nautilus HEAD - en to zu translation catalogue (1126 entries)

en:  (
zu:  (Inani

en:  (%d
zu:  (Inani %d

en:  (another copy)
zu:  (elinye cwecwe)

en:  (containing %d item) |  (containing %d items)
zu[0]:  (qukethe %d hlamvu)
zu[1]:  (qukethe %d izinhlamvu)

en:  (containing a total of %d item) |  (containing a total of %d items)
zu[0]:  (qukethe inani elihlanganisiwe %d hlamvu)
zu[1]:  (qukethe inani elihlanganisiwe %d ezinhlamvwini)

en:  (copy)
zu:  (kopela)

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s" locations.
zu: "%s" ingevule "%s" ngoba "%s" ngakhoni ukungenela ohele ku "%s" zabelweni.

en: "%s" can't open "%s" because "%s" can't access files at "%s".locations.
zu: "%s" ayikhoni ukuvula "%s" ngoba "%s" ayikhoni ukungenela ohele "%s".zabelweni.

en: "%s" cannot be copied because you do not have permissions to read it.
zu: "%s" ungekopele ngoba awunamvume yokuyifunda.

en: "%s" cannot be deleted because it is on a read-only disk.
zu: "%s" ingecisheke ngoba ikufunda-kuphela cwecwe.

en: "%s" cannot be deleted because you do not have permissions to modify its parent folder.
zu: "%s" ingecishwe ngoba awunamvume yoguqula kancane uzali sibaya.

en: "%s" cannot be moved because it is on a read-only disk.
zu: "%s" ingehanjiswe ngoba ikufunda-kuphela cwecwe.

en: "%s" cannot be moved because you do not have permissions to change it or its parent folder.
zu: "%s" ingehanjiswe ngoba awunamvume yokuyishintsha noma uzali sibaya yalo.

en: "%s" couldn't be found. Perhaps it has recently been deleted.
zu: "%s" ayitholakali. Mhlawumbe asandakucishwa.

en: "%s" is an executable text file.
zu: "%s" ihele-mbhalo elisebenzisekayo.

en: "%s" is not a valid location.
zu: "%s" ayikho mthethweni.

en: "%s" selected
zu: "%s" khethiwe

en: "%s" selected (%s)
zu: "%s" khethiwe (%s)

en: "%s" will be copied if you select the Paste Files command
zu: "%s" izokotshelwa uma ukhetha uNamathisela Ohele mlayezo

en: "%s" will be moved if you select the Paste Files command
zu: "%s" izohanjiswa uma ukhetha Unamathisela ohele mlayezo

en: %A, %B %-d %Y at %-I:%M:%S %p
zu: %A, %B %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M %p
zu: %a, %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: %a, %b %-d %Y at %-I:%M:%S %p
zu: %a, %b %-d %Y nge %-I:%M:%S %p

en: %b %-d %Y at %-I:%M %p
zu: %b %-d %Y nge %-I:%M %p

en: %d folder selected | %d folders selected
zu[0]: %d isibaya esikhethiwe
zu[1]: %d izibaya ezikhethiwe

en: %d item selected (%s) | %d items selected (%s)
zu[0]: %d uhlamvu olukhethiwe (%s)
zu[1]: %d izinhlamvu ezikhethiwe (%s)

en: %d item, with size %s | %d items, totalling %s
zu[0]: %d uhlamvu, ngobungakanani %s
zu[1]: %d izinhlamvu, ngobungakanani %s

en: %d other item selected (%s) | %d other items selected (%s)
zu[0]: %d olunye uhlamvu olukhethekile (%s)
zu[1]: %d ezinye izinhlamvu ezikhethiwe (%s)

en: %dnd link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

en: %drd link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

en: %dst link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

en: %dth link to %s
zu: Inani %d ixhunywe ku %s

en: %ld of %ld
zu: %ld ye %ld

en: %m/%-d/%y, %-I:%M %p
zu: %d/%m/%y, %-I:%M %p

en: %m/%d/%y
zu: %d/%m/%y

en: %s (%dnd copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

en: %s (%drd copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

en: %s (%dst copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

en: %s (%dth copy)%s
zu: %s (inani %d ikopi)%s

en: %s (another copy)%s
zu: %s (enye ikopi)%s

en: %s (copy)%s
zu: %s (ikopi)%s

en: %s Properties
zu: %s Mininingwane

en: %s Visible Columns
zu: %s Uhume Obonakalayo

en: %s on %s
zu: %s ku %s

en: %s's Home
zu: Ikhaya lika %s

en: %s, Free space: %s
zu: %s, Isikhala esingenalutho: %s

en: %u file | %u files
zu[0]: ihele %u
zu[1]: ohele %u

en: %u folder | %u folders
zu[0]: isibaya %u
zu[1]: izibaya %u

en: %u item | %u items
zu[0]: uhlamvu %u
zu[1]: izinhlamvu %u

en: (%d:%02d Remaining)
zu: (%d:%02d Sele)

en: (%d:%02d:%d Remaining)
zu: (%d:%02d:%d Sele)

en: (Empty)
zu: (Ngenalutho)

en: (some contents unreadable)
zu: (okunye okuqukethwe akufundeki)

en: <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
     | <b>Image Type:</b> %s (%s)
    <b>Resolution:</b> %dx%d pixels
zu[0]: <b>Inhlobo yesithombe:</b> %s (%s)
    <b>Isinqumo:</b> %dx%d ichashaza
zu[1]: <b>Inhlobo yesithombe:</b> %s (%s)
    <b>Isinqumo:</b> %dx%d ichashaza

en: <b>_Bookmarks</b>
zu: <b>_Izibekisi-bhukwini</b>

en: <b>_Location</b>
zu: <b>_Isabelo</b>

en: <b>_Name</b>
zu: <b>_Gama</b>

en: <span weight="bold">Behavior</span>
zu: <span weight="bold">Ukuziphatha</span>

en: <span weight="bold">Date</span>
zu: <span weight="bold">Usuku</span>

en: <span weight="bold">Default View</span>
zu: <span weight="bold">Iphutha sibonisi</span>

en: <span weight="bold">Executable Text Files</span>
zu: <span weight="bold">Ohele-mbhalo abasebenzisekayo</span>

en: <span weight="bold">Folders</span>
zu: <span weight="bold">Izibaya</span>

en: <span weight="bold">Icon Captions</span>
zu: <span weight="bold">Izihloko ezifinqgiwe zomboniso-sithombe</span>

en: <span weight="bold">Icon View Defaults</span>
zu: <span weight="bold">Amaphutha esibonisi somboniso-sithombe</span>

en: <span weight="bold">List Columns</span>
zu: <span weight="bold">Hlela uhume</span>

en: <span weight="bold">List View Defaults</span>
zu: <span weight="bold">Hlela Amaphutha esibonisi</span>

en: <span weight="bold">Other Previewable Files</span>
zu: <span weight="bold">Abanye Ohele abonakala ngaphambi</span>

en: <span weight="bold">Sound Files</span>
zu: <span weight="bold">Ohele bomsindo</span>

en: <span weight="bold">Text Files</span>
zu: <span weight="bold">Ohele-mbhalo</span>

en: <span weight="bold">Trash</span>
zu: <span weight="bold">Udoti</span>

en: <span weight="bold">Tree View Defaults</span>
zu: <span weight="bold">Amaphutha Esibonisi sihlahla</span>

en: ? items
zu: ? izinhlavu

en: A Teal variation of the Crux theme.
zu: Isihloko esihlukile sohlobo lwedada.

en: A link called "Link To Old Desktop" has been created on the desktop.
zu: Umxhumanis obizwa "Mxhumanisi kwidesktop yakudala" yakhiwe kudesktop.

en: A list of captions below an icon in the icon view and the desktop. The actual number of captions shown depends on the zoom level. Possible values are: "size", "type", "date_modified", "date_changed", "date_accessed", "owner", "group", "permissions", "octal_permissions" and "mime_type".
zu: Uhlu lwezihloko ezifingqiwe ngaphansi kwemboniso-sithombe kwisibonakalisi sombonakaliso-sithombe nobuso besiga-nyezi. Inani lezihloko ezifinqgiwe yange kumgangatho wolwiza. Amanani angenzeka wo "ubungakanani", "hlobo", "usuku-oluguqulwe-kancane", "usuku_olushintshiwe", "usuku_alungenekayo", "mnikazi""iqembu" , "iimvume", "iimvume_zeshakalombili" ne "mime_uhlobo".

en: A theme designed to fit well with the classic GNOME environment.
zu: Ukusongoza kwendikimba ukuthi ihambelane nendawo ka GNOME.

en: A trash folder is used for storing items moved to the trash.
zu: Isibaya sikadoti sisebenza ukugcina izinhlamvu ezihanjiswe kudoti.

en: A user-visible description of the column
zu: Incazelo yomsebenzisi obonakalayo wesigamu

en: About Scripts
zu: Ngemibhalo

en: Access was denied.
zu: Ukungena kwenqatshelwe.

en: Accessed:
zu: Ngenekile:

en: Activate items with a _double click
zu: Sebenzisa izinhlamvu ngoku_cofoza kabili

en: Activate items with a _single click
zu: Sebenzisa izinhlamvu ngoku_cofoza kanye

en: Add Emblems...
zu: Ngezela isifanekiso...

en: Add a bookmark for the current location to this menu
zu: Yengeza isibekiso-bhukwini kuloluhlu lwesabelo samanje

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu.
zu: Bonke ohele abasebenzisekayo kulesibaya kuzovela kuhlu lwemibhalo.

en: All executable files in this folder will appear in the Scripts menu. Choosing a script from the menu will run that script.
    
    When executed from a local folder, scripts will be passed the selected file names. When executed from a remote folder (e.g. a folder showing web or ftp content), scripts will be passed no parameters.
    
    In all cases, the following environment variables will be set by Nautilus, which the scripts may use:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: newline-delimited paths for selected files (only if local)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: newline-delimited URIs for selected files
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: URI for current location
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: position and size of current window
zu: Bonke ohele absebenzisekayo kulesibaya bazovela kuhlu Lwemibhalo. Ukukhetha umbhalo kuhlu lombhalo kuzosebenzisa lowombhalo.
    
    Uma isetshenziswa kusibaya sasendaweni, imibhalo izodluliselwa amagama ohele abakhethiwe. Uma isetshenziswa kusibaya esibuqamama (isibonelo. isibaya esibonisa ulwembu noma isiqikithi se-ftp), imibhalo izawudluliselwa imigaqo.
    
    Kuzo zonke izinto, lamanani endawo alandelayo azawuhlelwa yiNautilus, leyo imibhalo ingasebenziswa:
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_FILE_PATHS: umugqa omusha-ovalelwe izindlela wamahele akhethiwe (uma kuyeyasekhaya)
    
    NAUTILUS_SCRIPT_SELECTED_URIS: umugqa-onqanyuliwe URIs zamahele akhethiwe
    
    NAUTILUS_SCRIPT_CURRENT_URI: indawo yamanje ye-URI
    
    NAUTILUS_SCRIPT_WINDOW_GEOMETRY: isikhundla nesilinganiso sefasitela yamanje

en: Always
zu: Njalo

en: Always open in _browser windows
zu: Vula njalo kufasitela _lokulwiza

en: An Eggplant variation of the Crux theme.
zu: Isihloko sokuhlukana kwendikima yesithelo seqanda.

en: An invalid drag type was used.
zu: Kusetshenziswe uhlobo lokuhudula longekho-mthethweni.

en: Aperture Value
zu: Usizo lwesikhala

en: Apparition
zu: Umuncwi

en: Application
zu: Isisebenziso

en: Applications
zu: Isisebenziso

en: Are you sure you want to clear the list of locations you have visited?
zu: Uqwinisekeli ukuthi ufuna ukucima uhlu lwezabelo ozivakashele?

en: Are you sure you want to forget history?
zu: Uqiniseka ufuna ukukhohlwa umlandu?

en: Are you sure you want to open all files?
zu: Uqinisekilw ufuna ukuvula ohele bonke?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s" from the trash?
zu: Uqinisekile ufuna ukucisha unomphelo izinhlamvu "%s" ezikhethiwe kudoti?

en: Are you sure you want to permanently delete "%s"?
zu: Uqinisekeli ufuna ukucima unomphela "%s"?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item from the trash? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items from the trash?
zu[0]: Uqinisekile ufuna ukucisha unomphelo isinhlamvu %d okukhethiwe kudoti?
zu[1]: Uqinisekile ufuna ukucisha unomphelo izinhlamvu %d ezikhethiwe kudoti?

en: Are you sure you want to permanently delete the %d selected item? | Are you sure you want to permanently delete the %d selected items?
zu[0]: Uqinisekeli ufuna ukucima unomphelo %d uhlamvu olukhethiwe?
zu[1]: Uqinisekile ufuna ukulicima unomphelo uhlamvu olukhethiwe %d?

en: Arran_ge Items
zu: Hlel_a Izinhlamvu

en: Art
zu: Ubuciko

en: Ask before _emptying the Trash or deleting files
zu: Buza ngaphambi _kokuthulula udoti noma ucishe ohele

en: Attribute
zu: Imininingwane yesifanekiso

en: Background
zu: Isizanda

en: Backgrounds and Emblems
zu: Izinda ne Zibonakaliso

en: Basic
zu: Yisisekelo

en: Before running Nautilus, please create the following folder, or set permissions such that Nautilus can create it.
zu: Ngaphambi kokusebenzisa iNautilus, akha lesibaya esilandelayo, noma hlela izimvume ukuze iNautilus izozakha.

en: Before running Nautilus, please create these folders, or set permissions such that Nautilus can create them.
zu: Ngaphambi kokusebenzisa iNautilus, akha lezibaya, noma hlela izimvume ukuze iNautilus izozakha.

en: Behavior
zu: Ukuziphatha

en: Black
zu: Inzima

en: Blue Ridge
zu: Igebe ngobuhlaza besibhakabhaka

en: Blue Rough
zu: Ubuhlaza besibhakabhaka obumahlikihli

en: Blue Type
zu: Uhlobo oluhlaza okwesibhakabhaka

en: Bookmark for Nonexistent Location
zu: Isibekisi-bhukwini Sesabelo Esingekho

en: Bring up a new window for every opened file
zu: Letha ifasitela elisha likahele omuye-nomunye ovuliwe

en: Broken Link
zu: Mxhumanisi onqamukile

en: Browse _Network
zu: Yaluza _ulwembu

en: Browse available software
zu: Isiyaluzi sesoftware siyatholakala

en: Browse the filesystem with the file manager
zu: Yaluza uhlelo-hele ngomphathi-hele

en: Brushed Metal
zu: Isihlangulo sensimbi

en: Bubble Gum
zu: Intshungama

en: By Emblems
zu: Ngokwezibonakalisi

en: By Modification Date
zu: Mgokosuka oluguqulwe kancane

en: By Modification _Date
zu: Ngo _suku uluguqulwe kancane

en: By Name
zu: Ngegama

en: By Size
zu: Ngobungako

en: By Type
zu: Ngokwenhlobo

en: By _Emblems
zu: Ngo _kwesibonakaliso

en: By _Name
zu: Ngo _kwegama

en: By _Size
zu: Ngo _kobungakanani

en: By _Type
zu: Ngo _hlobo

en: CD/DVD Creator
zu: Umakhi CD/DVD

en: C_ancel Remove
zu: C_ima ususa

en: C_olors
zu: I_mibala

en: C_onnect
zu: X_humanisa

en: Camera
zu: Isithwebuli

en: Camera Brand
zu: Uhlobo lwesithwebuli

en: Camera Model
zu: Isibonelo sesithwebuli

en: Camouflage
zu: Fihla ngendlela ekhohlisayo

en: Can't Change Trash Location
zu: Ngakhoni Ukushintsha Isabelo sikaDoti

en: Can't Connect to Server
zu: Ngakhoni ukuxhuma kumsekeli

en: Can't Copy Into Self
zu: Ngekopele kukho

en: Can't Copy Over Self
zu: Ngekopele kuwena

en: Can't Copy Trash
zu: Ngakhoni Ukukopela udoti

en: Can't Delete Volume
zu: Ungekhone Ukucisha Umsindo

en: Can't Display Location
zu: Ngakhoni Ukubonisa Isabelo

en: Can't Execute Remote Links
zu: Ngakhoni ukusebenzisa Ubuqamama

en: Can't Launch CD Burner
zu: Ngakhoni Ukuqalisa Isishiceleli seCD

en: Can't Move Into Self
zu: Ngehambise kukho

en: Can't Open Location
zu: Ngakhoni ukuvula Isabelo

en: Can't find description even for "x-directory/normal". This probably means that your gnome-vfs.keys file is in the wrong place or isn't being found for some other reason.
zu: Ngatholi incasiso neye"x-directory/normal". Lokhu kusho ukuthi izinkinobho zehele legnome-vfs yakho zisendaweni okungesiyo noma ayitholakali ngenxa yesinye isizathu.

en: Cancel
zu: Cima

en: Cancel Group Change?
zu: Cisha Ukushintsha Iqembu?

en: Cancel Open?
zu: Cisha Uvula?

en: Cancel Owner Change?
zu: Cisha Ukushintsha Umnikazi?

en: Cancel Rename?
zu: Cisha Uqamba futhi?

en: Cancel Showing Properties Window?
zu: Cisha Ukubonisa Imininingwane Yefasitela?

en: Cannot move "%s" because it or its parent folder are contained in the destination.
zu: Ungekhone ukuhambisa "%s" ngoba noma umzali sibaya siqukethwe kumfikeli.

en: Cannot move "%s" to the trash because you do not have permissions to change it or its parent folder.
zu: Ngakhoni ukuhanbisa "%s" kudoti ngoba awunamvume yokuyishintsha noma umzali sibaya.

en: Cannot move file to trash, do you want to delete immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ihele kudoti, ufuna ukulicima ngokushesha?

en: Cannot move items to trash, do you want to delete them immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ezinye izinhlamvu kudoti, ufuna ukuzicisha ngokushesha?

en: Cannot move some items to trash, do you want to delete these immediately?
zu: Ngakhoni ukuhambisa ezinye izinhlamvu kudoti, ufuna ukucisha ngokushesha?

en: Cannot open %s
zu: Ngakhoni ukuvula %s

en: Certified
zu: Ukuqiniseka

en: Chalk
zu: Umcako

en: Change Desktop _Background
zu: Shintsha _Isizinda seDesktop

en: Change how files are managed
zu: Shintsha indlela ohele bephathwa ngakhona

en: Change the visibility of this window's location bar
zu: Shintsha ukubonakalisa kwesabelo-mgamu walelifasitela

en: Change the visibility of this window's sidebar
zu: Shintsha ukubonakala kwengxenye-mgamu wesifasditela

en: Change the visibility of this window's statusbar
zu: Shintsha ukubonakala isikhundla-mgamu wefasitela

en: Changing group.
zu: Shintsha iqembu.

en: Changing owner.
zu: Shintsha umnikazi.

en: Charcoal
zu: Umbala othize

en: Check that an SMB server is running in the local network.
zu: Hlola ukuthi isisekelo seSMB siyasebenza kulwembu lwasendaweni.

en: Check that the spelling is correct and that your proxy settings are correct.
zu: Bheka ukuthi umbhalo-gama okahle nohlelo lombambisi wakho lukahle.

en: Check that you have permission to delete the emblem.
zu: Qaphelisisa ukuthi unemvume yokucima isibonakaliso.

en: Check that you have permission to delete the pattern.
zu: Qaphelisisa ukuthi unemvume yokucima inhlendla.

en: Check that your proxy settings are correct.
zu: Bheka ukuthi izinhlelo zombambeli wakho zilungile.

en: Choose a program with which to open the selected item
zu: Khetha uhlelo ongavula ngalo uhlamvu olukhethiwe

en: Choose another application with which to open the selected item
zu: Khetha esinye isisebenziso ongavula ngaso uhlamvu olikhethile

en: Choose the order of information to appear beneath icon names. More information will appear when zooming in closer.
zu: Khetha ukulandelana kwagama azovela ngaphansi kwesiboniso-sithombe. Ulwazi oluningi luzovela uma ulwizela phakathi.

en: Choose the order of information to appear in the list view.
zu: Khetha ukulandelana kolwazi oluzovela kuhlu lokubona.

en: Choose the order of information to appear in this folder.
zu: Khetha uhlelo lolwazi oluzovela kulesibaya.

en: Choosing a script from the menu will run that script with any selected items as input.
zu: Ukukhetha umbhalo kuhlu kuzosebenzisa umbhalo ngaluphi naluphi uhlamvu olukhethwe njengomfakela.

en: Clean _Up by Name
zu: Hlanza _ngokwegama

en: Clear History
zu: Cima umnlandu

en: Clear contents of Go menu and Back/Forward lists
zu: Cima okuqukethwe kohlu loka-Hamba noMuva/Phambili-hlu

en: Click on a color to remove it
zu: Cofoza kumbala ukuwususa

en: Click on a pattern to remove it
zu: Cofoza kwinhlendla ukuyisusa

en: Click on an emblem to remove it
zu: Cofoza kwisibonakaliso ukusisusa

en: Clos_e All Folders
zu: Val_a Zonke Izibaya

en: Close P_arent Folders
zu: Vala u_mzali wezibaya

en: Close _All Windows
zu: Vala _Onke Amafasitela

en: Close all Navigation windows
zu: Vala onke amafasitela OkuYaluza

en: Close all folder windows
zu: Vala isibaya samafasitela onke

en: Close the side pane
zu: Vala icala lefasitela

en: Close this folder
zu: Vala lesibaya

en: Close this folder's parents
zu: Vala isibaya salomzali

en: Color _name:
zu: Umbala _gama:

en: Color _value:
zu: Umbala _nani:

en: Color of the selection box
zu: Umbala webhokisi lokekhetha

en: Color used for information text against a dark background
zu: Umbala osetshenziswa ngolwazi lombhalo magondana nesizinda esimnyama

en: Color used for information text against a light background
zu: Umbala osetshenziswa yombhalo lolwazi mayelana nesizinda esimhlophe

en: Colors:
zu: Imibala:

en: Command
zu: Umlayelo

en: Comment
zu: Phawula

en: Compact _Layout
zu: _Isimo Esicinene

en: Computer
zu: Isiga-nyezi

en: Computer icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe sesiga-nyezi siyabonakala kwidesktop

en: Concrete
zu: Uqobo lwayo

en: Conflict While Copying
zu: Impikiswano Uma Kukotshelwa

en: Connect To This Server
zu: Xhumanisa Kulesisekelo

en: Connect to Server
zu: Xhumanisa kumsekeli

en: Connect to Server %s
zu: Xhumanisa nesisekelo %s

en: Connect to _Server...
zu: Mxhumanisi _kusisekelo...

en: Content View
zu: Isibonisi sokuqukethwe

en: Contents:
zu: Okuqukethwe:

en: Cool
zu: Kupholile

en: Copy Folder
zu: Kopela isibaya

en: Copy the selected text to the clipboard
zu: Thathela umbhalo oqokiwe kwibhodi lokusikiwe

en: Copying
zu: Kopela

en: Copying files
zu: Kopela ohele

en: Cork
zu: Isivimbo

en: Could not copy "%s" to the new location.
zu: Ngakhonanga ukukopela "%s" kusabelo esisha.

en: Could not move "%s" to the new location.
zu: Ngakhonanga ukuhasmbisa "%s" kusabelo esisha.

en: Couldn't Add Emblem
zu: Ngakhoni ukuthayisela isifanekiso

en: Couldn't Add Emblems
zu: Ngakhoni ukuthayisela izifanekiso

en: Couldn't Create Required Folder
zu: Ngakhonanga ukwenza isibaya esidingekayo

en: Couldn't Create Required Folders
zu: Ngakhonanga Ukwakha Izibaya Ezidingekayo

en: Couldn't Delete Emblem
zu: Ngakhoni ukuCima isiBonakaliso

en: Couldn't Delete Pattern
zu: Ngakhonanga ukucima inhlendla

en: Couldn't Install Color
zu: Ngakhonanga Ukufaka Umbala

en: Couldn't Install Emblem
zu: Ngakhonanga ukufaka isibonakalisi

en: Couldn't Install Pattern
zu: Ngakhonanga Ukufaka Inhlendla

en: Couldn't Remove Emblem
zu: Ngakhoni ukususa isifanekiso

en: Couldn't Rename Emblem
zu: Ngakhoni ukuqamba futhi isifanekiso

en: Couldn't Show Help
zu: Ngakhonanga Ukutshengisa Usiza

en: Couldn't change the group of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonanga ukushintsha iqembu "%s" ngoba likufunda kuphela cwecwe

en: Couldn't change the name of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonamga ukushinstha igama "%s" ngoba likufunda kuphela cwecwe

en: Couldn't change the owner of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonanga ukushintsha imnikazi we-"%s" ngoba ikufunda kuphela cwecwe

en: Couldn't change the permissions of "%s" because it is on a read-only disk
zu: Ngakhonanga ukushintsha izivumelwano "%s" ngoba zikufunda kuphela ecwecweni

en: Couldn't display "%s", because Nautilus cannot contact the SMB master browser.
zu: Ngakhonanga ukubonisa "%s", ngoba iNautilus ayikhonanga ukuxhumana nengqongoqo yolwiza lweSMB.

en: Couldn't display "%s", because no host "%s" could be found.
zu: Ngakhonanga ukubonisa "%s", ngoba akunammemi "%s" otholakalayo.

en: Couldn't display "%s".
zu: Ngakhonanga ukubonisa "%s".

en: Couldn't find "%s".
zu: Ngatholi "%s".

en: Couldn't install emblem
zu: Ngakhona ukufaka isibonakalisi

en: Couldn't remove emblem with name '%s'.
zu: Ngakhonanga ukususa isifanekiso esinegama '%s'.

en: Couldn't rename emblem with name '%s'.
zu: Ngakhoni ukuqamba futhi isifanekiso esinegama '%s'.

en: Count _number of items:
zu: Bala i_nani lezinhlamvu:

en: Countertop
zu: Kusuka phezulu ukuphambanisa

en: Create Document from template "%s"
zu: Akha ikhasi kwisilinganisi sesimo "%s"

en: Create Folder
zu: Akha isibaya

en: Create L_auncher
zu: Akha um_qalisi

en: Create _Document
zu: Akha _Ikhasi

en: Create _Folder
zu: Akha _Isibaya

en: Create a New Color:
zu: Akha umbala omusha:

en: Create a New Emblem:
zu: Akha isiBonakaliso Esisha:

en: Create a new empty file inside this folder
zu: Akha ihele elisha elingenalutho phakathi kwalesibaya

en: Create a new empty folder inside this folder
zu: Akha isibaya esisha esingenaluthu phakathi kwalesibaya

en: Create a new launcher
zu: Akha umqalisi omusha

en: Create a symbolic link for each selected item
zu: Akhela uhlamvu ngalonye olukhethiwe uphawu-mxhumaminisi

en: Create the initial window with the given geometry.
zu: Akha ifasitela lokuqala nge-geometry enikiwe.

en: Creating Properties window.
zu: Akha Imininingwane ifasitela.

en: Creating links to files
zu: Akha umxhumanisi kohele

en: Criteria for search bar searching
zu: Isimo sokunquma somgamu wokuhlola siyahlola

en: Criteria when matching files searched for in the search bar. If set to "search_by_text", then Nautilus will Search for files by file name only. If set to "search_by_text_and_properties", then Nautilus will search for files by file name and file properties.
zu: Isimo sokunquma esifanisa ohele abaphenyiwe kwesigamu sokuhlola. Uma sihlelelwe "hlola_ngombhalo", iNautilus izihlola ohele ngokombhalo kuphela. Uma ihlelwe ku"hlola_ngokombhalo_nemininingwane", iNautilus izohlola ohele ngegama-hele nangemininingwane yezakhi zohele.

en: Crux-Eggplant
zu: Indikima-Isithelo seqanda

en: Crux-Teal
zu: Indikimba-yohlobo lwedada

en: Cu_t File
zu: Sik_a Ihele

en: Cu_t Files
zu: Sik_a Ohele

en: Current Nautilus theme (deprecated)
zu: Indikimba yeNautilus yamanje (solisa)

en: Custom Background Set
zu: Isizinda Esisemthethweni Sihleliwe

en: Custom Location
zu: Isabelo ngokusemthethweni

en: Custom Side Pane Background Set
zu: Isizinda Sengxenye Yefasitela Esisemhtethweni Sihleliwe

en: Cut Folder
zu: Nquma isibaya

en: Cut _Text
zu: Sika _kokubhaliwe

en: Cut the selected text to the clipboard
zu: Sika umbhalo owukhethile

en: D_uplicate
zu: P_hinda

en: Danger
zu: Ingozi

en: Dark Cork
zu: Isivimbo esimnyama

en: Dark GNOME
zu: U-GNOME omnyama

en: Dark Info Color
zu: Ulwazi Lombala Omnyama

en: Date Accessed
zu: Usuku enyangeni ludaluliwe

en: Date Format
zu: Isimo sosuku lwenyanga

en: Date Modified
zu: Usuku onyakeni lushintshiwe

en: Date Taken
zu: Usuka oluthathwe ngalo

en: Deep Teal
zu: Ukuzika okwedada

en: Default Background Color
zu: Iphutha Lombala Wesizinda

en: Default Background Filename
zu: Iphutha Lwebizo-hele Lwesizinda

en: Default Side Pane Background Color
zu: Iphutha Lengxenye Yefasitela Sombala Wesizinda

en: Default Side Pane Background Filename
zu: Iphutha lengxenye Yefasitela Yesizinda Sebizo-hele

en: Default _zoom level:
zu: Iphutha lokuhlelwa _kolwiza:

en: Default column order in the list view
zu: Iphutha lohlelo lomhume wehlu lwesibonakalisi

en: Default column order in the list view.
zu: Iphutha lohlelo lomhume wehlu lwesibonakalisi.

en: Default folder viewer
zu: Iphutha lesibonisi lesibaya

en: Default icon zoom level
zu: Iphutha lomboniso-sithombe emgangathweni yolwiza

en: Default list of columns visible in the list view
zu: Iphutha lohlu lomhume ebonakalayo kwisibonakalisi-hlu

en: Default list of columns visible in the list view.
zu: Iphutha lohlu lomhume ebonakalayo kwisibonakalisi-hlu.

en: Default list zoom level
zu: Iphutha lohlu lomngangatho wolwiza

en: Default sort order
zu: Iphutha lohlelo lokuhlunga

en: Default zoom level used by the icon view.
zu: Iphutha lomngangatho wokulwiza osetshenziswa isibonakalisi sohlu lomboniso-sithombe.

en: Default zoom level used by the list view.
zu: Iphutha lomngangatho wokulwiza osetshenziswa isibonakalisi sohlu.

en: Delete From Trash?
zu: Cisha kuDoti?

en: Delete Immediately?
zu: Cisha ngokushesha?

en: Delete all items in the Trash
zu: Cisha zonke izinhlamvu kuDoti

en: Delete all selected items permanently
zu: Cisha zonke izinhlamvu esikhethiwe unomphela

en: Delete each selected item, without moving to the Trash
zu: Cisha uhlamvu ngalonye olukhethiwe, ngaphandle kokuyisa kuDoti

en: Delete?
zu: Cisha?

en: Deleting
zu: Cimayo

en: Deleting files
zu: Cima ohele

en: Description
zu: Ukulanda

en: Desktop
zu: Ubuso besiga-nyezi

en: Desktop computer icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe kwidesktop yesiga-nyezi

en: Desktop font
zu: Uhlobo-mbhalo lwedesktop

en: Desktop home icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe ekhaya kwidesktop

en: Desktop trash icon name
zu: Igama lomboniso-sithombe sodoti kwidesktop

en: Details:
zu: Imininingwane:

en: Display
zu: Bonisa

en: Display Nautilus help
zu: Tshengisa usizo lweNautilus

en: Display _files when they are clicked
zu: Bonisa _ohele uma becofiwe

en: Display a window that allows editing the bookmarks in this menu
zu: Bonisa ifasitela elivumela ukuhlelwa kwesibekisi-bhukwini kuloluhlu

en: Display credits for the creators of Nautilus
zu: Tshengisa incazelo ngabakhi beNautilus

en: Display icons in the opposite order
zu: Bonisa imiboniso-zithombe ngohlelo uluguqulelwe

en: Display patterns, colors, and emblems that can be used to customize appearance
zu: Tshengisa izinhlendla, imibala, nezibonakaliso ezingasetshenziswa ukuhlela ukubukeka

en: Display this location with "%s"
zu: Tshengisa lesabelo nge "%s"

en: Distinguished
zu: Ubalulekile

en: Do not manage the desktop (ignore the preference set in the preferences dialog).
zu: Ungaphathi idesktop (unganaki uhlelo lukuthandekile kubhokisi-nkulumo yokuthandekayo).

en: Do you want to remove any bookmarks with the non-existing location from your list?
zu: Ufuna ukususa izibekisi-bhukwini zesabelo esingekho kuhlu lwakho?

en: Do you want to run "%s", or display its contents?
zu: Ufuna ukusebenzisa "%s", noma ukubonisa ekuqukethe?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them?
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiye lezinhlamvu la uzintshinge khona?

en: Do you want to switch to manual layout and leave these items where you dropped them? This will clobber the stored manual layout.
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiya lezinhlamvu la uzintshinge khona? Lokhu kuzoshaya isimo sokuzenzela esigciniwe.

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it?
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiye loluhlamvu lapho ulintshinge khona?

en: Do you want to switch to manual layout and leave this item where you dropped it? This will clobber the stored manual layout.
zu: Uyafuna ukuqhebezela kwisimo sokuzenzela bese ushiye loluhlamvu lapha oluntshinge khona? Lokhu kuzoshaya isimo sokuzenzela esigciniwe.

en: Do you want to view %d location? | Do you want to view %d locations?
zu[0]: Ufuna ukubona isabelo %d?
zu[1]: Ufuna ukubona izabelo %d?

en: Documents
zu: Imibhalo

en: Dots
zu: Machashaza

en: Draft
zu: Lobaloba

en: Drag a color to an object to change it to that color
zu: Donsa umbala kutho ukuze uwushintshele kuwo

en: Drag a pattern tile to an object to change it
zu: Donsela isitho sokufanekisa kutho ukusishintsha

en: Drag an emblem to an object to add it to the object
zu: Donsa isifanekiso kutho ukusithayisela kulolotho

en: Drag and Drop Error
zu: Hudula bese Untshinga Phutha

en: Drag and drop is not supported.
zu: Hudula bese untshinga akasekelwe.

en: Drag and drop is only supported on local file systems.
zu: Hudula bese untshinga isekelwe kuhele lohlelo lwasendaweni kuphela.

en: Draw a frame around unselected text
zu: Dweba umakho ozungeza umbhalo

en: Drop Target Only Supports Local Files
zu: Ntshinga Isigcibisholo Kuphela Sesekela Ohele Basendaweni

en: Duplicate each selected item
zu: Phinda ngakonye okukhethiwe

en: E_ject
zu: K_hipha

en: E_xecute
zu: Se_benzisa

en: E_xecute files when they are clicked
zu: S_ebenzisa ohele uma becofiwe

en: Eclipse
zu: Ukufiphala

en: Edit
zu: Hlela

en: Edit Bookmarks
zu: Hlela Izibekisi-bhukwini

en: Edit Nautilus preferences
zu: Hlela okuthandayo kuNautilus

en: Eject Error
zu: Khipha Iphutha

en: Emblems
zu: Imifanekiso

en: Emblems:
zu: Izibonakaliso:

en: Empty Trash
zu: Thulula Udoti

en: Empty _Trash
zu: Thulula _Udoti

en: Emptying the Trash
zu: Thulula Udoti

en: Enable 'special' flags in file preferences dialog
zu: Gunyaza iduku-mboniso 'elikhethekile' kuhele webhokiski-mxoxo othandekayo

en: Enables the classic Nautilus behavior, where all windows are browsers
zu: Gunyaza ukuziphatha okuywayelekile kweNautilus, lapho onke amafasitela abayaluzi

en: Enter a descriptive name next to each emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
zu: Faka incazelo gama eduze komfanekiso ngamunye. Lizosetshenziswa kwezinye izindawo ukubekisa isifanekiso.

en: Enter a descriptive name next to the emblem.  This name will be used in other places to identify the emblem.
zu: Faka incazelo gama eduze komfanekiso. Lizosetshenziswa kwezinye izindawoukubekisa isifanekiso.

en: Enter a new name for the displayed emblem:
zu: Faka igama elisha lesifanekiso esitshengisiwe:

en: Envy
zu: Ukulangezela

en: Erase
zu: Cisha

en: Error "%s" creating new document.
zu: Iphutha "%s" ekwakheni ikhasi elisha.

en: Error "%s" creating new folder.
zu: Iphutha "%s" ukwakha isibaya esisha.

en: Error "%s" while copying "%s".
zu: Iphutha "%s" makukotshelwa "%s".

en: Error "%s" while copying.
zu: Iphutha "%s" makukotshelwa.

en: Error "%s" while creating a link to "%s".
zu: Iphutha "%s" makwakhiwa umxhumanisi ku "%s".

en: Error "%s" while deleting "%s".
zu: Iphutha "%s" makucishwa "%s".

en: Error "%s" while deleting.
zu: Iphutha "%s" makucishwa.

en: Error "%s" while linking.
zu: Iphutha "%s" makuxhunyaniswa.

en: Error "%s" while moving "%s".
zu: Iphutha "%s" makuhanjiswa "%s".

en: Error "%s" while moving.
zu: Iphutha "%s" makuhanjiswa.

en: Error Creating New Document
zu: Iphutha Ekwakheni Ikhasi Elisha

en: Error Creating New Folder
zu: Iphutha ekwakheni isibaya esisha

en: Error Displaying Folder
zu: Iphutha Ekuboniseni Isibaya

en: Error Launching Application
zu: Iphutha Ekuqaleni Isisebenziso

en: Error Setting Group
zu: Iphutha Ekuhleleni Iqembu

en: Error Setting Owner
zu: Iphutha Ekuhleleni Imnikazi

en: Error Setting Permissions
zu: Iphutha Ekuhleleni Izivumelwano

en: Error While Copying
zu: Iphutha Uma Kukotshelwa

en: Error While Deleting
zu: Iphutha Uma Kucishwa

en: Error While Linking
zu: Iphutha Uma Kuxhunyaniswa

en: Error While Moving
zu: Iphutha Uma Kuhanjiswa

en: Error creating new document.
zu: Iphutha ekwakheni ikhasi elisha.

en: Error creating new folder.
zu: Iphutha ekwakheni isibaya esisha.

en: Error while copying to "%s".
zu: Iphutha uma kukotshelwa ku "%s".

en: Error while copying.
zu: Iphutha uma kukotshelwa.

en: Error while creating link in "%s".
zu: Iphutha makwakhiwa umxhumanisi "%s".

en: Error while creating links in "%s".
zu: Iphutha makwakhiwa izixhumaniso ku "%s".

en: Error while deleting.
zu: Iphutha makucishwa.

en: Error while moving items to "%s".
zu: Iphutha makuhanjiswa izinhlamvu ku "%s".

en: Error while moving to "%s".
zu: Iphutha uma kuhanjiswa ku "%s".

en: Error while moving.
zu: Iphutha makuhanjiswa.

en: Existence of this file indicates that the Nautilus configuration druid
    has been presented.
    
    You can manually erase this file to present the druid again.
zu: Ukubakhona kwalohele kutshengisa ukuthi isilinganisi sika-Nautilus druid
    sethuliwe.
    
    Ungacisha lohele mgokuzenzela ukwethula u-druid futhi.

en: Exposure Program
zu: Uhlelo lokudazulula

en: Exposure Time
zu: Isikhathi sokudazululwa

en: FTP (with login)
zu: FTP (enomngenisi-ngena)

en: Factory for Nautilus shell and file manager
zu: Ibetho legobolondo leNautilus nomphathi-hele

en: Failed to load image information
zu: Asikhonanga ukufaka iminingwane yesithombe

en: Favorite
zu: Okuthandekayo

en: Favorite applications
zu: Izinsebenziso ezithandekile

en: Favorites
zu: Okuthandekayo

en: Fibers
zu: Umxeba

en: File Browser
zu: Umyaluzi-hele

en: File Management
zu: Ukuphathwa kuhele

en: File Management Preferences
zu: Ukuphatha Ihele Ngokuthandayo

en: File Manager
zu: Mphathi Hele

en: File _owner:
zu: Umnini _hele:

en: File group:
zu: Iqembu lehele:

en: File owner:
zu: Umnini hele:

en: Filename for the default folder background. Only used if background_set is true.
zu: Ibizo-hele lephutha lesibaya sesizinda. Setshenziswa kuphela uma uhlelo_sizinda luyiqiniso.

en: Filename for the default side pane background. Only used if side_pane_background_set is true.
zu: Ibizo-hele lephutha lengxenye yefasitela yesisinda. Setshenziswa kuphela uma uhlelo_sisinda_sengxenye_yefasitela siyiqiniso.

en: Files and folders can only be moved into the trash.
zu: Ohele nezibaya zingahanjiswa kudoti kuphela.

en: Files deleted:
zu: Ohele bacinyiwe:

en: Filesystem
zu: Hlelo-hele

en: Finishing Creating Links...
zu: Qedezela ukwakha omxhumanisi...

en: Finishing Move...
zu: Qedezela ukuhambisa...

en: Fire Engine
zu: Injini yokuyaluza/umshini wokuyaluza

en: Flash Fired
zu: Phazima

en: Floral
zu: Okwembala

en: Focal Length
zu: Indawo okuqondiswe kuyo

en: Folders over this size will be truncated to around this size. The purpose of this is to avoid unintentionally blowing the heap and killing Nautilus on massive folders. A negative value denotes no limit. The limit is approximate due to the reading of folders chunk-wise.
zu: Izibaya ezingaphezu kulobungaka zizonquntwa zibe ngangolubungako. Inhloso wokugwema ukuphephethela intatshana ngokungenhloso bese kufa iNautilus ezibayeni ezinkulu. Inani elikhiphayo lisho okengenamkhawulo. Umkhawulo ulinganiseka ngenxa youkufunda.

en: Fonts
zu: Inhlobo-mbhalo

en: Fossil
zu: Umqondo omdala

en: Frame Text
zu: Akha Umbhalo

en: Free space:
zu: Isikhala esikhululekile:

en: From:
zu: Kuvela:

en: GEOMETRY
zu: IZIBALO_ZEMIBHALO_EDWETSHIWE

en: Go To:
zu: Iya ku:

en: Go to the CD/DVD Creator
zu: Iya Kumakhi weCD/DVD

en: Go to the location specified by this bookmark
zu: Iya esabelweni esikhonjwa umbekisi-bhukwini

en: Go to the next visited location
zu: Iya kusabelo isozovakashelwa ekulandeleni

en: Go to the previous visited location
zu: Iya esabelweni ebesivakashelwe ngokwedlule

en: Go to the trash folder
zu: Iya esibayeni sodoti

en: Granite
zu: Igwadle

en: Grapefruit
zu: Uhlobo lwesithelo oludliwayo

en: Green Weave
zu: Luhlaza okotshani

en: Group
zu: Inqumbi

en: Group:
zu: Iqembu:

en: Highlight Alpha
zu: Gqamisa Okokuqala

en: History
zu: Umlandu

en: Home Folder
zu: Isibaya sasekhaya

en: Home icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe sasekhaya siyabonakala kwidesktop

en: ISO Speed Rating
zu: Ukulingaswa kwesivinini seISO

en: I_nclude a Delete command that bypasses Trash
zu: F_akela umlayelo kacima uzodlula udoti

en: Ice
zu: Isiqandi

en: Icon
zu: Isilomo

en: Icon View
zu: Isibonisi Somboniso-sithombe

en: Icons
zu: Imiboniso-sithombe

en: If set to true, Nautilus will only show folders in the tree side pane. Otherwise it will show both folders and files.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izotshengisa izibaya ingxenyeni yesihlahla sefasitela.

en: If set to true, newly opened windows will have the location bar visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asanokuvulwa azoba nesabelo-mgamu esibonakalayo.

en: If set to true, newly opened windows will have the side pane visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asandokuvulwa azoba nengxenye-fasitela ebonakalayo.

en: If set to true, newly opened windows will have the status bar visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asondokuvulwa esimo-mgamu azobonakala.

en: If set to true, newly opened windows will have toolbars visible.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela asandokuvulwa azoba nezisebenziso-mgamu ezibonakalayo.

en: If set to true, then Nautilus lets you edit some of the more esoteric options of a file in the file preferences dialog.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus ikuhlelisa lokhu kufihlekele okhethweni lohele kuhele-thandeka kwibhokis-mxoxo.

en: If set to true, then Nautilus shows folders prior to showing files in the icon and list views.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus iitshengisa izibaya ngaphambi kokutshengisa ihele kumboniso-sithimbe and uhlu miboniso.

en: If set to true, then Nautilus will ask for confirmation when you attempt to put files in the trash.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izobuza isiqiniseko uma uzama ukufaka ohele kudoti.

en: If set to true, then Nautilus will bring up a new Nautilus window by default whenever an item is opened.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus iziletha ifasitela elisha leNautilus ngephutha uma uvula uhlamvu.

en: If set to true, then Nautilus will draw the icons on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izodweba umboniso-sithombe ebusweni besiga-nyezi.

en: If set to true, then Nautilus will have a feature allowing you to delete a file immediately and in-place, instead of moving it to the trash. This feature can be dangerous, so use caution.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus uzoba nomumo okuvumela ukucisha ihele ngokushesha kanti nase-ndaweni, kunoma ulihambise kudoti. Lomumo ongayingozi, ngakho qaphelisisa.

en: If set to true, then Nautilus will use the user's home folder as the desktop. If it is false, then it will use ~/Desktop as the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, iNautilus izosebenzisa igama lesibaya sekhaya lomsebenzisi njedesktop. Uma kungamanga, izosebenzisa ~/Desktop njengedesktop.

en: If set to true, then all Nautilus windows will be browser windows. This is how Nautilus used to behave before version 2.6, and some people prefer this behavior.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, wonke amafasitela eNautilus azoba ngamafasitela lwiza. Inautilus yayiziphathe kanjalo ngaphambi kohunyusho 2.6, abanye bathanda lowomkhuba.

en: If set to true, then backup files such as those created by Emacs are displayed. Currently, only files ending in a tilde (~) are considered backup files.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele besisekelo njengolabo abakhiwa nge-Emacs bayaboniswa. Okwamanje, ohele abagcina ngaleliphawu (~) bathathwa njengohele-sekela.

en: If set to true, then hidden files are shown in the file manager. Hidden files are either dotfiles or are listed in the folder's .hidden file.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, bese ohele abafihliwe bazokhonjiswa kumphathi wohele. Ohele abafihliwe ngase babe wohele bamachashaza noma babhaliwe kwisibaya .hidden ihele.

en: If this is set to true, an icon linking to the computer location will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe ebusweni besiga-nyezi lizawubekwa phezulu kwesiga-nyezi.

en: If this is set to true, an icon linking to the home folder will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe kwisibaya sasekhaya lizawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: If this is set to true, an icon linking to the trash will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, uphawu oluxhunywe kwidoti lizawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: If this is set to true, icons linking to mounted volumes will be put on the desktop.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amaphawu axhunywe kwivolumu eziphezulu azawubekwa phezulu kobuso besiga-nyezi.

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a".
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele abakumafasitela amasha azohlelwa ngoku buyiselwa emuva. ngokuthui, uma lihlelwe ngokwe gama, kunokuba uhlele ohele ukususa "a" ukuya "z", azohlelwa ukususa ku "z" ukuya "a".

en: If true, files in new windows will be sorted in reverse order. ie, if sorted by name, then instead of sorting the files from "a" to "z", they will be sorted from "z" to "a"; if sorted by size, instead of being incrementally they will be sorted decrementally.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, ohele abakumafasitela amasha azohlelwa ngoku buyiselwa emuva. ngokuthui, uma lihlelwe ngokwe gama, kunokuba uhlele ohele ukususa "a" ukuya "z", azohlelwa ukususa ku "z" ukuya "a"; uma ihlelwe ngokwesilinganiso, kunokuba ikhutshulwe azohlelwa ngokuncitshiswa.

en: If true, icons will be laid out tighter by default in new windows.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amaphawu azobekwa ngaphandle ngokuqiniselwa nephutha emafasiteleni amasha.

en: If true, labels will be placed beside icons rather than underneath them.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amalebula azobekwa eceleni kwamaphawu kunokuba abekwe ngaphantsi kwawo.

en: If true, new windows will use manual layout by default.
zu: Uma ihlelwe ngokweqiniso, amafasitela amasha azosebenzisa isibonakalo sokuzenzela ngokwephutha.

en: If you clear the list of locations, they will be permanently deleted.
zu: Uma ucima uhlu lwezabelo, zocimeka unomphelo.

en: If you delete an item, it is permanently lost.
zu: Uma ucisha uhlamvu, lulahleka unomphelo.

en: If you delete an item, it will be permanently lost.
zu: Uma ucisha uhlamvu, luzolahleka unomphelo.

en: If you do, you will be doomed to repeat it.
zu: Uma uyenza, uzojeza ngokuyiphinda futhi.

en: If you replace an existing file, its contents will be overwritten.
zu: Uma ubuyisela ihele elikhona, okuqukethwe yilo kuzocimeka.

en: If you want to eject the volume, please use Eject in the right-click menu of the volume.
zu: Uma ufuna ukukhipha umsindo, sebenzisa Ukhipha kuhlu lokucofoza ngesokudla lumsindo.

en: Image
zu: Isithombe

en: Images Only
zu: Izithombe Kuphela

en: Images over this size (in bytes) won't be thumbnailed. The purpose of this setting is to avoid thumbnailing large images that may take a long time to load or use lots of memory.
zu: Izithombe ezingaphezu kwalobukhulu(in bytes) singeshicelelwe. Inhloso yaloluhlelo wokugwema ukushicelela izithombe ezinkulu engathatha isikhathi ukuhlohlwa noma isebenzise umqondo omningi.

en: Important
zu: Kubalulekile

en: Indigo
zu: Ubala oluhlaza ngobumnyama

en: Information
zu: Ulwazi

en: Keep icons lined up on a grid
zu: Gcina iziboniso-sithimbe zilandelana

en: Keep icons sorted by emblems in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngezibonakalisi kumdenda

en: Keep icons sorted by modification date in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngosuku oluguqulwe kancane kumdenda

en: Keep icons sorted by name in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngokobungakanani kumdenda

en: Keep icons sorted by size in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe ihlelwe ngokobungakanani kumdenda

en: Keep icons sorted by type in rows
zu: Gcina imiboniso-sithombe zihlelwe ngokkhlobo kumdenda

en: Label
zu: Ilebula

en: Label to display in the column
zu: Ilebula egqamisa isigamu

en: Label to display to the user
zu: Ilebula yokugqamisa umsebenzisi

en: Label widget to display in the notebook tab
zu: Ilebula yewidget izoboniswa kwisigamu sencwajana

en: Last changed:
zu: Yagcinwa ukushintshwa:

en: Launcher
zu: Isiqalisi

en: Leaf
zu: Icembe

en: Leave icons wherever they are dropped
zu: Shiya imiboniso-sithombe lapho zintshingwe khona

en: Lemon
zu: Ulamuna

en: Light Info Color
zu: Ulwazi Ngombala Okhanyayo

en: Link
zu: Mxhumanisi

en: Link To Old Desktop
zu: Mxhumanisi kwidesktop yakudala

en: Link _name:
zu: Xhumanisa _igama:

en: Link target:
zu: Xhumanisa isiisigcibisholo:

en: Linking
zu: Xhumanisayo

en: List
zu: Uhlu

en: List Columns
zu: Hlela uhume

en: List View
zu: Isibonisi Sohlu

en: List of possible captions on icons
zu: Uhlu lwezihloko ezifingqiwe kumboniso-zithombe

en: Loading...
zu: Hlohla...

en: Local Files Only
zu: Ohele Basendaweni Kuphela

en: Local Images Only
zu: Izithombe Zasendaweni Kuphela

en: Location _Bar
zu: _Umgamu Wesabelo

en: Location:
zu: Isabelo:

en: MIME Type
zu: Uhlobo LweMIME

en: MIME type
zu: uhlobo lweMIME

en: MIME type:
zu: Uhlobo lewMIME:

en: Ma_ke Link
zu: Yen_za Umxhumanisi

en: Ma_ke Links
zu: Yen_za Imixhumanisi

en: Mail
zu: Ukuthumela incwadi

en: Make a permanent connection to this server
zu: Yenza umxhumanisi wonomphelo kulesisizi

en: Make the selected icon stretchable
zu: Yenza umboniso-zithombe okhethiwe unwebeke

en: Mango
zu: Uhlobo lwesithelo oludliwayo

en: Manila Paper
zu: Iphepha laseManila

en: Manually
zu: Ngokuzenzela

en: Maximum handled files in a folder
zu: Ohele abangaphathwa esibayeni bagcwale

en: Maximum image size for thumbnailing
zu: Ubukhulu bokugcwala kwesithombe masishicelelwa

en: Metering Mode
zu: Indlela yesilinganiso

en: Migrated Old Desktop
zu: Thuthele iDesktop Yakudala

en: Mo_ve to Trash
zu: Hambi_sa kudoti

en: Modified:
zu: Guqulwe kancane:

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00 PM
zu: Mso, Okt 00 0000 nge 00:00 PM

en: Mon, Oct 00 0000 at 00:00:00 PM
zu: Mso, Okt 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: More Than One Image
zu: Ngaphezu kwesithombe esisodwa

en: Moss Ridge
zu: Umgeme lembu

en: Mount Error
zu: Khuphula Iphutha

en: Mount the selected volume
zu: Khuphula umsindo okhethiwe

en: Move _Down
zu: Yisa _Phansi

en: Move _Up
zu: Hambisa _Phezulu

en: Move each selected item to the Trash
zu: Hambisa uhlamvu olukhethiwe ngalunye ukuya kudoti

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command
zu: Hambisa noma kopela ohele ebebekhethiwe ngo Sika-Hele noma Kopela-hele mlayezo

en: Move or copy files previously selected by a Cut Files or Copy Files command into the selected folder
zu: Hambisa noma kopela ohele ebebekhethwe /sika ihele noma Kopela Ihele-mlayezo esibayeni esikhethiwe

en: Move to Trash
zu: Hambisa kudoti

en: Moving
zu: Hambisa

en: Moving files
zu: Uhambisa ohele

en: Moving files to the Trash
zu: Hambisa ohele kuDoti

en: Mud
zu: Udaka

en: Multimedia
zu: Isisakazi esisebenza ngobuningi

en: Name
zu: Igama

en: Name of the Nautilus theme to use. This has been deprecated as of Nautilus 2.2. Please use the icon theme instead.
zu: Igama lendikimba yeNautilus lokusetshenziswa. Lokhu kusolisa njengoKwe-Nautilus 2.2. Sebenzisa indikimba yomboniso-sithombe esikhundleni.

en: Name of the column
zu: Igama lesigamu

en: Name of the icon to display in the menu item
zu: Igama lesilomo elizogqamiswa kuhlu lohlamvu

en: Name of the item
zu: Igama lohlamvu

en: Name of the page
zu: Igama lekhasi

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the factory.Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
zu: iNautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha ebelingalindelwe kuBonobo uma kuzanywa ukuthola ibetho. Ukubulala imsekeli-wokusebenza kweNautilus ingalungisa iphutha.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to locate the shell object. Killing bonobo-activation-server and restarting Nautilus may help fix the problem.
zu: iNautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha elingalindelwananga kuBonobo kuzanywa ukuthola igobongo lesitho. Ukubulala umsekeli-wokusebenza kukabonobo nokuqalela phansi iNautilus ingalungisa iphutha.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error from Bonobo when attempting to register the file manager view server.
zu: Nautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha ebelingalindelwe kuBonobo uma kuzanywa ukuloba isisekeli sesibonisi somphathi-hele.

en: Nautilus can't be used now, due to an unexpected error.
zu: Nautilus ingesetshenziswe manje, ngenxa yephutha ebelingalindelwe.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
zu: Nautilus ingesetshenziswe manje. Ukusebenzisa umlayelo "bonobo-slay" kusuka kusizimazisi kungayi yilungisa inkinga. Uma kungenjalo, ungazama ukuqalela isiga-nyezi sakho phansi noma ufake iNautilus futhi.

en: Nautilus can't be used now. Running the command "bonobo-slay" from the console may fix the problem. If not, you can try rebooting the computer or installing Nautilus again.
    
    Bonobo couldn't locate the Nautilus_shell.server file. One cause of this seems to be an LD_LIBRARY_PATH that does not include the bonobo-activation library's directory. Another possible cause would be bad install with a missing Nautilus_Shell.server file.
    
    Running "bonobo-slay" will kill all Bonobo Activation and GConf processes, which may be needed by other applications.
    
    Sometimes killing bonobo-activation-server and gconfd fixes the problem, but we don't know why.
    
    We have also seen this error when a faulty version of bonobo-activation was installed.
zu: iNautilus ingesetshenziswe manje. Ukusebenzisa umlayelo "bonobo-slay" kusuka kusizimazisi kungayilungisa inkinga. Uma kungenjalo, zama ukuqala isiga-nyezi phansi.
    
    Ubonobo akakhonanga ukuthola ihele i-Nautilus_shell.server. Enye yezimbangela zalokho ibonakala iyi-LD_LIBRARY_PATH leyo engaphathelene ukusebenza-bonobo ngendlela ekhungethe ulwazi. Enye yento ekhonekayo eyenzekayo kukufakwa kabi engenayo iNautilus_Shell.server yehele.
    
    Isasebenza "bonobo-slay" izawubula zonke ibonobo ezisebenzayo nezisebenzisi GConf, leyo engafuneka kwezinye izisebenzisi.
    
    Ngezinye izikhathi ukubulala ukusebenza-bonobo nesisekeli ne-gconfd kulungisa inkinga, kepha asazi ukuba kungani.
    
    Siphinde sabona leliphutha uma umhumusho onephutha wokusebenza-bonobo iye yafakwa.

en: Nautilus cannot display "%s".
zu: I-Nautilus ungebonise "%s".

en: Nautilus cannot handle %s: locations.
zu: I-Nautilus ingekhona ukuphatha %s: izabelo.

en: Nautilus could not create the following required folders: %s.
zu: iNautilus ayikhonanga ukwakha lezibaya ezilandelayo ezidingekayo: %s.

en: Nautilus could not create the required folder "%s".
zu: iNautilus ayikhonanga ukwakha isibaya esidingekayo "%s".

en: Nautilus factory
zu: Ibetho leNautilus

en: Nautilus handles drawing the desktop
zu: iNautilus iphatha ukudwetshwa kwedesktop

en: Nautilus is a graphical shell for GNOME that makes it easy to manage your files and the rest of your system.
zu: iNautilus ligobondolo olwemibhalo yeGNOME yokudweba eyenza kube lula ukuphatha ohele nohlu lwakho lonke.

en: Nautilus metafile factory
zu: Ibetho le meta-hele leNautilus

en: Nautilus shell
zu: Igobolondo leNautilus

en: Nautilus shell operations that can be done from subsequent command-line invocations
zu: Ukusetshenziswa kwegobolondo leNautilus engenziwa emuva kokucelwa komlayezo

en: Nautilus uses the users home folder as the desktop
zu: iNautilus isebenzisa isibaya sasekhaya somsebenzisi njedesktop

en: Network
zu: Ulwembu

en: Network Neighbourhood
zu: Okusondelene nolwembu

en: Network Servers
zu: Umsekeli Lwembu

en: Never
zu: Phinde

en: New
zu: Kusha

en: No bookmarks defined
zu: Akunazibekisi-bhukwini ezichaziwe

en: No description found for mime type "%s" (file is "%s"), please tell the gnome-vfs mailing list.
zu: Ayitholakali incazelo yohlobo lwe-mime "%s" (ihele ngu "%s"), tshela uhlu lokuthumela milayezo ye-gnome-vfs.

en: No other actions are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
zu: Azikho ezinye izenzo ezikhona zokubona lohele. Uma ukopela lohele kwisiga-nyezi sakho, ungakhona ukuyivula.

en: No other applications are available to view this file.  If you copy this file onto your computer, you may be able to open it.
zu: Azikho ezinye izisebenziso ezikhona ukubonisa lohele. Uma ukopela lohele kwisiga-nyezi, ungakhona ukuyivula.

en: No templates Installed
zu: Akunasilinganisi sesimo esifakiwe

en: None
zu: Ngekho

en: None of the files could be added as emblems.
zu: Akekho kohele athayisekile njengesifanekiso.

en: Normal Si_ze
zu: Ubunga_kanani Obujwayelekile

en: Not an Image
zu: Akuyisithombe

en: Notes
zu: Incwajana

en: Number view:
zu: Inani eliboniswayo:

en: Numbers
zu: Izinombolo

en: OK
zu: Kulungile

en: Ocean Strips
zu: Umxeba wolwandle

en: Oct 00 0000 at 00:00 PM
zu: Okt 00 0000 nge 00:00 PM

en: Oct 00 0000, 00:00 PM
zu: Okt 00 0000, 00:00 PM

en: Octal Permissions
zu: Izimvume zeOctal

en: Oh No
zu: Hayi bo

en: Only create windows for explicitly specified URIs.
zu: Akha amfasitela acaciswe ngokuqgamile kwe-URIs.

en: Only show folders in the tree sidebar
zu: Tshengisa izibaya esihlahleni sesigamu esiseceleni kuphela

en: Onyx
zu: Itshe elibekelele elinenani elikhulu

en: Opacity of the highlight for selected icons
zu: Ukufiphala kokugqamisa umboniso-sithombe ezikhethiwe

en: Opacity of the selection box
zu: Ukufiphala kwebhokisi lokukhetha

en: Open
zu: Vula

en: Open %d Window? | Open %d Windows?
zu[0]: Vula %d ifasitela?
zu[1]: Vula %d mafasitela?

en: Open Failed, would you like to choose another action?
zu: Ukuvula kwehlulekile, ungathanda ukuzama esinye isenzo?

en: Open Failed, would you like to choose another application?
zu: Ukuvula kwehlulekile, ungathanda ukuzama esinye isisebenzisi?

en: Open Location
zu: Isabelo esivulekile

en: Open New _Window
zu: Vula _Ifasitela Elisha

en: Open T_erminal
zu: Vula Isi_gungu

en: Open Wit_h
zu: Vula Ng_e

en: Open With
zu: Vula Nge

en: Open _Location...
zu: Vula _isabelo...

en: Open _Parent
zu: Vula _Umzali

en: Open a new GNOME terminal window
zu: Vula isigungu sefasitela elisha kuGNOME

en: Open another Nautilus window for the displayed location
zu: Vula elinye fasitela leNautilus kwesabelo esibonisiwe

en: Open each selected item in a navigation window
zu: Vula uhlamvu ngalodwa olukhethiwe ngefasitela lokuyaluza

en: Open in Navigation Window
zu: Vula kuFasitela Lukuyaluza

en: Open in New Window | Open in %d New Windows
zu[0]: Vula efasiteleni elisha
zu[1]: Vula %d ifasitela elisha

en: Open the parent folder
zu: Vula isibaya somzali

en: Open the selected item in this window
zu: Vula uhlamvu olukhethiwe efasiteleni

en: Open with "%s"
zu: Vula nge "%s"

en: Open with %s
zu: Vula nge %s

en: Open with Other _Application...
zu: Vula ngesinye _isisebenzisi esinye...

en: Opening "%s".
zu: Vulayo "%s".

en: Opening %s
zu: Vulayo %s

en: Optional information:
zu: Ulwazi olukhethwa ngokuzithandela:

en: Orange
zu: Ngumthubi

en: Others:
zu: Abanye:

en: Owner
zu: Umnikazi

en: Owner:
zu: Umnini:

en: Package
zu: Isishuqulo

en: Page
zu: Ikhasi

en: Pale Blue
zu: Umbala oluhlaza phofu

en: Paste Files into Folder
zu: Namathisela Ohele Esibayeni

en: Paste the text stored on the clipboard
zu: Namathisela umbhalo ogcinwe kuqwembe-msikelo

en: Patterns:
zu: Izinhlendla:

en: Perform a quick set of self-check tests.
zu: Enza ihlelo lokuzihlola elusheshayo.

en: Permissions
zu: Iimvumo

en: Personal
zu: Okwami

en: Pictures
zu: Izithombe

en: Please check the spelling and try again.
zu: Bheka umbhalo-wegama bese uzame futhi.

en: Please choose a different emblem name.
zu: Khetha igama lesibonakalisi elehlukile.

en: Please drag just one image to set a custom icon.
zu: Hudula isithombe esisodwa ukuhlela umboniso-sithombe osemthethweni.

en: Please enter a name and try again.
zu: Faka igama bese uzama futhi.

en: Please select another viewer and try again.
zu: Khetha isinye isibonisi bese uzame futhi.

en: Please try again.
zu: Zama futhi.

en: Possible values are "single" to launch files on a single click, or "double" to launch them on a double click.
zu: Amanani angenzeka o"yedwa" ukuqalisa ihele ngocofoza kanye, noma "kabili" ukuqalisa ngkucofoza kabili.

en: Prefere_nces
zu: Okutha_ndayo

en: Prepare the selected files to be copied with a Paste Files command
zu: Lungisela ohele abakhethiwe bezokopelwa ngomlayelo wokuNamathisela Ohele

en: Prepare the selected files to be moved with a Paste Files command
zu: Lungisela ohele abakhethiwe bezohanjiswa ngemlayelo wokuNamathisela Ohele

en: Preparing To Copy...
zu: Lungisela ukukopela...

en: Preparing To Move...
zu: Lingisela uku-hambisa...

en: Preparing to Create Links...
zu: Lungisela ukwakha omxhumanisi...

en: Preparing to Delete files...
zu: Lungisela ukucima ohele...

en: Preparing to Empty the Trash...
zu: Lungisela ukuthulula udoti...

en: Preparing to Move to Trash...
zu: Lungisela ukuhambisa kudoti...

en: Preview
zu: Bonela ngaphambili

en: Preview _sound files:
zu: Bonela ngaphambili _ohele msindo:

en: Priority
zu: Ukwandulela

en: Produces metafile objects for accessing Nautilus metadata
zu: Ikhiqiza izinto ze meta-hele lokungena kwi meta-mininingwane yeNautilus

en: Properties
zu: Mininingwane

en: Public FTP
zu: FTP Yomphakathi

en: Purple Marble
zu: Umbala obunsomi kwitshe eligwadle

en: Put labels beside icons
zu: Faka izibonakaliso eceleni kwemiboniso-zithombe

en: Quit Nautilus.
zu: Yeka iNautilus.

en: Re_versed Order
zu: Bu_yisela emuva Uhlelo

en: Redo Edit
zu: Yenza futhi Uhlela

en: Redo the edit
zu: Yenza futhi uhlela

en: Remove
zu: Susa

en: Rename
zu: Qamba futhi

en: Rename Emblem
zu: Qamba futhi isifanekiso

en: Rename selected item
zu: Qamba futhi izimhlamvu ezikhethiwe

en: Renaming "%s" to "%s".
zu: Qamba futhi "%s" ku "%s".

en: Renaming Error
zu: Qamba futhi iphutha

en: Replace _All
zu: Buyisela _Konke

en: Reset View to _Defaults
zu: Hlela kabusha ku_maphutha

en: Reset is a special image that cannot be deleted.
zu: Uhlelo kabusha isithombe esikhethekile esingecisheke.

en: Reset sorting order and zoom level to match preferences for this view
zu: Hlela kabusha uhlelo lokuhlela nemgangatho wokulwiza ulingane nokuthandekayo kulesibonisi

en: Restart Nautilus.
zu: Qla futhi iNautilus.

en: Restore Icon's Original Si_ze
zu: Buyisela umboniso-sithombe wom_suka

en: Restore Icons' Original Si_zes
zu: Buyisela ubung_akanani bemvelo besiboniso-sithombe

en: Restore each selected icon to its original size
zu: Buyisela omunye nomunye umboniso-sithombe okhethiwe kubungako bawo bemvelo

en: Reverse sort order in new windows
zu: Buyisela emuva uhlelo lokuhlunga kwifasitela elisha

en: Ridged Paper
zu: Iphepha elinomgebe

en: Rough Paper
zu: Iphepha elimahlikihliki

en: Ruby
zu: Bomvu kgebhu

en: Run "%s" on any selected items
zu: Sebenzisa "%s" kuhlamvu olunye nolunye olukhethiwe

en: Run in _Terminal
zu: Sebenzisa esi_Gungwini

en: Run or Display?
zu: Sebenzisa nomabonisa?

en: Sea Foam
zu: Umdlambi wolwandle

en: Search for files by file name and file properties
zu: Hlola ohele ngogama-hele nemininingwane yohele

en: Search for files by file name only
zu: Hlola ohele ngogama-hele kuphela

en: Secure WebDAV (HTTPS)
zu: Khusela iWebDav (HTTPS)

en: Select Pattern
zu: Khetha inhlendla

en: Select _All
zu: Khetha _Konke

en: Select _All Files
zu: Khetha _Ohele bonke

en: Select _Pattern
zu: Khetha _Inhlendla

en: Select a Category:
zu: Khetha uhlobo:

en: Select a color to add
zu: Khetha umbala okongeza

en: Select all items in this window
zu: Khetha zonke izinhlamvu kulelifasitela

en: Select all the text in a text field
zu: Khetha wonke umbhalo enkundleni yombhalo

en: Select an icon
zu: Khetha umboniso-sithombe

en: Select an image file for the new emblem:
zu: Khetha ihele lesithombe sesibonakalisi esisha:

en: Select an image file to add as a pattern
zu: Khetha isithombe sehele ukongeza inhlendla

en: Select items in this window matching a given pattern
zu: Khetha izinhlamvu kulelifasitela elifana nenhlandla enikiwe

en: Select the columns visible in this folder
zu: Khetha imihume ebonakalayo kulesibaya

en: Selection Box Alpha
zu: Ibhokisi lokukhetha Lokuqala

en: Selection Box Color
zu: Ibhokisi lokukhetha umbhalo

en: Sensitive
zu: Ukuzwela ngokushesha

en: Service _type:
zu: _Uhlobo lwesisekelo:

en: Services in
zu: Izisekelo ku

en: Set _user ID
zu: Hlela inkomba _msebenzisi

en: Set as _Background
zu: Hlela nje_sizinda

en: Set as background for _all folders
zu: Hlela njengesizinda sezibaya _zonke

en: Set as background for _this folder
zu: Hlela njengesizinda _salesibaya

en: Set gro_up ID
zu: Hlela inkomba _qembu

en: Set the zoom level of the current view
zu: Hlela umngangatho lwezisa kusibonisi samanje

en: Shale
zu: Umkhumenge

en: Show %s
zu: Bonisa %s

en: Show _Hidden Files
zu: Tshengisa Ohele _Abafihlekile

en: Show _only folders
zu: Tshengisa izibaya _kuphela

en: Show _thumbnails:
zu: Tshingisa _ukucindezela:

en: Show a window that lets you set your desktop background's pattern or color
zu: Tshengisa ifasitela elenza uhlele inhlendla yesizinda sedesktop yakho noma

en: Show folders first in windows
zu: Tshengisa izibaya zokuqala ngaphakathi

en: Show hidden and _backup files
zu: Tshengisa ohele abafihlakele nohele _sikela

en: Show location bar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-sabelo kufasitela elisha

en: Show mounted volumes on the desktop
zu: Tshengisa umsindo okhushuliwe kwidesktop

en: Show priority text in toolbars
zu: Bonisa ukubaluleka kumbhalo

en: Show side pane in new windows
zu: Tshengisa ingxenye yefasitela kufasitela elisha

en: Show status bar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-simo ufasitela elisha

en: Show te_xt in icons:
zu: Tshengisa umbha_lo kuziboniso-sithombe:

en: Show the contents at the normal size
zu: Bonisa okuqukethwe ngobungako obujwayelekile

en: Show the contents in less detail
zu: Bonisa okuqukethwe ngeminingwana eyehleli

en: Show the contents in more detail
zu: Bonisa okuqukethwe ngeminingwane ngokwandile

en: Show the folder containing the scripts that appear in this menu
zu: Tshengisa isibaya esiqukethe imibhalo evela kuloluhlu

en: Show toolbar in new windows
zu: Tshengisa umgamu-zisebenziso kufasitela elisha

en: Shutter Speed
zu: Isivinini sesivalo sesithwebuli

en: Side pane view
zu: Isibonisi sengxenye-yefasitela

en: Sierra
zu: Ukhahlamba

en: Silver
zu: Kumhlophe huu

en: Size
zu: Ubungako

en: Size:
zu: Ubungakanani:

en: Sky
zu: Isibhakabhaka

en: Sky Ridge
zu: Umgawu kwisibhakabhaka

en: Snow Ridge
zu: Umgeme weqhwa

en: Software
zu: iSoftware

en: Some files will not be displayed.
zu: Abanye ohele ngeke babonakale.

en: Some of the files could not be added as emblems.
zu: Abanye ohele abathayizeleki njesifanekiso.

en: Sorry, but "%s" is not a usable image file.
zu: Uxolo, kodwa "%s" akusi-isithombe sehele esisebenzisekayo.

en: Sorry, but "%s" is not a valid file name.
zu: Uxolo, kodwa "%s" akusigama lehele elisemthethweni.

en: Sorry, but emblem %s couldn't be deleted.
zu: Uxolo, kodwa isibonakaliso %s asicimeki.

en: Sorry, but emblem keywords can only contain letters, spaces and numbers.
zu: Xolo, isigqamisi-gama sesibonakalisi sequkethe izinhlamvu, izikhala kanye namanani.

en: Sorry, but pattern %s couldn't be deleted.
zu: Uxolo, kodwa inhlendla %s ayicimeki.

en: Sorry, but the pattern %s couldn't be installed.
zu: Uxolo, kodwa inhlendla %s ayifakeki.

en: Sorry, but there is already an emblem named "%s".
zu: Xolo, sekukhona isibonakalisi esibizwa "%s".

en: Sorry, but you can't execute commands from a remote site.
zu: Xolo, ngeke usebenzisa imilayelo usendaweni ebuqamama.

en: Sorry, but you can't replace the reset image.
zu: Uxolo, kodwa ungekhone ukubuyisela isithombe esihlelwe kabusha.

en: Sorry, but you did not supply a valid file name.
zu: Uxolo, awunikezelanga ngegama lehele elisemthethweni.

en: Sorry, but you must specify a non-blank keyword for the new emblem.
zu: Xolo, isho igama eligqamile elinotho kwisibonakalisi esisha.

en: Sorry, but you must specify a non-blank name for the new color.
zu: Uxolo, kodwa kufanele usho igama elinotho wombala omusha.

en: Sorry, couldn't change the group of "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukushintsha iqembu "%s".

en: Sorry, couldn't change the owner of "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukushintsha umnikazi "%s".

en: Sorry, couldn't change the permissions of "%s".
zu: Xolo, ngakhoni ukushintsha izivumelwano se"%s".

en: Sorry, couldn't display all the contents of "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukubonisa konke okuqukuthwe "%s".

en: Sorry, couldn't rename "%s" to "%s".
zu: Xolo, ngakhonanga ukuqamba futhi "%s" ku "%s".

en: Sorry, unable to save custom emblem name.
zu: Xolo, ngakhoni ukulondoloza igama lesibonakalisi esisemthethweni.

en: Sorry, unable to save custom emblem.
zu: Xolo, ngakhoni ukulondoza isibonakalisi esisemthethweni.

en: Sort _folders before files
zu: Hlunga _izibaya ngaphambi kohele

en: Sound
zu: Umsindo

en: Special
zu: Okukhethekile

en: Special flags:
zu: Amaduku-mboniso akhethekile:

en: Speed tradeoff for when to preview a sound file when mousing over a files icon. If set to "always" then always plays the sound, even if the file is on a remote server. If set to "local_only" then only plays previews on local filesystems. If set to "never" then it never previews sound.
zu: Isivinini sokubuka kuqala ihele-msindo uma uyaluza ngophawu nkomba phezu kohele bomboniso-zithombe. Uma ihlelwe "njalo" idlalo umsindo njalo, noma ihele likumsekeleli obuqamama. Uma ihlelwe "ndaweni_kuphela" izodlala amazwibela ohlelo-hele nendawo. Uma ihlelelwe "ungakwenzi" ngakho ke ngekhe ibuke umsindo.

en: Speed tradeoff for when to show a preview of text file contents in the file's icon. If set to "always" then always show previews, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show previews for local filesystems. If set to "never" then never bother to read preview data.
zu: Isivinini sokutshengisa amazwibela onbhalo oqukethwe ihele kumboniso-sithombe sikahele. Uma ihlelwe "njalo" itshengisa amazwibela njalo, noma isibaya sikumsekeli obuqamama. Uma ihlelwe "endaweni_kuphela" itshengisa amazwibela ohlelo-hele bendawo kuphela. Uma ihlelelwe "ungakwenzi" ngakhoke ungazihluphi ukufunda imininingwane yokubukwa.

en: Speed tradeoff for when to show an image file as a thumbnail. If set to "always" then always thumbnail, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show thumbnails for local filesystems. If set to "never" then never bother to thumbnail images, just use a generic icon.
zu: Isivinini sokutyshengisa ihele lesithombe esishicelelwe. Uma sihlelwe "njalo" ishicelela njalo, noma isibaya sibuqamama. Uma sihlelwe "ndaweni_kuphela" itshengisa ukushicelelwa kohlelo-hele nendawo kuphela. Uma ihlelelwe "ungakwenzi" ngakhoke ungazihluphi ngokushicilela izithombe, sebenzisa uphawu olujwayelekile.

en: Speed tradeoff for when to show the number of items in a folder. If set to "always" then always show item counts, even if the folder is on a remote server. If set to "local_only" then only show counts for local filesystems. If set to "never" then never bother to compute item counts.
zu: Isivinini sokutshengisa inani lezinhlamvu esibayeni. Uma ihlelwe "njalo" izotshengisa umbalo wezinhlamvu, noma isibaya sisesekelweni esibuqamama. Uma ihlelwe "ndaweni_kuphela" itshengisa ukubala kohlelo-lohele lwasendaweni kuphela. Uma kuhlelwe "ngephinde".

en: St_atusbar
zu: Izi_ngalohlu

en: Str_etch Icon
zu: New_ba umboniso-sithombe

en: Stucco
zu: Usimende wokubhixa udonga

en: Switch
zu: Qhebeza

en: Switch to Manual Layout?
zu: Qhebezela kwisimo sokuzenzela?

en: Tangerine
zu: Umbala osbulatshi

en: Terracotta
zu: Ibumba elishisiwe lababomvu

en: Text view:
zu: Umbhalo oboniswayo:

en: The %d selected item will be copied if you select the Paste Files command | The %d selected items will be copied if you select the Paste Files command
zu[0]: %d uhlamvu olukhethiwe izokotshelwa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo
zu[1]: %d izinhlamvu ezikhethiwe zizokotshelwa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo

en: The %d selected item will be moved if you select the Paste Files command | The %d selected items will be moved if you select the Paste Files command
zu[0]: %d uhlamvu olukhethiwe lizohanjiswa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo
zu[1]: %d izinhlamvu ezikhethiwe zizohanjiswa uma ukhetha Namathisela Ohele mlayezo

en: The %s view encountered an error and can't continue.
zu: Isibonisi %s sihlangabezane nephutha kanti sengeqhubeke.

en: The %s view encountered an error while starting up.
zu: Isibonisi %s sihlangabezane nephutha masiqala.

en: The NautilusApplication associated with this window.
zu: Isisebenziso seNautilus esimayelana nalelofasitela.

en: The attempt to log in failed.
zu: Ukuzama ukungena ngomngenisi kwehlulekile.

en: The attribute name to display
zu: Imininingwane yesifanekiso segama sokugqamisa

en: The color cannot be installed.
zu: Umbala ungefakeke.

en: The date the file was accessed.
zu: Usuku enyangeni yohele ludaluliwe.

en: The date the file was modified.
zu: Usuku enyangeni oheleni lushintshiwe.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s" locations.
zu: Iphutha senzo asikhoni ukuvula "%s" ngoba ayikhoni ukungenela ohele "%s" zabelweni.

en: The default action can't open "%s" because it can't access files at "%s".locations.
zu: Iphutha senzo alikhoni ukuvula "%s" ngoba iyikwazi ukungenela ihele "%s".zabelweni.

en: The default sort-order for items in the icon view. Possible values are "name", "size", "type", "modification_date", and "emblems".
zu: Iphutha lohlelo-lokuhlunga lwezinhlamvu kusibonakalisi somboniso-sithombe. Amanani angenzeka "gama", "ubungako", "uhlobo", "usuku lwenyanga oluguqulwe kancace" kanye "izibonakalisi".

en: The default sort-order for the items in the list view. Possible values are "name", "size", "type", and "modification_date".
zu: Iphutha lohlelo-lokuhlunga lwezinhlamvu kuhlu lwesibonisi. Amanani angenzeka "igama", "ubungako-bakho", "uhlobo" ne"usuku oluguqulwe kancane".

en: The default width of the side pane in new windows.
zu: Iphutha lobubanzi kwingxenye yefasitela kwifasitela elisha.

en: The destination and source are the same file.
zu: Umfikela noma msuka bayihele elifanayo.

en: The destination disk is read-only.
zu: Icwecwe lokufikela ifunda-kuphela.

en: The destination folder is inside the source folder.
zu: Isibaya sokufikela singaphakathi kwesibaya-msuka.

en: The dragged file does not appear to be a valid image.
zu: Ihele elifuzuliwe alibonakali njesithombe esiqotho.

en: The dragged text was not a valid file location.
zu: Umbhalo ofuzuliwe bewungasiyisabelo esiqotho sika-hele.

en: The emblem cannot be added.
zu: Isifanekiso singethayiseleki.

en: The emblem cannot be installed.
zu: Isibonakalisi singefakeleke.

en: The emblems do not appear to be valid images.
zu: Isifanekiso asiveli njengezithombe eziqotho.

en: The file "%s" already exists.  Would you like to replace it?
zu: Ihele "%s" likhona. Ngabe ufuna ukulibuyisela na?

en: The file "%s" cannot be moved to the trash.
zu: Ihele "%s" lingehanjiswe kudoti.

en: The file '%s' does not appear to be a valid image.
zu: Ihele '%s' ayibonakali njengohele oqotho.

en: The file is not an image.
zu: Ihele akusi-isithombe.

en: The file that you dropped is not an image.
zu: Ihele olintshingile akusiyisithombe.

en: The file that you dropped is not local.
zu: Ihele olintshingile akuse-lasendaweni.

en: The filename "%s" indicates that this file is of type "%s". The contents of the file indicate that the file is of type "%s". If you open this file, the file might present a security risk to your system.
    
    Do not open the file unless you created the file yourself, or received the file from a trusted source. To open the file, rename the file to the correct extension for "%s", then open the file normally. Alternatively, use the Open With menu to choose a specific application for the file.
zu: Igama-hele "%s" litshengisa ukuthi lelihele uhlobo "%s". Okuqukethwe ihele kutshengisa ukuthi lelihele uhlobo "%s". Mawuvula lelihele, lingaba nengozi kuhlelo lwakho.
    
    Ungavuli ihele ngaphandle ulakhile ngokwakho, noma uthole ihele kwindawo ethembekile. Ukuvula ihele, biza kabusha ihele kwindawo efanele yangaphandle ye "%s", bese uvula ihele ngendlela ejwayelekile. Okanye, sebenzisa uhlu lwe vula nge ukukhetha isisebenzisi sehele.

en: The folder "%s" already exists.  Would you like to replace it?
zu: Isibaya "%s" sikhona. Ngabe ufuna ukubuyisela na?

en: The folder "%s" contains more files than Nautilus can handle.
zu: Isibaya "%s" siqukethe ohele ukwedlula lokho okungaphathwa iNautilus.

en: The folder contents could not be displayed.
zu: Okuqukethwe isibaya akubonakalanga.

en: The font description used for the icons on the desktop.
zu: Incazelo yohlobo-mbhalo isetshenziselwa iziboniso-sithombe kudesktop.

en: The format of file dates. Possible values are "locale", "iso", and "informal".
zu: Umumo wesuku lwenyanga yehele. Amanani engenzeka "ndaweni", "iso" no "ngemthethweni".

en: The group could not be changed.
zu: Iqembu alishintsheki.

en: The group of the file.
zu: Inqumbi yohele.

en: The item could not be renamed.
zu: Ihlamvu aluqambekanga futhi.

en: The link is broken, do you want to move it to the Trash?
zu: Umxhumanisi unqamukile, ngabe ufuna ukuyihambisa ku?

en: The location "%s" does not exist.
zu: Isabelo "%s" asikho.

en: The location cannot be displayed with this viewer.
zu: Isabelo sengeboniswe kulesiboniso.

en: The location of the desktop directory has changed in GNOME 2.4. You can open the link and move over the files you want, then delete the link.
zu: Isabelo sembombo wedesktop sishintshile kuGNOME 2.4. Ungavula umxhumanisi bese uhambele kohele obadingayo, bese ucisha umxhumanisi.

en: The mime type of the file.
zu: Uhlobo lwehele elibumime.

en: The name "%s" is already used in this folder. Please use a different name.
zu: Igama "%s" selisetshenzisiwe kulesibaya. Sebenzisa elinye igama.

en: The name "%s" is not valid because it contains the character "/". Please use a different name.
zu: Igama "%s" alikho-mthethweni ngoba lequkethe uhlamvu "/". Sebenzisa elinye igama.

en: The name "%s" is not valid. Please use a different name.
zu: Igama "%s" alikho-mthethweni. Sebenzisa elinye igama.

en: The name and icon of the file.
zu: Igama nesilomo sehele.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to copy the item, rename it and try again.
zu: Igama lisetshenziswa ohlamvini olukhethekile noma olungebuyiseleke. Uma ufuna ukukopela uhlamvu, liqambe futhi bese uzama futhi.

en: The name is already used for a special item that cannot be removed or replaced.  If you still want to move the item, rename it and try again.
zu: Igama lisetshenziswa ohlamvini olukhethekile noma olungebuyiseleke. Uma usafuna ukuhambisa uhlamvu, liqambe futhi bese uzame futhi.

en: The owner could not be changed.
zu: Umnikazi akashintsheki.

en: The owner of the file.
zu: Umnikazi wehele.

en: The permissions could not be changed.
zu: Izivumelwano azishintshekanga.

en: The permissions of "%s" could not be determined.
zu: Izimvume zo "%s" azinqumekanga.

en: The permissions of the file, in octal notation.
zu: Izimvume zohele, kusihebe seoctal.

en: The permissions of the file.
zu: Iimvumo zohele.

en: The permissions of the selected file could not be determined.
zu: Izimvume zohele abakhethiwe azinqumekanga.

en: The selection rectangle
zu: Ukukhethwa kukambaxa-ne

en: The side pane view to show in newly opened windows.
zu: Ingxenye yesibonakaliso sefasitela ukutshengiswa efasiteleni elisandakuvulwa.

en: The size of the file.
zu: Ubungako behele.

en: The type of the file.
zu: Inhlobo yehele.

en: The x-alignment of the column
zu: Umqondanisi esigamu sika-x

en: Themes
zu: Izindikimba

en: There is no "%s" in this folder. Perhaps it was just moved or deleted?
zu: Akuna "%s" kulesibaya. Mhlawumbe yahanjiswa noma yacishwa?

en: There is no space on the destination.
zu: Akunasikhala kumfikela.

en: There is not enough space on the destination.
zu: Akunasikhala esilingene kumfikeli.

en: There is nothing on the clipboard to paste.
zu: Akunalutho kuqwembe-lomsikelo lokunanyathiselwa.

en: There was an error displaying help.
zu: Kubenephutha ekuboniseni usiza.

en: There was an error displaying help: 
    %s
zu: Kubenephutha ekuboniseni usiza: 
    %s

en: There was an error launching the application.
zu: Kunenephutha ekuqaleni umsebenzisi.

en: This drop target only supports local files.
zu: Lentshinga isigcibisholo kuphela yesekela ohele basendaweni.

en: This folder uses automatic layout.
zu: Lesibaya sisebenzisa isimo sokuzenzakalela.

en: This is disabled due to security considerations.
zu: Lokhu kukhinendwe ngenxa yokucabangela ukuphepha.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one that you added yourself.
zu: Lokhu kungoba isifanekiso asifakiwe nguwe, ngakho sinakuguqulelwa.

en: This is probably because the emblem is a permanent one, and not one you added yourself.
zu: Lokhu kungoba isifanekiso asifakiwe nguwe, ngakho sinakuguqulelwa.

en: This is the default theme for Nautilus.
zu: Lena yindikimba yendaba engamukelekile ka-Nautilus.

en: This link can't be used, because it has no target.
zu: Lomxhumanisi ungesetshenziswe, ngoba ayinasigcibisholo.

en: This link can't be used, because its target "%s" doesn't exist.
zu: Lomxhumanisi ungesetshenziswe, ngoba isigcibisholo sawo "%s" asikho.

en: This name can be set if you want a custom name for the computer icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe kwisiga-nyezi esikudesktop.

en: This name can be set if you want a custom name for the home icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe ekhaya esikudesktop.

en: This name can be set if you want a custom name for the trash icon on the desktop.
zu: Leligama lingahlelwa umafuna igama elisemthethweni yemboniso-sithombe sikadoti esikudesktop.

en: This theme uses photo-realistic folders.
zu: Lendikimba isebenzisa nokuhambelana nesithombe sesibaya.

en: This will open %d separate window. | This will open %d separate windows.
zu[0]: Lokhu kuzovula %d ifasitela elehlukile.
zu[1]: Lokhu kuzovula %d amafasitela ehlukile.

en: Tip
zu: Umbhanselo

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again.
zu: Ukuvula ohele abangasi-abasendaweni bakopele kwisibaya sasendaweni bese ubantshinga futhi.

en: To open non-local files copy them to a local folder and then drop them again. The local files you dropped have already been opened.
zu: Vula ohele abangasi - abasendaweni bakopele kwisibaya sasendaweni bese ubantshinga futhi. Ohele basendaweni obansthingile bavuliwe.

en: To:
zu: Kuya:

en: Toggle using a tighter layout scheme
zu: Bophela usebenzisa isimo sohlelo oluqinaqinile

en: Toggles the display of hidden files in the current window
zu: Bophela isibonisi sohele abafihlekile kufasitela lamanje

en: Too Many Files
zu: Ohele abaningi

en: Tooltip for the menu item
zu: Uhlu lwezinhlamvu kumbhanselo wethulusi

en: Trash
zu: Udoti

en: Trash icon visible on desktop
zu: Umboniso-sithombe iyabonakala

en: Tree
zu: Isihlahla

en: Type
zu: Uhlobo

en: Type of click used to launch/open files
zu: Uhlobo lokucofoza olusutshenziswa ukuqalisa/ukuvula ohele

en: Type:
zu: Uhlobo:

en: Unable to Replace File
zu: Ngakhoni Ukubuyisela Ihele

en: Unable to launch the cd burner application.
zu: Ngakhoni ukuqalisa isisebenziso sesikopelo cwecwe.

en: Undo Edit
zu: Ingasenzi Uhlela

en: Undo the edit
zu: Ungasenzi uhlela

en: Undo the last text change
zu: Ungasenzi inguquko kumbhalo wokugcina

en: Unknown GnomeVFSXferProgressStatus %d
zu: Ayaziwa GnomeVFSXferProgressStatus %d

en: Unmount Error
zu: Hlisa Iphutha

en: Unmount the selected volume
zu: Yehlisa umsindo okhethiwe

en: Urgent
zu: Ngokushesha

en: Use "%s" to open the selected item
zu: Sebenzisa "%s" ukuvula ihalmvu olukhethiwe

en: Use _Default Background
zu: Sebenzisa _Iphutha Lesizinda

en: Use manual layout in new windows
zu: Sebenzisa isimo sokunziswa kufasitela elisha

en: Use tighter layout in new windows
zu: Sebenzisa isimo esiqina-qinile kufasitela elisha

en: Uses manila folders and gray-green backgrounds.
zu: Isebenzisa isibaya sikamanila ngobuhlaza-nobumpunga besizinda.

en: View Failed
zu: Isibonisi sehlulekile

en: View _new folders using:
zu: Bona _izibaya ezisha usebenzisa:

en: View as %s
zu: Bona nje%s

en: View in Multiple Windows?
zu: Bona Ngamafasitela Amaninginingi?

en: View or modify the properties of each selected item
zu: Bona noma guqula kancane imininigwane yohlamvu ngalunye olukhethiwe

en: View your computer storage
zu: Bona inqolobane yesiga-nyezi sakho

en: View your home folder in the Nautilus file manager
zu: Bona isibaya sasekhaya kumphathi hele weNautilus

en: View your network servers in the Nautilus file manager
zu: Bona umsekeli lwembu kumphathi wehele we Nautilus

en: Views
zu: Imibono

en: Violet
zu: Umbala othi awubehlaza

en: Visible _Columns...
zu: _Uhume olubonakalayo...

en: Volume:
zu: Umsindo:

en: Wavy White
zu: ubumhlophe obunkimbikimbi

en: Web
zu: Ulwembu

en: Wednesday, September 00 0000 at 00:00:00 PM
zu: uLwesithathu, kuSeptemba 00 0000 nge 00:00:00 PM

en: What to do with executable text files when activated
zu: Into ongayenza ngombhalo-hele abasebenzisekayo uma bekhwishiza

en: What to do with executable text files when they are activated (single or double clicked). Possible values are "launch" to launch them as programs, "ask" to ask what to do via a dialog, and "display" to display them as text files.
zu: Into ongayenza ngombhalo-hele abasebenzisekayo uma bekhwishiza (cofoze kanye noma kabili). Amanani angezeka "qala" ukuyiqala njezinhlelo, "buza" ukubuza ukuthi ungenzani ngokuhambelane nebhokisi-mxoxo, bese "bonisa" ukuwatshengisa njengombhalo hele.

en: When a folder is visited this viewer is used unless you have selected another view for that particular folder. Possible values are "list_view" and "icon_view".
zu: Uma kuvakeshelwe isibaya lesisibonisi siyasetshenziswa ngaphandle uma ukhethe esinye isibonisi. Amanani angenzeka "hlela_isiboniso" ne "mboniso-sithombe_sibonisi".

en: When to show number of items in a folder
zu: Uma kutshengiswa inani lezinhlamvu esibayeni

en: When to show preview text in icons
zu: Uma kutshengiswa ukubonela phambili umbhalo kumboniso-sithombe

en: When to show thumbnails of image files
zu: Uma kubonisa ukushicelelwa kwamahele ezithombe

en: Whether a custom default folder background has been set.
zu: Uma iphutha lesizinda sesibaya esisemhtethweni sihleliwe.

en: Whether a custom default side pane background has been set.
zu: Uma iphutha lesizinda sengxenye yefasitela esemthethweni ihleliwe.

en: Whether the menu item is sensitive
zu: Noma uhlu lohlamvu lunozwelo

en: Whether to ask for confirmation when moving files to trash
zu: Uma kucela isiqiniseko masihambisa ohele kudoti

en: Whether to enable immediate deletion
zu: Noma kugunyazwe ukucisha manje

en: Whether to preview sounds when mousing over an icon
zu: Noma kubhekwe ngaphambili umsindo uma kuyaluzwa phezu komboniso-sithombe

en: Whether to show backup files
zu: Uma kuboniswa isesekelo sohele

en: Whether to show hidden files
zu: Noma ukubonisa okufihlekele

en: White
zu: Okumhlophe

en: White Ribs
zu: Umphethwane omhlophe

en: Widget for the property page
zu: Iwidget yekhasi lokwakha

en: Width of the side pane
zu: Ubabanzi bengxenye yefasitela

en: Windows Network
zu: Ifasitela somxhumaniso-lwembu

en: Windows share
zu: Isabelo sefasitela

en: Would you like to continue?
zu: Ungathanda ukuqhubeka?

en: You are not the owner, so you can't change these permissions.
zu: Awungumnini, ngakho ungeshintshe lezimvume.

en: You can choose another view or go to a different location.
zu: Ungakhetha esinye isibonisi noma iya kwisabelo esahlukile.

en: You can only use images as custom icons.
zu: Ungasebenzisa izithombe njengomboniso-sithombe senjwayelo.

en: You can only use local images as custom icons.
zu: Ungasebenzisa izithombe zasendaweni kuphela njengomboniso-sithombe osemthethweni.

en: You can't assign more than one custom icon at a time!
zu: Ungeke wayabela ngomboniso-sithombe esingaphezu kwesisodwa ngesikhathi.

en: You can't assign more than one custom icon at a time.
zu: Ngeke wabela umboniso-sithombe wenjwayelo ukudlula kanye.

en: You cannot copy a file over itself.
zu: Ungekopele ihele kulo.

en: You cannot copy a folder into itself.
zu: Imgekhone ukukopela isibaya usisekuso.

en: You cannot copy items into the trash.
zu: Ungenekhone ukukopela izinhlamvu kudoti.

en: You cannot copy this trash folder.
zu: Ungekhone ukukopela isibaya sikadoti.

en: You cannot create links inside the trash.
zu: Ungekhone ukwakha umxhumanisi phakathi kukadoti.

en: You cannot delete a volume icon.
zu: Ngekhone ukucisha umboniso-sithombe somsindo.

en: You cannot move a folder into itself.
zu: Ungekhone ukuhambisa isibaya usisekuso.

en: You cannot move this trash folder.
zu: Ungekhone ukuhambisa lesibaya sikadoti.

en: You do not have permissions to write to the destination.
zu: Awunamvume yokubhalela kumfikeli.

en: You do not have permissions to write to this folder.
zu: Awunamvume yokubhala kulesisibaya.

en: You do not have the permissions necessary to change the group of "%s".
zu: Awunayo imvume edingakalayo yokushintsha iqembu "%s".

en: You do not have the permissions necessary to rename "%s".
zu: Awunamvume edingakalayo yokuqamba futhi "%s".

en: You do not have the permissions necessary to view the contents of "%s".
zu: Awunazimvume ezifanele zokubona okuqukethwe yi "%s".

en: You must enter a name for the server.
zu: Kufanele ufake igama lomsekeli.

en: Zoom
zu: Lwiza

en: Zoom In
zu: Lwizela Phakathi

en: Zoom Out
zu: Lwizela Phandle

en: Zoom _In
zu: Lwizela _Phakathi

en: Zoom _Out
zu: Lwizela _Phandle

en: _About
zu: _Nge

en: _Add Bookmark
zu: _Yengeza isibekisi bhukwini

en: _Add a New Color...
zu: _Engeza umbala omusha...

en: _Add a New Emblem...
zu: _Engeza isibonakaliso esisha...

en: _Add a New Pattern...
zu: _Engeza inhlendla entsha...

en: _Add new...
zu: _Yengeza okusha...

en: _Always
zu: _Njalo

en: _Arrange items:
zu: _Hlela izinhlamvu:

en: _Ask each time
zu: _Buza ngasikhathi sinye

en: _Back
zu: _Emuva

en: _Backgrounds and Emblems...
zu: _Isizinda ne-sibonakalisi...

en: _Bookmarks
zu: _Isibekisi-bhukwini

en: _Close
zu: _Vala

en: _Computer
zu: _Isiga-nyezi

en: _Connect
zu: _Xhumanisa

en: _Contents
zu: _Ingqukathi

en: _Copy File
zu: _Kopela Ihele

en: _Copy Files
zu: _Kopela Ohele

en: _Copy Text
zu: _Umbhalo othathelwe

en: _Copy here
zu: _Kopela lana

en: _Default zoom level:
zu: _Iphutha lokuhlelwa kolwiza:

en: _Delete
zu: _Cima

en: _Delete from Trash
zu: _Cisha kudoti

en: _Display
zu: _Bonisa

en: _Double click to activate items
zu: _Cofa kabili ukusebenzisa izinhlamvu

en: _Edit
zu: _Hlela

en: _Edit Bookmarks
zu: _Hlela Isibekisi-bhukwini

en: _Emblems
zu: _Izifanekiso

en: _Empty File
zu: _Thulula Ihele

en: _Empty Trash
zu: _Thulula Udoti

en: _File
zu: _Ihele

en: _File group:
zu: _Iqembu lehele:

en: _Folder:
zu: _Isibaya:

en: _Format:
zu: _Isimo:

en: _Forward
zu: _Phambili

en: _Go
zu: _Hamba

en: _Help
zu: _Siza

en: _Hide
zu: _Fihla

en: _Home
zu: _Ekhaya

en: _Image:
zu: _Isithombe:

en: _Keep Aligned
zu: _Gcina ilinganisekeli

en: _Keyword:
zu: _Ibizo-elimqoka:

en: _Link here
zu: _Xhumanisa lana

en: _Local File Only
zu: Ohele _Basendaweni Kuphela

en: _Location (URI):
zu: _Isabelo (URI):

en: _Location...
zu: _Isabelo...

en: _Location:
zu: _Isabelo:

en: _Manually
zu: _Ngokuzenzela wena

en: _Mount Volume
zu: _Khuphula Umsindo

en: _Move here
zu: _Hambisa lana

en: _Name to use for connection:
zu: _Igama elingasetshenziswa kumxhumanisi:

en: _Name:
zu: _Igama:

en: _Names:
zu: _Amagama:

en: _Never
zu: _Ngaphinde

en: _Only for files smaller than:
zu: _Kohele abancane kune:

en: _Open
zu: _Vula

en: _Open Scripts Folder
zu: _Vula Isibaya Semibhalo

en: _Open with "%s"
zu: _Vula nge "%s"

en: _Paste Files
zu: _Namathisela Ohele

en: _Paste Files Into Folder
zu: _Namathisela Ohele kusiBaya

en: _Paste Text
zu: _Namathisela Umbhalo

en: _Pattern:
zu: _Iinhlenda:

en: _Patterns
zu: _Izifanekiso

en: _Places
zu: _Izindawo

en: _Port:
zu: _Itheku:

en: _Properties
zu: _Imininingwane

en: _Read
zu: _Funda

en: _Reload
zu: _Faka futhi

en: _Remove Custom Icon
zu: _Susa Umboniso-sithombe Somthetho

en: _Remove a Color...
zu: _Susa umbala...

en: _Remove a Pattern...
zu: _Susa inhlendla...

en: _Remove an Emblem...
zu: _Susa isibonakaliso...

en: _Remove...
zu: _Susa...

en: _Rename...
zu: _Qamba futhi...

en: _Replace
zu: _Buyisela

en: _Retry
zu: _Zama futhi

en: _Run
zu: _Sebenzisa

en: _Run executable text files when they are clicked
zu: _Sebenzisa ohele-mibhalo abasebenzisekayo uma becofozwa

en: _Scripts
zu: _Imibhalo

en: _Select Custom Icon...
zu: _Khetha Umboniso-sithombe Somthetho...

en: _Server:
zu: _Umsekeli:

en: _Share:
zu: _Isabelo:

en: _Show
zu: _Bonisa

en: _Side Pane
zu: _Icala lesifasitela

en: _Single click to activate items
zu: _Cofoza kanye ukusebenzisa izinhlamvu

en: _Skip
zu: _Yenqa

en: _Sticky
zu: _Namathelayo

en: _Stop
zu: _Ima

en: _Text beside icons
zu: _Umbhalo eduze nomboniso-sithombe

en: _Trash
zu: _Udoti

en: _Undo
zu: _Ungenzi

en: _Unmount Volume
zu: _Yehlisa Umsindo

en: _Up
zu: _Phezulu

en: _Use Default
zu: _Sebenzisa Njengephutha

en: _Use compact layout
zu: _Sebenzisa isimo esicinene

en: _User Name:
zu: _Igama-lomsebenzisi:

en: _View
zu: _Bona

en: _View executable text files when they are clicked
zu: _Bona ohele-mibhalo esebenzisekayo uma ucofoza

en: _Write
zu: _Bhala

en: _Write contents to CD
zu: _Bhala okuqukethwe kuCD

en: additional text
zu: umbhalo owengeziwe

en: another link to %s
zu: omunye mxhumanisi ku %s

en: by Modification _Date
zu: ngoko Kuguqulwa kancane _Kosuku

en: by _Emblems
zu: ngezi _zibonakalisi

en: by _Name
zu: ngokwe _gama

en: by _Size
zu: ngoko _bungakanani

en: by _Type
zu: ngo _hlobo

en: date accessed
zu: usuku olungenekile

en: date modified
zu: usuku uloguqulwe kancane

en: editable text
zu: umbhalo ohlelekayo

en: group
zu: iqembu

en: highlighted as keyboard focus
zu: gqamiswe njengeqondisa uqwembe lwezinkinobho

en: highlighted for drop
zu: gqamiselwe ukuntshingwa

en: highlighted for selection
zu: igqamiswe ukuthi ikhethwe

en: informal
zu: ngalandeli-mthetho

en: link
zu: xhumanisa

en: link (broken)
zu: umxhumanisi (unqamukile)

en: link to %s
zu: xhumanisa ku %s

en: loading...
zu: isaafaka...

en: locale
zu: endaweni

en: nautilus: %s cannot be used with URIs.
zu: nautilus: %s ingesetshenziswe ne-URIs.

en: nautilus: --check cannot be used with other options.
zu: nautilus: --check ingesetshenziswe nezinye izikhethelo.

en: nautilus: --geometry cannot be used with more than one URI.
zu: nautilus: --geometry lingesetshenziswe ne URI edlula eyodwa.

en: nd copy)
zu:  ikopi)

en: new file
zu: iheke elisha

en: none
zu: ngekho

en: nothing
zu: lutho

en: octal permissions
zu: izivumelwano ze-octal

en: on the desktop
zu: kudesktop

en: open a browser window.
zu: vula ifasitela lokuyaluza.

en: owner
zu: umnini

en: permissions
zu: izivumelwano

en: pointing at "%s"
zu: khombe e-"%s"

en: program
zu: uhlelo lokudazulula

en: provides visual status
zu: nikeza okuwumboniso izinga

en: rd copy)
zu:  ikopi)

en: reset
zu: hlela kabusha

en: size
zu: ubungako

en: some more text
zu: umbhalo ungaphezulu

en: st copy)
zu:  ikopi)

en: th copy)
zu:  ikopi)

en: the editable label
zu: isibonakaliso esihlelekayo

en: throbber
zu: qaqamba

en: today
zu: namuhla

en: today at %-I:%M %p
zu: namuhla nge %-I:%M %p

en: today at %-I:%M:%S %p
zu: namuhla nge %-I:%M:%S %p

en: today at 00:00 PM
zu: namuhla nge 00:00 PM

en: today at 00:00:00 PM
zu: namuhla nge 00:00:00 PM

en: today, %-I:%M %p
zu: namuhla, %-I:%M %p

en: today, 00:00 PM
zu: namuhla, 00:00 PM

en: type
zu: uhlobo

en: unknown
zu: ngaziwa

en: unknown MIME type
zu: uhlobo lwe MIME olungaziwa

en: unknown type
zu: uhlobo olungaziwa

en: unreadable
zu: ngafundeki

en: untitled folder
zu: isibaya esingenasihloko

en: whether we are highlighted for a D&D drop
zu: noma sigqamiselwe ukuntshingwa kuka D&D

en: whether we are highlighted for a selection
zu: noma sigqamiselwe ukuthi sikhethwe

en: whether we are highlighted to render keyboard focus
zu: noma sigqamiselwe ukunikeza ukuqondiswa kweqembe lwezinkibho

en: xalign
zu: umqondanisi ka-x

en: yesterday
zu: izolo

en: yesterday at %-I:%M %p
zu: izolo nge %-I:%M %p

en: yesterday at %-I:%M:%S %p
zu: izolo nge %-I:%M:%S %p

en: yesterday at 00:00 PM
zu: izolo nge 00:00 PM

en: yesterday at 00:00:00 PM
zu: izolo nge 00:00:00 PM

en: yesterday, %-I:%M %p
zu: izolo, %-I:%M %p

en: yesterday, 00:00 PM
zu: izolo, 00:00 PM
