gnome-color-manager - en to ug translation catalogue (295 entries)

en: %B %e %Y, %I:%M:%S %p
ug: %B %e %Y، %I:%M:%S %p

en: (about %i minute) | (about %i minutes)
ug[0]: (تەخمىنەن %i مىنۇت)

en: (about %i sheet of paper) | (about %i sheets of paper)
ug[0]: (تەخمىنەن %i بەت)

en: A CIE 1931 diagram shows a 2D representation of the profile gamut
ug: A CIE 1931 دىئاگراممىسىغا ئاساسەن profile نىڭ گامۇتىنى(gamut) 2D دا كۆرسىتىش

en: A higher precision profile provides higher accuracy in color matching but requires more time for reading the color patches.
ug: توغرىلىقى يۇقىرى بولغان سەپلەك(profile) ئىشلىتىش ئارقىلىق، توغرا بولغان رەڭ ماسلىشىشنى ئەمەلگە ئاشۇرغىلى بولىدۇ. بىراق رەڭ ياماقلىرىنى ئوقۇش ئۈچۈن كوپ ۋاقىت كېتىدۇ.

en: A video card gamma table shows the curves loaded into the display
ug: سىن كارتىسىنىڭ گامما جەدۋىلى ئېكرانغا ئوقۇپ كېلىنگەن ئەگرى سىزىقنى كۆرسىتىدۇ

en: Abstract
ug: مۇھىم مەزمۇن

en: Accurate
ug: توغرىلىقى يۇقىرى

en: Action
ug: مەشغۇلات

en: Add a profile for the device
ug: ئۈسكۈنە profile نى قوشۇش

en: Adjust the display brightness to a comfortable level for prolonged viewing.
ug: ئۇزۇن ۋاقىت ئىشلەتسىمۇ كۆز چارچىمىغۇدەك قىلىپ يورۇقلۇقنى تەڭشەڭ.

en: All done!
ug: ھەممىسى تامام؟

en: All files
ug: ھەممە ھۆججەتلەر

en: Ambient:
ug: ئەتراپتىكى:

en: Any existing screen correction will be temporarily turned off and the brightness set to maximum.
ug: توغرىلانغان بارلىق مەزمۇنلار ۋاقىتلىق ئىناۋەتسىز بولىدۇ ۋە يورۇقلۇق ئەڭ چونغا تەڭشىلىدۇ.

en: Are you sure you want to cancel the calibration?
ug: راستلا توغرىلاشنى ئەمەلدىن قالدۇرسۇنمۇ؟

en: Are you sure you want to remove this profile from your system permanently?
ug: بۇ profile نى سىستېمىڭىزدىن راستلا مەڭگۈلۈككە چىقىرىۋېتەمسىز؟

en: Before calibrating the display, it is recommended to configure your display with the following settings to get optimal results.
ug: ئەڭ ياخشى نەتىجىگە ئېرىشىش ئۈچۈن، ئېكراننى توغرىلاشتىن ئاۋۋال، ئېكراننى تۆۋەندە كۆرسىتىلگەندەك سەپلەڭ.

en: Before profiling the device, you have to manually capture an image of a calibration target and save it as a TIFF image file.
ug: سەپلەك ھاسىل قىلىش(profiling) تىن بۇرۇن، توغرىلايدىغان نىشاننىڭ سۈرىتىنى تۇتۇپ ئۇنى TTIF سۈرەت پىچىمىدا ساقلاش كېرەك.

en: CIE D50 (Printing and publishing)
ug: CIE D50 (بېسىش ۋە نەشرىيات)

en: CIE D65 (Photography and graphics)
ug: CIE D65 (سۈرەتچىلىك ۋە گرافىك)

en: CIE values
ug: CIE قىممەتلىرى

en: Calibrate your camera
ug: كامېرانى توغرىلاي

en: Calibrate your device
ug: ئۈسكۈنىنى توغرىلاي

en: Calibrate your display
ug: كۆرسەتكۈچنى توغرىلاي

en: Calibrate your printer
ug: پرىنتېرنى توغرىلاي

en: Calibration Mode
ug: توغرىلاش ھالىتى

en: Calibration Quality
ug: توغرىلاش سۈپىتى

en: Calibration and profiling software is not installed.
ug: توغرىلاش ۋە سەپلەك ياساش پروگراممىسى ئورنىتىلمىغان.

en: Calibration checklist
ug: توغرىلاش تىزىمى

en: Calibration device
ug: توغرىلاش ئۈسكۈنىسى

en: Calibration error
ug: توغرىلاشتا خاتالىق كۆرۈلدى

en: Calibration is about to start
ug: توغرىلاش باشلىنىۋاتىدۇ

en: Calibration is not complete
ug: توغرىلاش تاماملانمىدى

en: Cancel and close
ug: ئەمەلدىن قالدۇر ۋە ياپ

en: Check Settings
ug: تەڭشەكلەرنى تەكشۈرۈش

en: Choose Display Type
ug: كۆرسەتكۈچ تىپىنى تاللاش

en: Choose Display Whitepoint
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ ئاق نۇقتىسىنى تاللاڭ

en: Choose a title to identify the profile on your system.
ug: سىستېمىدا سەپلەك(profile) نى پەرق قىلىش ئۈچۈن ئۇنىغا ئىسىم تاللاڭ.

en: Choose calibration quality
ug: توغرىلاش سۈپىتىنى تاللاڭ

en: Choose profiling mode
ug: سەپلەك ھاسىل قىلىش(profiling) ئۇسۇلىنى تاللاش

en: Choose your display target white point
ug: كۆرسەتكۈچ نىشاننىڭ ئاق نۇقتىسىنى تاللاڭ

en: Choose your display type
ug: كۆرسەتكۈچ تىپىنى تاللاڭ

en: Click here to show the profile
ug: بۇ يەرنى چەكسىڭىز profile كۆرۈنىدۇ

en: Color
ug: رەڭ

en: Color Calibration
ug: رەڭ توغرىلاش

en: Color Picker
ug: رەڭ ئالغۇچ

en: Color Profile Viewer
ug: رەڭ Profile نى كۆرگۈ

en: Color Temperature:
ug: رەڭ تېمپېراتۇرا:

en: Color profile is already imported
ug: رەڭ سەپلەك(profile) ئىمپورت قىلىنغان

en: Color target files are needed to convert the image to a color profile.
ug: رەڭ نىشان ھۆججەتلىرى سۈرەتلەرنى رەڭ سەپلەك(profile) ئايلاندۇرۇشتا كېرەك بولىدۇ.

en: Colorspace
ug: رەڭ بوشلۇقى

en: Colorspace conversion
ug: رەڭ بوشلۇقىنى ئايلاندۇرۇش

en: Colorspace:
ug: رەڭ بوشلۇق:

en: Colorspace:
ug: رەڭ بوشلۇق:

en: Common color target files are not installed on this computer.
ug: كومپيۇتېرغا ئورتاق ئىشلىتىلىدىغان رەڭ نىشان ھۆججەتلىرى ئورنىتىلماپتۇ.

en: Configure your display with custom color settings and ensure the RGB channels are set to the same values.
ug: ئېكراننى ئىختىيارى رەڭ تەڭشىكىگە تەڭشەڭ ۋە RGB قىممىتىنىڭ ئوخشاش ئىكەنلىكىنى جەزملەڭ.

en: Connection type
ug: باغلىنىش تىپى

en: Continue
ug: داۋاملاشتۇر

en: Continue calibration
ug: توغرىلاشنى داۋاملاشتۇر

en: Copying files
ug: ھۆججەتلەرنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ

en: Copying source image, chart data and CIE reference values.
ug: ئەسلى سۈرەت، گرافىك ۋە CIE پايدىلانمىسىنى كۆچۈرۈۋاتىدۇ.

en: Copyright (c)
ug: نەشر ھوقۇقى(c)

en: Copyright:
ug: نەشر ھوقۇقى:

en: Created
ug: قۇرغان ۋاقتى

en: Data source type
ug: سانلىق-مەلۇمات مەنبەسىنىڭ تىپى

en: Debugging Options
ug: سازلاش تاللانمىلىرى

en: Default %s
ug: كۆڭۈلدىكى %s

en: Default:
ug: كۆڭۈلدىكى:

en: Delete
ug: ئۆچۈر

en: Delete this profile
ug: بۇ سەپلەك(profile) نى ئۆچۈرىدۇ

en: Delta-E average
ug: Delta-E ئوتتۇرىچە قىممەت

en: Delta-E maximum
ug: Delta-E ئەڭ چوڭ قىممەت

en: Description:
ug: چۈشەندۈرۈش:

en: Detecting the reference patches and measuring them.
ug: پايدىلانما ياماقلارنى بايقاپ ئۆلچەۋاتىدۇ.

en: Device Error
ug: ئۈسكۈنە خاتالىقى

en: Device manufacturer
ug: ئۈسكۈنە ياسىغۇچى شىركەت

en: Device model
ug: ئۈسكۈنە مودېلى

en: Devicelink
ug: ئۈسكۈنە ئۇلانمىسى

en: Disable dynamic contrast if your display has this feature.
ug: ئېكراننىڭ ھەرىكەتچان ئاق-قارىلىقنى تەڭشەش ئىقتىدارى بولسا، ئۇنى ئىناۋەتسىز قىلىڭ.

en: Display PNPID
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ PNPID

en: Display checksum
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ يىغمىسى

en: Display correction
ug: كۆرسەتكۈچنى توغرىلاش

en: Display device
ug: كۆرسىتىش ئۈسكۈنىسى

en: Display model
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ مودېلى

en: Display serial number
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ تەرتىپ نومۇرى

en: Display vendor
ug: كۆرسەتكۈچنى ياسىغان شىركەت

en: Do you want them to be installed?
ug: بۇلارنىڭ ئورنىتىلىشىنى خالامسىز؟

en: Drawing the generated patches to the screen, which will then be measured by the hardware device.
ug: قاتتىق دېتالدا ئۆلچىنىدىغان، ھاسىل قىلىنغان ياماقلارنى ئېكرانغا يېزىۋاتىدۇ.

en: Drawing the patches
ug: ياماقلارنى سىزىۋاتىدۇ

en: Dump all details about this system
ug: سىستېما ھەققىدىكى تەپسىلاتلارنى كۆرسىتىدۇ

en: EDID inspect program
ug: EDID تەكشۈرۈش پروگراممىسى

en: Ensure that the contrast and brightness are not changed and color correction profiles have not been applied.
ug: ئەركاننىڭ ئاق-قارىلىقى ۋە يورۇقلۇقى ئۆزگەرمىگەن ۋە رەڭ تولۇقلاش سەپلەك(profiles)لىرىنىڭ تېخى قوللىنىلمىغانلىقىنى جەزملەڭ.

en: Ensure that the white-balance has not been modified by the camera and that the lens is clean.
ug: كامېرانىڭ white-balance سى ئۆزگەرتىلمىگەن ۋە لېنزا پاكىز بولۇشى كېرەك.

en: Ensure the center of the device is properly aligned with the row you are trying to measure.
ug: ئۆلچىمەكچى بولغان رەڭ بالدىقى ئۆلچىگۈچنىڭ دەل ئوتتۇرىسىغا توغرىلاندىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: Error:
ug: خاتالىق:

en: Failed to calibrate
ug: توغرىلاش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to connect to session bus:
ug: ئەڭگىمە باش لىنىيىسىگە باغلىنىش مەغلۇپ بولدى:

en: Failed to copy file
ug: ھۆججەت كۆچۈرۈش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to import file
ug: ھۆججەتنى ئىمپورت قىلىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to open ICC profile
ug: ICC سەپلەك(profile) نى ئېچىش مەغلۇپ بولدى

en: Failed to parse file: %s
ug: ھۆججەتنى تەھلىل قىلىش مەغلۇپ بولدى: %s

en: Failed to read the color sample correctly.
ug: رەڭ ئەۋرىشكىسىنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.

en: Failed to read the strip correctly.
ug: بالداقلارنى ئوقۇش مەغلۇپ بولدى.

en: File checksum
ug: ھۆججەتنىڭ يىغمىسى

en: File size
ug: ھۆججەت چوڭلۇقى

en: Filename
ug: ھۆججەت ئاتى

en: For a typical workflow, a normal precision profile is sufficient.
ug: ئادەتتىكى ئىشلىتىشكە، نورمال توغرىلىق بولسىلا كۇپايە.

en: For best results, the display should have been powered for at least 15 minutes before starting the calibration.
ug: ياخشى نەتىجىگە ئېرىشىش ئۈچۈن، توغرىلاشنى باشلاشتىن 15 مىنۇت ئىلگىرى ئېكراننى توكقا چېتىپ قويۇڭ.

en: Framework product
ug: قۇرۇلما مەھسۇلات

en: Framework program
ug: قۇرۇلما پروگرامما

en: Framework version
ug: قۇرۇلما نەشرى

en: From sRGB
ug: sRGB دىن

en: GNOME Color Manager
ug: گىنوم رەڭ باشقۇرغۇ

en: Generating the ICC color profile that can be used with this device.
ug: مەزكۇر ئۈسكۈنىدە ئىشلەتكىلى بولىدىغان ICC رەڭ سەپلەك(profile)نى ھاسىل قىلىۋاتىدۇ.

en: Generating the ICC color profile that can be used with this screen.
ug: مەزكۇر ئېكراندا ئىشلەتكىلى بولىدىغان ICC رەڭ سەپلەك(profile)نى ھاسىل قىلىۋاتىدۇ.

en: Generating the profile
ug: سەپلەك(profile)نى ھاسىل قىلىۋاتىدۇ

en: Get the profile for a specific window
ug: كۆرسىتىلگەن كۆزنەكنىڭ سەپلەكلىرىگە(profiles) ئېرىشىش

en: Get the profiles for a specific file
ug: كۆرسىتىلگەن ھۆججەتنىڭ سەپلەكلىرىگە(profiles) ئېرىشىش

en: Getting default parameters
ug: كۆڭۈلدىكى پارامېتىرلارنى ئېلىۋاتىدۇ

en: Gray
ug: كۈلرەڭ

en: Higher quality calibration requires many color samples and more time.
ug: توغرىلاش سۈپىتىنى يۇقىرىلىتىش ئۈچۈن تېخىمۇ كوپ رەڭ ئەۋرىشكىلىرى ۋە ۋاقىت كېرەك بولىدۇ.

en: ICC Profile Installer
ug: ICC Profile ئورناتقۇچ

en: ICC profile to install
ug: ئورنىتىدىغان ICC profile

en: If custom color is not available then use a 6500K color temperature.
ug: ئەگەر ئىختىيارى رەڭگە تەڭشىگىلى بولمىسا، 6500K رەڭ تېمپېراتۇرىسىنى ئىشلىتىڭ.

en: If you already have the correct file, you can skip this step.
ug: ئەگەر توغرا بولغان ھۆججەت سىزدە بار بولسا، بۇ باسقۇچتىن ئاتلاپ كەتسىڭىز بولىدۇ.

en: If you make a mistake, just release the switch, and you'll get a chance to try again.
ug: خاتالاشسىڭىز ئۈزچاتنى قويۇۋەتسىڭىزلا بولىدۇ، قايتا سىناشقا پۇرسەت بار.

en: If you've really measured the right one, it's okay, it could just be unusual paper.
ug: ئەگەر ئوقۇغىنى توغرا بالداق بولسا مەسىلە يوق، قارىغاندا قەغەز نورمال ئەمەستەك قىلىدۇ.

en: Import
ug: ئىمپورت قىل

en: Import color profile?
ug: رەڭ سەپلەك(profile)نى ئىمپورت قىلسۇنمۇ؟

en: Import device color profile?
ug: ئۈسكۈنىنىڭ رەڭ سەپلىكى(profile) نى ئىمپورت قىلسۇنمۇ؟

en: Import display color profile?
ug: ئېكراننىڭ رەڭ سەپلىكى(profile) نى ئىمپورت قىلسۇنمۇ؟

en: Import named color profile?
ug: ئاتى بار رەڭ سەپلەك(profile)نى ئىمپورت قىلسۇنمۇ؟

en: Information
ug: ئۇچۇر

en: Input device
ug: كىرگۈزۈش ئۈسكۈنىسى

en: Insert sensor hardware
ug: سەزگۈچنى قىستۇرۇڭ

en: Inspect and compare installed color profiles
ug: ئورنىتىلغان رەڭ Profile لىرىنى تەكشۈرۈش ۋە سېلىشتۇرۇش پروگراممىسى

en: Install ICC profiles
ug: ICC Profile نى ئورنىتىش پروگراممىسى

en: Install Now
ug: ھازىرلا ئورنات

en: Install Targets
ug: نىشانلارنى ئورنات

en: Install Tools
ug: قوراللارنى ئورنىتىش

en: Install required software
ug: كېرەكلىك يۇمشاق دېتاللارنى ئورنات

en: Introduction
ug: تونۇشتۇرۇش

en: It looks like you've measured the wrong strip.
ug: باشقا بالداقنى ئوقۇغاندەك قىلىدۇ.

en: License
ug: ئىجازەتنامە

en: Mapping device
ug: خەرىتىلەش ئۈسكۈنىسى

en: Mapping format
ug: خەرىتىلەش پىچىمى

en: Mapping qualifier
ug: خەرىتىلەش سۈپىتى

en: Measuring the patches
ug: ياماقلارنى ئۆلچەۋاتىدۇ

en: Media whitepoint:
ug: ۋاسىتىنىڭ ئاق نۇقتىسى:

en: Metadata
ug: مېتا سانلىق-مەلۇماتى

en: Metadata is additional information stored in the profile for programs to use.
ug: مېتا سانلىق-مەلۇمات بولسا profile دا ساقلانغان، پروگراممىلار ئىشلىتىدىغان ئۇچۇرلاردۇر.

en: Missing description
ug: ئېنىق بولمىغان چۈشەندۈرۈش

en: More software is required!
ug: تېخى كۆپ يۇمشاق دېتال كېرەك!

en: Most displays should be calibrated to a CIE D65 illuminant for general usage.
ug: ئادەتتە ئېكرانلار  CIE D65 يورۇقلۇق مەركىزىنى ئىشلىتىلىپ توغرىلىنىدۇ.

en: Named Colors
ug: ئىسىملىك رەڭلەر

en: Named color
ug: ئىسىملىك رەڭلەر

en: Named colors are specific colors that are defined in the profile
ug: ئىسىملىك رەڭلەر بولسا profile دا ئېنىقلانغان ئالاھىدە رەڭلەردۇر

en: Native (Already set manually)
ug: Native (قولدا تەڭشەلگەن)

en: Next Image
ug: كېيىنكى رەسىم

en: No
ug: ياق

en: No %s color spaces available
ug: رەڭ بوشلۇقى %s نى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ

en: No colorimeter is attached.
ug: رەڭ ئۆلچىگۈچ(colorimeter) ئۇلانمىغان.

en: No copyright has been set
ug: نەشر ھوقۇقى بەلگىلەنمىگەن

en: No description has been set
ug: چۈشەندۈرۈشى بەلگىلەنمىگەن

en: No device was specified!
ug: ھېچقانداق ئۈسكۈنە كۆرسىتىلمىدى!

en: No filename specified
ug: ھۆججەت ئاتى بەلگىلەنمىگەن

en: No firmware is installed for this instrument.
ug: ئۆلچىگۈچنىڭ خاسدېتالى(firmware) نى ئورنىتىلمىغان.

en: No profile
ug: سەپلىمە ھۆججەت يوق

en: Normal
ug: نورمال

en: Open
ug: ئاچ

en: Optional data files available
ug: خالىغان سانلىق-مەلۇمات ھۆججەتلىرىنى ئىشلەتسە بولىدۇ

en: Output device
ug: چىقىرىش ئۈسكۈنىسى

en: Performing calibration
ug: توغرىلاش مەشغۇلاتى قىلىۋاتىدۇ

en: Permanently delete profile?
ug: سەپلەك(profile) نى مەڭگۈ ئۆچۈرسۇنمۇ؟

en: Place the colorimeter on the area of white next to the letter and click and hold the measure switch.
ug: ھەرپنىڭ يېنىدىكى ئاق رەڭلىك ئورۇنغا ئۆلچىگۈچنى قويۇپ، ئۆلچەش ئۈزچاتىنى بېسىپ تۇرۇڭ.

en: Plasma
ug: پلازما

en: Please attach instrument
ug: ئۆلچىگۈچنى قويۇڭ

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square like the image below.
ug: تۆۋەندىكى رەسىمدىكىدەك، ئېكراندىكى كۈلرەڭ تىك تۆت بۇلۇڭنىڭ ئوتتۇرىسىغا ئۆلچىگۈچنى قويۇڭ.

en: Please attach the measuring instrument to the center of the screen on the gray square.
ug: ئېكراندىكى كۈلرەڭ تىك تۆت بۇلۇڭنىڭ ئوتتۇرىسىغا ئۆلچىگۈچنى قويۇڭ.

en: Please configure instrument
ug: ئۆلچىگۈچنى سەپلەڭ

en: Please indicate if you want to profile a local printer, generate some test patches, or profile using existing test patches.
ug: يەرلىك پرىنتېرنىڭ سەپلىكىنى ھاسىل قىلامسىز ياكى سىناق ياماقنى ھاسىل قىلامسىز ياكى بولمىسا بار بولغان سىناق ياماقنى ئىشلىتىپ سەپلەك ھاسىل قىلامسىز كۆرسىتىپ بېرىڭ.

en: Please select the calibration target type.
ug: توغرىلاش نىشانىنىڭ تىپىنى تاللاڭ.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode like the image below.
ug: تۆۋەندىكى رەسىمدىكىدەك، ئۆلچىگۈچنى توغرىلاش ھالىتىگە تەڭشەڭ.

en: Please set the measuring instrument to calibration mode.
ug: ئۆلچىگۈچنى توغرىلاش ھالىتىگە تەڭشەڭ.

en: Please set the measuring instrument to screen mode like the image below.
ug: تۆۋەندىكى رەسىمدىكىدەك، ئۆلچىگۈچنى ئېكران ھالىتىگە تەڭشەڭ.

en: Please set the measuring instrument to screen mode.
ug: ئۆلچىگۈچنى ئېكران ھالىتىگە تەڭشەڭ.

en: Please wait a few minutes for the ink to dry. Profiling damp ink will produce a poor profile and may damage your color measuring instrument.
ug: سىياھ قۇرۇغۇچە بىر نەچچە مىنۇت كۈتۈڭ. قۇرۇمىغان سىياھتا سەپلەك ھاسىل قىلسا، ياخشى بولمىغان سەپلەك ھاسىل بولۇپ، رەڭ ئۆلچىگۈچنى بۇزۇپ قويۇشى مۇمكىن.

en: Preparing the data for the printer.
ug: پرىنتېر ئۈچۈن سانلىق-مەلۇماتلارنى تەييارلاۋاتىدۇ

en: Previous Image
ug: ئالدىنقى رەسىم

en: Printing
ug: بېسىۋاتىدۇ

en: Printing patches
ug: ياماقلارنى بېسىۋاتىدۇ

en: Printing the targets…
ug: نىشاننى بېسىۋاتىدۇ

en: Profile Title
ug: سەپلەك(profile)  ئىسمى

en: Profile copyright:
ug: سەپلەك(profile) نىڭ نەشر ھوقۇقى:

en: Profile description: %s
ug: سەپلەك(profile) چۈشەندۈرۈلۈشى: %s

en: Profile title
ug: سەپلەك(profile)  ئىسمى

en: Profile type
ug: Profile تىپى

en: Profiling completed
ug: سەپلەك ھاسىللاش(Profiling) تامام

en: Projector
ug: پرويېكتور

en: Quick
ug: تېز

en: Read strip %s rather than %s!
ug: بالداق %s نىڭ ئورنىغان بالداق %s نى ئوقۇيدۇ!

en: Reading sample
ug: ئەۋرىشكىنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Reading target
ug: نىشاننى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Reading the patches
ug: ياماقلارنى ئوقۇۋاتىدۇ

en: Reading the patches using the color measuring instrument.
ug: رەڭ ئۆلچىگۈچ ئارقىلىق ياماقلارنى ئوقۇۋاتىدۇ.

en: Ready to read strip %s
ug: بالداق %s نى ئوقۇشقا تەييار بولدى

en: Remove a profile from the device
ug: ئۈسكۈنە profile نى چىقىرىۋېتىش

en: Rendering the patches for the selected paper and ink.
ug: تاللانغان قەغەز ۋە سىياھ بىلەن ياماقلارنى سىزىۋاتىدۇ.

en: Reset your display to the factory defaults.
ug: ئەركاننى زاۋۇتتىن چىققان ۋاقىتتىكى ھالەتكە ئەسلىگە قايتۇرۇڭ.

en: Response in
ug: ئىنكاس كىرىش

en: Response out
ug: ئىنكاس چىقىش

en: Results
ug: نەتىجە

en: Retry
ug: قايتا سىنا

en: Root window profile:
ug: باش كۆزنەكنىڭ سەپلەك(profile):

en: Root window protocol version:
ug: باش كۆزنەكنىڭ كېلىشىمىنىڭ نەشرى:

en: Screen brightness
ug: ئېكران يورۇقلۇقى

en: Screen surface finish
ug: ئېكران يۈزىنىڭ بىر تەرەپ قىلىنىشى

en: Select CIE reference values file
ug: CIE پايدىلىنىش قىممەتلىرىنىڭ ھۆججىتىنى تاللاڭ

en: Select ICC Profile File
ug: ICC سەپلىمە ھۆججەتنى تاللايدۇ

en: Select Target
ug: نىشان تاللاش

en: Select calibration target image
ug: توغرىلاش نىشان سۈرىتىنى تاللاڭ

en: Select the monitor type that is attached to your computer.
ug: كومپيۇتېرغا ئۇلانغان كۆرسەتكۈچنىڭ تىپىنى تاللاڭ.

en: Sending the targets to the printer.
ug: نىشاننى پرىنتېرغا يوللاۋاتىدۇ.

en: Sensor Check
ug: سەزگۈچ تەكشۈرۈش

en: Set the parent window to make this modal
ug: ئاتا كۆزنەكنى modal قىلىپ  تەڭشىسۇن

en: Set the specific device to calibrate
ug: كۆرسىتىلگەن ئۈسكۈنىنى توغرىلاشقا تەڭشەش

en: Set the specific file to show
ug: كۆرسىتىدىغان ھۆججەتنى بەلگىلەش

en: Set the specific profile to show
ug: كۆرسىتىدىغان سەپلەك(profile) نى بەلگىلەش

en: Set up instrument
ug: ئۆلچىگۈچنى تەييارلاش

en: Setting up the instrument for use…
ug: ئىشلىتىدىغان ئۆلچىگۈچنى تەييارلاۋاتىدۇ…

en: Show Details
ug: تەپسىلاتلارنى كۆرسەت

en: Show File
ug: ھۆججەتنى كۆرسىتىش

en: Show debugging information for all files
ug: ھەممە ھۆججەتنىڭ سازلاش ئۇچۇرنى كۆرسىتىدۇ

en: Show debugging options
ug: سازلاش تاللانمىسىنى كۆرسىتىدۇ

en: Show xserver properties
ug: X مۇلازىمېتىرىنىڭ خاسلىقىنى كۆرسىتىش

en: Slowly scan the target line from left to right and release the switch when you get to the end of the page.
ug: رەڭ ئەۋرىشكە بالدىقىنى سولدىن ئوڭغا ئاستا شويلىلاپ، بەتنىڭ ئاخىرىغا كەلگەندە ئۈزچاتنى قويۇۋېتىڭ.

en: Standard space
ug: ئۆلچەملىك بوشلۇق

en: Suitable profiles for:
ug: مۇۋاپىق بولغان سەپلەكلەر(profiles):

en: Summary
ug: ئۈزۈندى

en: Supported ICC profiles
ug: قوللايدىغان ICC سەپلىمە ھۆججەتلەر

en: Supported images files
ug: قوللايدىغان سۈرەت ھۆججەتلىرى

en: Test profile:
ug: سىناق سەپلىمە ھۆججەت:

en: The attached colorimeter is not capable of reading a spot color.
ug: ئۇلانغان رەڭ ئۆلچىگۈچ ئالاھىدە رەڭنى ئوقۇيالمايدىكەن.

en: The camera has been calibrated successfully.
ug: كامېرانى توغرىلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى.

en: The device could not be found. Ensure it is plugged in and turned on.
ug: ئۈسكۈنە تېپىلمىدى. چېتىلغانمۇ، توكقا ئۇلاندىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: The device could not measure the color spot correctly.
ug: ئۈسكۈنە رەڭنى توغرا ئۆلچىيەلمىدى.

en: The device has been calibrated successfully.
ug: ئۈسكۈنىنى توغرىلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى.

en: The device sensor should have been cleaned prior to scanning and the output file resolution should be at least 200dpi.
ug: شويلىلاشتىن ئاۋۋال ئۈسكۈنىنى پاكىز تازىلىشىڭىز كېرەك، شۇنداقلا ھۆججەتنىڭ ئېنىقلىق دەرىجىسى چوقۇم 200dpi دىن چوڭ بولۇشى كېرەك.

en: The display compensation table is invalid
ug: ئېكراننى تولۇقلاش جەدۋىلى ئىناۋەتسىز

en: The display has been calibrated successfully.
ug: كۆرسەتكۈچنى توغرىلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى.

en: The high precision profile also requires more paper and printer ink.
ug: توغرىلىقى يۇقىرى بولغان سەپلەك(profile)كە كېتىدىغان قەغەزمۇ ۋە سىياھمۇ كوپ بولىدۇ.

en: The measuring instrument got no valid readings. Please ensure the aperture is fully open.
ug: ئۆلچىگۈچ ئىناۋەتلىك قىممەتنى ئوقۇيالمىدى. ئېغىزى تولۇق ئېچىلغانمۇ تەكشۈرۈپ كۆرۈڭ.

en: The measuring instrument is busy and is not starting up. Please remove the USB plug and re-insert before trying to use this device.
ug: ئۆلچىگۈچ ئىشلەۋاتقان بولغاچقا قوزغالمىدى. USB سىمىنى چىقىرىپ قايتا سېلىپ ئاندىن يەنە سىناپ كۆرۈڭ.

en: The pattern match wasn't good enough. Ensure you have the correct type of target selected.
ug: ئەندىزە ماسلاشتۇرۇش يېتەرلىك ئەمەس. تاللىغان نىشان توغرىمۇ تەكشۈرۈڭ.

en: The print was aborted.
ug: بېسىش بىنورمال ئاخىرلاشتى.

en: The printer has been calibrated successfully.
ug: پرىنتېرنى توغرىلاش مۇۋەپپەقىيەتلىك بولدى.

en: The printing has finished.
ug: بېسىش تاماملاندى.

en: The profile has the following problems:
ug: مەزكۇر سەپلەك(profile) تە تۆۋەندىكىدەك مەسىلىلەر مەۋجۇت:

en: The request failed:
ug: ئىلتىماس مەغلۇپ بولدى:

en: The sample could not be read at this time.
ug: ئەۋرىشكىنى ھازىر ئوقۇيالمىدى.

en: The sensor has no native driver.
ug: سەزگۈچنىڭ خاس قوزغاتقۇسى يوق.

en: The white is not D50 white
ug: بۇ ئاق D50 ئاق ئەمەس

en: There are no ICC profiles assigned to this file
ug: مەزكۇر ھۆججەتكە تەقسىملەنگەن ICC سەپلەكلىرى(profiles) يوق

en: There are no ICC profiles for this window
ug: مەزكۇر كۆزنەكنىڭ ICC سەپلەكلىرى(profiles) يوق

en: These tools are required to build color profiles for devices.
ug: بۇ قوراللار رەڭ سەپلەك(profile)لىرىنى ھاسىللاشتا زۆرۈردۇر.

en: This 3D hull is what the profile looks like in Lab space
ug: 3D پوستى ئارقىلىق ئىپادىلەنگەن Lab رەڭ بوشلۇقىدىكى profile نىڭ كۆرۈنۈشى

en: This pre-calibrates the screen by sending colored and gray patches to your screen and measuring them with the hardware device.
ug: رەڭلىك ۋە رەڭسىز ياماقلارنى ئېكراندا كۆرسىتىپ ئۇنى ئۈسكۈنىدە ئۆلچەش ئارقىلىق، ئېكراننى ئالدىن توغرىلايدۇ.

en: This profile cannot be deleted
ug: بۇ سەپلەك(profile) نى ئۆچۈرگىلى بولمىدى

en: This shows what an image would look like if opened with the profile
ug: مەزكۇر profile دا ئېچىلغان سۈرەتنىڭ كۆرۈنۈشى

en: This shows what an image would look like if saved with the profile
ug: مەزكۇر profile بىلەن بىرگە ساقلانغان سۈرەتنىڭ كۆرۈنۈشى

en: To sRGB
ug: sRGB غا

en: To view details about the new profile or to undo the calibration visit the <a href="control-center://color">control center</a>.
ug: سەپلەك(profile)نىڭ تەپسىلاتىنى كۆرۈش ياكى قايتا توغرىلاش ئۈچۈن <a href="control-center://color">control center</a> نى زىيارەت قىلىڭ.

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Unknown description
ug: نامەلۇم چۈشەندۈرۈش

en: Unknown manufacturer
ug: نامەلۇم شىركەت

en: Unknown model
ug: نامەلۇم مودېل

en: Unknown serial
ug: نامەلۇم serial

en: Unknown warning type
ug: نامەلۇم ئاگاھلاندۇرۇش

en: Use the color sensor to sample spot colors
ug: رەڭ سەزگۈچ ئىشلىتىپ ئالاھىدە نۇقتىلارنىڭ رېڭىنى ئۆلچەش

en: Version
ug: نەشرى

en: Video card out
ug: سىن كارتا چىقىشى

en: Wait for the ink to dry
ug: سىياھ قۇرۇغۇچە كۈتۈڭ

en: Warnings
ug: ئاگاھلاندۇرۇش

en: What target type do you have?
ug: سىزدە قانداق نىشان تىپى بار؟

en: White point
ug: ئاق نۇقتا

en: Yes
ug: ھەئە

en: You can cancel this process at any stage by pressing the cancel button.
ug: خالىغان بىر ۋاقىتتا ئەمەلدىن قالدۇر توپچىسىنى بېسىپ بۇ مەشغۇلاتنى ئەمەلدىن قالدۇرالايسىز.

en: You can use the profile with <a href="import-linux">Linux</a>, <a href="import-osx">Apple OS X</a> and <a href="import-windows">Microsoft Windows</a> systems.
ug: مەزكۇر سەپلەك(profile) نى <a href="import-linux">لىنۇكىس</a>، <a href="import-osx">Apple OS X</a> ۋە <a href="import-windows">Windows</a> سىستېمىلىرىدا ئىشلىتىشكە بولىدۇ.

en: You may want to consult the owner's manual for your display on how to achieve these settings.
ug: تەڭشەش ئۇسۇلى ھەققىدە، ئېكراننىڭ قوللانمىسى كۆرسىڭىز تېخىمۇ ياخشى.

en: You need to insert sensor hardware to continue.
ug: داۋام قىلىش ئۈچۈن سەزگۈچنى قىستۇرۇشىڭىز كېرەك.

en: You will need to hold the device on the screen for the duration of the calibration.
ug: توغرىلاۋاتقاندا ئۆلچىگۈچنى ئېكرانغا مۇقىملاشتۇرۇش كېرەك.

en: _Measure
ug: ئۆلچە(_M)

en: gray
ug: كۈلرەڭ

en: sRGB example
ug: sRGB مىسالى
