open debug log: %s
xh: Ayikwazi ukuvula idebug log: %s

en: Failed to parse message "%s" from dialog process
xh: Ayikwazanga kuhlula ngezijungqe umyalezo "%s" ukusuka kwinkqubo yonxibelelwano

en: Failed to parse saved session file: %s
xh: Ayikwazi ukwahlula ngezijungqe ifayili yeseshini egciniweyo: %s

en: Failed to read saved session file %s: %s
xh: Ayikwazi kufunda ifayili yeseshini egciniweyo %s: %s

en: Failed to read theme from file %s: %s
xh: Ayikwazi kufunda umxholo kwifayili %s: %s

en: Failed to restart: %s
xh: Ayikwazi kuqala kwakhona: %s

en: Failed to scan themes directory: %s
xh: Ayiphumeleli ukuskena uvimba weefayili zemixholo: %s

en: Fake menu item %d
xh: Ulandelo lwemenyu olungachanekanga %d

en: Fatal IO error %d (%s) on display '%s'.
xh: Impazamo enkulu IO %d (%s) kumboniso '%s'.

en: Forcing this application to quit will cause you to lose any unsaved changes.
xh: Ukunyanzelisa le nkqubo ukuba iphume kuya kubangela ukuphulukana nawo nawuphi na umsebenzi ongagcinwanga.

en: Frame geometry does not specify size of buttons
xh: Isakhelo se-geometry ayibaluli ubungakanani bamaqhosha

en: Frame style already has a button for function %s state %s
xh: Isitayili sobume sele sineqhosha kumsebenzi %s kwimeko %s

en: Frame style already has a piece at position %s
xh: Isitayile sobume sele sikhona sinesuntswana kwindawo %s

en: GConf key "%s" is set to an invalid type
xh: Iqhosha i-GConf "%s" limiselwe kudidi olungasebenziyo

en: GConf key '%s' is set to an invalid value
xh: Iqhosha i-GConf '%s' limiselwe kwixabiso elingasebenziyo

en: GTK color specification must have a close bracket after the state, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
xh: Ubalulo lombala we-GTK kufuneka ube nesibiyeli esikufuphi emva kwemeko, umz. gtk:fg[NORMAL] apho u-QHELEKILEYO eyimeko; alunokwahlula njengezijungqe "%s"

en: GTK color specification must have the state in brackets, e.g. gtk:fg[NORMAL] where NORMAL is the state; could not parse "%s"
xh: Ubalulo lombala we-GTK kufuneka ube nemeko kwizibiyeli, umz. gtk:fg[NORMAL] apho u-QHELEKILEYO eyimeko; alunokwahlula njengezijungqu "%s"

en: Gradients should have at least two colors
xh: Ukuthambeka kufuneka kube nemibala emibini ubuncinane

en: Hide all windows and focus desktop
xh: Fihla zonke iifestile nefocus desktop

en: If true, and the focus mode is either "sloppy" or "mouse" then the focused window will be automatically raised after a delay (the delay is specified by the auto_raise_delay key).
xh: Ukuba kuyinene, nefocus mode i- "sloppy" or "mouse" ke ngoko ifestile ekuqwalaselwe kuyo iya kunyuswa ngokuzenzekelayo emva kokulibaziseka (ukulibaziseka kubalulwa liqhosha i-auto_raise_delay).

en: If true, ignore the titlebar_font option, and use the standard application font for window titles.
xh: Ukuba kuyinene, sukuyihoya i-titlebar_font, sebenzisa ifonti yenkqubo esemgangathweni kwizihloko zefestile.

en: If true, metacity will give the user less feedback and less sense of "direct manipulation", by using wireframes, avoiding animations, or other means. This is a significant reduction in usability for many users, but may allow legacy applications and terminal servers to function when they would otherwise be impractical. However, the wireframe feature is disabled when accessibility is on to avoid weird desktop breakages.
xh: Ukuba kuyinene, i-metacity iya kunikeza umsebenzisi ingxelo engaphantsi nentsingiselo engaphantsi "direct manipulation", ngokusebenzisa izakhelo zocingo, ukuthintela oopopayi, okanye ezinye iindlela. Olu lunciphiso olubalulekileyo kusetyenziso lwabasebenzisi abaninzi kodwa kungavumela iinkqubo ezililifa neeseva zetheminali ukuba zisebenze ngexa bezingasayi kusebenza. Kodwa ke, uphawu lwezakhelo zocingo alusebenzi xa ufikelelo luvuliwe ukuthintela ukophuka okungaqhelekanga kwe-desktop.

en: If true, then Metacity works in terms of applications rather than windows. The concept is a bit abstract, but in general an application-based setup is more like the Mac and less like Windows. When you focus a window in application-based mode, all the windows in the application will be raised. Also, in application-based mode, focus clicks are not passed through to windows in other applications. The existence of this setting is somewhat questionable. But it's better than having settings for all the specific details of application-based vs. window-based, e.g. whether to pass through clicks. Also, application-based mode is largely unimplemented at the moment.
xh: Ukuba kuyinene, kengoko iMetacity isebenza ngokweenkqubo kuneefestile. Le ngqiqo inokuthabathekisa okuthile, kodwa ke jikelele, umiselo olumiselwe kwinkqubo ikakhulu lunjenge-Mac libe ngaphantsi kune-Windows. Xa uqwalasele ifestile kwimowdi esekelwe kwinkqubo, zonke iifestile kwinkqubo ziya kunyuka. Kwakhona, kwimowdi esekelwe kwinkqubo, ukucofa kwingqwalaselo akugqithiswa kwiifestile kwezinye iinkqubo. Ubukho bolu miselo buyathandabuzeka. Kodwa kungcono kunokuba nomiselo kwiinkcukacha zizonke ezizodwa ezisekelwe kwiinkqubo nokuba ngaba ezisekelwe kwifestile, umz. noba kufuneka ugqithe ekucofeni. Kananjalo, imowdi esekelwe kwinkqubo iye ikakhulu ingazalisekiswa ngokwangoku.

en: If true, trade off usability for less resource usage
xh: Ukuba kuyinene, rhwebisa ngosetyenziso kusetyenziso loovimba olungaphantsi

en: Including draw_ops "%s" here would create a circular reference
xh: Ukuquka draw_ops "%s" apha kuya kuyila isalathisi sesetyhula

en: Integer %ld is too large, current max is %d
xh: I-Integer %ld inkulu kakhulu, ubukhulu yi-%d

en: Integer %ld must be positive
xh: I-Integer %ld kufuneka ichaneke

en: Invalid title scale "%s" (must be one of xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)
xh: Isikali sesihloko asisebenzi "%s" (kufuneka sibe sesinye se- xx-small,x-small,small,medium,large,x-large,xx-large)

en: Large Title Font
xh: IFonti yeSihloko esiKhulu

en: Line %d character %d: %s
xh: Ilayini %d unobumba %d: %s

en: Loaded theme "%s" in %g seconds
xh: Umxholo ofakiwe "%s" nge- %g sekondi

en: Lost connection to the display '%s';
    most likely the X server was shut down or you killed/destroyed
    the window manager.
xh: Kulahleke unxibelelwano kumboniso '%s';
    kusenokwenzeka ukuba iseva X ivaliwe okanye ubulewe/utshabalalise
    umanejala wefestile.

en: Lower window below other windows
xh: Thoba ifestile ngaphantsi kwezinye iifestile

en: Ma_ximize
xh: _Yandisa

en: Maximize Window
xh: Yandisa iFestile

en: Maximize window
xh: Yandisa ifestile

en: Maximize window horizontally
xh: Yandisa ifestile ngokuthe tyaba

en: Maximize window vertically
xh: Yandisa ifestile ngokuthe nkqo

en: Metacity
xh: Imetacity

en: Metacity was compiled without support for verbose mode
xh: I-Metacity yaqulunqwa ngaphandle kwenkxaso kwimowdi yeverbose

en: Mi_nimize
xh: _Nciphisa

en: Minimize Window
xh: Nciphisa iFestile

en: Minimize window
xh: Nciphisa ifestile

en: Missing <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>
xh: Ilahlekile <frame state="%s" resize="%s" focus="%s" style="whatever"/>

en: Modal Dialog Box
xh: Isihloko seBhokisi yoNxibelelwano

en: Modifier to use for modified window click actions
xh: Isilungisi sokusetyenziswa kumanyathelo okucofa kwifestile elungisiweyo

en: Move backward between panels and the desktop immediately
xh: Hambela ngasemva phakathi kweendawo zolawulo nedesktop ngokukhawuleza

en: Move backwards between panels and the desktop with popup
xh: Hambela ngasemva phakathi kweendawo zolawulo nedesktop enokukhetha okuvelayo

en: Move backwards between windows immediately
xh: Hambela ngasemva phakathi kweefestile ngokukhawuleza

en: Move between panels and the desktop immediately
xh: Hambela phakathi kweendawo zolawulo nedesktop ngokukhawuleza

en: Move between panels and the desktop with popup
xh: Hambela phakathi kweendawo zolawulo nedesktop enokukhetha okuvelayo

en: Move between windows immediately
xh: Hambela phakathi kweefestile ngokukhawuleza

en: Move between windows with popup
xh: Hambela phakathi kweefestile ezinokukhetha okuvelayo

en: Move focus backwards between windows using popup display
xh: Hambisa ugqaliselo ngasemva phakathi kweefestile ezisebenzisa umboniso onokukhetha okuvelayo

en: Move to Another _Workspace
xh: Shenxisela kweNye iNdawo _Yokusebenzela

en: Move to Workspace R_ight
xh: Shenxisela kwiNdawo yokuSebenzela e_Kunene

en: Move to Workspace _Down
xh: Shenxisela kwiNdawo yokuSebenzela eP_hantsi

en: Move to Workspace _Left
xh: Shenxisela kwiNdawo yoSebenzela _eKhohlo

en: Move to Workspace _Up
xh: Shenxisela kwiNdawo yokuSebenzela e_Phezulu

en: Move window
xh: Hambisa ifestile

en: Move window one workspace down
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela ibenye ukwehla

en: Move window one workspace to the left
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela ibenye ukuya ekhohlo

en: Move window one workspace to the right
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela benye ukuya ekunene

en: Move window one workspace up
xh: Hambisa ifestile indawo yokusebenzela benye ukuya phezulu

en: Move window to workspace 1
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 1

en: Move window to workspace 10
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 10

en: Move window to workspace 11
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 11

en: Move window to workspace 12
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 12

en: Move window to workspace 2
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 2

en: Move window to workspace 3
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 3

en: Move window to workspace 4
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 4

en: Move window to workspace 5
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 5

en: Move window to workspace 6
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 6

en: Move window to workspace 7
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 7

en: Move window to workspace 8
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 8

en: Move window to workspace 9
xh: Hambisela ifestile kwindawo yokusebenzela 9

en: Name of workspace
xh: Igama lendawo yokusebenzela

en: No "%s" attribute on <%s> element
xh: Akukho "%s" lwabelo kwinto <%s>

en: No "alpha" attribute on element <%s>
xh: Akukho "alpha" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "arrow" attribute on element <%s>
xh: Akukho "arrow" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "bottom" attribute on element <%s>
xh: Akukho "bottom" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "color" attribute on element <%s>
xh: Akukho "color" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "extent_angle" attribute on element <%s>
xh: Akukho "extent_angle" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "filename" attribute on element <%s>
xh: Akukho "filename" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "focus" attribute on <%s> element
xh: Akukho "focus" kulwabiwo lwento <%s>

en: No "function" attribute on <%s> element
xh: Akukho "function" lwabiwo <%s> kwinto

en: No "height" attribute on element <%s>
xh: Akukho "height" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "left" attribute on element <%s>
xh: Akukho "left" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "name" attribute on element <%s>
xh: Akukho "name" lolwabiwo kwinto <%s>

en: No "position" attribute on <%s> element
xh: Akukho "position" lwabiwo <%s> kwinto

en: No "resize" attribute on <%s> element
xh: Akukho "resize" kulwabiwo lwento <%s>

en: No "right" attribute on element <%s>
xh: Akukho "right" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "shadow" attribute on element <%s>
xh: Akukho "shadow" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "start_angle" attribute on element <%s>
xh: Akukho "start_angle" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "state" attribute on <%s> element
xh: Akukho "state" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "state" attribute on element <%s>
xh: Akukho "state" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "style" attribute on <%s> element
xh: Akukho "style" kulwabiwo lwento <%s>

en: No "top" attribute on element <%s>
xh: Akukho "top" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "type" attribute on element <%s>
xh: Akukho "type" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "value" attribute on <%s> element
xh: Akukho "value" lwabiwo <%s> kwinto

en: No "value" attribute on element <%s>
xh: Akukho "value" yolwabelo kwinto <%s>

en: No "width" attribute on element <%s>
xh: Akukho "width" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "x" attribute on element <%s>
xh: Akukho "x" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "x1" attribute on element <%s>
xh: Akukho "x1" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "x2" attribute on element <%s>
xh: Akukho "x2" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "y" attribute on element <%s>
xh: Akukho "y" lwabiwo kwinto <%s>

en: No "y1" attribute on element <%s>
xh: Akukho "y1" alwabiwo kwinto <%s>

en: No "y2" attribute on element <%s>
xh: Akukho "y2" lwabiwo kwinto <%s>

en: No <%s> set for theme "%s"
xh: Akukho <%s> miselo lomxholo "%s"

en: No <draw_ops> called "%s" has been defined
xh: Akukho <draw_ops> ebiziweyo "%s" echaziweyo

en: No <draw_ops> with the name "%s" has been defined
xh: Akukho <draw_ops> negama "%s" lichaziwe

en: No command %d has been defined.
xh: Akukho myalelo %d othe wachazwa.

en: No draw_ops provided for button
xh: Akukho draw_ops ezinikezelwe kwiqhosha

en: No draw_ops provided for frame piece
xh: Akukho draw_ops ezinikezelwe kwisuntswana lefreym

en: No draw_ops provided for menu icon
xh: Akukho draw_ops ezinikezelwe kwi-aykhoni yemenyu

en: No frame style set for window type "%s" in theme "%s", add a <window type="%s" style_set="whatever"/> element
xh: Akukho sitayili esimiselwe uhlobo lwefestile "%s" kumxholo "%s", yongeza <window type="%s" style_set="whatever"/> into

en: No terminal command has been defined.
xh: Akukho myalelo wetheminali ochaziweyo.

en: No text is allowed inside element <%s>
xh: Akukho magama avunyelweyo ngaphakathi kwento <%s>

en: Normal Application Window
xh: IFestile yeNkqubo eQhelekileyo

en: Normal Title Font
xh: IFonti yeSihloko esiQhelekileyo

en: Number of workspaces
xh: Inani lendawo yokusebenzela

en: Number of workspaces. Must be more than zero, and has a fixed maximum (to prevent accidentally destroying your desktop by asking for 34 million workspaces).
xh: Inani leendawo zokusebenzela. Kufuneka zibe ngaphezulu kozero, zibe nobuninzi obusisigxina (ukukhusela ukutshabalalisa ngempazamo idesktop yakho ngokufuna iindawo zokusebenzela ezingama-34 million).

en: On _Top
xh: Nga _Phezulu

en: Open another one of these windows
xh: Vula enye yezi festile

en: Opened log file %s
xh: Ifayili yelog evuliweyo %s

en: Outermost element in theme must be <metacity_theme> not <%s>
xh: Eyona nto ingaphandle kumxholo kufuneka ibe yi- <metacity_theme> hayi <%s>

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8
xh: Ipropati %s kwifestile 0x%lx iqulathe engasebenziyo i-UTF-8

en: Property %s on window 0x%lx contained invalid UTF-8 for item %d in the list
xh: Ipropati %s kwifestile 0x%lx iqulathe engasebenziyo i-UTF-8 kumba %d kuluhlu

en: Raise obscured window, otherwise lower
xh: Nyusa ifestile ekekeleyo, kungenjalo ezantsi

en: Raise window above other windows
xh: Nyusa ifestile ngaphezu kwezinye iifestile

en: Resize window
xh: Linganisa ngokutsha ifestile

en: Roll _Up
xh: Songela _Phezulu

en: Run a defined command
xh: Qhuba umyalelo ochaziweyo

en: Run a terminal
xh: Qhuba itheminali

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager
xh: Iscreen %d kumboniso "%s" sele sinomlawuli wefestile

en: Screen %d on display "%s" already has a window manager; try using the --replace option to replace the current window manager.
xh: Iscreen %d kumboniso "%s" sele sinaye umanejala wefestile; zama ukusebenzisa --replace ukutshintsha umlawuli okhoyo wefestile.

en: Screen %d on display '%s' is invalid
xh: Iscreen %d kumboniso '%s' asisebenzi

en: Shade factor "%s" in shaded color is negative
xh: Umba wokhuhleko "%s" kumbala okhuhliweyo uyalandula

en: Shade format is "shade/base_color/factor", "%s" does not fit the format
xh: Ifomathi yokhuhlo yi- "shade/base_color/factor", "%s" ayifaneleki kwifomathi

en: Shift
xh: I-Shift

en: Should not have "resize" attribute on <%s> element for maximized/shaded states
xh: Ayifanele kuba "resize" nolwabiwo <%s> kwinto ekwiimeko ezandisiweyo/khuhliweyo

en: Show the panel menu
xh: Bonisa imenyu yendawo yolawulo

en: Show the panel run application dialog
xh: Bonisa ibhokisi yenkqubo yokuqhuba indawo yolawulo

en: Small Title Font
xh: IFonti yeSihloko esiNcinci

en: Some applications break specifications in ways that result in window manager misfeatures. For example, ideally Metacity would place all dialogs in a consistent position with respect to their parent window. This requires ignoring application-specified positions for dialogs. But some versions of Java/Swing mark their popup menus as dialogs, so Metacity has to disable dialog positioning to allow menus to work in broken Java applications. There are several other examples like this. This option puts Metacity in full-on Correct mode, which perhaps gives a moderately nicer UI if you don't need to run any broken apps. Sadly, workarounds must be enabled by default; the real world is an ugly place. Some of the workarounds are workarounds for limitations in the specifications themselves, so sometimes a bug in no-workarounds mode won't be fixable without amending a spec.
xh: Ezinye iinkqubo zophula okukodwa ngeendlela ezibangela iimpawu ezingalunganga zomlawuli wefestile. Umzekelo, iMetacity ingabeka zonke iibhokisi zonxibelelwano kwindawo efanayo ngokunxulumene nefestile yomzali wazo. Oku kufuna ukungahoyi iindawo ezizodwa zeenkqubo zeebhokisi. Kodwa ezinye iinguqulelo zeJava/Swing ziphawula iimenyu zazo zokukhetha okuvelayo njengeebhokisi, ke ngoko iMetacity kufuneka yenze ubeko lwebhokisi lungasebenzi ukuvumela iimenyu ukuba zisebenze kwiinkqubo ezophukileyo zeJava. Kukho imizekelo emininzi engeminye efana nale. Oku kubeka iMetacity kwimowdi epheleleyo eChanekileyo, nenikeza i-UI engcono ukuba akufunekanga uqhube naziphi na iinkqubo ezophukileyo. Ngelishwa, ukusebenza jikelele kufuneka kuvulwe ngokumiyo; ihlabathi lenene yindawo embi. Okunye kusetyenzo jikelele luncitshiso kokukodwa, kengoko ngamanye amaxesha isiphene kwinkqubo kwimowdi yokungasebenzi jikelele asisayi kulungiswa ngaphandle kokulungisa ispec.

en: Some other program is already using the key %s with modifiers %x as a binding
xh: Enye kwiinkqubo sele isebenzisa iqhosha %s nabalungisi %x njengesidibanisi

en: Style has already been specified for state %s focus %s
xh: Ubume sele bubalulwe kwimeko %s ugqaliselo %s

en: Style has already been specified for state %s resize %s focus %s
xh: Ubume sele bubalulwe kwimeko %s ubungakanani %s ugqaliselo %s

en: Switch to workspace 1
xh: Vula indawo yokusebenzela 1

en: Switch to workspace 10
xh: Vula indawo yokusebenzela 10

en: Switch to workspace 11
xh: Vula indawo yokusebenzela 11

en: Switch to workspace 12
xh: Vula indawo yokusebenzela 12

en: Switch to workspace 2
xh: Vula indawo yokusebenzela 2

en: Switch to workspace 3
xh: Vula indawo yokusebenzela 3

en: Switch to workspace 4
xh: Vula indawo yokusebenzela 4

en: Switch to workspace 5
xh: Vula indawo yokusebenzela 5

en: Switch to workspace 6
xh: Vula indawo yokusebenzela 6

en: Switch to workspace 7
xh: Vula indawo yokusebenzela 7

en: Switch to workspace 8
xh: Vula indawo yokusebenzela 8

en: Switch to workspace 9
xh: Vula indawo yokusebenzela 9

en: Switch to workspace above this one
xh: Vula indawo yokusebenzela engasentla kule

en: Switch to workspace below this one
xh: Vula indawo yokusebenzela engaphantsi kule

en: Switch to workspace on the left
xh: Vula indawo yokusebenzela esekhohlo

en: Switch to workspace on the right
xh: Vula indawo yokusebenzela esekunene

en: System Bell is Audible
xh: I-System Bell iyaVakala

en: Take a screenshot
xh: Thatha iscreenshot

en: Take a screenshot of a window
xh: Thatha iscreenshot sefestile

en: Tells Metacity how to implement the visual indication that the system bell or another application 'bell' indicator has been rung. Currently there are two valid values, "fullscreen", which causes a fullscreen white-black flash, and "frame_flash" which causes the titlebar of the application which sent the bell signal to flash. If the application which sent the bell is unknown (as is usually the case for the default "system beep"), the currently focused window's titlebar is flashed.
xh: Ixelela iMetacity indlela yokuzalisekisa umboniso ovakalayo enokuthi intsimbi yenkqubo okanye enye inkqubo isalathisi se-'bell' esikhaliswe ngayo. Ngokwangoku kukho amaxabiso amabini asebenzayo, "fullscreen", nebangela udanyazo olumhlophe-mnyama kwiscreen sisonke kunye "frame_flash" ebangela ititlebar yenkqubo nethumele isignali yentsimbi ukuba idanyaze. Ukuba inkqubo ethumele intsimbi ayaziwa (njengoko kuqhele ukuba njalo kokumiyo "system beep"), ititlebar yefestile ekuqwalaselwe kuyo iyadanyaza.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N keys define keybindings that correspond to these commands. Pressing the keybinding for run_command_N will execute command_N.
xh: Amaqhosha /apps/metacity/global_keybindings/run_command_N achaza izidibanisi-qhosha ezihambelana nale miyalelo. Ukucofa isidibanisi-qhosha kwi-run_command_N kuya kuvula i-command_N.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
xh: Iqhosha /apps/metacity/global_keybindings/run_command_screenshot lichaza isidibanisi-qhosha esibangela umyalelo obalulwe lolu miselo ukuba ubizwe.

en: The /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot key defines a keybinding which causes the command specified by this setting to be invoked.
xh: Iqhosha /apps/metacity/global_keybindings/run_command_window_screenshot lichaza isidibanisi-qhosha esibangela umyalelo obalulwe lolu miselo ukuba ubizwe.

en: The keybinding that runs the correspondingly-numbered command in /apps/metacity/keybinding_commands The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esiqhuba umyalelo onamanani ohambelana noku kwi- /apps/metacity/keybinding_commands Ifomathi ikhangeleka "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba useta okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to the workspace above the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela ngasentla kwendawo yokusebenzela ekhoyo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to the workspace below the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela ngezantsi kwendawo yokusebenzela ekhoyo. below the current workspace. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to the workspace on the left of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela ngasekhohlo kwendawo yokusebenzela ekhoyo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umiselo okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to the workspace on the right of the current workspace. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela ngasekunene kwendawo yokusebenzela ekhoyo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umiselo okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 1. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 10. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 11. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 12. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 2. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 3. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 4. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 5. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne"&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 6. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 7. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 8. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo"&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding that switches to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esitshintshela kwindawo yokusebenzela 9. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to activate the window menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ekuvuleni imenyu yefestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to close a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ekuvaleni ifestile. Ifomathi ibonakala"&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" okanye "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to enter "move mode" and begin moving a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ekungeneni "move mode" nesiqalisa ukuhambisa ifestile sisebenzisa ikeyboard. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to enter "resize mode" and begin resizing a window using the keyboard. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ekungeneni "resize mode" anesiqalisa ukuhambisa ifestile sisebenzisa ikeyboard. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to hide all normal windows and set the focus to the desktop background. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ekufihleni zonke iifestile eziqhelekileyo size simisele ingqwalaselo kumva wedesktop. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to maximize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukwandisa ifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to minimize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukunciphisa ifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window one workspace down. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile indawo yokusebenzela enye ngezantsi. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the left. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa indawo yokusebenzela enye ekhohlo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window one workspace to the right. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile indawo yokusebenzela enye ekunene. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window one workspace up. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile indawo yokusebenzela enye phezulu. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 1. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 1. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 10. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 10. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 11. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 11. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 12. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 12. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 2. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 2. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 3. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 3. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 4. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 4. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 5. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 5. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 6. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 6. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 7. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 7. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 8. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 8. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move a window to workspace 9. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifestile kwindawo yokusebenzela 9. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus ngasemva phakathi kweendawo zolawulo nedesktop, sisebenzisa ifestile yokukhetha okuvelayo. Imbonakalo ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus backwards between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus ngasemva phakathi kweendawo zolawulo nedesktop, ngaphandle kwefestile yokukhetha okuvelayo. Imbonakalo ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows without a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus ngasemva phakathi kweefestile ngaphandle kwefestile yokukhetha okuvelayo. Ukubamba "shift" kunye nesi sidibanisi kwenza indlela iye phambili kwakhona. Imbonakalo ibonakalo "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus backwards between windows, using a popup window. Holding "shift" together with this binding makes the direction go forward again. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus ngasemva phakathi kweefestile, kusetyenziswa ifestile yokukhetha okuvelayo. Ukubamba "shift" kunye nesi sidibanisi kwenza indlela iye phambili kwakhona. Imbonakalo ibonakalo "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, using a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus phakathi kwendawo yolawulo nedesktop, kusetyenziswa ifestile yokukhetha okuvelayo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqu sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba useta okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus between panels and the desktop, without a popup window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus phakathi kwendawo yolawulo nedesktop, ngaphandle kokusebenzisa ifestile yokukhetha okuvelayo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus between windows without a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Escape) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus phakathi kweefestile ngaphandle kokusebenzisa ifestile yokukhetha okuvelayo. (Traditionally &lt;Alt&gt;Escape) Ukubamba iqhosha "shift" ngexa usebenzisa esi sidibanisi kubuyisela umva indlela yokuhamba. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to move focus between windows, using a popup window. (Traditionally &lt;Alt&gt;Tab) Holding the "shift" key while using this binding reverses the direction of movement. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuhambisa ifocus phakathi kweefestile, ngokusebenzisa ifestile yokukhetha okuvelayo. (Traditionally &lt;Alt&gt;Tab) Ukubamba iqhosha "shift" ngexa usebenzisa esi sidibanisi kubuyisela umva indlela yokuhamba. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to toggle always on top. A window that is always on top will always be visible over other overlapping windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuqhobosha sihlala singentla. Ifestile ehlala ingasentla iya kuhlala ibonakala kwezinye iifestile ezingenanayo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to toggle fullscreen mode. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuqhobosha imowdi yescreen esigcweleyo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to toggle maximization. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuqhobosha ulwandiso. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to toggle shaded/unshaded state. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuqhobosha imeko ekhuhliweyo/engakhuhlwanga. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to toggle whether the window is on all workspaces or just one. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukuqhobosha nokuba ifestile ikuzo zonke iindawo zokusebenzela okanye enye. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding used to unmaximize a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esisetyenziswa ukungandisi ifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding which display's the panel's "Run Application" dialog box. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esibonisa ibhokisi yendawo yolawulo "Run Application". Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding which invokes a terminal. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esibiza itheminali. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility to take a screenshot of a window. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esibiza isibonelelo sescreenshot sendawo yolawulo kwifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding which invokes the panel's screenshot utility. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esibiza isibonelelo sescreenshot sendawo yolawulo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The keybinding which shows the panel's main menu. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Isidibanisi-qhosha esibonisa eyona menyu yendawo yolawulo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: The name of a workspace.
xh: Igama lendawo yokusebenzela.

en: The screenshot command
xh: Umyalelo wescreenshot

en: The theme determines the appearance of window borders, titlebar, and so forth.
xh: Umxholo umisa imbonakalo yemida yefestile, ititlebar, nokunye.

en: The time delay before raising a window if auto_raise is set to true. The delay is given in thousandths of a second.
xh: Ukulibaziseka kwexesha ngaphambi kokunyusa ifestile xa auto_raise isetelwe kwinyani. Ulibaziseko lunikezwa kumawaka esekondi.

en: The window "%s" is not responding.
xh: Ifestile "%s" ayiphenduli.

en: The window focus mode indicates how windows are activated. It has three possible values; "click" means windows must be clicked in order to focus them, "sloppy" means windows are focused when the mouse enters the window, and "mouse" means windows are focused when the mouse enters the window and unfocused when the mouse leaves the window.
xh: Imowdi yefocus yefestile ibonisa indlela iifestile ezivulwa ngayo. Kukho iindlela ezintathu ezinokwenziwa ngayo; "click" uthetha ukuba iifestile kufuneka zicofwe ukuze kuqwalaselwe kuzo, "sloppy" kuthetha iifestile ziqwalaselwe xa imouse ingena kwifestile kunye "mouse" uthetha ukuba iifestile ziqwalaselwe xa imouse ingena kwifestile ize ingaqwalaselwa xa imouse ishiya ifestile.

en: The window screenshot command
xh: Umyalelo wescreenshot sefestile

en: Theme already has a menu icon for function %s state %s
xh: Umxholo sele unomfanekiso ongumqondios wemenyu kumsebenzi %s isimo %s

en: Theme contained an expression "%s" that resulted in an error: %s
xh: Umxholo uqulathe intetho "%s" ebangele impazamo: %s

en: Theme file %s did not contain a root <metacity_theme> element
xh: Ifayili yomxholo %s ayiqulathanga ingcambu <metacity_theme> kwinto

en: There was an error running "%s":
    %s.
xh: Kubekho impazamo ukuqhuba  "%s":
    %s.

en: These windows do not support "save current setup" and will have to be restarted manually next time you log in.
xh: Ezi festile azixhasi "gcina umiselo lwenkqubo lwangoku" kwaye ziya kufuneka ziqaliswe ngokutsha ngesandla kwixa elizayo xa ungena.

en: This is a demo button with a 'quit' icon
xh: Lo ngumboniso weqhosha eline-'quit' aykhoni

en: This is a demo button with an 'open' icon
xh: Lo ngumboniso weqhosha eline-'open' aykhoni

en: This is a sample message in a sample dialog
xh: Lo ngumzekelo womyalezo kwibhokisi yomyalezo

en: This keybinding changes whether a window is above or below other windows. If the window is covered by another window, it raises the window above other windows. If the window is already fully visible, it lowers the window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Esi sidibanisi-qhosha siyatshintsha noba ifestile ingentla okanye ngezantsi kwezinye iifestile. Ukuba ifestile yogqunywe yenye ifestile, yonyusa ifestile engasentla kwezinye iifestile. Ukuba ifestile sele ibonakala ngokupheleleyo, inciphisa ifestile engezantsi kwezinye iifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: This keybinding lowers a window below other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Esi sidibanisi-qhosha sehlisa ifestile engezantsi kwezinye iifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: This keybinding raises the window above other windows. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Esi sidibanisi-qhosha senyusa ifestile engasentla kwezinye iifestile. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" okanye "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: This keybinding resizes a window to fill available horizontal space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Esi sidibanisi-qhosha silungisa ubungakanani ngokutsha befestile ukugcwalisa indawo ethe tyaba efumanekayo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: This keybinding resizes a window to fill available vertical space. The format looks like "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". The parser is fairly liberal and allows lower or upper case, and also abbreviations such as "&lt;Ctl&gt;" and "&lt;Ctrl&gt;". If you set the option to the special string "disabled", then there will be no keybinding for this action.
xh: Esi sidibanisi-qhosha silungisa ubungakanani ngokutsha befestile ukugcwalisa indawo ethe nkqo efumanekayo. Ifomathi ibonakala "&lt;Control&gt;a" or "&lt;Shift&gt;&lt;Alt&gt;F1". Isahluli ngezijungqe sinesisa kwaye sivumela oonombumba abakhulu okanye abancinci, kunye nezifinyezo ezinjengo "&lt;Ctl&gt;" ne "&lt;Ctrl&gt;". Ukuba umisela okunye kwistring esisodwa "disabled", akusayi kubakho isidibanisi-qhosha kweli nyathelo.

en: This option determines the effects of double-clicking on the title bar. Current valid options are 'toggle_shade', which will shade/unshade the window, and 'toggle_maximize' which will maximize/unmaximize the window.
xh: Oku kumisa iziphumo zokucofa kabini kwititle bar. Okunye okukhoyo okusebenzayo yi- 'toggle_shade', neya kukhuhla/ingakhuhli ifestile ne-'toggle_maximize' neya kwandisa/kungandisi ifestile.

en: Title
xh: Isihloko

en: Toggle always on top state
xh: I-toggle ihlala rhoqo ikwimeko ephezulu

en: Toggle fullscreen mode
xh: Imowdi yefullscreen ye-toggle

en: Toggle maximization state
xh: Imeko eyandisiweyo ye-toggle

en: Toggle shaded state
xh: Imeko ekhuhliweyo ye-toggle

en: Toggle window on all workspaces
xh: Ifestile ye-toggle kuzo zonke indawo zokusebenzela

en: Torn-off Menu
xh: IMenyu ye-Torn-off

en: Turns on a visual indication when an application or the system issues a 'bell' or 'beep'; useful for the hard-of-hearing and for use in noisy environments, or when 'audible bell' is off.
xh: Ivula isalathisi esibonakalayo xa inkqubo yekhompyutha okanye inkqubo inikeza 'bell' okanye 'beep'; neziluncedo ekuveni nzima nokusetyenziswa kwiindawo ezinengxolo okanye xa i-'audible bell' ivaliwe.

en: Unknown attribute %s on <geometry> element
xh: Ulwabelo olungaziwayo %s ko <geometry> kokuthile

en: Unknown attribute %s on <maximized> element
xh: Ulwabelo olungaziwayo %s ko <maximized> kokuthile

en: Unknown attribute %s on <metacity_session> element
xh: Ukubalelwa okungaziwa %s kumba we-<metacity_session>

en: Unknown attribute %s on <window> element
xh: Ulwabelo olungaziwayo %s kwinto ethile <window> element

en: Unknown element %s
xh: Izinto ezingaziwayo %s

en: Unknown function "%s" for button
xh: Umsebenzi ongaziwayo "%s" kwiqhosha

en: Unknown function "%s" for menu icon
xh: Umsebenzi ongaziwayo "%s" womfanekiso ongumqondiso wemenyu

en: Unknown position "%s" for frame piece
xh: Indawo engaziwayo "%s" kwisuntswana lesakhelo

en: Unknown state "%s" for button
xh: Imeko engaziwayo "%s" kwiqhosha

en: Unknown state "%s" for menu icon
xh: Imeko engaziwayo "%s" kumfanekiso ongumqondiso kwimenyu

en: Unknown style_set "%s" on <%s> element
xh: Esingaziwayo style_set "%s" on <%s> kwinto

en: Unknown type "%s" on <%s> element
xh: Uhlobo olungaziwayo "%s" on <%s>

en: Unma_ximize
xh: _Sukwandisa

en: Unmaximize Window
xh: Sukwandisa iFestile

en: Unmaximize window
xh: Sukwandisa ifestile

en: Usage: %s
xh: Usetyenziso: %s

en: Usage: metacity-theme-viewer [THEMENAME]
xh: Usetyenziso: metacity-theme-viewer [IGAMA LOMXHOLO]

en: Use standard system font in window titles
xh: Sebenzisa ifonti yenkqubo esemgangathweni kwizihloko zefestile

en: User-defined constants must begin with a capital letter; "%s" does not
xh: Isixa esichaziweyo somsebenzisi kufuneka siqale ngonombumba omkhulu; "%s" akunjalo

en: Utility Palette
xh: I-Utility Palette

en: Visual Bell Type
xh: Udidi lweVisual Bell

en: Window %s sets SM_CLIENT_ID on itself, instead of on the WM_CLIENT_LEADER window as specified in the ICCCM.
xh: Ifestile %s imisele SM_CLIENT_ID ngokwayo, endaweni yefestile i-WM_CLIENT_LEADER njengoko kuphawulwe kwi-ICCCM.

en: Window %s sets an MWM hint indicating it isn't resizable, but sets min size %d x %d and max size %d x %d; this doesn't make much sense.
xh: Ifestile %s imisele MWM ingcebiso eyalathisa ukuba ayinabungakanani, kodwa isete ubungakanani obungephi %d x %d nobungakanani obukhulu %d x %d; oku akwenzi ntsingiselo.

en: Window 0x%lx has property %s
    that was expected to have type %s format %d
    and actually has type %s format %d n_items %d.
    This is most likely an application bug, not a window manager bug.
    The window has title="%s" class="%s" name="%s"
xh: Ifestile 0x%lx inepropati %s
    eyayilindeleke ukuba ibenohlobo %s lwefomathi %d
    kodwa inodidi %s lwefomathi %d n_items %d.
    Oku sisiphene senkqubo, ingesiso isiphene somlawuli wefestile.
    Ifestile inesihloko="%s" udidi="%s" igama="%s"

en: Window Menu
xh: Imenyu yeFestile

en: Window Title Goes Here
xh: ISihloko seFestile Siya Apha

en: Window focus mode
xh: Imowdi yefocus yefestile

en: Window manager error:
xh: Impazamo kumlawuli wefestile:

en: Window manager warning:
xh: Isilumkiso kumlawuli wefestile:

en: Window manager:
xh: Umlawuli wefestile:

en: Window title font
xh: Ifonti yesihloko sefestile

en: Window type "%s" has already been assigned a style set
xh: Uhlobo lwefestile "%s" sele lwabelwe umiselo lohlobo

en: Workarounds for broken applications disabled. Some applications may not behave properly.
xh: Ukusebenza jikelele kwiinkqubo ezophukileyo akusebenzi. Ezinye iinkqubo azisayi kuziphatha ngendlela efanelekileyo.

en: Workspace %d
xh: Indawo yokusebenzela %d

en: Workspace %s%d
xh: Indawo yokusebenzela %s%d

en: Workspace 1_0
xh: Indawo yokusebenzela 1_0

en: _Always on Visible Workspace
xh: _Rhoqo kwiNdawo yoSebenzela eBonakalayo

en: _Close
xh: _Vala

en: _Force Quit
xh: _Phuma ngoNyanzeliso

en: _Move
xh: _Shenxisa

en: _Only on This Workspace
xh: _Kuphela Kule Ndawo yoSebenzela

en: _Resize
xh: _Tshintsha ubungakanani

en: _Unroll
xh: Musa _Ukusonga

en: bottom
xh: ezantsi

en: frame geometry does not specify "%s" dimension
xh: isakhelo se-geometry asibaluli "%s" umlinganiso

en: frame geometry does not specify dimension "%s" for border "%s"
xh: isakhelo se-geometry ayibaluli umlinganiso "%s" womda "%s"

en: left
xh: ekhohlo

en: metacity %s
    Copyright (C) 2001-2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    This is free software; see the source for copying conditions.
    There is NO warranty; not even for MERCHANTABILITY or FITNESS FOR A PARTICULAR PURPOSE.
xh: Imetacity %s
    Copyright (C) 2001-2002 Havoc Pennington, Red Hat, Inc., and others
    Le yisoftwe engahlawulelwayo; jonga umboneleli kwiimeko zokukopa.
    Iwaranti AYIKHO; NAKUSHISHINO okanye UKULUNGELA INJONGO ETHILE.

en: nested <window> tag
xh: itag esendlwaneni <window>

en: position expression test returned FALSE but didn't set error
xh: uvavanyo oluchaza indawo lubuyiswe LUBUBUXOKI kodwa lungamiselwanga ngempazamo

en: position expression test returned TRUE but set error
xh: uvavanyo oluchaza indawo lubuyiswe LUYINYANI kodwa lumiselwe nempazamo

en: right
xh: ekunene

en: top
xh: phezulu

en: x value was %d, %d was expected
xh: x ixabiso yaba %d, %d lalilindelekile

en: y value was %d, %d was expected
xh: y ixabiso yaba %d, %d lalilindelekile
