gnome-color-manager master - en to fur translation catalogue (304 entries)

en: %B %e %Y, %I∶%M∶%S %p
fur: %e di %B dal %Y, %H.%M.%S

en: (about %u minute) | (about %u minutes)
fur[0]: (cirche %u minût)
fur[1]: (cirche %u minûts)

en: (about %u sheet of paper) | (about %u sheets of paper)
fur[0]: (cirche %u sfuei di cjarte)
fur[1]: (cirche %u sfueis di cjarte)

en: A CIE 1931 diagram shows a 2D representation of the profile gamut
fur: Un diagram CIE 1931 che al mostre une rapresentazion 2D dal gamut dal profîl

en: A higher precision profile provides higher accuracy in color matching but requires more time for reading the color patches.
fur: Un profîl a alte precision al furnìs une precision plui elevade te corispuindince dai colôrs, ma al domande plui timp par lei i campions di colôr.

en: A scum dot is present for media white
fur: Il blanc dal media al à des maglis (scum dot)

en: A tone reproduction curve is the mapping of scene luminance to display luminance
fur: Le curve di riproduzion de tonalitât e je la mapadure de luminance de sene sore le luminance dal visôr

en: A video card gamma table shows the curves loaded into the display
fur: Le tabele gamma de schede video a mostre la curve cjariade tal visôr

en: Abstract
fur: Astrat

en: Accurate
fur: Precise

en: Action
fur: Azion

en: Add a profile for the device
fur: Zonte un profîl pal dispositîf

en: Adjust the display brightness to a comfortable level for prolonged viewing.
fur: Juste la luminositât dal visôr a un nivel comut par lungjis sessions.

en: Adobe RGB coverage
fur: Cuviertidure Adobe RGB

en: All done!
fur: Dut fat!

en: All files
fur: Ducj i file

en: Any existing screen correction will be temporarily turned off and the brightness set to maximum.
fur: Cualsisei corezion dal visôr a vignarà pal moment disativade e la luminositât puartade al massim.

en: Are you sure you want to cancel the calibration?
fur: Sigûrs di anulâ le calibradure?

en: Are you sure you want to remove this profile from your system permanently?
fur: Sigûrs di eliminâ chest profîl dal to sisteme par simpri?

en: Before calibrating the display, it is recommended to configure your display with the following settings to get optimal results.
fur: Prime di calibrâ il visôr, par vê risultâts otimâi, configurâlu cun chestis impostazions.

en: Before profiling the device, you have to manually capture an image of a calibration target and save it as a TIFF image file.
fur: Prime di eseguî il profiling dal dispositîf, si scugne acuisî in maniere manuâl une inmagjin di un obietîf di calibradure e salvâle come file in formât TIFF.

en: CIE D50 (Printing and publishing)
fur: CIE D50 (stampe e publicazions)

en: CIE D65 (Photography and graphics)
fur: CIE D65 (fotografie e grafiche)

en: CIE values
fur: Valôrs CIE

en: Calibrate your camera
fur: Calibrâ video/fotocjamare

en: Calibrate your device
fur: Calibrâ dispositîf

en: Calibrate your display
fur: Calibrâ visôr

en: Calibrate your printer
fur: Calibrâ stampant

en: Calibration Mode
fur: Modalitât di calibradure

en: Calibration Quality
fur: Cualitât calibradure

en: Calibration and profiling software is not installed.
fur: Il software di calibradure e profiling nol è instalât.

en: Calibration checklist
fur: Liste di control pe calibradure

en: Calibration device
fur: Dispositîf di calibradure

en: Calibration error
fur: Erôr te calibradure

en: Calibration is about to start
fur: La calibradure a sta par tacâ

en: Calibration is not complete
fur: Calibradure no completade

en: Cancel and close
fur: Anule e siere

en: Check Settings
fur: Verifiche impostazions

en: Choose Display Type
fur: Sielç gjenar di visôr

en: Choose Display Whitepoint
fur: Sielte pont di blanc dal visôr

en: Choose a title to identify the profile on your system.
fur: Sielç un non par identificâ il profîl tal sisteme.

en: Choose calibration quality
fur: Sielç cualitât di calibradure

en: Choose profiling mode
fur: Sielte modalitât di profiling

en: Choose your display target white point
fur: Sielç il pont blanc dal visôr obietîf

en: Choose your display type
fur: Sielç il gjenar di visôr

en: Click here to show the profile
fur: Sclice chi par mostrâ il profîl

en: Color
fur: Colôr

en: Color Calibration
fur: Calibradure colôr

en: Color Picker
fur: Seletôr colôr

en: Color Profile Viewer
fur: Visualizadôr di profîi colôrs

en: Color Temperature
fur: Temperadure di colôr

en: Color profile is already imported
fur: Profîl colôr za impuartât

en: Color target files are needed to convert the image to a color profile.
fur: I file dai obietîfs dal colôr a son necessaris par convertî la inmagjin intun profîl colôr.

en: Color;ICC;
fur: Colôr;ICC;

en: Colorspace
fur: Spazi colôrs

en: Colorspace conversion
fur: Conversion spazi colôr

en: Colorspace:
fur: Spazi dai colôrs:

en: Common color target files are not installed on this computer.
fur: I file di colôr obietîf comuns no son instalâts su chest computer.

en: Configure your display with custom color settings and ensure the RGB channels are set to the same values.
fur: Configurâ il visôr cun lis impostazions colôr personalizadis e sigurâsi che i cjanâi colôr RGB a sedin impuestâts ai stes valôrs.

en: Connection type
fur: Gjenar di conetôr

en: Continue calibration
fur: Continue calibradure

en: Copying files
fur: Copie dai file

en: Copying source image, chart data and CIE reference values.
fur: Copie figure sorzint, dâts dal grafic e valôrs di riferiment CIE.

en: Created
fur: Creât

en: Data source type
fur: Gjenar di sorzint dâts

en: Debugging Options
fur: Opzions di debug

en: Default %s
fur: Predefinît %s

en: Default:
fur: Predefinît:

en: Delete
fur: Elimine

en: Delete this profile
fur: Elimine chest profîl

en: Delta-E average
fur: Delta-E medi

en: Delta-E maximum
fur: Delta-E massim

en: Description:
fur: Descrizion:

en: Detecting the reference patches and measuring them.
fur: Rilevament e misure dai campions di colôr di riferiment.

en: Device Error
fur: Erôr dal dispositîf

en: Disable dynamic contrast if your display has this feature.
fur: Se il visôr al à la funzionalitât di contrast automatic, disabilitâle.

en: Display PNPID
fur: PNPID dal visôr

en: Display checksum
fur: Checksum dal visôr

en: Display correction
fur: Corezion visôr

en: Display device
fur: Dispositîf di visualizazion

en: Display model
fur: Model dal visôr

en: Display serial number
fur: Numar di serie dal visôr

en: Display vendor
fur: Produtôr dal visôr

en: Do you want them to be installed?
fur: Instalâju?

en: Drawing the generated patches to the screen, which will then be measured by the hardware device.
fur: Stampe sul visôr i campions di colôr gjenerâts che a saràn misurâts dal dispositîf hardware.

en: Drawing the patches
fur: Stampe dai campions di colôr

en: Dump all details about this system
fur: Fâs il dump di ducj i detais di chest sisteme

en: EDID inspect program
fur: Program di ispezion dal EDID

en: Ensure that the contrast and brightness are not changed and color correction profiles have not been applied.
fur: Sigurâsi che contrast e luminositât no sedin cambiâts e che i profîi di corezion dal colôr no sedin stâts aplicâts.

en: Ensure that the white-balance has not been modified by the camera and that the lens is clean.
fur: Sigurâsi che il belançament dal blanc nol sedi stât modificât de video/fotocjamare e che la lint e sedi nete.

en: Ensure the center of the device is properly aligned with the row you are trying to measure.
fur: Sigurâsi che il mieç dal dispositîf al seti in linie cun le rie che tu ciris di misurâ.

en: Error
fur: Erôr

en: Failed to calibrate
fur: Calibradure no a bon fin

en: Failed to connect to session bus:
fur: Colegament al bus di session falît:

en: Failed to copy file
fur: Copie dal file falide

en: Failed to import file
fur: Importazion file falide

en: Failed to open ICC profile
fur: Falît tal vierzi il profîl ICC

en: Failed to parse file: %s
fur: Falît tal analizâ il file: %s

en: Failed to read the color sample correctly.
fur: No soi rivât a lei ben il campion di colôr.

en: Failed to read the strip correctly.
fur: No soi rivât a lei le striche.

en: File checksum
fur: Checksum dal file

en: File size
fur: Dimension file

en: Filename
fur: Non dal file

en: For a typical workflow, a normal precision profile is sufficient.
fur: Par un flus di lavôr tipic, un profîl a precision normâl al baste.

en: For best results, the display should have been powered for at least 15 minutes before starting the calibration.
fur: Par risultâts otimâi, il visôr al varès di jessi piât almancul 15 minûts prime di tacâ la calibradure.

en: Framework product
fur: Framework dal prodot

en: Framework program
fur: Program dal framework

en: Framework version
fur: Version dal framework

en: From sRGB
fur: Di sRGB

en: GNOME Color Manager Color Picker
fur: Seletôr colôr dal Gjestôr di colôr GNOME

en: GNOME Color Profile Viewer shows installed color profiles on your system and allows you to calibrate displays, printers and cameras using a wizard.
fur: Gnome Visualizadôr di profîi colôrs al mostre i profîi di colôr instalâts tal sisteme e al permet la calibradure di visôrs, stampantis e videocjamaris cuntune procedure guidade.

en: Gamut volume
fur: Volum gamut

en: Generating the ICC color profile that can be used with this device.
fur: Gjenerazion dal profîl ICC di podê doprâ cun chest dispositîf.

en: Generating the ICC color profile that can be used with this screen.
fur: Gjenerazion dal profîl ICC di podê doprâ cun chest visôr.

en: Generating the profile
fur: Gjenerazion dal profîl

en: Get the profile for a specific window
fur: Oten i profîi par un specific barcon

en: Get the profiles for a specific file
fur: Oten i profîi par un specific file

en: Getting default parameters
fur: Leture dai parametris predefinîts

en: Gray
fur: Grîs

en: Higher quality calibration requires many color samples and more time.
fur: Une calibradure di alte cualitât a domande une vore di campions di colôr e une vore timp.

en: ICC Profile Installer
fur: Instale profîl ICC

en: ICC profile to install
fur: Profîl ICC di instalâ

en: If custom color is not available then use a 6500K color temperature.
fur: Se i colôrs personalizâts no son disponibii, doprâ une temperadure colôr di 6500K.

en: If you already have the correct file, you can skip this step.
fur: Se si à za il file just al è pussibil saltâ chest passaç.

en: If you make a mistake, just release the switch, and you’ll get a chance to try again.
fur: Se tu sbalis, mole il pulsant par tornâ a provâ.

en: If you’ve really measured the right one, it’s okay, it could just be unusual paper.
fur: Se e je stade misurade le striche juste, va ben. E podarès jessi cjarte no comun.

en: Import
fur: Impuarte

en: Import color profile?
fur: Impuartâ il profîl colôr?

en: Import device color profile?
fur: Impuartâ il profîl colôr dal dispositîf?

en: Import display color profile?
fur: Impuartâ il profîl colôr dal visôr?

en: Import named color profile?
fur: Impuartâ il profîl colôr cun non?

en: Information
fur: Informazions

en: Input device
fur: Dispositîf di ingrès

en: Insert sensor hardware
fur: Inseris sensôr hardware

en: Inspect and compare installed color profiles
fur: Esamine e confronte i profîi di colôr instalâts

en: Install ICC profiles
fur: Instale profîl ICC

en: Install Now
fur: Instale cumò

en: Install Targets
fur: Instale obietîfs

en: Install Tools
fur: Instale struments

en: Install required software
fur: Instale software necessari

en: Introduction
fur: Introduzion

en: It looks like you’ve measured the wrong strip.
fur: Al semee che tu vedis misurât le striche sbaliade.

en: LCD (CCFL backlight)
fur: LCD (CCFL iluminât par daûr)

en: LCD (RGB LED backlight)
fur: LCD (LED RGB iluminât par daûr)

en: LCD (White LED backlight)
fur: LCD (LED blanc iluminât par daûr)

en: LCD (Wide Gamut CCFL backlight)
fur: LCD (Wide Gamut CCFL iluminât par daûr)

en: LCD (Wide Gamut RGB LED backlight)
fur: LCD (Wide Gamut RGB LED iluminât par daûr)

en: Manufacturer
fur: Produtôr

en: Mapping device
fur: Dispositîf assegnât

en: Mapping format
fur: Formât mapadure

en: Mapping qualifier
fur: Cualificadôr mapadure

en: Measuring the patches
fur: Misurazion dai campions di colôr

en: Media whitepoint
fur: Pont di blanc tal supuart

en: Metadata
fur: Meta-dâts

en: Metadata is additional information stored in the profile for programs to use.
fur: I meta-dâts a son informazions adizionai salvadis tal profîl e che a puedin jessi dopradis dai programs.

en: More software is required!
fur: Al covente altri software!

en: Most displays should be calibrated to a CIE D65 illuminant for general usage.
fur: La plui part dai visôrs par ûs gjeneric a varessin di jessi calibrâts cun lûs CIE D65.

en: Named Colors
fur: Colôrs nominâi

en: Named color
fur: Colôr cun non

en: Named colors are specific colors that are defined in the profile
fur: I colôrs nominâi a son specifics colôrs definîts tal profîl

en: Native (Already set manually)
fur: Natîf (za impuestât a man)

en: Next Image
fur: Prossime figure

en: No %s color spaces available
fur: Nissun spazi di colôr %s disponibil

en: No colorimeter is attached.
fur: Nissun colorimetri tacât.

en: No copyright has been set
fur: Nissun copyright impuestât

en: No description has been set
fur: Nissune descrizion impuestade

en: No device was specified!
fur: Nissun dispositîf specificât!

en: No filename specified
fur: Nissun non di file specificât

en: No firmware is installed for this instrument.
fur: Nissun firmware al è instalât par chest dispositîf di calibradure.

en: No profile
fur: Nissun profîl

en: Normal
fur: Normâl

en: One or more of the primaries are invalid
fur: Un o plui dai colôrs primaris no son valits

en: One or more of the primaries is unlikely
fur: Un o plui dai colôrs primaris no van ben

en: Optional data files available
fur: Disponibii file dâts opzionâi

en: Output device
fur: Dispositîf di jessude

en: Performing calibration
fur: Daûr a calibrâ

en: Permanently delete profile?
fur: Eliminâ par simpri il profîl?

en: Place the colorimeter on the area of white next to the letter and click and hold the measure switch.
fur: Place il sensôr tal spazi blanc visin ae letare, fâs clic e ten fracât  il pulsant dal argagn.

en: Plasma
fur: Plasme

en: Please attach instrument
fur: Tache il dispositîf di calibradure

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square like the image below.
fur: Par plasê apliche il dispositîf di calibradure tal mieç dal visôr, sul ricuadri grîs (come te figure chi sot).

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square.
fur: Aplicâ il dispositîf di calibradure tal mieç dal visôr sul ricuadri grîs.

en: Please configure instrument
fur: Configurâ dispositîf di calibradure

en: Please indicate if you want to profile a local printer, generate some test patches, or profile using existing test patches.
fur: Indicâ se creâ il profîl di une stampant locâl, gjenerâ cualchi pagjine di prove o realizâ il profîl doprant lis patch di prove esistents.

en: Please select the calibration target type.
fur: Selezione il gjenar di obietîf di calibradure.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode like the image below.
fur: Impuestâ il dispositîf di calibradure al gjenar di calibradure (come te figure chi sot).

en: Please set the measuring instrument to calibration mode.
fur: Impuestâ il dispositîf di calibradure al gjenar di calibradure.

en: Please set the measuring instrument to screen mode like the image below.
fur: Impuestâ il dispositîf di calibradure ae modalitât dal visôr (come te figure chi sot).

en: Please set the measuring instrument to screen mode.
fur: Impuestâ il dispositîf di calibradure ae modalitât dal visôr.

en: Please wait a few minutes for the ink to dry. Profiling damp ink will produce a poor profile and may damage your color measuring instrument.
fur: Par plasê spiete cualchi minût par che l'ingjustri si sui. Fâ il profiling cun l'ingjustri umit al fasarà un profîl scjars e al podarès ruvinâ il propri dispositîf di calibradure colôr.

en: Preparing the data for the printer.
fur: Preparazion dai dâts pe stampe.

en: Previous Image
fur: Figure prime

en: Printing
fur: Stampe

en: Printing patches
fur: Stampe dai campions di colôr

en: Printing the targets…
fur: Daûr a stampâ i obietîfs...

en: Profile Title
fur: Non dal profîl

en: Profile copyright:
fur: Copyright dal profîl:

en: Profile description: %s
fur: Descrizion dal profîl: %s

en: Profile title
fur: Non dal profîl

en: Profile type
fur: Gjenar di profîl

en: Profiling completed
fur: Profiling completât

en: Projector
fur: Proietôr

en: Quick
fur: Veloce

en: Read strip %s rather than %s!
fur: Lei le striche %s invezit che %s!

en: Reading sample
fur: Leture campion

en: Reading target
fur: Leture obietîf

en: Reading the patches
fur: Leture dai campions di colôr

en: Reading the patches using the color measuring instrument.
fur: Leture dai campions di colôr doprant il dispositîf di calibradure colôr.

en: Ready to read strip %s
fur: Pront a lei le striche %s

en: Remove a profile from the device
fur: Gjave un profîl dal dispositîf

en: Rendering the patches for the selected paper and ink.
fur: Rese dai campions di colôr pe cjarte e ingjustri selezionâts.

en: Reset your display to the factory defaults.
fur: Ripristinâ il visôr a lis impostazions di fabriche.

en: Response in
fur: Rispueste in ingrès

en: Response out
fur: Rispueste in jessude

en: Results
fur: Risultâts

en: Retry
fur: Torne prove

en: Root window profile:
fur: Profîl dal barcon principâl:

en: Root window protocol version:
fur: Version dal protocol dal barcon principâl:

en: Screen brightness
fur: Luminositât visôr

en: Screen surface finish
fur: Fin de superficie dal visôr

en: Select CIE reference values file
fur: Selezione il file cun i valôrs di riferiment CIE

en: Select ICC Profile File
fur: Selezione file di profîl ICC

en: Select Target
fur: Selezione obietîf

en: Select calibration target image
fur: Selezione la inmagjin obietîf di calibradure

en: Select the monitor type that is attached to your computer.
fur: Selezione il gjenar di visôr tacât al computer.

en: Sending the targets to the printer.
fur: Daûr a mandâ i obietîfs ae stampant.

en: Sensor Check
fur: Control sensôr

en: Set the parent window to make this modal
fur: Impueste il barcon superiôr par rindi cheste modâl

en: Set the specific device to calibrate
fur: Impueste il dispositîf specific di calibrâ

en: Set the specific file to show
fur: Impueste il file specific di mostrâ

en: Set the specific profile to show
fur: Impueste il profîl specific di mostrâ

en: Set up instrument
fur: Impostazions dispositîf di calibradure

en: Setting up the instrument for use…
fur: Impostazions dal dispositîf di calibradure par l'ûs...

en: Show Details
fur: Mostre detais

en: Show File
fur: Mostre file

en: Show debugging information for all files
fur: Mostre informazions di debug par ducj i file

en: Show debugging options
fur: Mostre lis opzions di debug

en: Show xserver properties
fur: Mostre lis proprietâts di xserver

en: Slowly scan the target line from left to right and release the switch when you get to the end of the page.
fur: Planc plancut fâs le scansion de linie obietîf partint di sinistre a diestre e mole il pulsant cuant che si rive da pît de pagjine.

en: Standard space
fur: Spazi standard

en: Suitable profiles for:
fur: Profîi adats par:

en: Summary
fur: Somari

en: Supported ICC profiles
fur: Profîi ICC supuartâts

en: Supported images files
fur: File di figuris supuartâts

en: Test profile:
fur: Profîl di prove:

en: The attached colorimeter is not capable of reading a spot color.
fur: Il colorimetri tacât nol è in grât di lei un pont di colôr.

en: The camera has been calibrated successfully.
fur: Le video/fotocjamare e je stade calibrade cun sucès.

en: The device could not be found. Ensure it is plugged in and turned on.
fur: Impussibil cjatâ il dispositîf. Sigurâsi che al sedi tacât al computer e piât.

en: The device could not measure the color spot correctly.
fur: Il dispositîf nol rive a misurâ i colôrs in maniere juste.

en: The device has been calibrated successfully.
fur: Il dispositîf al è stât calibrât cun sucès.

en: The device sensor should have been cleaned prior to scanning and the output file resolution should be at least 200dpi.
fur: Il sensôr dal dispositîf al varès di jessi net prime di fâ la scansion e la risoluzion dal file di jessude a varès di jessi di almancul 200dpi.

en: The display compensation table is invalid
fur: La tabele di compensazion dal visôr no je valide

en: The display has been calibrated successfully.
fur: Il visôr al è stât calibrât cun sucès.

en: The gray axis contains significant amounts of color
fur: L'as dal grîs al ten cuantitâts bondantis di colôr

en: The gray axis is non-monotonic
fur: L'as dal grîs nol è monoton

en: The high precision profile also requires more paper and printer ink.
fur: Il profîl a alte precision al domande ancje plui cjarte e ingjustri.

en: The measuring instrument got no valid readings. Please ensure the aperture is fully open.
fur: Il dispositîf di calibradure nol à vût nissune leture valide. Sigurâsi che la viertidure e sedi vierte dal dut.

en: The measuring instrument is busy and is not starting up. Please remove the USB plug and re-insert before trying to use this device.
fur: Il dispositîf di calibradure al è ocupât e nol è stât fat partî. Par plasê gjave il cabli USB e torne tachilu prime di provâ a doprâ il dispositîf.

en: The pattern match wasn’t good enough. Ensure you have the correct type of target selected.
fur: Le coincidence dal model no jere vonde buine. Sigurâsi di vê selezionât il gjenar di obietîf just.

en: The primaries do not add to white
fur: I colôrs primaris no si somin al blanc

en: The print was aborted.
fur: Le stampe e je stade fermade.

en: The printer has been calibrated successfully.
fur: Le stampant e je stade calibrade cun sucès.

en: The printing has finished.
fur: Le stampe e je completade.

en: The profile has the following problems:
fur: Il profîl al presente chescj problemis:

en: The request failed:
fur: La richieste e je falide:

en: The sample could not be read at this time.
fur: Impussibil lei il campion in chest moment.

en: The sensor has no native driver.
fur: Il sensôr nol à nissun driver natîf.

en: The white is not D50 white
fur: Il blanc nol è un blanc D50

en: The whitepoint temperature is unlikely
fur: La temperadure dal pont blanc no va ben

en: There are no ICC profiles assigned to this file
fur: No esistin profîi ICC par chest file

en: There are no ICC profiles for this window
fur: No esistin profîi ICC par chest barcon

en: These tools are required to build color profiles for devices.
fur: Chescj struments a son necessaris par gjenerâ profîi colôr pai dispositîfs.

en: This functionality is typically used by GNOME Control Center from the color panel although can be used on its own.
fur: Cheste funzionalitât a ven doprade cun il panel di control di GNOME, ma si pues doprâle ancje in maniere direte.

en: This pre-calibrates the screen by sending colored and gray patches to your screen and measuring them with the hardware device.
fur: Chest al permet di pre-calibrâ il visôr mandant campions di colôr e grîs, misuranju cun il dispositîf hardware.

en: This profile cannot be deleted
fur: Impussibil eliminâ chest profîl

en: This shows what an image would look like if opened with the profile
fur: Mostre come che a varès di jessi une figure se vierte con il profîl

en: This shows what an image would look like if saved with the profile
fur: Mostre come che a varès di jessi une figure se salvade cun il profîl

en: To sRGB
fur: a sRGB

en: To view details about the new profile or to undo the calibration visit the <a href="control-center://color">control center</a>.
fur: Par viodi i detais dal gnûf profîl o par anulâ la calibradure doprâ <a href="control-center://color">Impostazions di sisteme</a>.

en: Unknown
fur: No cognossût

en: Unknown description
fur: Descrizion no cognossude

en: Unknown manufacturer
fur: Produtôr no cognossût

en: Unknown model
fur: Model no cognossût

en: Unknown serial
fur: Numar di serie no cognossût

en: Unknown warning type
fur: Gjenar di avîs no cognossût

en: Use the color sensor to sample spot colors
fur: Dopre il sensôr di colôr par campionâ i colôrs gjenerâts

en: Video card out
fur: Jessude schede video

en: Wait for the ink to dry
fur: Spietâ che l'ingjustri si sui

en: Warnings
fur: Avîs

en: What target type do you have?
fur: Ce gjenar di obietîf isal disponibil?

en: White point
fur: Pont di blanc

en: Yes
fur: Sì

en: You can cancel this process at any stage by pressing the cancel button.
fur: Tu puedis anulâ chest procès in cualsisei moment fracant il pulsant anule.

en: You can use the profile with <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> and <a href="import-windows">Microsoft Windows</a> systems.
fur: Al è pussibil doprâ il profîl cu sistemis <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> e <a href="import-windows">Microsoft Windows</a>.

en: You may want to consult the owner’s manual for your display on how to achieve these settings.
fur: Si consee di consultâ il manuâl utent dal visôr par savê ce mût vê chestis impostazions.

en: You need to insert sensor hardware to continue.
fur: Par continuâ tu scugnis inserî il sensôr hardware.

en: You will need to hold the device on the screen for the duration of the calibration.
fur: Tu scuegnis tignî il dispositîf sul visôr par dute le durade de calibradure.

en: _Cancel
fur: _Anule

en: _Import
fur: _Impuarte

en: _Measure
fur: _Misure

en: _Open
fur: _Vierç

en: gray
fur: grîs

en: sRGB coverage
fur: Cuviertidure sRGB

en: sRGB example
fur: Esempli sRGB
