gnome-color-manager - en to sr translation catalogue (322 entries)

en: %B %e %Y, %I∶%M∶%S %p
sr: %e. %B %Y., %I∶%M∶%S %p

en: (about %u minute) | (about %u minutes)
sr[0]: (oko %u minut)
sr[1]: (oko %u minuta)
sr[2]: (oko %u minuta)
sr[3]: (oko jednog minuta)

en: (about %u sheet of paper) | (about %u sheets of paper)
sr[0]: (oko %u list papira)
sr[1]: (oko %u lista papira)
sr[2]: (oko %u listova papira)
sr[3]: (oko jednog lista papira)

en: A CIE 1931 diagram shows a 2D representation of the profile gamut
sr: CIE 1931 dijagram prikazuje 2D predstavljanje game profila

en: A higher precision profile provides higher accuracy in color matching but requires more time for reading the color patches.
sr: Precizniji profil tačnije određuje boje, ali zahteva više vremena za čitanje šablona.

en: A scum dot is present for media white
sr: Tačka pene je prisutna za belu medija

en: A tone reproduction curve is the mapping of scene luminance to display luminance
sr: Kriva reprodukcije tonaliteta jeste mapiranje svetljenja scene za prikazivanje svetljenja

en: A video card gamma table shows the curves loaded into the display
sr: Tabela game video kartice prikazuje krive učitane na ekran

en: Abstract
sr: Apstrakt

en: Accurate
sr: Precizno

en: Action
sr: Radnja

en: Add a profile for the device
sr: Dodajte profil za uređaj

en: Adjust the display brightness to a comfortable level for prolonged viewing.
sr: Podesite osvetljenost ekrana na zadovoljavajući nivo za duže gledanje.

en: Adobe RGB coverage
sr: Pokrivenost Adobe RGB-a

en: All done!
sr: Sve je urađeno!

en: All files
sr: Sve datoteke

en: Ambient
sr: Ambijent

en: Any existing screen correction will be temporarily turned off and the brightness set to maximum.
sr: Svaka postojeća ispravka ekrana će biti privremeno isključena a osvetljenost postavljena na najveći nivo.

en: Are you sure you want to cancel the calibration?
sr: Da li ste sigurni da želite da otkažete kalibraciju?

en: Are you sure you want to remove this profile from your system permanently?
sr: Da li sigurno želite trajno da obrišete ovaj profil sa sistema?

en: Before calibrating the display, it is recommended to configure your display with the following settings to get optimal results.
sr: Pre kalibracije ekrana preporučuje se da ga podesite na sledeće vrednosti za dobijanje dobrog rezultata.

en: Before profiling the device, you have to manually capture an image of a calibration target and save it as a TIFF image file.
sr: Pre izrade profila, morate ručno da napravite sliku mete za kalibraciju i da je sačuvate kao TIFF datoteku slike.

en: CIE D50 (Printing and publishing)
sr: CIE D50 (Štampanje i objavljivanje)

en: CIE D65 (Photography and graphics)
sr: CIE D65 (Fotografija i grafika)

en: CIE values
sr: CIE vrednosti

en: CMP Digital Target 3
sr: CMP Digitalna meta 3

en: Calibrate your camera
sr: Klibrišite vaš fotoaparat

en: Calibrate your device
sr: Klibrišite vaš uređaj

en: Calibrate your display
sr: Klibrišite vaš ekran

en: Calibrate your printer
sr: Klibrišite vaš štampač

en: Calibration Mode
sr: Režim kalibracije

en: Calibration Quality
sr: Kvalitet kalibracije

en: Calibration and profiling software is not installed.
sr: Programi za kalibraciju i izradu profila nisu instalirani.

en: Calibration checklist
sr: Spisak provere kalibracije

en: Calibration device
sr: Uređaj kalibracije

en: Calibration error
sr: Greška pri kalibraciji

en: Calibration is about to start
sr: Kalibracija će sada započeti

en: Calibration is not complete
sr: Kalibracija nije završena

en: Cancel and close
sr: Otkaži i zatvori

en: Check Settings
sr: Podešavanja provere

en: Choose Display Type
sr: Izaberite vrstu prikaza

en: Choose Display Whitepoint
sr: Izaberite tačku belog prikaza

en: Choose a title to identify the profile on your system.
sr: Izaberite naslov da prepoznate profil na vašem sistemu.

en: Choose calibration quality
sr: Izaberite kvalitet kalibracije

en: Choose profiling mode
sr: Izaberite režim profilisanja

en: Choose your display target white point
sr: Izaberite tačku belog mete vašeg prikaza

en: Choose your display type
sr: Izaberite vrstu displeja

en: Click here to show the profile
sr: Kliknite ovde da prikažete datoteku

en: Color
sr: Boja

en: Color Calibration
sr: Kalibracija boje

en: Color Picker
sr: Birač boja

en: Color Profile Viewer
sr: Pregledač profila boja

en: Color Temperature
sr: Temperatura boje

en: Color profile is already imported
sr: Profil boje je već uvežen

en: Color target files are needed to convert the image to a color profile.
sr: Datoteke mete boja su neophodne za pretvaranje slike u profil boja.

en: Color;ICC;
sr: boja;ICC;

en: ColorChecker
sr: Proverivač boje

en: ColorChecker DC
sr: Proverivač boje DC

en: ColorChecker SG
sr: Proverivač boje SG

en: Colorspace
sr: Prostor boja

en: Colorspace conversion
sr: Pretvaranje prostora boja

en: Colorspace:
sr: Prostor boja:

en: Common color target files are not installed on this computer.
sr: Uobičajene mete nisu instalirane na računaru.

en: Configure your display with custom color settings and ensure the RGB channels are set to the same values.
sr: Podesite vaš ekran na proizvoljna podešavanja i proverite da li su RGB kanali postavljeni na iste vrednosti.

en: Connection type
sr: Vrsta veze

en: Continue
sr: Nastavi

en: Continue calibration
sr: Nastavi kalibraciju

en: Copying files
sr: Umnožavam datoteke

en: Copying source image, chart data and CIE reference values.
sr: Umnožavam izvorne slike, grafike i CIE referentne vrednosti.

en: Copyright
sr: Autorska prava

en: Copyright (c)
sr: Autorska prava ©

en: Copyright:
sr: Autorska prava:

en: Created
sr: Napravljen

en: Data source type
sr: Vrsta izvora podataka

en: Debugging Options
sr: Opcije za traženje grešaka

en: Default %s
sr: Osnovno %s

en: Default:
sr: Osnovno:

en: Delete
sr: Obriši

en: Delete this profile
sr: Obrišite ovaj profil

en: Delta-E RMS
sr: RMS delta-E

en: Delta-E average
sr: Prosečno delta-E

en: Delta-E maximum
sr: Najveće delta-E

en: Description:
sr: Opis:

en: Detecting the reference patches and measuring them.
sr: Tražim referentne šablone i merim njihove vrednosti.

en: Device Error
sr: Greška uređaja

en: Devicelink
sr: Veza uređaja

en: Disable dynamic contrast if your display has this feature.
sr: Isključite dinamički kontrast ukoliko ga vaš monitor podržava.

en: Display PNPID
sr: PNPID ekrana

en: Display checksum
sr: Suma provere ekrana

en: Display correction
sr: Ispravka ekrana

en: Display device
sr: Uređaj prikaza

en: Display model
sr: Model ekrana

en: Display serial number
sr: Serijski broj ekrana

en: Display vendor
sr: Prodavac ekrana

en: Do you want them to be installed?
sr: Da li želite da ih instalirate?

en: Drawing the generated patches to the screen, which will then be measured by the hardware device.
sr: Iscrtavam šablone na ekran, koji će zatim biti izmereni pomoću kalibratora.

en: Drawing the patches
sr: Iscrtavam šablone

en: Dump all details about this system
sr: Ispisuje sve podatke o ovom sistemu

en: EDID inspect program
sr: Program za EDID proveru

en: Ensure that the contrast and brightness are not changed and color correction profiles have not been applied.
sr: Proverite da kontrast i osvetljenost nisu promenjeni, i da prifili ispravljanja boja nisu primenjeni.

en: Ensure that the white-balance has not been modified by the camera and that the lens is clean.
sr: Proverite da balans belog nije promenjen foto-aparatom i da je objektiv čist.

en: Ensure the center of the device is properly aligned with the row you are trying to measure.
sr: Proverite da li je sredina uređaja ispravno poravnata sa redom koji merite.

en: Error
sr: Greška

en: Failed to calibrate
sr: Nisam uspeo da kalibrišem

en: Failed to connect to session bus:
sr: Nisam uspeo da se povežem na sabirnicu sesije:

en: Failed to copy file
sr: Nisam uspeo da umnožim datoteku

en: Failed to import file
sr: Nisam uspeo da uvezem datoteku

en: Failed to open ICC profile
sr: Nisam uspeo da otvorim ICC profil

en: Failed to parse file: %s
sr: Nisam uspeo da obradim datoteku: %s

en: Failed to read the color sample correctly.
sr: Nisam uspeo ispravno da očitam uzorak boje.

en: Failed to read the strip correctly.
sr: Nisam uspeo ispravno da očitam traku.

en: File checksum
sr: Suma provere datoteka

en: File size
sr: Veličina datoteke

en: Filename
sr: Naziv datoteke

en: For a typical workflow, a normal precision profile is sufficient.
sr: Za svakodnevni rad, profil uobičajene preciznosti je sasvim dovoljan.

en: For best results, the display should have been powered for at least 15 minutes before starting the calibration.
sr: Za najbolje rezultate, ekran treba biti na napajanju barem petnaestak minuta pre početka kalibracije.

en: Framework product
sr: Proizvod radnog okvira

en: Framework program
sr: Program radnog okvira

en: Framework version
sr: Izdanje radnog okvira

en: From sRGB
sr: Iz sRGB-a

en: GNOME Color Manager
sr: Gnomov upravnik bojama

en: GNOME Color Manager Color Picker
sr: Birač boje Gnomovog upravnika boje

en: GNOME Color Profile Viewer shows installed color profiles on your system and allows you to calibrate displays, printers and cameras using a wizard.
sr: Gnomov pregledač profila boja prikazuje instalirane profile boja na vašem sistemu i omogućava vam da kalibrišete ekrane, štampače i foto-aparate koristeći čarobnjaka.

en: Gamut volume
sr: Količina game

en: Generating the ICC color profile that can be used with this device.
sr: Obrazujem ICC profil koji se može koristiti sa ovim uređajem.

en: Generating the ICC color profile that can be used with this screen.
sr: Obrazujem ICC profil za upotrebu na priključenom ekranu.

en: Generating the profile
sr: Obrazujem profil

en: Get the profile for a specific window
sr: Preuzima profil za određeni prozor

en: Get the profiles for a specific file
sr: Preuzima profile za određenu datoteku

en: Getting default parameters
sr: Prikupljam podrazumevane parametre

en: Gray
sr: Crno-belo

en: Higher quality calibration requires many color samples and more time.
sr: Kalibracija većeg kvaliteta zahteva mnogo uzoraka boje i više vremena.

en: Hutchcolor
sr: Hačkolor

en: ICC Profile Installer
sr: Instalacija ICC profila

en: ICC profile to install
sr: ICC profil za instalaciju

en: If custom color is not available then use a 6500K color temperature.
sr: Ukoliko nije moguće postaviti proizvoljne boje, izaberite temperaturu od 6500K.

en: If you already have the correct file, you can skip this step.
sr: Ukoliko već posedujete odgovarajuću datoteku, preskočite ovaj korak.

en: If you make a mistake, just release the switch, and you’ll get a chance to try again.
sr: Ukoliko napravite grešku samo pustite prekidač i moći ćete da ponovite merenje.

en: If you’ve really measured the right one, it’s okay, it could just be unusual paper.
sr: Ukoliko ste ipak izmerili pravu traku, možda je jednostavno papir neobičan.

en: Import
sr: Uvezi

en: Import color profile?
sr: Da uvezem profil boje?

en: Import device color profile?
sr: Da uvezem profil boje uređaja?

en: Import display color profile?
sr: Da uvezem profil boje prikaza?

en: Import named color profile?
sr: Da uvezem imenovani profil boje?

en: Information
sr: Podaci

en: Input device
sr: Ulazni uređaj

en: Insert sensor hardware
sr: Umetnite uređaj senzora

en: Inspect and compare installed color profiles
sr: Proverite i uporedite instalirane profile boja

en: Install ICC profiles
sr: Instaliraj ICC profil

en: Install Now
sr: Instaliraj sada

en: Install Targets
sr: Mete instalacije

en: Install Tools
sr: Alati instalacije

en: Install required software
sr: Instalira potrebne programe

en: Introduction
sr: Uvod

en: It looks like you’ve measured the wrong strip.
sr: Izgleda da ste izmerili pogrešnu traku.

en: LCD (CCFL backlight)
sr: LCD (CCFL pozadinsko svetlo)

en: LCD (RGB LED backlight)
sr: LCD (CZP LED pozadinsko svetlo)

en: LCD (White LED backlight)
sr: LCD (Belo LED pozadinsko svetlo)

en: LCD (Wide Gamut CCFL backlight)
sr: LCD (Široki gamut CCFL pozadinsko svetlo)

en: LCD (Wide Gamut RGB LED backlight)
sr: LCD (Široki gamut CZP LED pozadinsko svetlo)

en: Laser Soft DC Pro
sr: Laser soft DC Pro

en: Manufacturer
sr: Proizvođač

en: Mapping device
sr: Uređaj mapiranja

en: Mapping format
sr: Oblik mapiranja

en: Mapping qualifier
sr: Odrednik mapiranja

en: Measuring the patches
sr: Merim šablone

en: Media whitepoint
sr: Tačka belog

en: Metadata
sr: Metapodaci

en: Metadata is additional information stored in the profile for programs to use.
sr: Metapodaci su dodatni podaci sačuvani u profilu za programe da ih koriste.

en: More software is required!
sr: Potrebno je još programa!

en: Most displays should be calibrated to a CIE D65 illuminant for general usage.
sr: Većina bi ekrana trebala biti kalibrisana CIE D65 osvetljivačem za opštu upotrebu.

en: Named Colors
sr: Imenovane boje

en: Named color
sr: Imenovana boja

en: Named colors are specific colors that are defined in the profile
sr: Imenovane boje su posebne boje koje su određene u profilu

en: Native (Already set manually)
sr: Izvorno (Već je podešeno ručno)

en: Next Image
sr: Naredna slika

en: No
sr: Ne

en: No %s color spaces available
sr: Nije dostupan prostor %s boja

en: No colorimeter is attached.
sr: Kolormetar nije priključen.

en: No copyright has been set
sr: Nisu podešena autorska prava

en: No description has been set
sr: Nisu podešeni opisi

en: No device was specified!
sr: Nije naveden nijedan uređaj!

en: No filename specified
sr: Nije određen naziv datoteke

en: No firmware is installed for this instrument.
sr: Nije instaliran firmver za ovaj uređaj.

en: No profile
sr: Nema profila

en: Normal
sr: Uobičajena

en: One or more of the primaries are invalid
sr: Jedna ili više primarnih je neispravno

en: One or more of the primaries is unlikely
sr: Jedna ili više primarnih je nepovoljno

en: Optional data files available
sr: Dostupne su neobavezne datoteke podataka

en: Output device
sr: Izlazni uređaj

en: Performing calibration
sr: Izvršavam kalibraciju

en: Permanently delete profile?
sr: Da li trajno da obrišem profil?

en: Place the colorimeter on the area of white next to the letter and click and hold the measure switch.
sr: Postavite kolorimetar na belu oblast pored slova i držite prekidač za merenje.

en: Plasma
sr: Plazma

en: Please attach instrument
sr: Prikačite instrument

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square like the image below.
sr: Prikačite kalibrator na center ekrana, unutar sivog kvadrata, kao što je to prikazano na slici.

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square.
sr: Prikačite kalibrator na center ekrana, unutar sivog kvadrata.

en: Please configure instrument
sr: Podesite kalibrator

en: Please indicate if you want to profile a local printer, generate some test patches, or profile using existing test patches.
sr: Odredite da li želite da profilišete štampač, da napravite nekoliko šablona za testiranje, ili da napravite profil koristeći postojeće test šablone.

en: Please select the calibration target type.
sr: Izaberite vrstu mete kalibracije.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode like the image below.
sr: Postavite uređaj u režim za kalibraciju kao što je prikazano na slici.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode.
sr: Postavite uređaj u režim za kalibraciju.

en: Please set the measuring instrument to screen mode like the image below.
sr: Postavite uređaj u režim za ekran kao što je prikazano na slici.

en: Please set the measuring instrument to screen mode.
sr: Postavite merni uređaj u režim ekrana.

en: Please wait a few minutes for the ink to dry. Profiling damp ink will produce a poor profile and may damage your color measuring instrument.
sr: Sačekajte par minuta da se mastilo osuši. Pravljenje profila na osnovu vlažnog papira će rezultirati lošim profilom, a može da ošteti kalibrator.

en: Preparing the data for the printer.
sr: Pripremam podatke za štampač.

en: Previous Image
sr: Prethodna slika

en: Printing
sr: Štampam

en: Printing patches
sr: Štampam šablone

en: Printing the targets…
sr: Štampam mete…

en: Profile Title
sr: Naslov profila

en: Profile copyright:
sr: Autorska prava profila:

en: Profile description: %s
sr: Opis profila: %s

en: Profile title
sr: Naslov profila

en: Profile type
sr: Vrsta profila

en: Profiling completed
sr: Izrada profila je završena

en: Projector
sr: Projektor

en: QPcard 201
sr: KuPkard 201

en: Quick
sr: Brzo

en: Read strip %s rather than %s!
sr: Čitam traku „%s“ umesto „%s“!

en: Reading sample
sr: Očitavam uzorak

en: Reading target
sr: Očitavam metu

en: Reading the patches
sr: Čitam šablone

en: Reading the patches using the color measuring instrument.
sr: Čitam šablone pomoću kalibratora boja.

en: Ready to read strip %s
sr: Spreman za čitanje trake %s

en: Remove a profile from the device
sr: Uklonite profil za uređaj

en: Rendering the patches for the selected paper and ink.
sr: Iscrtavam šablone za izabrani papir i mastilo.

en: Reset your display to the factory defaults.
sr: Postavite ekran na fabričke vrednosti.

en: Response in
sr: Ulaz odgovora

en: Response out
sr: Izlaz odgovora

en: Results
sr: Rezultati

en: Retry
sr: Ponovi

en: Root window profile:
sr: Profil glavnog prozora:

en: Root window protocol version:
sr: Izdanje protokola glavnog prozora:

en: Screen brightness
sr: Osvetljaj ekrana

en: Screen surface finish
sr: Obrada površi ekrana

en: Select CIE reference values file
sr: Izaberite datoteku vrednosti CIE reference

en: Select ICC Profile File
sr: Izaberi datoteku ICC profila

en: Select Target
sr: Izbor mete

en: Select calibration target image
sr: Izaberite sliku mete za kalibraciju

en: Select the monitor type that is attached to your computer.
sr: Podesite vrstu monitora koji je povezan na vaš računar.

en: Sending the targets to the printer.
sr: Šaljem mete na štampač.

en: Sensor Check
sr: Provera senzora

en: Set the parent window to make this modal
sr: Postavi roditeljski prozor da učiniš ovaj modalnim

en: Set the specific device to calibrate
sr: Podesite poseban uređaj za kalibraciju

en: Set the specific file to show
sr: Podešava posebnu datoteku za prikaz

en: Set the specific profile to show
sr: Podešava poseban profil za prikaz

en: Set up instrument
sr: Podešavam instrument

en: Setting up the instrument for use…
sr: Podešavam instrument za upotrebu…

en: Show Details
sr: Detalji

en: Show File
sr: Prikaži datoteku

en: Show debugging information for all files
sr: Prikaži podatke o greškama za sve datoteke

en: Show debugging options
sr: Prikazuje opcije za nalaženje grešaka

en: Show xserver properties
sr: Prikazuje svojstva iks servera

en: Slowly scan the target line from left to right and release the switch when you get to the end of the page.
sr: Polako skenirajte metu s leva na desno i pustite prekidač kada stignete na kraj stranice.

en: Standard space
sr: Uobičajeni prostor

en: Suitable profiles for:
sr: Odgovarajući profili za:

en: Summary
sr: Izveštaj

en: Supported ICC profiles
sr: Podržani ICC profili

en: Supported images files
sr: Podržane datoteke slika

en: Test profile:
sr: Probni profil:

en: The attached colorimeter is not capable of reading a spot color.
sr: Priključeni kolormetar nije sposban da očita zamrljane boje.

en: The camera has been calibrated successfully.
sr: Fotoaparat je uspešno kalibrisan.

en: The device could not be found. Ensure it is plugged in and turned on.
sr: Uređaj ne može biti pronađen. Uverite se da je priključen i upaljen.

en: The device could not measure the color spot correctly.
sr: Uređaj ne može ispravno da izmeri mrlju boje.

en: The device has been calibrated successfully.
sr: Uređaj je uspešno kalibrisan.

en: The device sensor should have been cleaned prior to scanning and the output file resolution should be at least 200dpi.
sr: Senzor uređaja treba biti očišćen zarad skeniranja, a rezolucija izlazne datoteke treba biti bar 200tpi.

en: The display compensation table is invalid
sr: Tabela izjednačenja prikaza je neispravna

en: The display has been calibrated successfully.
sr: Ekran je uspešno kalibrisan.

en: The gray axis contains significant amounts of color
sr: Osa sivog sadrži značajnu količinu boje

en: The gray axis is non-monotonic
sr: Osa sivog je ne-jednotonska

en: The high precision profile also requires more paper and printer ink.
sr: Veća preciznost profila zahteva više papira i mastila.

en: The measuring instrument got no valid readings. Please ensure the aperture is fully open.
sr: Uređaj za merenje nije dobio ispravna očitavanja. Proverite da li je blenda potpuno otvorena.

en: The measuring instrument is busy and is not starting up. Please remove the USB plug and re-insert before trying to use this device.
sr: Uređaj za merenje je zauzet i ne može se pokrenuti. Izvucite ga iz USB porta i ponovo ga priključite.

en: The pattern match wasn’t good enough. Ensure you have the correct type of target selected.
sr: Obrazac nije dovoljno dobar. Proverite da li ste izabrali odgovarajuću metu za kalibraciju.

en: The primaries do not add to white
sr: Primarne se ne dodaju u belu

en: The print was aborted.
sr: Štampa je prekinuta.

en: The printer has been calibrated successfully.
sr: Štampač je uspešno kalibrisan.

en: The printing has finished.
sr: Štampa je završena.

en: The profile has the following problems:
sr: Profil ima sledeće probleme:

en: The request failed:
sr: Zahtev nije uspeo:

en: The sample could not be read at this time.
sr: Trenutno ne mogu da očitam uzorak.

en: The sensor has no native driver.
sr: Senzor nema izvorni upravljački program.

en: The white is not D50 white
sr: Belo nije D50 belo

en: The whitepoint temperature is unlikely
sr: Temperatura tačke belog je nepovoljna

en: There are no ICC profiles assigned to this file
sr: Nema ICC profila dodeljenih ovoj datoteci

en: There are no ICC profiles for this window
sr: Nema ICC profila za ovaj prozor

en: These tools are required to build color profiles for devices.
sr: Ovi alati su potrebni za izradu profila boja na uređaju.

en: This functionality is typically used by GNOME Control Center from the color panel although can be used on its own.
sr: Ovu funkcionalnost obično koristi Gnomov upravljački centar sa panela boje iako može biti korišćena za svoj račun.

en: This pre-calibrates the screen by sending colored and gray patches to your screen and measuring them with the hardware device.
sr: Ovaj test prekalibriše ekran tako što šalje sive i obojene šablone na ekran koji se onda detektuju preko kalibratora.

en: This profile cannot be deleted
sr: Ovaj profil ne može biti obrisan

en: This shows what an image would look like if opened with the profile
sr: Ovo prikazuje kako bi izgledala slika ako bi bila otvorena profilom

en: This shows what an image would look like if saved with the profile
sr: Ovo prikazuje kako bi izgledala slika ako bi bila sačuvana profilom

en: To sRGB
sr: U sRGB

en: To view details about the new profile or to undo the calibration visit the <a href="control-center://color">control center</a>.
sr: Da vidite pojedinosti o novom profilu ili da opozovete kalibraciju posetite <a href="control-center://color">upravljački centar</a>.

en: Unknown
sr: Nepoznato

en: Unknown description
sr: Nepoznati opis

en: Unknown manufacturer
sr: Nepoznati proizvođač

en: Unknown model
sr: Nepoznati model

en: Unknown serial
sr: Nepoznata serija

en: Unknown warning type
sr: Nepoznata vrsta upozorenja

en: Use the color sensor to sample spot colors
sr: Koristite senzor boje da uzorkujete boje mrlje

en: Version
sr: Izdanje

en: Video card out
sr: Izlaz video kartice

en: Wait for the ink to dry
sr: Sačekajte da se mastilo osuši

en: Warnings
sr: Upozorenja

en: What target type do you have?
sr: Koju vrstu mete imate?

en: White point
sr: Bela tačka

en: Yes
sr: Da

en: You can cancel this process at any stage by pressing the cancel button.
sr: Možete da otkažete ovaj proces na bilo kom stadijumu pritiskom na dugme za otkazivanje.

en: You can use the profile with <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> and <a href="import-windows">Microsoft Windows</a> systems.
sr: Možete da koristite profil na <a href="import-linux">Linuks</a>, <a href="import-osx">Epol OS Iks</a> i na <a href="import-windows">Majkrosoft Vindouz</a> sistemima.

en: You may want to consult the owner’s manual for your display on how to achieve these settings.
sr: Možete da pogledate uputstvo za vaš monitor o tome kako se podešavaju ove vrednosti.

en: You need to insert sensor hardware to continue.
sr: Morate da ubacite uređaj senzora da nastavite.

en: You will need to hold the device on the screen for the duration of the calibration.
sr: Moraćete da držite uređaj na ekranu za vreme kalibracije.

en: _Cancel
sr: Ot_kaži

en: _Import
sr: _Uvezi

en: _Measure
sr: _Merenje

en: _Open
sr: Ot_vori

en: gray
sr: crno-belo

en: i1 RGB Scan 1.4
sr: i1 RGB Sken 1.4

en: sRGB coverage
sr: sRGB pokrivenos

en: sRGB example
sr: sRGB uzorak
