gnome-color-manager master - en to eo translation catalogue (318 entries)

en: %B %e %Y, %I∶%M∶%S %p
eo: %B %e %Y, %I:%M:%S %p

en: (about %u minute) | (about %u minutes)
eo[0]: (proks. %u minuto)
eo[1]: (proks. %u minutoj)

en: (about %u sheet of paper) | (about %u sheets of paper)
eo[0]: (proks. %u paperfolio)
eo[1]: (proks. %u paperfolioj)

en: A CIE 1931 diagram shows a 2D representation of the profile gamut
eo: CIE-1931-diagramo montras 2D-a prezenton de la profila gamo

en: A higher precision profile provides higher accuracy in color matching but requires more time for reading the color patches.
eo: Ju pli alta precizeco-profilo, des pli alta ekzakto je kolora kongruo, sed ankaŭ des pli da bezonata tempo por legi la kolor-flikaĵojn.

en: A scum dot is present for media white
eo: Estas ŝaŭma punkto por aŭdvidea blanko

en: A tone reproduction curve is the mapping of scene luminance to display luminance
eo: Tona reproduktada kurbo estas la mapigo de scena luminesko por vidigi lumineskon

en: A video card gamma table shows the curves loaded into the display
eo: Tabelo de gamao de vidkarto montras la kurbojn ŝarĝatajn en la ekrano

en: Abstract
eo: Abstrakto

en: Accurate
eo: Ekzakta

en: Action
eo: Ago

en: Add a profile for the device
eo: Aldoni profilon por la aparato

en: Adjust the display brightness to a comfortable level for prolonged viewing.
eo: Ĝustigu la ekranan brilecon al agrabla valoro, por longa vidado.

en: Adobe RGB coverage
eo: Adobe RVB-larĝeco

en: All done!
eo: Ĉio farite!

en: All files
eo: Ĉiuj dosieroj

en: Ambient
eo: Media lumo

en: Any existing screen correction will be temporarily turned off and the brightness set to maximum.
eo: Iu ajn ĝustigo de ekrano estos provizore elŝaltita, kaj oni agordos la brilecon al maksimumo.

en: Are you sure you want to cancel the calibration?
eo: Ĉu vi verte volas nuligi la kalibron?

en: Are you sure you want to remove this profile from your system permanently?
eo: Ĉu vi vere volas forigi tiun ĉi profilon daŭre?

en: Before calibrating the display, it is recommended to configure your display with the following settings to get optimal results.
eo: Antaŭ ol kalibri la ekranon, oni rekomendas agordi vian ekranon kun la sekvaj agordoj, por atingi optimajn rezultojn.

en: Before profiling the device, you have to manually capture an image of a calibration target and save it as a TIFF image file.
eo: Antaŭ ol profili la aparaton, vi devas fari ekrankopion kaj konservi ĝin kiel TIFF-bildon.

en: CIE D50 (Printing and publishing)
eo: CIE D50 (Presado kaj eldonado)

en: CIE D65 (Photography and graphics)
eo: CIE D65 (Fotarto kaj grafikado)

en: CIE values
eo: CIE-aj valoroj

en: CMYK
eo: CMFN

en: CRT
eo: KRT

en: Calibrate your camera
eo: Kalibri vian fotilon

en: Calibrate your device
eo: Kalibri vian aparaton

en: Calibrate your display
eo: Kalibri vian ekranon

en: Calibrate your printer
eo: Kalibri vian presilon

en: Calibration Mode
eo: Kalibra reĝimo

en: Calibration Quality
eo: Kalibra kvalito

en: Calibration and profiling software is not installed.
eo: Kalibra kaj profila programoj ne estas instalitaj.

en: Calibration checklist
eo: Kalibra kontrollisto

en: Calibration device
eo: Kalibra aparato

en: Calibration error
eo: Kalibra eraro

en: Calibration is about to start
eo: Kalibro ekstartos

en: Calibration is not complete
eo: Kalibro ne estas kompleta

en: Cancel and close
eo: Nuligi kaj fermi

en: Check Settings
eo: Kontroli agordojn

en: Choose Display Type
eo: Elekti ekranan tipon

en: Choose Display Whitepoint
eo: Elekti ekranan blanko-punkton

en: Choose a title to identify the profile on your system.
eo: Elektu titolon por identigi la profilon ene de via sistemo.

en: Choose calibration quality
eo: Elekti kalibran kvaliton

en: Choose profiling mode
eo: Elekti profilan reĝimon

en: Choose your display target white point
eo: Elektu la blanko-punkton de via aparata celo

en: Choose your display type
eo: Elektu vian ekranan tipon

en: Click here to show the profile
eo: Alklaku tie ĉi por montri la profilon

en: Color
eo: Koloro

en: Color Calibration
eo: Kolora kalibro

en: Color Picker
eo: Kolor-eltirilo

en: Color Profile Viewer
eo: Kolorprofila vidigilo

en: Color Temperature
eo: Kolortemperaturo

en: Color profile is already imported
eo: Kolorprofilo jam estis enportita

en: Color target files are needed to convert the image to a color profile.
eo: Necesas koloraj celdosieroj por konverti bildon al kolora profilo.

en: Color;ICC;
eo: Koloro;ICC;

en: ColorChecker
eo: KolorKonrolilo

en: Colorspace
eo: Kolorspaco

en: Colorspace conversion
eo: Kolorspaca konverto

en: Colorspace:
eo: Kolorspaco:

en: Common color target files are not installed on this computer.
eo: Komunaj koloraj celdosieroj ne estas instalitaj en tiu ĉi komputilo.

en: Configure your display with custom color settings and ensure the RGB channels are set to the same values.
eo: Agordu vian ekranon je propraj kolor-agordoj kaj certigi al vi, ke la RVB-kanaloj estas agorditaj tiel same.

en: Connection type
eo: Tipo de konekto

en: Continue
eo: Daŭrigi

en: Continue calibration
eo: Daŭrigi kalibron

en: Copying files
eo: Kopiante dosierojn

en: Copying source image, chart data and CIE reference values.
eo: Kopiante fontan bildon, diagramo-datumojn kaj CIE-an referencajn valorojn.

en: Copyright
eo: Kopirajto

en: Copyright (c)
eo: Kopirajto (c)

en: Copyright:
eo: Kopirajto:

en: Created
eo: Kreite

en: Data source type
eo: Datumfonta tipo

en: Debugging Options
eo: Sencimigaj opcioj

en: Default %s
eo: Defaŭlto %s

en: Default:
eo: Defaŭlte:

en: Delete
eo: Forigi

en: Delete this profile
eo: Forigi tiun profilon

en: Delta-E average
eo: Delta-E meza

en: Delta-E maximum
eo: Delta-E maksimuma

en: Description:
eo: Priskribo:

en: Detecting the reference patches and measuring them.
eo: Detektanke kaj mezurante la referencajn flikaĵojn.

en: Device Error
eo: Aparat-eraro

en: Disable dynamic contrast if your display has this feature.
eo: Elŝalti dinamikan kontraston se via ekrano havas tiun trajton.

en: Display PNPID
eo: Ekrana PNPID

en: Display checksum
eo: Ekrana kontrolsumo

en: Display correction
eo: Ekrana ĝustigo

en: Display device
eo: Ekrana aparato

en: Display model
eo: Ekrana modelo

en: Display serial number
eo: Ekrana seria numero

en: Display vendor
eo: Ekrana vendisto

en: Do you want them to be installed?
eo: Ĉu vi volas instali ilin?

en: Drawing the generated patches to the screen, which will then be measured by the hardware device.
eo: Desegnante la generitajn flikaĵojn al ekrano, kiuj estos mezuritaj de la aparato.

en: Drawing the patches
eo: Desegnante la flikaĵojn

en: Dump all details about this system
eo: Ŝuti ĉiujn detalojn pri tiu ĉi sistemo

en: EDID inspect program
eo: EDID-a inspekta programo

en: Ensure that the contrast and brightness are not changed and color correction profiles have not been applied.
eo: Certigu, ke la kontrasto kaj brileco ne estas ŝanĝitaj, kaj ke oni ne aplikis koloro-korektojn.

en: Ensure that the white-balance has not been modified by the camera and that the lens is clean.
eo: Certigu, ke la blanko-distribuo ne estas modifita de la kamerao, kaj ke la lenso estas pura.

en: Ensure the center of the device is properly aligned with the row you are trying to measure.
eo: Certigu, ke la aparato-centro estas ĝuste alliniigita en la vico, kiu vi klopodas mezuri.

en: Error
eo: Eraro

en: Failed to calibrate
eo: Malsukcesis kalibro

en: Failed to connect to session bus:
eo: Malsukcesis konekti al seanca buso:

en: Failed to copy file
eo: Malsukcesis kopii dosieron

en: Failed to import file
eo: Malsukcesis enporti dosieron

en: Failed to open ICC profile
eo: Malsukcesis malfermi ICC-profilon

en: Failed to parse file: %s
eo: Malsukcesis analizi dosieron: %s

en: Failed to read the color sample correctly.
eo: Malsukcesis legi la koloran specimenon korekte.

en: Failed to read the strip correctly.
eo: Malsukcesis legi la strion korekte.

en: File checksum
eo: Dosiera kontrolsumo

en: File size
eo: Dosiergrando

en: Filename
eo: Dosiernomo

en: For a typical workflow, a normal precision profile is sufficient.
eo: Por tipa laborfluo, normala precizeca profilo sufiĉas.

en: For best results, the display should have been powered for at least 15 minutes before starting the calibration.
eo: Por pli bonaj rezultoj, la ekrano devas esti enŝaltita almenaŭ 15 minutoj, antaŭ ol startigi la kalibron.

en: Framework product
eo: Frama produkto

en: Framework program
eo: Frama programo

en: Framework version
eo: Frama versio

en: From sRGB
eo: De sRVB

en: GNOME Color Manager
eo: Kolor-administrilo de GNOME

en: GNOME Color Manager Color Picker
eo: Kolorelektilo de GNOME Koloradministrilo

en: GNOME Color Profile Viewer shows installed color profiles on your system and allows you to calibrate displays, printers and cameras using a wizard.
eo: Kolorprofilo-vidigilo de GNOME montras instalitajn kolorprofilojn kaj permesas al vi kalibri viajn ekranojn, presilojn kaj fotilojn helpe de asistanto.

en: Gamut volume
eo: Gama nivelo

en: Generating the ICC color profile that can be used with this device.
eo: Generi la ICC-kolorprofilon, kiu povas esti uzita en tiu ĉi aparato.

en: Generating the ICC color profile that can be used with this screen.
eo: Generi la ICC-kolorprofilon, kiu povas esti uzita en tiu ĉi ekrano.

en: Generating the profile
eo: Generante la profilon

en: Get the profile for a specific window
eo: Akiri la profilon por specifa fenestro

en: Get the profiles for a specific file
eo: Akiri profilojn por specifa dosiero

en: Getting default parameters
eo: Akirante defaŭltajn parametrojn

en: Gray
eo: Grizo

en: Higher quality calibration requires many color samples and more time.
eo: Altkvalita kalibron bezonas multajn kolor-specimenojn kaj tempon.

en: ICC Profile Installer
eo: ICC-a profilo-instalilo

en: ICC profile to install
eo: Instalota ICC-profilo

en: If custom color is not available then use a 6500K color temperature.
eo: Se propra koloro ne eblas, uzu do 6500K kolortemperaturon.

en: If you already have the correct file, you can skip this step.
eo: Se vi jam havas la korektan dosieron, vi povas transsalti tiun ĉi paŝon.

en: If you make a mistake, just release the switch, and you’ll get a chance to try again.
eo: Se vi eraras, nur liberigu la ŝaltilon, kaj vi povos klopodi denove.

en: If you’ve really measured the right one, it’s okay, it could just be unusual paper.
eo: Se vi efektive mezuris la ĝustan, tio ne gravas. Eble nur estas nekutima papero.

en: Import
eo: Enporti

en: Import color profile?
eo: Ĉu enporti kolorprofilon?

en: Import device color profile?
eo: Ĉu enporti aparatan kolorprofilon?

en: Import display color profile?
eo: Ĉu enporti ekranan kolorprofilon?

en: Import named color profile?
eo: Ĉu enporti nomitan kolorprofilon?

en: Information
eo: Informo

en: Input device
eo: Enigaparato

en: Insert sensor hardware
eo: Enmeti sentilan aparataron

en: Inspect and compare installed color profiles
eo: Inspekti kaj kompari instalitajn kolorprofilojn

en: Install ICC profiles
eo: Instali ICC-profilojn

en: Install Now
eo: Instali nun

en: Install Targets
eo: Instali celojn

en: Install Tools
eo: Instali ilojn

en: Install required software
eo: Instali bezonatan programaron

en: Introduction
eo: Enkonduko

en: It looks like you’ve measured the wrong strip.
eo: Ŝajnas, ke vi mezuris la neĝustan strion.

en: LCD (CCFL backlight)
eo: Likvakristala ekrano (CCFL-a fonlumo)

en: LCD (RGB LED backlight)
eo: Likvakristala ekrano (RVB-LED-a fonlumo)

en: LCD (White LED backlight)
eo: Likvakristala ekrano (Blanka LED-a fonlumo)

en: LCD (Wide Gamut CCFL backlight)
eo: Likvakristala ekrano (CCFL-a fonlumo de larĝa gamo)

en: LCD (Wide Gamut RGB LED backlight)
eo: Likvakristala ekrano (RVB-LED-a fonlumo de larĝa gamo)

en: Manufacturer
eo: Fabrikisto

en: Mapping device
eo: Mapada aparato

en: Mapping format
eo: Mapado-aranĝo

en: Mapping qualifier
eo: Mapado-kvalifikilo

en: Measuring the patches
eo: Mezurante la flikaĵojn

en: Media whitepoint
eo: Aŭdvidea blanko-punkto

en: Metadata
eo: Metadatumoj

en: Metadata is additional information stored in the profile for programs to use.
eo: Metadatumoj estas kroma informo, konservita en la profilo. Tiumaniere programoj povas uzi ĝin.

en: Model
eo: Modelo

en: More software is required!
eo: Pliaj programaroj estas bezonata!

en: Most displays should be calibrated to a CIE D65 illuminant for general usage.
eo: Plejmulton da ekranoj oni devas kalibri al 'CIE D65 illuminant' por ĝenerala uzado.

en: Named Colors
eo: Nomitaj koloroj

en: Named color
eo: Nomita koloro

en: Named colors are specific colors that are defined in the profile
eo: Nomitaj koloroj estas specifaj koloroj, kiuj estas difinitaj en la profilo

en: Native (Already set manually)
eo: Indiĝena (jam agordita permane)

en: Next Image
eo: Sekva bildo

en: No
eo: Ne

en: No %s color spaces available
eo: Neniu el la %s kolorspacoj estas disponeblaj

en: No colorimeter is attached.
eo: Neniu kolormezurilo estis kunligita.

en: No copyright has been set
eo: Oni ne agordis kopirajton

en: No description has been set
eo: Oni ne agordis priskribon

en: No device was specified!
eo: Neniu aparato estas specifita!

en: No filename specified
eo: Neniu dosiernomo specifita

en: No firmware is installed for this instrument.
eo: Nenia mikroprogramaro estas instalita por tiu ĉi instrumento.

en: No profile
eo: Neniu profilo

en: Normal
eo: Normale

en: One or more of the primaries are invalid
eo: Unu aŭ pli primaroj estas nevalidaj

en: One or more of the primaries is unlikely
eo: Unu aŭ pli primaroj estas neverŝajna

en: Optional data files available
eo: Malnepraj datumdosieroj estas disponeblaj

en: Output device
eo: Eligaparato

en: Performing calibration
eo: Efektivigante kalibron

en: Permanently delete profile?
eo: Ĉu forigi profilon daŭre?

en: Place the colorimeter on the area of white next to the letter and click and hold the measure switch.
eo: Metu la kolormezurilon sur la blanka areo apud la letero, kaj alklaku kaj entenu la mezuran ŝaltilon.

en: Plasma
eo: Plasmo

en: Please attach instrument
eo: Bonvolu kunligi instrumenton

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square like the image below.
eo: Bonvolu kunligi la mezurilon al ekrana mezo, sur la griza kvadrato, kiel oni montras ĉe la suba bildo.

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square.
eo: Bonvolu kunligi la mezurilon al ekrana mezo, sur la griza kvadrato.

en: Please configure instrument
eo: Bonvolu agordi instrumenton

en: Please indicate if you want to profile a local printer, generate some test patches, or profile using existing test patches.
eo: Bonvolu indiki se vi volas profili lokan presilon, generi kelkajn testoflikaĵojn, aŭ profili uzante jamajn testoflikaĵojn.

en: Please select the calibration target type.
eo: Bonvolu elekti la kalibran cel-tipon.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode like the image below.
eo: Bonvolu agordi la mezurilon je kalibra reĝimo, kiel oni montras en la suba bildo.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode.
eo: Bonvolu agordi la mezurilon je kalibra reĝimo.

en: Please set the measuring instrument to screen mode like the image below.
eo: Bonvolu agordi la mezurilon je ekrana reĝimo, kiel oni montras en la suba bildo.

en: Please set the measuring instrument to screen mode.
eo: Bonvolu agordi la mezurilon je ekrana reĝimo.

en: Please wait a few minutes for the ink to dry. Profiling damp ink will produce a poor profile and may damage your color measuring instrument.
eo: Bonvolu atendi kelkajn minutojn, dum la inko sekiĝas. Profilante malsekan inkon, generos malriĉan profilon kaj povas damaĝi vian koloran mezurilon.

en: Preparing the data for the printer.
eo: Preparante la datumojn por la presilo.

en: Previous Image
eo: Antaŭa bildo

en: Printing
eo: Presante

en: Printing patches
eo: Presante flikaĵojn

en: Printing the targets…
eo: Presante la celojn…

en: Profile Title
eo: Profil-titolo

en: Profile copyright:
eo: Profila kopirajto:

en: Profile description: %s
eo: Profila priskribo: %s

en: Profile title
eo: Profil-titolo

en: Profile type
eo: Profila tipo

en: Profiling completed
eo: Profilado plenumita

en: Projector
eo: Projekciilo

en: Quick
eo: Rapide

en: RGB
eo: RVB

en: Read strip %s rather than %s!
eo: Legi prefere %s strion ol la %s!

en: Reading sample
eo: Legante specimenon

en: Reading target
eo: Legante celon

en: Reading the patches
eo: Legante la flikaĵojn

en: Reading the patches using the color measuring instrument.
eo: Legante la flikaĵojn, pere de la kolormezurilo.

en: Ready to read strip %s
eo: Preta por legi la strion %s

en: Remove a profile from the device
eo: Forigi profilon de la aparato

en: Rendering the patches for the selected paper and ink.
eo: Bildigante la flikaĵojn por la elektitaj papero kaj inko.

en: Reset your display to the factory defaults.
eo: Reagordi vian ekranon al la fabrikaj valoroj.

en: Response in
eo: Enrespondo

en: Response out
eo: Elrespondo

en: Results
eo: Rezultoj

en: Retry
eo: Reprovi

en: Root window profile:
eo: Radikfenestra profilo:

en: Root window protocol version:
eo: Radikfenestra protokolversio:

en: Screen brightness
eo: Ekrana brileco

en: Screen surface finish
eo: Ekranosurfaca tipo

en: Select CIE reference values file
eo: Elekti dosieron de CIE-referencovaloroj

en: Select ICC Profile File
eo: Elekti ICC-profildosieron

en: Select Target
eo: Elekti celon

en: Select calibration target image
eo: Elekti kalibran celbildon

en: Select the monitor type that is attached to your computer.
eo: Elektu la ekrantipon, kiu estas kunligita al via komputilo.

en: Sending the targets to the printer.
eo: Sendante la celojn al la presilo.

en: Sensor Check
eo: Sentilo-kontrolo

en: Set the parent window to make this modal
eo: Agordi la patran fenestron por igi tiun ĉi modala

en: Set the specific device to calibrate
eo: Agordi la specifan kalibrotan aparaton

en: Set the specific file to show
eo: Agordi la specifan montrotan dosieron

en: Set the specific profile to show
eo: Agordi la specifan montrotan profilon

en: Set up instrument
eo: Agordi instrumenton

en: Setting up the instrument for use…
eo: Agordante la uzotan instrumenton…

en: Show Details
eo: Montri detalojn

en: Show File
eo: Montri dosieron

en: Show debugging information for all files
eo: Montri sencimigan informon pri ĉiuj dosieroj

en: Show debugging options
eo: Montri sencimigajn opciojn

en: Show xserver properties
eo: Montri atributoj de xserver

en: Slowly scan the target line from left to right and release the switch when you get to the end of the page.
eo: Malrapide skanu la celan linion, de maldekstre ĝis dekstre, kaj liberigu la ŝaltilon, kiam vi alvenos la paĝofino.

en: Standard space
eo: Norma spaco

en: Suitable profiles for:
eo: Taŭgaj profiloj por:

en: Summary
eo: Resumo

en: Supported ICC profiles
eo: Subtenitaj ICC-profiloj

en: Supported images files
eo: Subtenitaj bild-dosierformoj

en: Test profile:
eo: Testi profilon:

en: The attached colorimeter is not capable of reading a spot color.
eo: La kunligita kolormezurilo ne povas legi kolorpunkton.

en: The camera has been calibrated successfully.
eo: Sukcese kalibris la fotilon.

en: The device could not be found. Ensure it is plugged in and turned on.
eo: Ne eblis trovi la aparaton. Certigu, ke ĝi estas konektita kaj enŝaltita.

en: The device could not measure the color spot correctly.
eo: La aparaton ne povis mezuri la kolorpunkton korekte.

en: The device has been calibrated successfully.
eo: Sukcese kalibris la aparaton.

en: The device sensor should have been cleaned prior to scanning and the output file resolution should be at least 200dpi.
eo: La aparata sentilo devas esti purigita antaŭ ol skano, kaj la eliga dosiero-distingivo devas esti almenaŭ 200dpi.

en: The display compensation table is invalid
eo: La tablo de ekrana kompenso estas nevalida

en: The display has been calibrated successfully.
eo: Sukcese kalibris la ekranon.

en: The gray axis contains significant amounts of color
eo: La griza akso enhavas konsiderindaj kiomo da koloro

en: The gray axis is non-monotonic
eo: La griza akso estas nemonotona

en: The high precision profile also requires more paper and printer ink.
eo: La altpreciza profilon bezonas ankaŭ pli da papero kaj inko.

en: The measuring instrument got no valid readings. Please ensure the aperture is fully open.
eo: La mezurilo trovis nevalidajn valorojn. Bonvolu certigi la aperturon tute malfermata.

en: The measuring instrument is busy and is not starting up. Please remove the USB plug and re-insert before trying to use this device.
eo: La mezurilo estas okupata kaj ne startas. Bonvolu demeti la USB kaj reenigi ĝin antaŭ uzi tiun ĉi aparaton.

en: The pattern match wasn’t good enough. Ensure you have the correct type of target selected.
eo: La patrona kongruo ne estis sufiĉe bona. Certigu, ke vi elektis la ĝustan tipon de celo.

en: The primaries do not add to white
eo: La primaroj ne aldoniĝas al blanko

en: The print was aborted.
eo: La presado estis nuligita.

en: The printer has been calibrated successfully.
eo: Sukcese kalibris la presilon.

en: The printing has finished.
eo: La presilo finis.

en: The profile has the following problems:
eo: La profilo enhavas la jenajn problemojn:

en: The request failed:
eo: La peto malsukcesis:

en: The sample could not be read at this time.
eo: Ne eblis legi la specimenon ĉi-foje.

en: The sensor has no native driver.
eo: La sentilo ne havas indiĝenan pelilon.

en: The white is not D50 white
eo: La blanko ne estas D50-blanko

en: The whitepoint temperature is unlikely
eo: La blankapunkta temperaturo estas neverŝajna

en: There are no ICC profiles assigned to this file
eo: Estas neniu ICC-profilo atribuita al tiu ĉi dosiero

en: There are no ICC profiles for this window
eo: Estas neniu ICC-profilo por tiu ĉi fenestro

en: These tools are required to build color profiles for devices.
eo: Tiuj ĉi iloj estas bezonataj por krei kolor-profilojn por aparatoj.

en: This functionality is typically used by GNOME Control Center from the color panel although can be used on its own.
eo: Tiu ĉi funkcio estas kutime uzata de Stircentro de GNOME, je la kolorpanelo, kvankam eblas uzi ĝin memstare.

en: This pre-calibrates the screen by sending colored and gray patches to your screen and measuring them with the hardware device.
eo: Tiu ĉi antaŭkalibras la ekranon, per sendado de koloraj kaj grizaj flikaĵoj al via ekrano, kiujn la aparato mezuras.

en: This profile cannot be deleted
eo: Ne eblas forigi tiun ĉi profilon

en: This shows what an image would look like if opened with the profile
eo: Tiu ĉi montras kiel bildo ŝajnus se malfermita kun la profilo

en: This shows what an image would look like if saved with the profile
eo: Tiu ĉi montras kiel bildo ŝajnus se konservita kun la profilo

en: To sRGB
eo: Al sRVB

en: To view details about the new profile or to undo the calibration visit the <a href="control-center://color">control center</a>.
eo: Por vidi detalojn pri la nova profilo aŭ por malfari la kalibron, vizitu la <a href="control-center://color">stircentron</a>.

en: Unknown
eo: Nekonate

en: Unknown description
eo: Nekonata priskribo

en: Unknown manufacturer
eo: Nekonata fabrikisto

en: Unknown model
eo: Nekonata modelo

en: Unknown serial
eo: Nekonata serio

en: Unknown warning type
eo: Nekonata avertotipo

en: Use the color sensor to sample spot colors
eo: Uzi la koloran sentilon por specimeni punktajn kolorojn

en: Version
eo: Versio

en: Video card out
eo: Vidkarto demetita

en: Wait for the ink to dry
eo: Atendi ĝis la inko sekiĝos

en: Warnings
eo: Avertoj

en: What target type do you have?
eo: Kian celon vi havas?

en: White point
eo: Blanko-punkto

en: Yes
eo: Jes

en: You can cancel this process at any stage by pressing the cancel button.
eo: Vi povas nuligi tiun ĉi procezon se vi volus, alklakante la nuligan butonon.

en: You can use the profile with <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> and <a href="import-windows">Microsoft Windows</a> systems.
eo: Vi povas uzi la profilon en <a href="import-linux">Linukso</a>, <a href="import-osx">OS X</a> kaj <a href="import-windows">Vindozo</a> sistemoj.

en: You may want to consult the owner’s manual for your display on how to achieve these settings.
eo: Vi probale volas konsulti la manlibron de via ekrano por scii kiel atingi tiujn agordojn.

en: You need to insert sensor hardware to continue.
eo: Por daŭrigi, vi devas enmeti sentilan aparataron.

en: You will need to hold the device on the screen for the duration of the calibration.
eo: Vi necesos teni la aparaton sur la ekrano, dum la kalibro.

en: _Cancel
eo: _Rezigni

en: _Import
eo: _Enporti

en: _Measure
eo: _Mezuri

en: _Open
eo: _Malfermi

en: gray
eo: griza

en: i1 RGB Scan 1.4
eo: i1 RVB Scan 1.4

en: sRGB coverage
eo: sRVB-larĝeco

en: sRGB example
eo: sRVB-ekzemplo
