colord - en to ca translation catalogue (203 entries)

en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
ca: %e de %B de %Y, %H:%M:%S

en: Add a metadata item to the profile
ca: Afegeix un element de metadada al perfil

en: Add a profile to a device that already exists
ca: Afegeix un perfil a un dispositiu que ja existeix

en: Alias to %s
ca: Àlies a %s

en: Authentication is required to create a color managed device
ca: Es requereix autenticació per a crear un dispositiu amb gestió del color

en: Authentication is required to create a color profile
ca: Es requereix autenticació per a crear un perfil de color

en: Authentication is required to disable profile matching for a device
ca: Es requereix autenticació per a inhabilitar la coincidència de perfils per a un dispositiu

en: Authentication is required to install the color profile for all users
ca: Es requereix autenticació per a instal·lar els perfils de color del sistema

en: Authentication is required to modify a color profile
ca: Es requereix autenticació per a modificar un perfil de color

en: Authentication is required to modify the color settings for a device
ca: Es requereix autenticació per a modificar els ajusts del color per a un dispositiu

en: Authentication is required to remove a color managed device
ca: Es requereix autenticació per a suprimir un dispositiu amb gestió del color

en: Authentication is required to remove a color profile
ca: Es requereix autenticació per a suprimir un perfil de color

en: Authentication is required to use the color sensor
ca: Es requereix autenticació per a usar el sensor del color

en: Automatically fix metadata in the profile
ca: Corregeix automàticament les metadades al perfil

en: Blue
ca: Blau

en: Calibrate with a 3200K light source.
ca: Calibra amb una font de llum de 3200 K.

en: Calibration
ca: Calibratge

en: Capabilities
ca: Capacitats

en: Clear any metadata in the profile
ca: Neteja qualsevol metadada al perfil

en: Client version:
ca: Versió del client:

en: Color Management
ca: Gestió del color

en: Color Management D-Bus Service
ca: Servei D-Bus per a la gestió del color

en: Colorspace
ca: Espai de color

en: Command not found, valid commands are:
ca: No s'ha trobat l'ordre, les ordres vàlides són:

en: Compatible with Adobe RGB (1998)
ca: Compatible amb Adobe RGB (1998)

en: Crayon Colors
ca: Colors dels llapis de colors

en: Crayons
ca: Llapis de colors

en: Create a CCMX from reference and measurement data
ca: Crea un CCMX des de les dades de referència i mesura

en: Create a CMF from CSV data
ca: Crea un CMF des de les dades CSV

en: Create a color managed device
ca: Crea un dispositiu amb gestió de color

en: Create a color profile
ca: Crea un perfil de color

en: Create a device
ca: Crea un dispositiu

en: Create a dummy sensor for testing
ca: Crea un sensor simulat per a proves

en: Create a profile
ca: Crea un perfil

en: Create a spectrum from CSV data
ca: Crea un espectre des de les dades CSV

en: Created
ca: Creació

en: Daemon version:
ca: Versió del dimoni:

en: Dark Calibration
ca: Calibratge de la foscor

en: Debugging Options
ca: Opcions de depuració

en: Default display target whitepoint
ca: Objectiu del punt blanc del monitor per defecte

en: Default gamma for the display
ca: Gamma predeterminada per al monitor

en: Delay between sample intervals
ca: Retard entre els intervals de les mostres

en: Deletes a device
ca: Elimina un dispositiu

en: Deletes a profile
ca: Elimina un perfil

en: Device ID
ca: Id. del dispositiu

en: Dump all debug data to a file
ca: Bolca totes les dades de depuració a un fitxer

en: Embedded
ca: Incrustat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Enables or disables the device
ca: Habilita o inhabilita el dispositiu

en: Exit after a small delay
ca: Surt després d'un petit retard

en: Exit after the engine has loaded
ca: Surt després que el motor s'hagi carregat

en: Export the tag data
ca: Exporta les dades de l'etiqueta

en: FOGRA27L Coated
ca: FOGRA27L estucat

en: FOGRA28L Web Coated
ca: FOGRA28L estucat de banda

en: FOGRA29L Uncoated
ca: FOGRA29L sense estucar

en: FOGRA30L Uncoated Yellowish
ca: FOGRA30L sense estucar groguenc

en: FOGRA39L Coated
ca: FOGRA39L estucat

en: FOGRA40L SC Paper
ca: FOGRA40L amb paper SC

en: FOGRA45L Lightweight Coated
ca: FOGRA45L estucat lleuger

en: FOGRA47L Uncoated
ca: FOGRA47L sense estucar

en: Failed to parse arguments
ca: Ha fallat en analitzar els arguments

en: Filename
ca: Nom de fitxer

en: Filter object properties when displaying
ca: Filtra les propietats de l'objecte quan es mostri

en: Find a device from the device ID
ca: Troba un dispositiu a partir de l'id. del dispositiu

en: Find a device with a given property value
ca: Troba un dispositiu amb el valor d'una propietat donada

en: Find a profile by filename
ca: Troba un perfil amb el nom de fitxer

en: Find a profile from the profile ID
ca: Troba un perfil a partir de l'id. del perfil

en: GRACoL TR006 Coated
ca: GRACoL estucat TR006

en: Gamma Table
ca: Taula de les gammes

en: Generate the VCGT calibration of a given size
ca: Genera el calibratge VCGT d'una mida donada

en: Get a standard colorspace
ca: Obté un espai de color estàndard

en: Gets a reading from a sensor
ca: Obté una lectura des d'un sensor

en: Gets a spectral reading from a sensor
ca: Obté una lectura espectral des d'un sensor

en: Gets all the available color profiles
ca: Obté tots els perfils de color disponibles

en: Gets all the available color sensors
ca: Obté tots els sensors del color disponibles

en: Gets all the color managed devices
ca: Obté tots els dispositius amb gestió del color

en: Gets all the color managed devices of a specific kind
ca: Obté tots els dispositius amb gestió del color d'un tipus específic

en: Gets the default profile for a device
ca: Obté el perfil predeterminat per a un dispositiu

en: ICC profile creation program
ca: Programa per a la creació del perfil ICC

en: ICC profile dump program
ca: Programa de bolcat del perfil ICC

en: IFRA26S 2004 Newsprint
ca: IFRA26S 2004 amb paper premsa

en: ITU-R recommendation BT.709 is a high-definition television standard that was first approved in 1990. The Rec. 709 profile uses the same range of colors as sRGB although the luminance curve is different.
ca: La recomanació de la ITU-R, BT.709 és un estàndard de televisió d'alta definició, que va ser aprovat per primera vegada el 1990. El perfil Rec. 709 usa la mateixa gamma de colors que sRGB tot i que la corba de luminància és diferent.

en: Import a profile and install it for the user
ca: Importa un perfil i instal·la'l per a l'usuari

en: Inhibit color profile selection
ca: Inhibeix la selecció del perfil de color

en: Inhibitors
ca: Inhibidors

en: Inhibits color profiles for this device
ca: Inhibeix els perfils de color per aquest dispositiu

en: Initialize any metadata for the profile
ca: Inicialitza qualsevol metadada per al perfil

en: Install system color profiles
ca: Instal·la els perfils de color del sistema

en: Irradiance Calibration
ca: Calibratge de la resplendor

en: LCD Generic
ca: LCD genèric

en: LCD RGB LED
ca: LED RGB del LCD

en: LCD White LED
ca: LED blanc del LCD

en: LED Generic
ca: LED genèric

en: Locked
ca: Bloquejat

en: Locks the color sensor
ca: Bloqueja el sensor del color

en: Makes a profile default for a device
ca: Estableix com a predeterminat un perfil per a un dispositiu

en: Metadata
ca: Metadada

en: Modified
ca: Modificació

en: Modify a color profile
ca: Modifica un perfil de color

en: Modify color settings for a device
ca: Modifica els ajusts del color per a un dispositiu

en: Native
ca: Natiu

en: No connection to colord:
ca: Sense connexió amb colord:

en: No output filename specified
ca: No s'ha especificat cap nom de fitxer de sortida

en: No spectral capability
ca: Sense capacitat espectral

en: Object Path
ca: Camí a l'objecte

en: Options
ca: Opcions

en: Originally designed by Eastman Kodak and called ROMM RGB, this profile can display a very large range of colors and is used by many photographers for rendering, editing and archiving RAW images. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
ca: Originalment dissenyat per Eastman Kodak i anomenat ROMM RGB, aquest perfil pot mostrar una molt àmplia gamma de colors i és usat per molts fotògrafs per a la representació, edició i arxiu d'imatges RAW. A menys que estigueu treballant amb precisió de 16 bits per canal, podríeu veure bandes de color quan editeu les imatges.

en: Owner
ca: Propietari

en: Printer
ca: Impressora

en: Profile
ca: Perfil

en: Profile ID
ca: Id. del perfil

en: Profile to create
ca: Perfil a crear

en: Put the device in a dark place and press enter.
ca: Poseu el dispositiu en un lloc fosc i premeu la tecla de retorn.

en: Put the device on the color to be measured and press enter.
ca: Poseu el dispositiu en el color a mesurar i premeu la tecla de retorn.

en: Qualifier
ca: Qualificador

en: Remove a color managed device
ca: Suprimeix un dispositiu amb gestió del color

en: Remove a color profile
ca: Suprimeix un perfil de color

en: Remove a metadata item from the profile
ca: Suprimeix un element de metadada del perfil

en: Returns all the profiles that match a qualifier
ca: Retorna tots els perfils que coincideixin amb un qualificador

en: SNAP TR002 Newsprint
ca: SNAP amb paper premsa TR002

en: SWOP TR003 Coated
ca: SWOP estucat TR003

en: SWOP TR005 Coated
ca: SWOP estucat TR005

en: Scope
ca: Àmbit

en: Seat
ca: Focus

en: Sensor ID
ca: Id. del sensor

en: Serial
ca: Número de sèrie

en: Serial number
ca: Número de sèrie

en: Set the ICC profile version
ca: Estableix la versió del perfil ICC

en: Set the device to the calibrate position and press enter.
ca: Ajusteu el dispositiu a la posició de calibratge i premeu la tecla de retorn.

en: Set the device to the surface position and press enter.
ca: Ajusteu el dispositiu a la posició plana i premeu la tecla de retorn.

en: Sets extra properties on the profile
ca: Estableix les propietats extres en el perfil

en: Sets one or more sensor options
ca: Estableix una o més opcions del sensor

en: Sets the copyright string
ca: Estableix la cadena del copyright

en: Sets the description string
ca: Estableix la cadena de la descripció

en: Sets the device kind
ca: Estableix el tipus de dispositiu

en: Sets the device model
ca: Estableix el model del dispositiu

en: Sets the device serial
ca: Estableix el número de sèrie del dispositiu

en: Sets the device vendor
ca: Estableix el proveïdor del dispositiu

en: Sets the manufacturer string
ca: Estableix la cadena del fabricant

en: Sets the model string
ca: Estableix la cadena del model

en: Show client and daemon versions
ca: Mostra les versions del client i del dimoni

en: Show debugging information for all files
ca: Mostra la informació de depuració per a tots els fitxers

en: Show debugging options
ca: Mostra les opcions de depuració

en: Show extra debugging information
ca: Mostra la informació extra de depuració

en: Show the value without any header
ca: Mostra el valor sense cap capçalera

en: Spectral
ca: Espectral

en: Spot
ca: Puntual

en: State
ca: Estat

en: Swapped Red and Green
ca: Vermell i verd intercanviat

en: System Wide
ca: Ample del sistema

en: System model:
ca: Model del sistema:

en: System vendor:
ca: Proveïdor del sistema:

en: The default target gamma value for the display. Common values are 1.8, 2.2 and 2.4.
ca: L'objectiu del valor gamma per defecte de la pantalla. Els valors comuns són 1.8, 2.2 i 2.4.

en: The default target whitepoint in Kelvin for display calibration, with 0 meaning display native. Common values are 6500 for D65 and 5000 for D50.
ca: El punt blanc del monitor per defecte en Kèlvins per al calibratge, 0 significa monitor natiu. Els valors comuns són 6500 per a D65 i 5000 per a D50.

en: The locale to use when setting localized text
ca: La configuració regional a usar quan s'estableix el text amb la configuració regional

en: There are no supported sensors attached
ca: No hi ha cap sensor connectat compatible

en: This ISO 12647-2 compliant profile is used for printing on 115 gsm uncoated white (paper type 4) for 60 l/cm sheetfed offset printing.
ca: Aquest perfil compatible amb la norma ISO 12647-2 s'usa per imprimir en paper blanc sense estucar de 115 gsm (paper tipus 4) de 60 l/cm òfset de plecs.

en: This ISO 12647-2:2004 compliant profile is used for printing on improved light-weight coated (LWC) paper for 60 l/cm heatset web offset printing. It replaces FOGRA28L.
ca: Aquest perfil compatible amb la norma ISO 12647-2:2004 s'usa per imprimir en paper estucat millorat de pes lleuger (LWC) de 60 l/cm òfset de banda assecat per calor. Substitueix FOGRA28L.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements.
ca: Aquest espai d'edició pot mostrar colors més saturats que Adobe RGB i és adequat per a les imatges amb colors molt saturats que sovint s'usen als anuncis.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB and is suitable for images with highly saturated colors often used in advertisements. It is very similar to DonRGB4, but can show super-saturated red colors sometimes present in Fujichrome Velvia.
ca: Aquest espai d'edició pot mostrar colors més saturats que Adobe RGB i és adequat per a imatges amb colors molt saturats que s'usen sovint als anuncis. És molt similar a DonRGB4, però pot mostrar els colors vermells super-saturats sovint presents en Fujichrome Velvia.

en: This editing space can display more saturated colors than Adobe RGB. It is less prone to quantisation errors compared to ProPhoto RGB, although more shadow detail is preserved. In most instances ProPhoto RGB is probably a better choice.
ca: Aquest espai d'edició pot mostrar colors més saturats que Adobe RGB. És menys propens a errors de quantificació en comparació amb ProPhoto RGB, encara que es conserven més detalls en les ombres. En la majoria dels casos ProPhoto RGB és probablement una de les millors opcions.

en: This editing space was designed as SMPTE-240M and encompasses most of the possible colors available on a CMYK color printer. This is a popular choice for editing photographs and for use in printing, as all the SWOP colors can be reproduced.
ca: Aquest espai d'edició va ser dissenyat com a SMPTE-240M i regula la major part dels possibles colors disponibles en una impressora de color CMYK. Aquesta és una opció freqüent per a l'edició de fotografies i per al seu ús en la impressió, ja que tots els colors SWOP poden ser reproduïts.

en: This editing space was designed by Adobe Systems to capture many more colors than Adobe RGB. This profile is used to print to devices such as film recorders and can define many colors that cannot be displayed on a computer screen. Unless you are working with 16 bits per channel precision, you may see color banding when editing images.
ca: Aquest espai d'edició va ser dissenyat per Adobe Systems per a capturar molts més colors que Adobe RGB. Aquest perfil s'usa per imprimir en dispositius com ara gravadores de pel·lícules i pot definir molts colors que no es poden visualitzar en una pantalla d'ordinador. A menys que estigueu treballant amb precisió de 16 bits per canal, podríeu veure bandes de color quan editeu les imatges.

en: This general purpose profile was designed by Hewlett-Packard and Microsoft and lives on as the default profile on the Internet for untagged RGB colors and used in HDTV. Most uncalibrated displays are able to display most of the colors available in sRGB, although this profile is sometimes a poor choice for printing.
ca: Aquest perfil de propòsit general va ser dissenyat per Hewlett-Packard i Microsoft i viu com el perfil per defecte a Internet per als colors RGB no etiquetats i s'usa en la televisió d'alta definició. La majoria de les pantalles no calibrades són capaces de mostrar la major part dels colors disponibles en sRGB, encara que aquest perfil és de vegades una mala elecció per a la impressió.

en: This is an ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 based profile for printing on newsprint in the U.S., coldset offset. The TVI (dot gain) is 26%.
ca: Aquest és un perfil basat en ANSI CGATS/SNAP TR 002-2007 per imprimir en paper premsa als EUA, òfset en fred. El TVI (guany de punt) és del 26%.

en: This is an RGB editing space for use with Adobe Photoshop 5.0 and later. It was designed as an output-centric compromise between ColorMatch RGB and Adobe RGB and used to be preferred by some photograph printing services.
ca: Aquest és un espai d'edició RGB per a usar amb Adobe Photoshop 5.0 i posterior. Va ser dissenyat com un compromís entre la producció centrada amb ColorMatch RGB i Adobe RGB i s'usa com a preferit amb alguns serveis d'impressió de fotografia.

en: This is the current standard used by North America and Japan for studio recording. You should only use this profile to encode or decode video.
ca: Aquest és l'estàndard actual que s'usa a l'Amèrica del Nord i al Japó per a l'enregistrament en estudis. Només heu d'usar aquest perfil per a codificar o descodificar els vídeos.

en: This is the delay between setting the sample color and asking the measuring instrument to take a sample. It is required because both the graphics driver and the display itself introduce latency.
ca: Aquest és el temps transcorregut entre l'establiment del color de la mostra i la petició a l'instrument de mesurament per prendre una mostra. Cal perquè tant el controlador de gràfics com el propi monitor presenten latències.

en: This legacy profile was originally created by Adobe for use with Photoshop and Illustrator. As it is based on the original Apple 13" RGB monitor and is similar to sRGB, it should not be used as a display profile or for new images.
ca: Aquest perfil de llegat va ser originalment creat per Adobe per al seu ús amb Photoshop i Illustrator. Com es basa en el monitor RGB original d'Apple de 13" i és similar a sRGB, no s'ha d'usar com un perfil de visualització o per a les imatges noves.

en: This named color profile contains all the Crayola crayon colors in popular use. It is a test profile designed for testing embedding named colors into documents.
ca: Aquest perfil de color especificat conté tots els colors dels llapis de colors de Crayola d'ús popular. És un perfil de prova que està dissenyat per provar la incrustació dels colors amb noms als documents.

en: This named color profile contains all the colors defined by X11, assuming the source colors were supposed to be sRGB.
ca: Aquest perfil de color especificat conté tots els colors definits per X11, assumint que els colors d'origen siguin sRGB.

en: This profile defines the range of colors used with the NTSC video standard. It is an obsolete standard that has been replaced by SMTE-C. You should only use this profile to decode archived video.
ca: Aquest perfil defineix la gamma de colors que s'usen amb l'estàndard de vídeo NTSC. Es tracta d'una norma obsoleta que ha estat substituïda per SMPTE-C. Només heu d'usar aquest perfil per a codificar o descodificar els vídeos.

en: This profile defines the range of colors used with the PAL and SECAM video standards and is very similar to sRGB. You should only use this profile to encode or decode video.
ca: Aquest perfil defineix la gamma de colors que s'usen amb els estàndards de vídeo PAL i SECAM i és molt similar a sRGB. Només heu d'usar aquest perfil per a codificar o descodificar els vídeos.

en: This profile is free of known copyright restrictions
ca: Aquest perfil està lliure de restriccions de drets d'autor coneguts

en: This profile is recommended by the ECI (European Color Initiative) as a editing space for professional image editing and aims to cover all colors that can be printed on printing presses. This is sometimes used as a color data exchange format between publishers and printing houses.
ca: Aquest perfil és recomanat per l'ECI (European Color Initiative) com a un espai d'edició per a l'edició d'imatges professional i pretén cobrir tots els colors que es poden imprimir en les premses d'impressió. De vegades s'usa com a un format d'intercanvi de dades de colors entre els editors i les impremtes.

en: This profile is use for printing on newsprint, and is an ISO12647-3:2005 compliant profile designed for a printing press exhibiting 26% TVI (dot gain). It is recommended by WAN-IFRA for coldset printing on newsprint worldwide.
ca: Aquest perfil s'usa per a la impressió en paper premsa, i és un perfil compatible amb la norma ISO12647-3:2005 que es va dissenyar per a la impressió de premsa que presenta un TVI (guany de punt) del 26%. És recomanat per WAN-IFRA per a la impressió en paper de diari sec en fred a tot el món.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 3 (LWC), webfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA45 instead.
ca: Aquest perfil s'usa per a la fabricació de la placa positiva, la impressió en tipus de paper 3 (LWC), òfset de banda alimentada. Aquest perfil ja no s'ha d'usar més per a la producció, en lloc seu useu FOGRA45.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 4 (uncoated white), sheetfed offset. This profile should no longer be used for production, use FOGRA47 instead.
ca: Aquest perfil s'usa per a la fabricació de la placa positiva, la impressió en tipus de paper 4 (blanc sense estucar), òfset de plecs. Aquest perfil ja no s'ha d'usar més per a la producció, en lloc seu useu FOGRA47.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper type 5 (uncoated yellowish), sheetfed offset.
ca: Aquest perfil s'usa per a la fabricació de la placa positiva, la impressió en tipus de paper 5 (groguenc sense estucar), òfset de plecs.

en: This profile is used for positive plate making, printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile set should no longer be used for production, use FOGRA39L instead.
ca: Aquest perfil s'usa per a la fabricació de la placa positiva, la impressió en tipus de paper 1 i 2 (estucat o mat), òfset de plecs. Aquest conjunt de perfils ja no s'ha d'usar més per a la producció, en lloc seu useu FOGRA39L.

en: This profile is used for printing on SC (supercalendered) paper, webfed offset. There is no known U.S. equivalent.
ca: Aquest perfil s'usa per imprimir en paper SC (supercalentat), òfset de banda alimentada. No es coneix un equivalent als EUA.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 1 and 2 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is the U.S. equivalent of FOGRA39.
ca: Aquest perfil s'usa per imprimir als EUA en paper estucat de grau 1 i 2, òfset de plecs i gravat en relleu. És l'equivalent dels EUA FOGRA39.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 3 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is used for high quality magazine printing with white paper.
ca: Aquest perfil s'usa per imprimir als EUA en paper estucat de grau 3, òfset de plecs i gravat en relleu. S'usa per a la impressió de revistes d'alta qualitat amb paper blanc.

en: This profile is used for printing on U.S. grade 5 coated paper, sheetfed offset and gravure. It is use for standard magazine printing with yellowish paper.
ca: Aquest perfil s'usa per imprimir als EUA en paper estucat de grau 5, òfset de plecs i gravat en relleu. S'usa per a la impressió de revistes estàndards amb paper groguenc.

en: This profile is used for printing on paper types 1 and 2 (coated or matte), sheetfed offset. This profile is not significantly different from U.S. GRACoL 2006 (TR 006).
ca: Aquest perfil s'usa per a la fabricació de la placa positiva, la impressió en tipus de paper 1 i 2 (estucat o mat), òfset de plecs. Aquest perfil no és significativament diferent de GRACoL 2006 EUA (TR 006).

en: This profile was designed by Radius for the PressView monitor. Only use this profile as a display profile or as a editing space as the profile is not significantly different to sRGB. You should only need to use this profile if viewing images created on a PressView monitor.
ca: Aquest perfil va ser dissenyat a Radius per al monitor PressView. Useu únicament aquest perfil com un perfil de visualització o com un espai d'edició, ja que el perfil no és significativament diferent de sRGB. Només necessiteu usar aquest perfil si la visualització de les imatges es va crear en un monitor PressView.

en: This profile was designed for storing archives of scanned transparency film. It is suitable for storing images from color negatives, although nowadays ProPhoto RGB is a more popular profile for archival.
ca: Aquest perfil va ser dissenyat per a l'emmagatzematge d'arxius de pel·lícules transparents escanejades. És adequat per a l'emmagatzematge d'imatges a partir de negatius de color, encara que avui dia ProPhoto RGB és un perfil més popular per a l'arxivament.

en: This profile was designed with a lightness gamma curve which means the monitor will have to be also calibrated in the same way. This profile is only useful for advanced users and is not recommended for general use.
ca: Aquest perfil va ser dissenyat amb una corba gamma lleugera, el que vol dir és que el monitor també haurà de ser calibrat de la mateixa manera. Aquest perfil només és útil per als usuaris avançats i no es recomana per a l'ús general.

en: This test profile is used to make all colors on the screen slightly more blue by altering the video card lookup table. This allows the user to check the calibration is being applied correctly.
ca: Aquest perfil de prova s'usa per fer que tots els colors del monitor siguin una mica més blaus mitjançant l'alteració de la taula de cerques de la targeta de vídeo. Això permet a l'usuari verificar que el calibratge s'estigui aplicant correctament.

en: This test profile swaps the red and green channels and is useful as a visual check that profiles are being applied correctly. If this profile is applied twice, the image looks unchanged.
ca: Aquest perfil de prova intercanvia els canals vermell i verd i és útil com a un control visual que els perfils s'estiguin aplicant correctament. Si aquest perfil s'aplica dues vegades, la imatge es veurà sense canvis.

en: This theoretical profile is designed for use in color experiments. You probably don't want to use this profile as a editing space or a display profile.
ca: Aquest perfil teòric està dissenyat per a usar-se en experiments de colors. És probable que no vulgueu usar aquest perfil com un espai d'edició o un perfil de visualització.

en: Title
ca: Títol

en: Type
ca: Tipus

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Use color sensor
ca: Usa el sensor del color

en: Vendor
ca: Proveïdor

en: Warning
ca: Avís

en: Wide Gamut LCD CCFL
ca: CCFL del LCD de gamma àmplia

en: Wide Gamut LCD RGB LED
ca: LED RGB del LCD de gamma àmplia

en: Wide Gamut RGB
ca: RGB de gamma àmplia

en: Write embedded creation timestamps
ca: Escriu incrustades les marques de temps de creació

en: X11 Colors
ca: Colors de X11

en: bluish
ca: blavós
